Cestování a dovolená

Dovolená na Azorách: Památky a tipy na nádherné portugalské ostrovy!

Úchvatné panoramatické výhledy, sytě zelené džungle a velkolepé krajiny – dovolená uprostřed přírody je vždy čistá relaxace. Pokud vás nebaví dlouhé výlety a dáváte přednost pobytu doma, můžete dovolenou samozřejmě strávit ve Schwarzwaldu. Ale co nový, vzrušující a docela neznámý cíl? Pokud si letos potřebujete odpočinout od přeplněných písečných pláží, hotelových komplexů a večírků, pak byste na dovolené na Azorách byli v dobrých rukou. Portugalské souostroví, ukryté uprostřed hlubokého modrého Atlantiku, je skutečným klenotem a jedinečným příkladem velké síly mateřské přírody. Vzdálené místo, kopcovité louky, útesy a působivé sopečné kužely – Azory nemohly nabídnout větší rozmanitost a jsou ideálním místem pro milovníky přírody, pláží a outdoorových aktivit. Vezmeme vás na nezapomenutelnou cestu do ráje a odhalíme všechna nádherná místa a památky na Azorech, které byste si rozhodně neměli nechat ujít!

Je dovolená na Azorech možná i přes Coronu? Tato pravidla byste měli znát!

Portugalsko vodopády azorské památky

S 157,7 novými infekcemi na 100 000 obyvatel počet bohužel v Portugalsku v posledních týdnech dosáhl vrcholu. Za vysoce rizikové oblasti jsou ale aktuálně považovány pouze region Algarve a hlavní město Lisabon, takže vaší dovolené na Azorách nic nestojí v cestě. Cestující nemusí vyplňovat vstupní formulář a vy již v Německu nepodléháte karanténě. Pro vstup je však nutný negativní test na koronu. Rychlý test antigenu nesmí být starší než 48 hodin a test PCR starší než 72 hodin. Negativní test je také vyžadován při kontrole hotelů. Pokud zůstanete déle než 7 dní, 6. a 12. den budou provedeny další testy. Tato pravidla se nevztahují na osoby, které byly plně očkovány nebo se uzdravily.

Kde jsou Azory a kdy je nejlepší čas na dovolenou??

Azory tipy na dovolenou ostrov Sao Miguel Portugalsko

Souostroví Azory se nachází uprostřed Atlantiku, mezi Evropou a Severní Amerikou a lze se k němu dostat zhruba za 5 hodin letadlem z Německa. Ostrovy jsou autonomní oblastí Portugalska, ale nacházejí se přibližně 1400 kilometrů od kontinentální Evropy. Počasí na Azorech je docela nevyzpytatelné a ve skutečnosti můžete zažít všechna čtyři roční období v jeden den! Ostrovy se díky své poloze vyznačují oceánsko-subtropickým podnebím, které zajišťuje, že v létě není příliš horko a v zimě příliš zima. Nízké klimatické výkyvy činí z Azor celoročně oblíbenou turistickou destinací. Abyste si mohli užít mnoho slunečných dnů s příjemnými teplotami, byly by měsíce mezi červnem a říjnem ideálním časem na dovolenou na Azorech.

Přehled 9 ostrovů Azory

Tipy na dovolenou na Azorech Portugalsko cestovní předpisy Corona

Azory jsou portugalské souostroví tvořené 9 ostrovy a každý z nich má své kouzlo. Abyste si mohli optimálně naplánovat dovolenou na Azorách, stručně vás seznámíme s 9 níže uvedenými ostrovy.

  • São Miguel je hlavním ostrovem Azory a stále je znám jako zelený ostrov. Je to také vulkanicky nejaktivnější ostrov a najdete zde vynikající léčivé prameny obklopené nádhernou přírodou.
  • Santa Maria je klidný a geologicky nejstarší ostrov na Azorech. Nádherné písečné pláže a rozmanitá krajina z něj činí skutečný ráj pro všechny milovníky přírody a vyznavače slunce.
  • Terceira je ostrovem kaplí a malebné hlavní město Angra do Heroismo bylo uznáno za místo světového dědictví UNESCO. Skutečným vrcholem jsou samozřejmě kaple: Na ostrově je nespočet těchto jasně malovaných a veselých míst uctívání, která můžete objevit.
  • Faial je označován jako modrý ostrov, což je dáno především mnoha modrými květovými poli hortenzie. Přístav hlavního města Horta je často využíván k výletům mezi Evropou a Karibikem a vždy stojí za procházku.

Letní dovolená Portugalsko Corona nejkrásnější pláže Azory

  • Pico je ostrov velryb a název ostrova je 2351 metrů vysoká sopka Pico, která je také největší v Portugalsku.
  • Sao Jorge je stále označován jako „Dračí ostrov“ a je skutečným rájem pro všechny pěší turisty. Můžete očekávat strmě se svažující sopečné kužely, půvabnou krajinu a v chráněných údolích můžete obdivovat četné dračí stromy a rostliny na ochranu přírody.
  • Graciosa je druhým nejmenším ostrovem Azory a znamená „půvabný“. Přestože jsou tam jen 4 malá města, ostrov nabízí několik rozmanitých a pohádkových turistických tras. Absolutním vrcholem Graciosy je okružní turistická stezka, která vede vedle nádherné kráterové pánve „Caldeira da Graciosa“ do pohádkové sirné jeskyně „Furna do Enxofre“.
  • Flores je, jak název napovídá, ostrov květin. Pokud si chcete užít panenskou přírodu, pak je Flores na dovolené na Azorách rozhodně nutností. Udělejte si krátkou procházku a nechte se okouzlit nádhernými lesy s vodopády a potoky, četnými květinami a strmými horami.
  • Corvo je nejmenší obydlený ostrov na Azorech a stále je znám jako ostrov sopečných kráterů a havranů. Jediné místo, kde je Vila do Corvo jedním z nejmenších měst v Evropě. Samota a klid dodávají ostrovu zvláštní kouzlo a jedinečné kouzlo.

 Kráterové jezero Sete Cidades je nezbytností každé dovolené na Azorských ostrovech

Sete Cidades Crater Lake Azorské prázdninové atrakce

Působivé sopečné kužely, úchvatné útesy a drsná příroda – není divu, že jsou Azory známé také jako „Havaj Evropy“. Zatímco souostroví je obdařeno nekonečnými přírodními divy, krásnému kráterovému jezeru Cidades na Sao Miguel se nic nepřibližuje. Rozkládá se na více než 4 kilometrech čtverečních a spočívá v kráteru sopečného původu ve tvaru kotle. Vydejte se nad hladinu vody a podívejte se přes okraj sopečného kráteru a jen stěží budete moci přestat žasnout. Sete Cidades je rozdělen na dvě jezera spojená úzkým kanálem a silničním mostem – větší Lagoa Azul a Lagoa Verge.

Azorské prázdninové atrakce Sete Cidades Portugalsko

Malebné místo je domovem některých z nejlepších vyhlídek a je bezpochyby jednou z nejoblíbenějších památek Azor. Je to také jeden ze 7 přírodních divů Portugalska – dostatečný důvod pro malý výlet. Okouzlující vesnice Sete Cidades také stojí za návštěvu a je ideální pro relaxační procházku. Žasněte nad pohádkovým kostelem Sao Nicolau nebo se vydejte na střechu slavného hotelu „Monte Palac“. Přestože hotel podal v roce 1990 bankrot a budova se od té doby rozpadá, je stále přístupný veřejnosti. Existuje barevné graffiti s nápisem „Vítejte v nejlepším výhledu na světě“, kterému lze jen stěží odporovat.

Jezero Lagoa do Fogo

Lagoa do Fogo Azory dovolenou nejkrásnější ostrovy Portugalsko

Tyrkysově modrá voda obklopená svěží přírodou, strmými horami a malebnými kopci, kam až oko dohlédne – to vše vás čeká na dovolené na Azorských ostrovech! Obklopené sopečnými horami a zahalené mraky, leží malebné jezero Lagoa do Fogo na ostrově Sao Miguel. V překladu znamená Lagoa do Fogo něco jako ohnivé jezero a malebná laguna je vysoká téměř 600 metrů a je proto jednou z nejfotografovanějších a nejnavštěvovanějších památek na Azorech. Zejména v časných odpoledních hodinách se voda objevuje ve svém nejkrásnějším lesku a zajišťuje vynikající fotografie a fotografie hodné Instagramu. Místo je tak výjimečné a jedinečné, že se nachází ve zcela nedotčené krajině. Žádné domy, žádné vesnice – jen příroda a lidé. Všichni milovníci přírody mohou na sopce a v jejím okolí objevit mnoho endemických druhů rostlin a ptáků – život, který lze v této podobě vidět pouze na Azorech.

Sopka Pico

Azory dovolená Sopka Pico nejkrásnější ostrovy Portugalska

Na ostrově Pico na vás čeká nejvyšší hora Portugalska – 2351 vysoká hora Montanha do Pico. Krásné, hrozivé a velkolepé – nic vás nemůže připravit na krásu hory. Ponta do Pico je stratovulkán, tedy stratovulkán složený z několika vrstev lávy a sypkého materiálu. Vydejte se na túru po úchvatné krajině a užijte si nádherné výhledy ze samotného vrcholu. Stoupání je trochu náročné a ne pro každého, ale rozhodně stojí za to. Pokud budete mít štěstí a počasí bude spolupracovat, budete mít nádherný výhled na ostrovy Terceira, Gracioa a Faial.

Ponta Delgada, São Miguel

Ponta Delgada Sao Miguel nejkrásnější města na Azorech Tipy Portugalsko

Ačkoli Azory nikdy neuznávaly město Ponta Delgada na ostrově Sao Miguel za oficiální hlavní město, ve skutečnosti je to ekonomické centrum skupiny ostrovů. Díky architektuře starého světa, pohádkovým ulicím a prosperující kulinářské scéně město vždy stojí za výlet. Nechte se okouzlit zvláštní atmosférou a vydejte se na dlouhou procházku po přístavní promenádě a zpět starým městem. Díky mnoha malým kostelům, klášterům a nádherným místům láká Ponta Delgada jako žádná jiná a je bezpochyby jedním z nejlepších způsobů, jak zažít celé kouzlo Azor. Na západě města najdete Gruta do Carvão – lávovou jeskyni, která je se svými 1912 metry také nejdelší na ostrově. 

Algar do Carvao

Zajímavosti jeskyně Algar do Carvao na ostrovech Azory

Během dovolené na Azorských ostrovech máte jedinečnou příležitost objevit mnoho přírodních pokladů a doslova sestoupit do sopky – to není nic, co by o sobě mohli říci mnozí jiní. Sopečná jeskyně Algar do Carvao se nachází na ostrově Terceira a je bezpochyby absolutním vrcholem ostrova. Úchvatné krápníky a nekonečný déšť způsobený vnitřní vlhkostí dělají cestu sopkou téměř jako z jiného světa. Opravdu jedinečný zážitek, který nemůžete zažít nikde jinde na světě. Díky schodišťovému systému a přístupovému tunelu je návštěva jeskyně naprosto nekomplikovaná a bezpečná. V hloubce kolem 90 metrů na vás čeká malé malebné jezírko, které je napájeno prosakováním a dešťovou vodou. Pohled na oblohu vulkanickou roklí nelze popsat slovy – to musíte prostě zažít! Chcete -li si užít zvláštní hru barev a záblesk barev lišejníků a mechů, měli byste navštívit Algar do Carvao kolem poledne, kdy sluneční světlo dosahuje daleko dolů do komína.

Park Terra Nostra

Tipy na termální lázně Terra Nostra Garden Azory

Park Tera Nostra na Sao Miguelu nabízí návštěvníkům vše, co definuje dovolenou na Azorech: čistý klid a relaxaci uprostřed přírody. Park byl založen v 18. století a četné původní a exotické rostliny mu dodávají atmosféru Karibiku. V parku se nachází také nostalgické koupaliště, které s 38stupňovou teplou vodou bohatou na železo láká ke koupání a zdržování. Termální prameny a potoky mají nejen relaxační účinek, ale mohou také pomoci při nemocech, jako je revmatismus.

Dovolená na Azorách: termální lázně Furnas

Termální lázně Furnas Portugalsko Azory Dovolená 2021

Pokud jste na dovolené na Azorech, určitě byste měli navštívit horké prameny Furnas na Sao Miguel. Co třeba horká koupel uprostřed botanické zahrady, v přírodní rezervaci nebo s výhledem na oceán? Máte z čeho vybírat, protože ve Fortunasu tryská horká voda z celkem 22 pramenů. Azory jsou ve skutečnosti známé po celém světě pro své blahodárné a krásné termální lázně. Oblíbený je zejména Poca da Dona Beija ve Furnasu, který je otevřený až do pozdních večerních hodin. Obsahuje 5 termálních lázní s různými teplotami a zajišťuje tak maximální zábavu při koupání!

Pozorování velryb na Azorech

Pozorování velryb, prohlídka portugalských Azor

Absolutní nutnost každé dovolené na Azorských ostrovech? Pozorování velryb! Velryby se v souostroví cítí obzvláště jako doma a lze pozorovat přibližně 30 procent všech druhů velryb na světě! Některé druhy žijí trvale ve vodách a jiné jen migrují kolem. Nejčastěji spatřenými velrybami jsou vorvani, velryby a modré velryby a na různých ostrovech je mnoho celoročních společností, které velryby pozorují. Chtěli byste plavat s delfíny? Mnoho druhů delfínů také skotačí u pobřeží Azory.

Tipy na dovolenou na Azorech Portugalsko cestovní předpisy Corona