Cestování a dovolená

Nejkrásnější jezera v Německu: TOP 10 nejlepších míst pro vaši letní dovolenou!

Šplouchat, plavat, potápět se – letní prázdniny jsou prostě čistá relaxace! Ale abyste si v teple užili osvěžení ve studené vodě, nemusíte nutně letět daleko. Kvůli pandemii COVID-19 se stále více lidí rozhoduje strávit dovolenou ve své domovské zemi, a to je samozřejmě dobře! Kromě bohaté historie, jedinečné kultury a vynikající kuchyně je v Německu také co objevovat, pokud jde o přírodní zázraky. Ať už jsou to fantastické vodopády nebo dovolená na pobřeží Baltského moře – ve Spolkové republice najde každý své prázdninové štěstí. Co takhle letos objevit nejkrásnější jezera v Německu? Chorvatsko má Plitvická jezera, Itálie jezero Garda. A Německo? V Německu je více než 12 000 jezer, která jsou obklopena úchvatnými kulisami a jsou vhodná pro jednodenní výlet i pro delší dovolenou. Které to jsou? O tom vám povíme níže!

Königssee je bezpochyby jedním z nejkrásnějších jezer v Německu

Dovolená Königssee tipy na nejkrásnější jezera v Německu

Přímo v srdci Bavorska na vás čeká jedno z nejkrásnějších jezer v Německu, a to Königssee. Nachází se v národním parku Berchtesgaden a je velmi blízko rakouských hranic. Smaragdově zelené alpské jezero je obklopeno horami až 2700 m vysokými a je také jedním z nejhlubších a nejčistších jezer v Německu. Panoramatické výlety lodí po hladině a nádherné výhledy na hory nenechávají cestovatele oněmělé. To vše dělá z Königssee ideální místo k relaxaci a odpočinku pro každého, kdo chce zažít turistické stezky a vynikající přírodu. Vzhledem k tomu, že se voda i v polovině léta sotva ohřeje na více než 20 stupňů, je jezero ke koupání vhodné jen částečně. Všichni hobby fotografové by neměli minout takzvaný malířský koutek na severovýchodním břehu. A všichni milovníci kultury mohou navštívit kostel sv. Bartoloměje – katolický poutní kostel ve východním ortodoxním stylu z roku 1697.

Bodamské jezero, Bádensko-Württembersko / Bavorsko

Tipy na dovolenou v Bodensee pro nejkrásnější jezera v Německu

Bodamské jezero zaručeně znáte a i když ho stále sdílíme se Švýcarskem a Rakouskem, nemělo by chybět na našem seznamu nejkrásnějších jezer v Německu. S velikostí kolem 536 kilometrů čtverečních je stále známý jako „Švábské moře“ a to z dobrého důvodu. Kromě mnoha oblastí ke koupání nabízí Bodamské jezero více než 60 pláží ke koupání, například v Kostnici, Sipplingenu nebo Immenstaadu. Jezero trůní v nejslunnější oblasti Německa a je zasazeno do velkolepé alpské kulisy. Kromě krásných pláží najdete v okolí jezera nejrůznější památky a možnosti vodních sportů. Od kanoistiky, plachtění, wakeboardingu nebo surfování – všechno je možné! Cyklisté a milovníci přírody se mohou toulat po 273 kilometrech dlouhé cyklostezce Bodamské jezero – sleduje téměř všude pobřeží a je jednou z nejoblíbenějších cyklostezek v Evropě. Květinový ostrov Mainau, ostrovní město Lindau a zeleninový a klášterní ostrov Reichenau patří také mezi hlavní atrakce, a proto jsou pro dovolenou u Bodamského jezera nezbytností!

Chiemsee, Bavorsko

Tipy na dovolenou v Chiemsee dovolená u jezera v Německu

Když mluvíme o nejkrásnějších jezerech v Německu, pak samozřejmě nesmíme zapomenout na Chiemsee, které je zejména v bavorských prázdninách na vrcholu návštěvnosti. Díky své velikosti 80 kilometrů čtverečních je často označován jako „Bavorské moře“. Uhnízděný mezi Salcburkem a Mnichovem, napájený několika řekami a lesy, a panorama alpských podhůří dělají z Chiemsee skutečný ráj. V zámoří najdete obzvlášť krásnou pláž – voda je zde velmi mělká, takže vaše děti mohou snadno plavat, zatímco vy si užíváte slunce. Pro milovníky vodních sportů jsou nabízeny kurzy surfování, plachtění a potápění. A kdo má dost relaxace a šplouchání, může si užít nádherný výhled z Amalienruhe a navštívit klidný Fraueninsel s benediktinským klášterem. Král Ludwig II také ocenil krásu Chiemsee a nechal na Herreninselu, největším ostrově na jezeře, postavit palác Herrenchiemsee jako bavorskou verzi Versailles. Interiéry a nádherná zahrada jsou nyní volně přístupné návštěvníkům.

Nejkrásnější jezera v Německu: Müritz, Mecklenburg-Western Pomerania

Müritzsee seznam nejkrásnějších jezer v Německu

Celá Mecklenburgische Seeplatte je skutečným rájem pro rodiny s dětmi a milovníky přírody a Müritzsee není výjimkou. Přeloženo ze slovanštiny, Müritz znamená „malé moře“ a díky šířce 10 kilometrů a délce 17,9 kilometru jezero ke koupání ve skutečnosti připomíná malé moře. Nedotčená příroda a jemné písečné pláže, které poskytují skandinávské kouzlo – místo má všechny ingredience pro perfektní letní dovolenou! Müritzsee je nejen jedno z nejkrásnějších jezer v Německu, ale také největší s rozlohou 112,6 kilometrů čtverečních, což je zcela v rámci Spolkové republiky Německo. Jezero se nachází v blízkosti národního parku Müritz, kde jsou domovem stovky vzácných druhů ptáků. Při troše štěstí můžete zahlédnout i jeřáby a orly nebo orly. A pro každého, kdo chce trochu více akce, je Müritzsee ideální pro plachtění, potápění, windsurfing nebo wakeboarding. Je ale také co obdivovat na souši a návštěvníci mají možnost poznat fascinující města Röbel, Mirow, Sietow a Ankershagen.

Eibsee, Bavorsko

Dovolená u jezera v Německu Tipy pro vodní sporty Eibsee

Pokud chcete zažít smaragdově zelenou vodu a ten karibský pocit na dovolené v Německu, jste na Eibsee na správném místě. Třpytivé jezero obklopené hustými lesy a ukryté hluboko v Alpách vypadá jako z bavorské pohádky. 2450 metrů dlouhé a 850 metrů široké jezero se nachází na úpatí Zugspitze a je bezpochyby jedním z nejčistších a nejkrásnějších jezer v Německu. Různé modré tóny vody, idylické venkovní bazény a malebné zátoky vás zvou ke koupání a zdržování. Vzhledem k nadmořské výšce je voda příjemně svěží a krásná krajina obrovských skal dělá z koupání nezapomenutelný zážitek. Eibsee navíc nabízí 8 jednotlivých ostrovů, z nichž jeden je úchvatnější než druhý. Chcete -li si užít nádherný výhled ze samotného vrcholu, můžete se lanovkou od jezera dostat přímo na nejvyšší horu Německa. Eibsee není jen oblíbenou prázdninovou destinací v létě. V zimě celé jezero zamrzne a promění se v kouzelnou zimní krajinu a ráj pro všechny lyžaře.

Steinhuder Meer, Dolní Sasko

Steinhuder Meer dovolená tipy na nejkrásnější jezera v Německu

Steinhuder Meer se nachází asi 30 kilometrů severovýchodně od Hannoveru a je jedním z nejoblíbenějších jezer ke koupání v Německu a největším v Dolním Sasku. Steinhuder Meer je obklopen zelenými loukami a mírnou kopcovitou krajinou a nabízí ideální podmínky pro letní dovolenou. Ať už plavání, surfování, plachtění, turistika nebo jízda na kole – každý si najde to své. Na severním břehu a na uměle vytvořeném, obrovském koupacím ostrově najdete písečnou pláž „White Dune“, která vám dodá opravdový pocit dovolené. Na ostrov se dostanete pěšky po 80 metrech dlouhém mostě a jakmile se tam dostanete, budete uneseni jemným práškovým cukrovým pískem a křišťálově čistou vodou! Mimochodem, s průměrnou hloubkou kolem 1,5 metru je Steinhuder Meer velmi mělký, a proto ideální pro rodinnou dovolenou s dětmi. Nebo byste raději prozkoumali okolní pevninu? Pak se vydejte na dlouhou procházku po 32 kilometrů dlouhé cyklostezce a navštivte mystickou Mrtvou Moor nebo se nechte okouzlit venkovským kouzlem prázdninových letovisek Mardorf a Steinhude.

Wannsee, Berlín

Wannsee Berlín dovolená nejkrásnější jezera v Německu

„Sbal si plavky, vezmi svou malou sestřičku a pak pojďme do Wannsee!“ – hit Conny Froboess platí i dnes s plnou silou! Německé hlavní město láká turisty nejen currywurstem a řadou památek, ale také Wannsee. Stačí jet 30 minut směrem na Postupim a před vámi se rozprostírá krásné lido s prostorem až pro 50 000 hostů. Dobře, ve skutečnosti Wannsee není ve skutečnosti vlastní jezero, ale jen rozsáhlá Havlova zátoka, ale pro nás je to stále jedno z nejkrásnějších jezer v Německu. Velké trávníky na opalování, plážová lehátka, skluzavky a příjemná teplota vody zaručují dokonalý pocit z dovolené! O vodní sporty také není nouze a v „Berlínské vaně“ je možné vše od pádlování po stoje až po surfování!

Alpsee, Bavorsko

Alpsee dovolená tipy na nejkrásnější jezera v Německu

Alpsee se nachází přímo na kouzelné „romantické cestě“ a je místem, které si okamžitě zamilujete. Husté hory Allgäu a pohádkové zámky Neuschwanstein a Hohenschwangau, které jsou velmi blízko, dělají z oblasti kolem Alpsee jedno z nejmalebnějších v Německu. Uhnízděný v temných lesích a impozantních útesech, je ideální pro každého, kdo si chce užít přírodu. Přestože je jezero se svými 5 km dlouhým břehem poměrně malé, stále stojí za návštěvu! V létě nabízí Alpsee plavby, turistiku, plavání a plachtění a v zimě je ideální pro lyžování a sněžnou turistiku.

Edersee, Hesse

Edersee Hessen tipy na nejkrásnější jezera v Německu

Přestože Edersee není znám mnoha lidem, je také na seznamu nejkrásnějších jezer v Německu. S téměř 12 kilometry čtverečními vodní plochy je také jednou z největších nádrží v Evropě. Nachází se uprostřed přírodního parku Kellerwald-Edersee a je obklopen zeleným nízkým pohořím, nabízí Edersee jak sportovní výzvy, tak relaxaci. Milovníci vodních sportů si mohou vybrat mezi rybařením, vodním lyžováním, veslováním, plachtěním, šlapadlem a elektrickým člunem. A pokud si potřebujete odpočinout od koupání, můžete navštívit hrad Waldeck nebo se vydat na pěší túru po 68 kilometrech dlouhém Urwaldsteigu.

Bleilochtalsperre, Durynsko

Bleilochtalsperre Durynsko nejkrásnější jezera v Německu

S délkou 28 kilometrů a objemem 215 milionů metrů krychlových je Bleilochtalsperre největší vodní nádrží v Německu. Přehrada byla postavena v roce 1932 a oblast láká především turisty a nadšence vodních sportů. Bariéra s modrou dírou nám díky svému úzkému a klikatému tvaru vlastně připomíná fjordy ve Skandinávii. Pokud tedy chcete pocit dovolené v zahraničí, byli byste tam v dobrých rukou. Husté lesy, svěží příroda, křišťálově čistá voda a malebné pláže – v Durynsku najdete vše, po čem vaše srdce touží. Velké hejna ryb, zatopené mosty a vrak lodi nabízejí ideální podmínky pro potápění a celkem 5 míst ke koupání vás zve k lenošení. Nebo co takhle prozkoumat přírodu výletem na kánoi pohádkovými pasážemi? Dáváte přednost pobytu venku? Pak si můžete vybrat mezi mnoha památkami v okolí Bleilochtalsperre. Mezi nejoblíbenější atrakce patří saalfelské jeskyně, pohádkový les a letní sáňkařská dráha.

Obersee Bavaria tipy na nejkrásnější jezera v Německu

Nejkrásnější jezera v Německu: TOP 10 nejlepších míst pro vaši letní dovolenou!