Cestování a dovolená

7 krásných tras pro horská kola a skvělých cyklostezek v Německu

trasy pro horská kola cyklostezka prohlídka trasy trasa cyklotrasa

Stezky pro horská kola v Německu nabízejí jedny z nejlepších příležitostí pro cykloturistiku na světě. Můžete prozkoumat více z této části Evropy na kole a na horských kolech a také si užívat čerstvý vzduch hor a jejich nádherné přírody. V této příručce vám nabízíme 7 návrhů tras pro horská kola, které jsme pro vás pečlivě vybrali a zkontrolovali. S pomocí naší kolekce můžete zjistit, kterou cykloturistiku byste si nejvíce užili, abyste zažili nezapomenutelnou cestu po trasách horských kol v Německu.

trasy pro horská kola cyklostezka pro cykloturistiku sluneční světlo

Je třeba říci, že infrastruktura pro cyklistické výlety v Německu je na velmi vysoké úrovni. Trasy na horských kolech, které procházejí zemí, jsou oblíbenými místy po celém světě. V této příručce jich najdete několik ideální místa a cyklotrasy pro váš plánovač tras, což určitě zvedne hladinu adrenalinu. Část krajiny není tak velkolepá jako sousední Rakousko a Švýcarsko, ale Německo má také alpské krajiny v jižní části země, které jsou stejně úchvatné. Značení a zázemí pro MTB jezdce jsou velmi dobře propracované.

Černý les

trasy pro horská kola cyklostezka cyklistický značení černý les

Trasy pro horská kola ve Schwarzwaldu jsou považovány za jedny z nejlepších v Německu. Hory se rozkládají na více než 6000 kilometrech čtverečních a vedou od předměstí Karlsruhe a Pforzheim na severozápadě ke švýcarským hranicím na jihu. V blízkosti měst Karlsruhe, Freiburg, Stuttgart, jakož i Štrasburku a Basileje přes hranice se v celém regionu nacházejí cyklostezky pro každý vkus.

horské kolo úsek cyklostezka cyklistika perspektivní trasa turistická stezka

V této oblasti můžete také podniknout extrémní vícedenní cyklovýlet, který bude plný stezek pro horská kola od severu k jihu. Nejvyšším vrcholem Černého lesa je Feldberg s výškou 1 493 metrů. Cestovní zprávy potvrzují, že značení a infrastruktura pro stezky pro horská kola v této oblasti jsou velmi uspokojivé. Na Web Schwarzwäder Touristik najdete užitečné tipy a skvělý přehled měst s přístupem na trasy pro horská kola.

trasa pro horská kola cyklostezka cyklistická trasa prohlídková trasa

K dispozici jsou cyklostezky s mnoha možnými trasami – od krátké hodinové prohlídky až po náročnou denní túru s nadmořskou výškou přes 1200 metrů. Podrobnosti o tom, kde si půjčit kolo nebo vhodné ubytování, doporučujeme aplikace Black Forest pro iOS a Android.

Berchtesgadener Land

trasy pro horská kola cyklostezka cyklostezka pro tyrolsko

Berchtesgadener Land je krásná alpská trasa na extrémním jihovýchodě Německa. Je obklopen rakouskými hranicemi a lze jej uskutečnit jako jednodenní výlet z Mnichova, jinak je příliš daleko od jiných míst v Německu. To, co chybí v přístupnosti, je vynahrazeno přírodní krásou, klidem a izolací.

trasa pro horská kola cyklostezka pro cyklisty zimní trasa

Tento kout Bavorských Alp je mezi cyklisty velmi oblíbený a nejvyšší vrchol Watzmann je vysoký přes 2700 metrů. Region obsahuje více než 25 tras pro horská kola. Můžete také využít tyto cyklostezky stačí to sledovat online a stáhněte si souřadnice pro svůj plánovač tras z webových stránek. Najdete tam také obecné informace a užitečné rady pro cyklisty.

Durynský les

trasy pro horská kola cyklostezka prohlídka západu slunce

Durynský les je kopcovitá, zalesněná krajina, která byla kdysi jedním z nejnavštěvovanějších prázdninových středisek v bývalé NDR. Region nabízí geografickou polohu v srdci země. Snadno dostupné trasy pro horská kola pro jednodenní turisty z Erfurtu a regionu Lipsko / Halle činí z tohoto místa vysoce hodnocený cíl pro cyklisty. Většina cyklostezek je v oblasti kolem měst Suhl a Ilmenau, i když existují i ​​jiná vhodná místa pro cykloturistiku. Ten z místní webové stránky Doporučené trasy pro horská kola se pohybují od 19 do 60 kilometrů.

Rhön

trasa pro horská kola cyklostezka prohlídka trasy vrchol trasy

Rhön je nízké pohoří asi 1500 kilometrů čtverečních, které leží na hranici Hesenska a Bavorska a není daleko od Durynského lesa. Je topograficky podobný, ale o něco méně zalesněný než jeho větší soused. Různé cyklistické trasy, které jsou snadno dostupné z Frankfurtu, procházejí jak hesenským, tak bavorským (franským) Rhönem.

horská kola úsek cyklostezka cyklostezka turistická stezka les

the místní turistické lokality nabízejí více než 13 cyklostezek, které jsou rozděleny od lehkých po obtížné a jsou dlouhé přibližně 62 km. V blízkosti města Bischofsheim se nacházejí také speciálně vytvořené trasy pro horská kola, které poskytují zhruba 2 km dlouhou trasu se 180 metrů sjezdem pro cyklisty. Rhön je trochu vzdálený, ale velmi oblíbený pro jednodenní výlety z oblasti Porýní-Mohan. To znamená, že tato oblast je mnohem méně přeplněná než mnoho jiných míst pro cyklistiku.

pryskyřice

horská kola úsek cyklostezka trasa cyklistická stezka

Jako jediné skutečné pohoří v severním Německu má Harz monopol na cestovní ruch pro rekreanty na severu. Snadno dostupné stezky pro horská kola nabízejí příležitosti pro cykloturistiku. V blízkosti místních měst je Harz snadno dostupný veřejnou dopravou z blízkých center měst. Se 74 cestami přes 2200 kilometrů je Harz vyhledávaným místem, ale existuje mnoho způsobů, jak uniknout davům. Region také nabízí infrastrukturu vhodnou pro MTB. Užitečná aplikace Harz vám také může pomoci s plánovačem tras.

Trasy pro horská kola – Falcký les

horské kolo úsek cyklostezka cykloturistický les

Falcký les je relativně neobjevený kout v jihozápadním Německu, jižně od Kaiserslauternu a západně od regionu Porýní-Neckar, který nabízí skvělé cyklovýlety s několika možnostmi v Mannheimu a Heidelbergu. Je také snadno dostupný autem z Frankfurtu, ačkoli Taunus a Rhön jsou si bližší. Je zde široká škála cyklostezek. Ty zde přesahují 950 km. Hustý les se skvělými jednokolejnými úseky zajišťuje, že tato oblast má jedny z nejlepších tras pro horská kola v Německu. Z interaktivní plánovač tras protože celé Porýní-Falc vám ušetří nutnost nosit s sebou kartu.

Eifel

trasy pro horská kola cyklostezka prohlídka trasy prohlídky trasy

V blízkosti belgických a lucemburských hranic se nachází Eifel, který je oblíbeným místem pro zábavu většiny lidí z Porýní. Nejvyšší vrchol má něco málo přes 750 metrů. Přesto je to oblíbené víkendové místo u návštěvníků z Kolína, Bonnu a okolí.

horské kolo úsek cyklostezka cyklistika extrémní trasa turné obloha

Díky řadě bývalých sopečných, mírně svažitých kopců se Eifel nachází idylicky uprostřed lesů a několika jezer. Existuje dobře rozvinutá síť stezek, která je rozdělena na regiony Eifel a Vulkaneifel. Tady jsou několik návrhů stezky pro horská kola, stejně jako bikepark, kde si můžete procvičit a zdokonalit techniku.