Cestování a dovolená

Nejkrásnější místa a užitečné tipy pro perfektní dovolenou ve Schwarzwaldu!

Abychom se dobře pobavili, nemusíme nutně cestovat daleko. Německo je opravdu neuvěřitelně rozmanitá země a letos je jako cestovní destinace oblíbenější než kdykoli předtím. Nezáleží na tom, zda chcete navštívit některé z nejkrásnějších pláží v Německu nebo obdivovat mnoho hradů – každý typ rekreanta si v Německu přijde na své! A pokud dáváte přednost relaxaci a klidu uprostřed přírody, budete s dovolenou ve Schwarzwaldu v dobrých rukou. Černý les se nachází v jihozápadním Německu a je známý po celém světě díky své jedinečné krajině, půvabným vesničkám a malebným turistickým stezkám. Mystické místo je skutečným rájem pro aktivní rekreanty a pokladnicí pro milovníky přírody, a proto rozhodně stojí za výlet! Pro úspěšnou dovolenou na horách vám v tomto článku ukážeme všechna nádherná místa a památky ve Schwarzwaldu.

Kdy je nejlepší čas na cestu do Schwarzwaldu??

Turistické stezky Černá les turistická dovolená v Německu

Dovolená ve Schwarzwaldu je vždy velmi zvláštním zážitkem. Temné jehličnaté lesy, strmé hory, bublající vodopády a malebná jezera okouzlují turisty z celého světa. Černý les se táhne asi 160 kilometrů podél francouzských hranic ze Švýcarska do Baden-Badenu a region je dechberoucím cílem cestování po celý rok. Na jihozápadě leží údolí Rýna, které je známé jako nejteplejší region v zemi. S průměrnou teplotou kolem 19 stupňů jsou měsíce červenec a srpen ideální pro letní dovolenou. A pokud vám jde o turistiku, podzim je ideální doba k návštěvě. Se svými zasněženými horami se Černý les v zimě stává skutečným rájem pro všechny lyžaře.

Národní park Černý les

Dovolená v Německu v přírodě Přírodní park Černý les atrakce

Nekonečné lesy, malé vodopády, mírně zvlněné kopce a řítící se řeky – pokud chcete zažít nádhernou a rustikální přírodu Černého lesa, určitě byste měli navštívit přírodní park Černý les. V souladu s heslem „nechť je příroda přírodou“ se lesy v této oblasti mohou volně rozvíjet a měly by být nedotčeny lidmi. Národní park existuje od roku 2014 a je prvním a jediným národním parkem v Bádensku-Württembersku. Nachází se na hlavním hřebenu Severního Černého lesa mezi údolím Murg a malebnou magistrálou High Road. Značené cesty, dobrodružné stezky a tmavě zelené lesy vás zvou k prozkoumání a jsou ideální pro pěší túry. Vysoké pastviny, takzvané Grinden, nabízejí vynikající výhled na Černý les a jeho údolí. Nebo proč nezažít les očima rysa – to vám nabízí 4 kilometrová stezka rysa. Cesta divočinou byla vytvořena, když bylo bouřkové dřevo odklizeno po Storm Lothar a vše je tam divoké.

Feldberg ve Schwarzwaldu

Feldberg ve Schwarzwaldu nejvyšší hory v Německu

Jedna z nejznámějších hor ve Schwarzwaldu a 1 493 metrů nejvyšší v Bádensku-Württembersku je Feldberg. Odtud máte nezapomenutelný panoramatický výhled a pokud počasí přeje, můžete dokonce vidět Mont Blanc a Vogézy ve Francii. Feldberg se nachází jihovýchodně od Breisgau a je obklopen vesnicemi Bernau, Titisee, Todtnau a Hinterzarten. Zcela zvláštním vrcholem je věž Feldberg na Seebucku, kde se můžete také oženit. Summit není zalesněný a je oblíbeným výletním cílem v každém ročním období, které byste rozhodně měli navštívit během dovolené ve Schwarzwaldu. V létě mohou turisté objevovat krásnou přírodu Černého lesa na mnoha turistických stezkách. Nebo co takhle dopřát si hostince a horské chaty se specialitami ze Schwarzwaldu? S 38 vleky a 63 kilometry sjezdovek je Feldberg ideální pro snowboarding a lyžování v chladném období.

Skanzen Schwarzwald Vogtsbauernhof

Skanzen Black Forest nejkrásnější místa ve Schwarzwaldu

Asi 1 kilometr jižně od soutoku Gutachu a Kinzigu najdete skanzen Vogtsbauernhof-nejstarší v Bádensku-Württembersku. Muzeum bylo založeno v roce 1963 a návštěvníci mohou na prohlídce zažít 400 let historie. Šest nádvoří s jednou střechou a nádeník představují architekturu regionu. Obzvláště působivé jsou však malé stavby jako kaple, pila, mlýn a sýpka, které zprostředkovávají tehdejší práci a řemeslo. Simulovaný život doby s komorami, kuchyňami a salonky činí každodenní život lidí před stovkami let pro děti srozumitelným. Bylinkové plantáže a zahradní domky rozbuší srdce všech botaniků. Skanzen shromažďuje a sděluje kulturní historii Černého lesa a zajišťuje pestrý a mimořádně zajímavý zážitek. Často se zde pořádají ukázky mlýna a řemesel, aby bylo místo ještě živější a atraktivnější.

Objevte největší kukačkové hodiny na světě

Památky Černého lesa Tipy skanzenu Černý les

Hodinářství má ve Schwarzwaldu dlouhou tradici a vyrábějí se zde skutečné kukačkové hodiny. Nyní jsou k dispozici v nesčetných provedeních a často jsou přivezeny zpět jako suvenýr z dovolené ve Schwarzwaldu. Ale nad všemi se tyčí jedny hodiny a ve skutečnosti jsou velké jako dům – největší kukačkové hodiny na světě v Tribergu. Postavil jej hodinář Josef Dold a jeho rodina a je 60krát větší než tradiční verze. Největší kukačkové hodiny na světě, celkem 4,50 metru, vyrobené výhradně ze dřeva a ručně malované, jsou absolutním turistickým magnetem. Obrovská kukačka, která se každou půl hodinu objevuje v prvním patře, váží neuvěřitelných 150 kilogramů – docela působivé, že? Ale navzdory své velikosti jsou hodiny podle tradice ovládány čistě mechanicky dvěma obrovskými závažími borovicového kužele.

Baden-Baden je nezbytností pro každou dovolenou ve Schwarzwaldu

Baden Baden Vyhlídkové prázdniny ve Schwarzwaldu

Žádná dovolená ve Schwarzwaldu by nebyla úplná bez návštěvy historického lázeňského města Baden-Baden. Absolutním centrem města je bezpochyby světoznámý Kurhaus. Impozantní budova se nachází v centru města a je skutečným architektonickým mistrovským dílem. A pokud chcete zkusit štěstí ve hře, nejznámější kasino v Německu objevíte o patro níže. I když nejste poker a podobně, rozhodně byste měli navštívit bohatě vyzdobené sály po vzoru francouzských královských hradů. Dlouhá procházka nádhernými zahradami a parky v Baden-Badenu by na vašem seznamu neměla chybět. Obzvláště působivá je růžová zahrada, kde se můžete procházet četnými růžovými oblouky nebo relaxovat na pohodlných lavičkách a užívat si vůni růží. Soutěž o nové růže, která je jednou z nejdůležitějších v celé Evropě, se tam koná každoročně. Zařízení patronů a romantická Lichtentaler Allee jsou také oázami klidu a relaxace.

Dovolená ve Schwarzwaldu Tipy Schwazwaldhochstrasse Road trip

Baden-Baden je bezpochyby krásné město, ale v okolí je také co objevovat. Odtud vedou různé cesty do srdce Černého lesa, ale nejkrásnější je pohádková Schwarzwaldská hlavní silnice. Přestože je trasa dlouhá jen 60 kilometrů, doporučili bychom vám na cestu vyhradit alespoň půl dne. Dělejte si mezi tím malé přestávky a nechte se okouzlit idylickou kombinací údolí, štítů, borovic a luk. Přímo na Černé lesní silnici najdete Mummelsee, které je jedním z nejkrásnějších jezer v Německu. Tato oblast se vyznačuje nedotčenou vegetací a malebné turistické stezky jsou z velké části přírodní. Chcete-li získat pohádkový výhled na Baden-Baden, měli byste navštívit věž Merkur. Merkur je 668 metrů vysoká místní hora města a je naprostou nezbytností pro každého, kdo chce korunovat svou dovolenou ve Schwarzwaldu jedinečným zážitkem. Co třeba let paraglidingem? Nebo si jen udělejte pohodlí v horské dráze Merkur a užijte si nádherný panoramatický výhled.

Friedrichsbad

Tipy na dovolenou ve Friedrichsbad Spa ve Schwarzwaldu

Dovolenou ve Schwarzwaldu zakončí pouze návštěva termálních lázní. A pokud ho chcete mít tak krásný jako ve starověkém Římě, určitě byste měli navštívit Friedrichsbad. Budova byla postavena ve stylu renesance a 17 metrů vysoká kopule připomíná kostel. Exkluzivní potěšení z koupání zaručuje 17 stanic, které vás provedou teplými a horkými termálními lázněmi a saunami. Cenná termální voda a měnící se teploty zajišťují čistou relaxaci a blahodárně působí na mysl a tělo.

Freiburg v Breisgau

nejkrásnější města ve Schwarzwaldu, památky Freiburg

Freiburg im Breisgau by neměl chybět na dovolené ve Schwarzwaldu! Okouzlující univerzitní město se středověkým starým městem a dynamickou kulturou jedinečným způsobem spojuje staré a nové. Malebné uličky a historické budovy zvou k lenošení, zatímco gurmáni si na Münstermarktu mohou dopřát regionální delikatesy. Schlossberg se tyčí vysoko nad střechami Freiburgu, ze kterých máte pohádkový výhled do okolí.

Tipy na dovolenou ve Freiburgu Munster Dom ve Schwarzwaldu

Katedrála v Münsteru je rozhodně něco, co si ve Freiburgu nemůžete nechat ujít. Unikátní kombinace románské a gotické architektury dělá z katedrály jeden z nejkrásnějších kostelů v Německu. Vysoká věž 116 se tyčí k obloze nad městem a ohromuje svou velikostí. Návštěvníci mohou také žasnout nad interiérem, kde stojí za vidění zejména sochy a okna. Velmi oblíbenou destinací v regionu je údolní stanice nejdelší kabinové lanovky v Německu. 37 kabin překonalo 746 metrů nadmořské výšky na cestě na vrchol Schauinsland a cesta nabízí malebný výhled na rozlehlost Černého lesa.

Badenská vinná cesta

Badische Weinstrasse Tipy Dovolená ve Schwarzwaldu

Je to Kulinářský vrchol dovolené ve Schwarzwaldu – Badenská vinařská cesta. Jedna z nejkrásnějších prázdninových tras v Německu vede jako červená nit vinařskými oblastmi Breisgau, Kaiserstuhl, Markgräflerland, Tuniberg a Ortenau od roku 1954. Na délce zhruba 280 kilometrů se k sobě připojí řada vinařských měst a vinařství, kde si můžeme vychutnat ta nejlepší vína v Německu. Malebné vesničky s křivolakými uličkami, vinařská architektura a četné hrady a paláce rozhodně stojí za návštěvu. Ať už ochutnávky vína, cyklostezky vína, vinařské slavnosti nebo vinařské túry – na Badenské vinné cestě je vždy něco zajímavého a mnoho hostinců zajišťuje kulinářské speciality.

Turistické stezky ve Schwarzwaldu

Přírodní park Černý les Atrakce Dovolená v Německu 2021

160 kilometrů dlouhý a 60 kilometrů široký – jaká by to byla dovolená ve Schwarzwaldu bez výšlapu? V každém regionu skutečně najdete krásné turistické možnosti a většinu tras lze snadno sledovat a označit barevnými značkami. Ať už je to slunečný Gifel, malebná krajina, soutěsky nebo hluboká údolí – Černý les je skutečným rájem pro všechny pěší turisty! A zde jsou některé z nejoblíbenějších turistických tras ve Schwarzwaldu.

  • Stezky pro potěšení Schwarzwaldu jsou dlouhé 6 až 18 kilometrů a jak správně tušíte – ideální pro všechny labužníky. Malé pivní zahrádky na okraji stezek vás zvou k posezení s výhledem na kopce a jehličnaté lesy. Nebo co kdybyste se opevnili u jedné z pálenek? Ano, čtete správně! Jedná se o kašny, které jsou zásobeny lahvemi s alkoholem. Za malý poplatek můžete ochutnat nabízenou pálenku a likéry.
  • Expert Tälersteig – Procházíte se po dobrých lesních cestách malebným Vogelbachtalem a máte pohádkové výhledy na farmy Schwarzwaldu.

Vodopády Triberg v Německu Schwarzwaldu památky přírody

  • Z Hinterzartenu do Winddeckkopfu – Máte chuť na čerstvý venkovský vzduch a mír? Pak je tato 12kilometrová a středně obtížná pěší túra to pravé pro vás! Cesty jsou snadno vyhledatelné a výstup vás provede hustými lesy Zartenbachu. Největší výhodou této turistické stezky je, že si můžete vychutnat vynikající výhledy, aniž byste museli zvládat strmá stoupání.
  • Schluchsee – Schluchsee je nejen jedním z nejkrásnějších, ale také největším jezerem v Německu. Dostatečný důvod to prozkoumat na túře. Úzké lesní cesty mírně stoupají a vždy vám nabízejí skvělé výhledy.

nejkrásnější jezera v Německu Ulraub ve Schwarzwaldu Tipy