Cestování a dovolená

Dovolená v Rakousku: Nejkrásnější jezera, která jste v létě mohli navštívit!

Přestože pandemie korony má svět stále pevně v rukou, existuje mnoho zemí, které postupně uvolňují zablokování a pomalu znovu otevírají své hranice turistům. Když jsou Letnice hned za rohem, mnoho lidí touží po malé přestávce a chtělo by se na pár dní někam vydat. Co třeba pěkná dovolená v Rakousku? Alpská republika je známá jako země hor a přitahuje miliony návštěvníků svou mimořádnou krajinou. Impozantní vrcholy, kopcovité vinice, idylické horské vesnice a krásná města jako Vídeň, Salcburk a Graz – sousední země má co nabídnout a rozhodně stojí za návštěvu. Mnoho lidí však neví, že v Rakousku je více než 25 000 jezer, která jsou ideální ke koupání. To je samozřejmě hodně a nemůžete navštívit všechny najednou. Proto jsme pro vás v tomto článku sestavili nejkrásnější jezera v Rakousku, která jste mohli v létě navštívit!

Cestování do Rakouska od 19. května: Nová imigrační pravidla, která byste měli vědět

Cestujte po Rakousku od 19. května Přírodní zajímavosti v Evropě

Dovolená v Rakousku je konečně opět možná! Sousední země dosáhla velkého úspěchu v důsledných opatřeních proti koronaviru a počet nových infekcí v posledních týdnech výrazně klesl. To umožňuje rozsáhlé otevírání od 19. května, zejména v oblastech gastronomie, kultury, volného času a ubytování. Při cestování je však třeba také poznamenat, že pro řadu zemí stále existují omezení a pravidla pro vstup. Před vstupem do Rakouska se musíte nejprve zaregistrovat („Pre-Travel-Clrearance“) a při kontrole předložit potvrzení o registraci.

Dovolená v Rakousku vyhlídková pevnost Hohensalzburg

Rakouská pravidla vstupu jsou založena na takzvaném korónovém semaforu zdravotnické agentury EU ECDC. Od 19. května mohou návštěvníci ze zemí, které mají na mapě oranžovou nebo zelenou barvu, cestovat do Rakouska. Při vstupu z jasně červených oblastí bude v budoucnu vyžadován důkaz očkování nebo zotavení po infekci nebo negativní test PCR. Na druhou stranu by cestovatelé z tmavě červených oblastí měli po vstupu do země vstoupit do 10denní karantény. Ze stávající perspektivy je vstup od 19. května bez podmínek z Malty, Portugalska, Finska a Islandu. Rovněž by měla být zrušena současná karanténa pro Belgii, Bulharsko, Dánsko, Německo, Estonsko, Řecko, Irsko, Itálii, Lucembursko, Norsko, Rumunsko, Slovensko a Českou republiku. Je však třeba poznamenat, že předpisy se mohou měnit v závislosti na aktuální situaci s koronou v jednotlivých zemích.

Dovolená v Rakousku: Bodamské jezero ve Vorarlbersku

Bodamské jezero Rakousko letní dovolená tipy na nejkrásnější jezera v Evropě

Bodamské jezero je bezesporu evropskou prázdninovou klasikou a po celý rok láká ke svým břehům mnoho turistů. Bodamské jezero se ve skutečnosti skládá ze dvou jezer, Untersee a Obersee, a nachází se v takzvaném „Dreilandesecku“ mezi Rakouskem, Německem a Švýcarskem. Od klidného plavání v křišťálově čisté vodě přes rozsáhlé potápění až po kite surfing a surfování – region má rozhodně co nabídnout a je skutečným rájem pro všechny nadšence vodních sportů. Velkolepé restaurace, kde si můžete pochutnat na regionální kuchyni, a skvělé ubytování vás zvou k odpočinku. Mnoho přírodních rezervací podél jezera a Rýna je ideální pro relaxační túru a nabízí mnoho aktivit pro vaši příští dovolenou v Rakousku. Pokud pobýváte v Bregenzu, určitě byste měli navštívit přístav Bregenz u Bodamského jezera. Existují takzvané „kroky k sezení při západu slunce“, ze kterých můžete zažít nádherný západ slunce.

Hallstätter See rozhodně stojí za návštěvu

Hallstatter Viz památky Cestujte po Rakousku od 19. května

Hallstatt byl prohlášen za místo světového dědictví UNESCO a je bezesporu jedním z nejznámějších a nejkrásnějších míst Rakouska. Uhnízděný mezi třemi městy Hallstatt, Obertraun a Bad Goisern a Sarstein, vás Hallstattské jezero okouzlí svou úchvatně krásnou přírodou, klidem a samotou! Ploché břehy a křišťálově čistá voda jsou ideální nejen pro koupání, ale také pro potápění a četné výlety lodí. Okolí a jezero jsou ideálním místem pro všechny milovníky přírody, kteří chtějí strávit dovolenou v Rakousku. Od vzácných rostlin po četné druhy ryb, obojživelníků a vodních ptáků – najdete zde vše, po čem vaše srdce touží! Dalším vrcholem, který byste si neměli nechat ujít, jsou túry s nádherným výhledem na okolní horskou krajinu. Všichni nadšenci kultury a historie by rozhodně měli navštívit tržní město Hallstatt. Najdete zde slavný solný důl, kde se můžete dozvědět mnoho o 7 000leté historii těžby, a světoznámé historické centrum města.

Wolfgangsee: Dovolená v srdci Solné komory

Cestování Wolfgangsee tipy na nejkrásnější jezera v Rakousku

Wolfgangsee se nachází v Salcburku a Horním Rakousku a je jedním z nejznámějších a nejkrásnějších jezer v Rakousku, které jste mohli navštívit v létě. Zesnulý bývalý kancléř Helmut Kohl, který s rodinou strávil 30 let na dovolené v Rakousku, již ocenil její krásu. Jeho naprosto okouzlující poloha mezi mohutnými horami a hustými zeměmi dělá z jezera Wolfgang jednu z nejoblíbenějších prázdninových destinací v Alpách. Zaujme vynikající kvalitou vody a průměrná teplota vody 24 stupňů v létě nabízí ideální podmínky pro aktivity, jako je potápění, rybaření a plachtění. Pěší turisté mohou také strávit nezapomenutelný den pěší turistikou v srdci přírody. Veřejná pláž a venkovní bazény s útulnými terasami u jezera navíc zajišťují dostatek relaxace a klidu.

Prožijte dovolenou v Rakousku u jezera Wörthersee

Cestování Wörthersee tipy na nejkrásnější jezera v Rakousku

Wörthersee je zhruba 17 kilometrů dlouhý a leží v hraničním trojúhelníku Rakouska, Itálie a Slovinska. Teplota vody může v létě vystoupat až na 28 stupňů, a proto je ideální na koupání. Wörthersee je tak rozsáhlá, že nabízí perfektní podmínky pro všechny námořníky, vodní lyžaře a potápěče. Pokud chcete, můžete se také projet po jezeře motorovým člunem a obdivovat odtud vily, které jsou postaveny ve stylu slavné „architektury Wörthersee“. Největší jezero v Korutanech je díky své snové, idylické poloze a příjemnému klimatu jedním z nejkrásnějších jezer v Rakousku, které stojí za návštěvu. Možnost setkat se se známými osobnostmi na ulici je také docela dobrá, protože jezero Wörthersee je jedním z hvězdných hotspotů v zemi, zejména v létě. Až budete mít někdy plavání dost, můžete prozkoumat okolní region na kole nebo na výletě.

Neziderské jezero

Neusiedler See v Rakousku Letní prázdniny v Evropě 19. května

Jezero Neusiedler See je něčím velmi zvláštním a v mnoha ohledech: Je to nejzápadnější stepní jezero v Evropě, a tedy další místo světového dědictví UNESCO a druhé největší jezero v Rakousku. Ve skutečnosti se nachází na hranici mezi Maďarskem a Rakouskem, z nichž většina patří Rakousku. Voda se díky mírnému podnebí může v letních měsících ohřát až na 30 stupňů, ale také se může zase velmi rychle ochladit. S průměrnou hloubkou kolem 1,8 metru je Neziderské jezero vhodné nejen ke koupání, ale také nabízí optimální větrné podmínky pro kite surfaře, surfaře a námořníky. Jezero je vzdálené pouhou hodinu jízdy od Vídně, a je proto ideálním místem pro vaši příští dovolenou v Rakousku. Jeho poloha v podhůří Alp zaručuje, že můžete obdivovat jedinečnou flóru a faunu kolem něj.

Attersee pro perfektní dovolenou v Rakousku pro fanoušky vodních sportů

Attersee Rakousko nejkrásnější jezera v Evropě

Attersee se nachází v hornorakouské Solné komoře a je největším jezerem, které je zcela na rakouském území. S hloubkou kolem 169 metrů je také třetím nejhlubším jezerem Rakouska. Attersee je největší jezero v řetězci jezer v Solné komoře, do kterého patří také Mondsee, Fuschlsee a Irrsee. Jezera Hallstätter See, Wolfgangsee a Wallersee jsou v blízkosti – skutečný vodní ráj! Attersee je nejlépe známé díky tyrkysově modré vodě a je považováno za jedno z nejjasnějších jezer v zemi. Viditelnost až 25 metrů a množství ryb zajišťují jedinečný a nezapomenutelný zážitek pro potápěče. Protože je Attersee tak rozsáhlé, je také oblíbenou volbou pro dovolenou v Rakousku s námořníky a fanoušky motorových lodí. A dobrá zpráva pro všechny majitele psů: Attersee je jedno z mála jezer, kde si můžete zaplavat se svým čtyřnohým přítelem – ale na plážích pro další psy.

Weißensee je jedno z nejkrásnějších jezer v Rakousku

Tipy na dovolenou v Rakousku Weissensee

Pokud chcete strávit klidnou a odpočinkovou dovolenou v Rakousku, pak ji najdete v Korutanech. Weißensee je považováno za nejčistší jezero v Korutanech a zaujme svou impozantní krásou a čistotou. Díky své skvělé poloze v Gaitalských Alpách a mírných, přesto impozantních horách, které ji obklopují, je Weißensee ideálním místem pro každého, kdo chce relaxovat v přírodě. V některých částech krajinu charakterizují zelené, ploché louky, zatímco jinde to vypadá jako fjord. Weißensee byl navíc vyhlášen přírodním parkem a velmi důležitou roli hraje udržitelný cestovní ruch. Přibližně dvě třetiny banky jsou bez překážek a na většinu zátok a míst se lze dostat pouze pěšky. Jezero má mnoho atrakcí a je nyní známé jako jedno z nejoblíbenějších míst pro vodní sporty v Rakousku. Všichni nadšenci akčních vodních sportů se tedy mohou nerušeně věnovat vodnímu lyžování nebo se dokonce zúčastnit raftingu nebo canyoningu na řekách, které obklopují Weißensee.

Klopeiner See

nejkrásnější jezera v Rakousku Klopeiner Viz tipy na cestování

Klopeiner See v jižním Karntenu je nejen jedním z nejkrásnějších jezer v Rakousku, ale s teplotou vody 30 stupňů v létě je považováno za nejteplejší jezero v Evropě! Voda má navíc vysokou kvalitu pitné vody a mnoho hodin slunečního svitu hovoří o příjemném Ulraubu v Rakousku. Oblast kolem Klopeiner See je vynikající kombinací vody a pevniny a oblíbeným cílem cest jak pro vodní fanoušky, tak pro pěší turisty. Kromě surfování, plavání a plachtění je jezero oblíbenou oblastí pro potápění a hloubka viditelnosti 15 metrů umožňuje pohled na nádherný podmořský svět. Zvláštním vrcholem je však promenáda, která je jedinou souvislou jezerní promenádou v Rakousku. A pokud nechcete na dovolené přijít o cvičení, můžete navštívit venkovní fitness studio „Fitness Beach“ na břehu jezera.

Světoznámé Fuschlsee pro odpočinkovou dovolenou v Rakousku

Fuschlsee Rakousko tipy na nejkrásnější jezera v Evropě

Přímo u vstupu do Solné komory a pouhých 20 kilometrů od Salcburku najdete zasněné Fuschlsee. Vyznačuje se nadprůměrnou kvalitou vody a je jedním z nejznámějších a nejkrásnějších jezer ve státě Salzburg. Křišťálově čistá, jiskřivá sytě zelená a dlouhá přes 4 kilometry – Fuschlsee okouzluje nádherně krásným okolím a zajišťuje nezapomenutelnou dovolenou v Rakousku. Písečné pláže v kombinaci s tyrkysovou vodou jsou skutečným poutačem a každoročně přitahují miliony turistů. Velká rozmanitost květin, vodních ptáků a hmyzu rozbuší srdce všech milovníků přírody.

Zelené jezero je skutečný přírodní úkaz

Grünsee navštívit dovolenou v Rakousku od 19. května

Zelené jezero poblíž Tragößu je bezesporu jedním z nejunikátnějších a nejkrásnějších míst Rakouska. Ačkoli to ve skutečnosti není jezero, Zelené jezero si díky mimořádnému okouzlení získalo místo v našem článku. Voda tam je ve skutečnosti sytě zelená a odráží okolní hory. Čím je Zelené jezero tak výjimečné? V zimě voda téměř úplně zmizí a každý rok poté, co na jaře taje sníh, se jezero opět naplní křišťálově čistou vodou. Tím se z horské louky mění v jezero hluboké až deset metrů. Okolí zeleného jezera je však přísnou přírodní rezervací a koupání a potápění je kvůli zvláštní krajině zakázáno. Pohled na smaragdově zelenou vodu je ale úchvatný natolik, že si prostě můžete naplno užít přírodní divy.

Dovolená v Rakousku 19. května, cíl cesty bez karantény po návratu