Cestování a dovolená

Dovolená v Holandsku u moře: nejkrásnější místa a pláže pro vaši letní dovolenou!

Léto je v plném proudu a je nejvyšší čas začít plánovat letní dovolenou. Dlouhé, bílé pláže, idylické krajiny, malebná pobřežní města s nádhernými starými městy – to zní docela lákavě, že? Ať už v Itálii, na Maltě nebo na exotickém ostrově – dovolená na pláži je vždy čistá relaxace! Ale proč bloudit tak daleko, když je dobro tak blízko? Toužíte po malé přestávce, ale nechcete sedět věčně v letadle nebo je váš rozpočet letos trochu napjatý? Máme pro vás perfektní řešení, a to dovolenou v Holandsku u moře! Sousední země má v repertoáru nejen lahodný sýr, tulipány a větrné mlýny, ale také má co nabídnout, pokud jde o dovolenou na pláži. Ať už s dětmi, s přáteli nebo se psem – holandské pobřeží je skutečným balzámem na duši. Abychom vám plánování usnadnili, sestavili jsme pro vás v tomto článku ty nejkrásnější pláže a pobřežní lokality!

Je možné si v roce 2021 vzít dovolenou v Nizozemsku? Tato pravidla byste měli znát

Vstupní požadavky Nizozemsko Corona Zandvoort tipy na dovolenou na pláži Dovolená v Holandsku u moře se psem

A dobrá zpráva pro všechny, kteří chtějí strávit dovolenou v Holandsku u moře! Německo již není pro Nizozemsko vysoce rizikovou oblastí a dovolená na pláži je nyní bez problémů možná i přes Coronu. Němečtí turisté již nemusí vykazovat negativní test PCR nebo test antigenu ani při vstupu, ani při zpáteční cestě. Kontaktní omezení již byla zrušena a kavárny, bary a restaurace mohou znovu přijímat hosty. Požadavek na masku platí pro všechny ve veřejné dopravě i na nádražích a letištích. V červenci a srpnu navíc nizozemská vláda nabízí bezplatné zkušební verze pro všechny cestovatele a turisty.

Scheveningen pro perfektní dovolenou v Holandsku u moře

Dovolená v Holandsku u moře Tipy na dovolenou na pláži Scheveningen

Scheveningen je bezpochyby zdaleka nejoblíbenější a nejznámější pláží v Nizozemsku, a proto je první volbou pro dovolenou v Holandsku u moře. S přibližně 18 miliony návštěvníků ročně na vás čeká neuvěřitelný rozruch. Pláž je však obrovská a není tak přeplněná, jak byste si mohli myslet. Existuje mnoho klidnějších úseků pláže, kde si můžete užít dlouhé procházky a jen tak v klidu relaxovat. Zejména v mimosezóně se může stát, že budete mít celou pláž pro sebe. Jako okres v Haagu nabízí Scheveningen širokou škálu volnočasových aktivit pro malé i velké. Od potápění a surfování po bungee skoky z vyhlídkové věže – v Scheveningenu najde štěstí každý! Máte náladu na divokou párty? Pak byste určitě měli navštívit některé z plážových barů a restaurací podél promenády a na molu! Dalším vrcholem je procházka po molu a vyhlídkové věži, ze které se vám otevírá úchvatný výhled.

Pláž Domburg

Pláže v Nizozemsku Dovolená v Holandsku u moře

Pláž Domburg je jedním z nejstarších přímořských letovisek v Nizozemsku a nachází se v jižním Holandsku. Místo je známé především díky malebným plážovým chatám a dunám, které jsou ideální pro odpočinkovou dovolenou v Holandsku u moře s dětmi. Vzhledem k tomu, že mořská voda a kvalita pláže podporují zdraví návštěvníků, je Domburg také označován jako „léčivé přímořské letovisko“. Čeká tam na vás široká škála wellness, specializujících se hlavně na Thelasso terapii. Pláž není nijak zvlášť velká, ale je opravdu nádherná a je považována za nejčistší ze všech pláží v Holandsku. Chodníky po písku navíc velmi usnadňují chůzi s kočárkem nebo invalidním vozíkem. Přímo za dunami najdete stejnojmenné pobřežní městečko, jehož centrum vás okouzlí svým typickým holandským šarmem.

Plážová dovolená v Zandvoortu

Dovolená v Holandsku u moře nejkrásnější pláže v Severním moři

Zandvoort aan Zee je také známý jako „perla na jezeře“ a je jedním z nejvýznamnějších a nejoblíbenějších přímořských letovisek v Nizozemsku. 9 km dlouhá bílá písečná pláž je ideální pro opalování, procházky nebo koupání a mnoho kaváren a barů podél pobřeží vás zve k lenošení. Protože se voda svažuje velmi mělce, je místo ideální pro rodinnou dovolenou s dětmi. Všichni milovníci adrenalinu si v Zandvoortu přijdou na své, protože pláž nabízí širokou škálu vodních sportů. Od plachtění přes surfování po pádlování je zahrnuto úplně všechno! Mává zde také modrá vlajka, takže si můžete být jisti, že pláž je opravdu čistá a bezpečná. Ale co dělá Zandvoort tak oblíbeným mezi turisty je, že je jen 30 kilometrů od Amsterdamu. Pokud si tedy chcete odpočinout od opalování, můžete zažít jedinečnou atmosféru hlavního města za méně než hodinu jízdy.

Bergen aan Zee

Pláž v Amsterdamu Dovolená v Holandsku u moře tipy

Čistý pocit z Karibiku! V Bergen aan Zee najdete další nádhernou pláž, která je ideální pro vaši dovolenou v Holandsku u moře! Malá vesnice na pobřeží v Severním Holandsku je skutečným rájem pro všechny nadšence vodních sportů. Ať už surfujete, plaváte nebo plachtíte – v Bergen aan Zee pro to všechno najdete ideální podmínky. Přímořské letovisko je známé svou nádhernou bílou písečnou pláží a každoročně láká tisíce návštěvníků. A pokud vás nebaví opalovat se, můžete se vydat na skvělou cyklovýlet po promenádě. Četné plážové kavárny s uvolněnou atmosférou a skvělou hudbou jsou velmi příjemné a zajišťují vaši fyzickou pohodu lahodnými koktejly a regionálními pokrmy. V loňském roce byl Bergen aan Zee již poosmé oceněn modrou vlajkou, což z něj činí jednu z nejbezpečnějších a nejčistších pláží v Holandsku. Stejnojmenné město se nachází přímo za dunami a mění se na umělecký trh každý čtvrtek v červenci a srpnu, který je osvětlen nádhernou světelnou show.

Egmond aan Zee

Pláže vhodné pro psy v Nizozemsku Dovolená v Holandsku u moře

Pokud jde o skvělou dovolenou u moře v Holandsku, Egmond aan Zee je skutečná klasika. Pobřežní město je známé zlatým pískem, nádherně teplou vodou a perfektními možnostmi rybolovu! 5 km dlouhá pláž se nachází v Severním Holandsku a je rozdělena do různých zón, což turistům přináší větší pohodlí. K dispozici jsou oblasti pro sport a hry, oblasti pro klidné opalování a nudistické oblasti. Jako většina nizozemských pláží byl i Egmond aan Zee oceněn modrou vlajkou a očaruje rekreanty svou čistotou. Dominantou Egmond aan Zee je maják „Van Speijk“, který namalovalo mnoho umělců po celém světě. Další oblíbenou destinací je město Alkmaar, kde byste rozhodně měli ochutnat lahodný sýr na trhu se sýry! A pokud už máte dost lenošení a opalování, můžete se vydat na výlet lodí a objevit nádhernou pláž z vody.

Noordwijk pro klidnou dovolenou v Holandsku u moře

nejkrásnější pláže Severního moře Dovolená v Holandsku u moře se psem

Moře a tulipány, aktivita a relaxace, město a venkov – na dovolené v Holandsku u moře v Nordwijku to všechno můžete zažít současně! Přímořské letovisko je v těsné blízkosti oblíbených tulipánových polí Keukenhof, které všichni známe. 13 kilometrů dlouhá pláž je ideální pro koupání a opalování a kdo chce trochu více akce, může si pronajmout kajak. Nordwijk je obklopen nekonečnými lesy a dunovými krajinami, které jsou ideální pro dlouhou procházku. Místo se v roce 2017 dokonce dostalo na 21 nejlepších pláží na světě od National Geographic a již několikrát bylo oceněno modrou vlajkou. Podél pobřeží na vás čeká několik barů, kde se můžete večer zdržet s přáteli a kochat se výhledem. A nejlepší na tom je? Psi jsou v Noordwijku také vítáni, takže svého čtyřnohého kamaráda můžete vzít s sebou na dovolenou!

Nejkrásnější ostrovy pro vaši dovolenou v Holandsku u moře

Tipy na pláž Scheveningen Dovolená v Holandsku u moře s dětmi

Nádherné ostrovy Texel, Ameland, Schiermonnikoog a Terschelling se nacházejí přímo před Nizozemskem v Severním moři, ve vodách Waddenského moře. Každý z ostrovů má své kouzlo a láká turisty různými zajímavostmi a skvělými plážemi. Waddenské moře je na seznamu světového dědictví UNESCO a na túře po bahně můžete objevit celou řadu různých tvorů. Pro vaši dovolenou v Holandsku u moře vám stručně představíme každý z níže uvedených ostrovů.

Texel

nejkrásnější pláže v Severním Holandsku Dovolená v Holandsku u moře

Texel je nejzápadnější a zároveň největší ostrov Západofríských ostrovů. Zeměpisná poloha, silný vítr a 30 km dlouhá pláž dělají z Texelu nejlepší možnou volbu pro dovolenou v Holandsku u moře pro surfaře. Nizozemský ostrov zaujme nejen nekonečnými plážemi, ale také četnými klidnými oblastmi, které jsou ideální pro cykloturistiku nebo procházky. V Texelu byste rozhodně měli navštívit duny Eierlands poblíž majáku a užít si odtud nádherný výhled na celý ostrov. A pokud chcete trochu klidu a pohody, v De Hors najdete ty nejzapadlejší části pláže na jihu.

Ameland

Dovolená v Holandsku u moře Tipy na pláže vhodné pro psy v Evropě

Ameland není nadarmo nazýván „Wattdiamant“ – každý rekreant se tam cítí jako doma. Ostrov má nádherně dlouhou pláž, která je také považována za nejčistší v celé zemi. Byl oceněn modrou vlajkou více než 30krát, a proto je ideální pro dovolenou v Holandsku u moře. Zejména plážové části Hollum, Buren a Nes se vyznačují výjimečnou čistotou. A pokud máte mezi tím hlad, najdete na pláži 4 pavilony, kde se prodává chutné jídlo a studené nápoje. Ale Ameland má mnohem více co nabídnout a rozhodně byste měli prozkoumat historické vesnice a jedinečnou flóru a faunu v přírodních oblastech! Pokud budete mít štěstí, můžete se několikrát ročně zúčastnit mimořádně zajímavé akce, která se koná pouze na Amelandu. Záchranné čluny táhne do moře 10 koní – to zní skvěle, že??

Schiermonnikoog

Pláže Severního moře v Nizozemsku Dovolená v Holandsku u moře

Schiermonnikoog je opravdu jedinečné místo: ačkoli je to nejmenší holandský ostrov wadden, stále má nejširší pláž v celé Evropě. Díky rozmanité přírodě byl ostrov vyhlášen národním parkem a je skutečným snem všech milovníků přírody. Od dun po lesy, bažiny, slaniska a malá jezera – najdete zde vše, po čem vaše srdce touží! Absolutním vrcholem Schiermonnikoog je útes. Nejširší písková deska nabízí nezapomenutelné památky, které jsou tvořeny větrem a vodou. Na ostrov však nesmí auta a je nejlepší si půjčit kolo.

Vlieland

nejkrásnější pláže v Holandsku Strandurlaum tipy autem

Pokud chcete klidnou dovolenou v Holandsku u moře, najdete ji na Vlielandu. Ostrov je jen 12 kilometrů dlouhý a 2 kilometry široký a vyzařuje jedinečnou, útulnou atmosféru. V jediné vesnici Oost -Vlieland žije téměř 1200 lidí – to už nemůže být tišší, že? To samé platí zde: Automobily jsou zakázány! Absolutním vrcholem Vlielandu je 45 metrů vysoká duna s majákem na vrcholu.

Terschelling

Dovolená na pláži Egmond aan Zee v Holandsku u moře

Terschelling je také nazýván cyklistickým ostrovem a je druhým největším ostrovem po Texelu. První, co na ostrově vidíte, je 55 metrů vysoký maják „Brandaris“, který je také nejstarší v Nizozemsku. Na 80 kilometrech cyklostezek můžete objevit až 600 divokých druhů rostlin včetně různých druhů orchidejí. A malý tip pro všechny fajnšmekry: zmrzlina a sýr se tradičně vyrábějí a prodávají na mnoha farmách na Terschellinu.

Tipy na dovolenou na pláži Zandvoort Dovolená v Holandsku u moře