Cestování a dovolená

Cestování a dovolená

Prázdniny v Rumunsku – zábavní park v solném dole Turda

dovolená v Rumunsku solný důl-nápad-volný čas-jezero

Obzvláště zajímavý projekt byl realizován v rumunském městě Turda. Jedná se o zábavní park, pro který byla vybrána mimořádně zajímavá lokalita v hloubce 120 metrů. Ano, čtete správně. Nachází se ve starém, opuštěném solném dole, který se skládá celkem ze tří dolů. Zábavní park je skvělou destinací, kterou můžete zvážit, pokud ji máte Dovolená v Rumunsku naplánovali.

Dovolená v Rumunsku – město Turda

dovolená-rumunsko-most-lávka-osvětlení-moderní-vchod-turisté

Zábavní park pro dovolenou v Rumunsku zahrnuje různé atrakce, které jsou umožněny mimo jiné díky přírodním vedlejším produktům dolu. Patří sem například přírodní jezero, na kterém se nyní mohou turisté člnkovat. Další atrakcí je náměstí se stolními tenisovými stoly, které dávají fanouškům ping-pongu možnost zdravě omezit stres. K dispozici je také amfiteátr, ruské kolo, minigolf a bowling.

Dovolená v Rumunsku v hloubce 120 metrů

dovolená-rumunsko-atrakce-turda-důl-turisté-cestování-destinace-levné

Z vizuálního hlediska je zábavní park mimořádně atraktivní jako destinace pro dovolenou v Rumunsku. Pohled nahoru z hlubin poskytuje jen malý náhled na rozměry Země a stále má působivý účinek. Zajímavé útvary a vzory ve zdech jsou úchvatně krásné a vytvářejí originální atmosféru, zatímco svůj volný čas trávíte sportem a zábavou. Atmosféru podporuje umělé osvětlení v podobě zajímavých závěsných světel.

Originální nápad na zábavní park

dovolená-Rumunsko-ruské kolo-zábava-vodní-astmatické osvětlení

Ale to není vše. V bývalém dole je také jedinečné mikroklima, díky kterému je zábavní park perfektní atrakcí pro dovolenou v Rumunsku, a to i pro alergiky. Vlhkost 80% a konstantní teplota 11 až 12 stupňů znemožňují život téměř všem bakteriím, zatímco alergeny zcela chybí.

Část příběhu

dovolená-rumunsko-lodě-pronájem-molo-zábava-zdraví-cestování

Různé úrovně pro volnočasové aktivity

dovolená-Rumunsko-nápad-památky-dřevostavby-rodinná zábava

Futuristické osvětlení

dovolená-Rumunsko-ruské kolo-autentický-design-oblíbený-cíl cesty

Turistická atrakce v Rumunsku

dovolená-Rumunsko-historie-informace-prohlídka-amfiteátr

Pohled zespodu

dovolená-Rumunsko-zeď-strmé-přívěsek-světla-bowling

Dovolená v Rumunsku s ruským kolem

dovolená-Rumunsko-minigolf-ruské kolo-destinace-atrakce-historie-fakta-vstup

amfiteátr

dovolená-Rumunsko-rokle-útvary-těžba kamene-soli

Basketbalové hřiště

prázdniny-rumunsko-stadion-fotbal-basketbal-hřiště-sportovně-zábavní park

Zdravá dovolená

dovolená-Rumunsko-výtah-investiční-osvětlení-umělá-evropská prohlídka

Prostory k relaxaci

dovolená-Rumunsko-jeskynní lavice-relaxace-rodinná procházka

Výtah pod zemí

prázdniny-rumunsko-transylvánie-prázdniny-nápad-východ-evropa-černé moře

Pohled shora dolů

dovolená-Rumunsko-návštěvníci-levné-vstupné-kovové-lešení-výtah

Mikroklima vhodné pro alergiky

dovolená v Rumunsku jeskyně-turda-důl-osvětlení-futuristické

Stolní tenis

dovolená v Rumunsku zábavní park-nápad-stolní tenis-lampa-sport

Dovolená v Rumunsku – přírodní jezera

dovolená v Rumunsku solný důl-mikroklima-temperautr-konstantní jeskyně

Solný důl Turda – část příběhu

dovolená-Rumunsko-solný důl-skica-historická-fakta-turda-město

Read more
Cestování a dovolená

Dovolená v klimaticky neutrálních vysněných domech: domy s pasivní energií na Tenerife

Pasivní energetické domy plážové solární systémy-střešní terasa-lehátka

Tenerife je největší Kanárský ostrov, známý svými vysněnými plážemi a také tím, že se zde nachází největší hora Španělska Teide. Oblíbené u všech rekreantů, pro které je slunce a moře naprostou nezbytností, existuje mnoho různých způsobů, jak zde strávit dovolenou. Oblíbená jsou zejména turistická letoviska Playa de las Américas, Puerto de la Cruz nebo Costa Adeje, kde jsou hotely různých kategorií. Ale je tu také něco pro rekreanty s velmi zvláštními požadavky. Co takhle B. s dovolenou ve zkušební laboratoři, která se nachází na idylickém místě na jihu ostrova, pouhých 5 minut chůze od pláže?

Futuristické domy s pasivní energií v sci -fi krajině

Pasivní domy využívající energii vítr-slunce-obnovitelné energie

Je pravda, že to na první pohled nevypadá jako dovolená snů. Když ale zjistíte, že se jedná o „laboratoř pod širým nebem“, první šok je stráven. Pokud pak také uvidíte různé pasivní energetické domy, které tam na vás čekají, nejprve online a později možná přímo na místě, vše ustoupí pocitu čisté prázdninové radosti. the Casas Bioclimáticas jsou projektem Instituto Tecnológico y de Energías Renovables (ITER) financovaného ostrovní vládou. Jde tedy o obnovitelné energie, využití slunce, vody a větru.

A jak něco takového v ideálním případě vypadá, se projevuje ve 25 kasách v prostorách ústavu, které se liší vzhledem od bungalovu Bauhaus až po hobití jeskyni. Nejkrásnější a nejudržitelnější návrhy byly vybrány z podání zhruba 400 architektonických kanceláří z celého světa. Za tuto exkluzivitu zaplatíte cenu 130 až 180 eur za den, což není příliš vysoké. Všechny domy jsou velmi vkusně zařízené a celý systém generuje dostatek energie pomocí větrných turbín na místě a sluneční energie, aby byl soběstačný. Provozuje dokonce vlastní závod na odsolování mořské vody

Když výzkum zjistí, okno by mělo být zavřené

Pasivní energetické domy pláž-dovolená-solární-systémy-střecha

Tyto pasivní energetické domy se obejdou bez konvenčních klimatizačních systémů.Místo toho inteligentní konstrukce se vzduchovými komorami a šachtami, využití umístění domů a v jednom případě dokonce i malý proud protékající obývacím pokojem zaručují interiér, který je vždy příjemně temperovaný – navzdory horkému podnebí na Tenerife. Domy jsou ale zároveň i výzkumným projektem. V tomto ohledu jsou součástí experimentu také rekreanti, kteří tam stráví noc.

Vědci dostávají obrovské množství dat ze senzorů uvnitř domů, které odhalují další potenciál pro optimalizaci využití energie. Jeden nebo druhý rekreant rád nakloní okno, aby dovnitř pronikl čerstvý vzduch. Na jedné straně je to pochopitelné, ale také to může být špatné v zájmu výzkumníků. Data říkají, že otevřené okno není potřeba, ale obyvatel je vědecky iracionální. Ale právě toto chování je cenné, v tomto případě je jasné, že potřeby domu a osoby se musí navzájem přizpůsobit.

Pasivní energetické domy – malá nevýhoda, skvělý prázdninový zážitek

Pasivní energetické domy sedlová střecha z obnovitelných zdrojů energie, solárních systémů

Na jedné straně rekreanti přispívají k lepšímu porozumění vědcům a na druhé straně si dovolenou užívají. Existuje však malá nevýhoda: středisko je trochu mimo vyšlapané cesty; Přístup na stránky je přes bránu, kterou hlídá vrátný 24 hodin denně. Většina rekreantů využívá pronajaté auto k nákupům v supermarketu nebo k výletům po ostrově. Přestože existuje také specializovaná služba, která přijímá nákupní seznamy a získává vše, co potřebujete, nepoužívá se příliš často.

Tak či onak, Casas Climáticas jsou absolutně užitečnou prázdninovou destinací pro páry i pro rodiny do 5 let a absolutním zážitkem. Kdo z vašeho okruhu známých si někdy vzal dovolenou na testovací místo? A i když jsou ceny trochu vysoké – s levným letem, jako je B. od nízkonákladové letecké společnosti SunExpress, který také poprvé v této sezóně létá na Tenerife, můžete si i tak užít nádhernou dovolenou za rozumnou cenu. A pokud chcete být při létání šetrní k životnímu prostředí, proč se na to nepodívat Atmosféra zastavte se a zaplaťte malou částku za vyrovnání uhlíkové stopy.

pasivní energetický dům-rodina-obnovitelné-energie-rodinná hra-louka

Read more
Cestování a dovolená

Krátký kontrolní seznam bytu před letní dovolenou

kontrolní seznam-apartmán-prázdninový-dům-odjezd

Ležíte na pláži s výhledem na křišťálově čisté, tyrkysově modré moře, na pokožce cítíte teplé sluneční paprsky, vypnutý mobilní telefon a notebook. Prostě fantastické! A přesně v tuto chvíli vás vaše myšlenky zasáhly jako rána: „Zavřel jsem okno? A vypnul jsi žehličku? “Pokud tento scénář opravdu nechcete zažít, měli byste svůj domov před začátkem cesty upravit. Náš krátký Kontrolní seznam prázdnin vás provede nejdůležitějšími věcmi, které je obvykle nutné udělat před odletem. Na dovolenou tak můžete vyrazit s klidem.

1. Naplánujte opatření na ochranu před vloupáním

kontrolní seznam-dovolená-ochrana proti vloupání-zámek dveří

Období prázdnin je také hlavní sezónou pro zloděje. Ujistěte se, že jsou všechna okna a dveře dobře zavřená. Mimochodem, stávající okna a balkonové dveře lze pomocí vhodné zabezpečovací technologie zajistit proti vloupání. Inteligentně nainstalované rádiové senzory například může zabránit vloupání. Senzory lze snadno připevnit k rámu okna nebo dveří a zaznamenávat každý pohyb. Pokud se otevřou dveře a nikdo není doma, obdržíte na svůj smartphone oznámení. Vyšetřování policie ukazuje, že více než třetina všech pokusů o vloupání selhala, protože byty a domy jsou dobře zabezpečené.

kontrolní seznam-dovolená-výsadba-zalévání-péče

Vyhněte se všemu, co naznačuje, že odcházíte, a prázdnému domu. Ideální je předstírat přítomnost. Můžete například použít časovače pro světla a žaluzie, aby váš domov vypadal obydlený. Mezitím lze také osvětlovací systémy programovat a ovládat pomocí aplikace ve smartphonu. To vám umožní vzdáleně zapínat a vypínat světlo na dovolené.

– Zamkněte okna a dveře

– Nastavte poplašný systém a časovač

– Přesměrovat poštu, odhlásit se z novin, vyhnout se plným schránkám

– Skrýt nebo uložit cennosti

2. Odpovědnost za domov

checklist-holiday-apartment-give-a-a-key

Nechte souseda, přítele nebo jinou důvěryhodnou osobu, aby se starala o váš domov. Je rozumné nechat si u sebe náhradní klíč, abyste se v případě nouze mohli dostat do bytu (např. Poškození vodou a požárem). Také požádejte tuto osobu, aby vám pravidelně vyprazdňovala poštovní schránku, vynášela popelnice, zalévala květiny v bytě a krmila domácí mazlíčky. Úsilí by samozřejmě mělo zůstat v přijatelných mezích.

– Uložte klíče od bytu a schránky u někoho, komu důvěřujete

– Běžné platby zohledňují např. Nájemné, vedlejší náklady, telefon, elektřinu, vodu, plyn a pojištění

– Naplánujte si předem závazky nájemce, např. Úklid schodiště, sekání trávníku

– Postarejte se o květiny a zvířata

3. Provádění domácích prací

kontrolní seznam-dovolená-kuchyň-lednice-voda

Potraviny podléhající zkáze by měly být spotřebovány nebo rozdány před cestou. Odpadkové koše by měly být vyprázdněny. Před zabalením kufru vše znovu umyjte. Koš na prádlo je tedy prázdný a kufry jsou plné. Po návratu z dovolené budete stejně muset zdolat další horu prádla. Čerstvě ustlat postele. Když se vrátíte z dovolené, není opravdu nic lepšího, než si vklouznout do vlastní postele.

– Konzumujte nebo rozdávejte potraviny podléhající zkáze

– Vyprázdněte chladničku, v případě potřeby ji vypněte, otevřete dvířka

– Odneste odpadky

– Myčka by měla být čistá a prázdná, dvířka nechte trochu otevřená

– Vyměňte ložní prádlo 

– Na výrobu prádla

4. Šetřete elektřinu i peníze

kontrolní seznam-prázdninový-byt-připojení k úsporám elektřiny

Elektrická zařízení v pohotovostním režimu také neustále spotřebovávají spoustu elektřiny. Mezi tajné žrouty energie patří kávovary, televizní přijímače, počítače, tiskárny, hi-fi systémy atd. Proto je důležité před zahájením cesty odpojit všechna elektronická zařízení od napájení. Pokud opravdu nejste dlouho doma, měli byste vypnout přívody vody. Pokud na záchod rozdáte trochu jedlé sody nebo jedlé sody, vyhnete se usazeninám a pachům ze stojaté vody.

– Vypněte všechna elektrická zařízení ze sítě

– V případě potřeby vypněte vodu a plyn

– Regulujte topení nebo termostat

kontrolní seznam-dovolená-letní-byt-příprava-do

Pokud vezmete tyto tipy v úvahu a uděláte si čas na poslední prohlídku domu před odjezdem, můžete vyrazit na dovolenou uvolněně!

Obrázky CC0: pixabay.com

Read more
Cestování a dovolená

Vzhůru k sousedům Bavorska: Představuje se město Salzburg

Samozřejmě stále existují-Němci, kteří milují cestování, kteří přecházejí z nabídky na poslední chvíli do nabídky na poslední chvíli a tráví více času péčí o bezpečnost na letišti než ve skutečné prázdninové destinaci. Možná je to ale také důvod, proč si mnoho Němců přeje strávit dovolenou co nejblíže svému domovu. Pro ty, kteří žijí v jižním Německu, je výlet k rakouským sousedům ideální. Tento článek odhaluje, co můžete zažít na krátkém výletu do Salcburku a kdy tam najdete většinu turistů.

Kultura je v Salcburku velmi důležitá

salzburg-hohensalzburg-hrad-plně zachovalý

Salzburg má mnoho jmen a všechna pasují do hlavního města stejnojmenné rakouské spolkové země jako pěst na oko. Je známé jako město Mozart a oslavováno jako město festivalů. Pohled na následující tabulku odhaluje, co je třeba vidět kulturně:

Katedrální čtvrť Katedrála, rezidence a benediktinský klášter svatého Petra jsou označovány jako katedrální čtvrť. K vidění je zde však mnohem více – například státní pokoje a galerie rezidence, terasa katedrály, muzea, oratoria a galerie.
Pevnost Hohensalzburg Pevnost Hohensalzburg je oblíbeným motivem pohlednic. Pevnost se tyčí nad střechami starého města a lze ji popsat tímto superlativem: Hrad je nejstarší, zcela zachovalý hradní komplex v západní Evropě. Pevnost vítá návštěvníky po celý rok a lze se k ní dostat pěšky nebo lanovkou.
Mozartovo rodné místo  Pokud mu už dá název, pak město Salzburg musí také ukázat, proč se mu přezdívá „město Mozart“. To lze vysvětlit pohledem do centra města, protože tam, na čísle 9 Getreidegasse, je dům Hagenau, kde se v roce 1756 narodil Mozart. Dnes dům funguje nejen jako poutní místo, ale také jako muzeum.
Palác Hellbrunn Palác Hellbrunn byl kdysi plánován jako palác potěšení pro salcburské knížecí arcibiskupy. Dnes mnoho turistů pravidelně vyráží na pouť na jih města, hlavně kvůli vodním prvkům. Co je za tím, jsou hydraulické stroje, díky nimž voda skáče a stříká. Tento komplex je také všestranný a kombinuje umělý park s přírodním biotopem.
Zámek Mirabell Palác Mirabell stojí za to vidět dvěma způsoby: Srdcem komplexu budov je mramorová hala, do které se dostanete po Engelstreppe a která je nyní oblíbeným místem pro svatby. Ale ozdoby také stojí za návštěvu. Barokní rozkošná zahrada je mimořádně všestranná díky fontáně Pegasus, fontáně, živému plotu, trpasličí zahradě, růžové zahradě a oranžerii.

Zelená strana města

Pokud budete celý den spurtovat po jedné atrakci za druhou, měli byste si dopřát zcela přirozenou přestávku v zelených místech města. K tomu vás zvou především hory v okolí města. Mönchsberg, Kapuzinerberg, Festungsberg, Gaisberg a Untersberg je jen několik příkladů – a všechny mají jedno společné: poskytují jasný pohled na město a venkov. Přirozený je také opakující se prvek vody, který se nabírá ve fontánách Hellbrunn a nekončí u městských pítek. Kdo potřebuje víc než jen přirozenou přestávku, může také strávit celý den v zoo.

Takhle bydlíte v Salcburku

Salzburg-Altstadt-Dom-Mönchsberg-noční osvětlení

Důvod pobytu v Salcburku obvykle odpovídá také na otázku, kde je nejlepší přespat. Pokud se chcete vyhnout centru města, měli byste hledat vhodně umístěné místo k pobytu a vybavení, které vám může osladit krátký výlet. Elixshausen je na severu města a je severně od A1. V romantice Hotel Gmachl ukazuje malý obrázek města:

– Ubytování existuje již 680 let, takže tradice, historie a historie jsou stejně důležité jako v samotném Salcburku.

– Město Salzburg je často zařazeno do seznamů hitů nejromantičtějších míst – Romantikhotel také přistupuje k nabídkám na téma pospolitosti.

– Z kulinářského hlediska jsou zde regionalita a kvalita stejně důležité. Pokud jde o obsah, vynikající se podává v gurmánské restauraci, zatímco tradiční jídlo je k dispozici ve venkovském řeznictví.

Oblíbená adresa v létě i v zimě!?

salzburg-sjezdovky-zimní-dovolená-oblíbené

V létě cestují do Salcburku ti, kteří se místo dovolené na pláži rozhodli pro dovolenou ve městě. V zimě město doslova volá po lyžařích. Porovnání odhalí, jak je to patrné z hlediska čísel Letní a zimní statistiky :

Léto 2016 Zima 2016/2017
Příjezdy (celkem) 3,623,419 15,062,892
Typ ubytování (soukromé / komerční) 2 855 176 přenocování u poskytovatelů komerčního ubytování. 10 454 047 přenocování u komerčních poskytovatelů ubytování.
345 727 přenocování v soukromém ubytování. 2 932 092 přenocování v soukromém ubytování.

Tyto statistiky jasně ukazují, že Salzburg je v zimě pětkrát oblíbenější než v letních měsících. Tip na výlet: Salcburští rekreanti by měli především hledat ubytování, které má co nabídnout, když je sezóna nebo povětrnostní podmínky nekonzistentní. Nabídka wellness je tou nejlepší volbou, abyste si mohli užít město a krátký výlet bez ohledu na počasí.

alpské-zimní-prázdniny-lyžování-nádherný výhled

Obrázky: pixabay.com © (CC0 Public Domain) / Hans, werdepate, MonikaP, WohnblogAt, cocoparisienne

Read more
Cestování a dovolená

Objevte jedinečný bike park ve Švýcarsku – zábavu z jízdy a jedinečné panorama v jednom

bike park ve švýcarsku trasy, sjezdovky, obtížnost

Dobré bikeparky by měly poskytovat maximální zábavu z jízdy a co nejvíce minimalizovat riziko zranění. Cykloparky ve Švýcarsku bez pochyb uspějí. V žádné jiné zemi není více MTB parků na kilometr čtvereční než tady. Freerideri a sjezdaři si mohou vybrat mezi 17 různými bikeparky s podporou vleků. Sjezdy na více než 1000 metrů, jedinečné trasy pro každý stupeň obtížnosti a také úchvatné panorama švýcarských hor jsou pro dobrodružnou dovolenou na kole naprosto doporučitelné. V následujícím textu představujeme 7 nejlepších švýcarských bike parků, které vám zaručí adrenalin cyklistů za bezpečných podmínek.

Bike park ve Švýcarsku – Färich Davos

bike park davos färich švýcarsko horská příroda

Prvním bikeparkem, který je bezesporu jedním z nejlepších a nachází se v jedné z nejkrásnějších oblastí Švýcarska, je MTB Park Färich Davos. Tento bikepark je k dispozici všem freeriderům v údolí Flüela, bez ohledu na jejich schopnost jezdit. Začátečníci i profesionální jezdci se zde mohou zdokonalit na kole nebo se to naučit lépe hodnotit, protože Färich Davos nabízí svým návštěvníkům různé prvky, jako jsou pumptracky, skoky, stoly a struktury Northshore.

färich davos bikepark švýcarsko skoky pumptrack mtb bike park

Ať už jde o horské cyklisty nebo sjezdaře, Davos Kloster se svými 10 000 metry nadmořských výšek na různých stezkách nabízí neuvěřitelnou zábavu z jízdy. Děti mohou mimochodem těžit i z účelně jednoduché a hluboké čerpací dráhy mezi stromy.

Horské kolo Bellwald a sjezdový park

sjezdový park bellwald švýcarsko příhradové dřevěné mosty

V malé horské vesnici Bellwald v kantonu Valais se iXS Downhill Cup koná z dobrého důvodu na začátku října. Sjezdaři se na 2200 metrů dlouhých sjezdovkách zaručeně nenudí. V idylickém Bellwaldu můžete očekávat zajímavé trasy s mnoha malými i velkými skoky a mezerami a také přirozené půdní podmínky. Jako freeridový a sjezdový park se zařízení etablovalo jako dobře udržovaná a bezpečná trasa přes státní hranice. Park má modrou a černou trasu jízdy. Jedna trasa není kvůli technicky obtížným oblastem označena jako černá. Zde je vyžadována vysoká koncentrace při vysoké rychlosti v náročných traverzách. První objekty, díky nimž kolo startuje, jsou již v prvních 200 metrech. Strmé křivky stěn, dřevěné mosty, schůdky a sestupy zaručují velkou radost z jízdy. Modrá stezka byla postavena několik let po černé. „Denis X-Trail“ nabízí snadnou trasu, která zaručuje skvělou zábavu i při klidném stylu jízdy. Sjezdové kolo na přírodní půdě bez kořenů a úderů nutně nepotřebujete. Se všemi horskými koly jste také v bezpečí na cestách. Jednodušší trasa je 2 km, zatímco černá stezka je 2,3 km.

Bike park Verbier ve Švýcarsku

Verbier bikepark sjezdovky sjezd enduro sjezd

V Verbier Bike Parku najdou příznivci sjezdu 7 sjezdovek s různou obtížností. Verbier má modré sjezdovky pro začátečníky, těžké soutěžní sjezdovky a 23 různých enduro sjezdovek. Vyjeďte lanovkou na vrchol za zábavou a zábavou z jízdy. V závislosti na tom, zda si chcete udělat krátkou přestávku nebo naplánovat delší pobyt, jsou nabízeny půldenní vstupenky na permanentky.

verbier mtb park švýcarsko strmé úseky přírodních zvonů

Tento bikepark ve Schwarzu nabízí také stezky různých úrovní obtížnosti. Pro zahřátí si můžete vybrat jednodušší trasu a poté se odvážit zdolávat složitější svahy. Přestože je Bikepark Verbier technicky poměrně obtížný, vždy zde najdete způsob, jak se vyhnout skokům a pádům.

Bike park Zermatt

bike park zermatt ve švýcarsku panorama mtb z kopce

Jednou z nejlepších cyklistických destinací ve Švýcarsku, které byste měli navštívit, když máte šanci, je Zermatt. Zermatt každoročně přitahuje tisíce turistů a je bezpochyby jedním z nejpozoruhodnějších míst ve Švýcarsku. Zermatt je prostě ráj horských kol na úpatí Matterhornu. MTB Park nabízí více než 100 km stezek, které nejen slibují nejvyšší úroveň potěšení z jízdy na různých úrovních obtížnosti, ale také odměňují cyklisty úchvatným výhledem na hory. Jednostopý ráj Zermattu nabízí jedinečný výhled na horu Toblerone.

park horských kol zermatt ve švýcarsku

Tento bikepark, obklopený 38 horskými štíty přes 4000 metrů, má pro každého něco. Sjezdovky jsou ideální jak pro začátečníky, tak pro pokročilé lyžaře. Najdete zde vše, po čem vaše srdce touží – přírodní a nerovné, prudké svahy nebo ty, které mají hodně plynulosti. Pokud spojíte krátké nebo celodenní výlety na horských kolech s jedinečnou horskou scenérií Alp, můžete očekávat nezapomenutelný zážitek na horských kolech.

Cyklistika v St. Moritzu

corviglia st.moritz mtb park sjezdová krajina

Corviglia Flowtrail ve St. Moritzu, který harmonicky splývá s okolní krajinou, vám zaručí spoustu zábavy se 4 km dlouhou sjezdovou pumpou. S délkou 4 km a výškovým rozdílem 480 m dolů je Corviglia k dispozici vášnivým cyklistům na horských kolech. Tato atraktivní trasa není v žádném případě vhodná pouze pro nadšence sjezdu.

engadin st. park horských kol moritz švýcarsko hory

Děti a začátečníci zde mají také možnost naučit se jezdit na kole, správně brzdit a překonávat překážky. Díky nově naučeným technikám už nic nestojí v cestě řídit zábavu na Corviglii. WM Flow Trail a Foppettas Flow Trail jsou také naprostým vrcholem ve St. Moritzu. Díky přírodním formám terénu, dutinám a kopcům lze horskou cyklistiku téměř přirovnat k surfování.

Bike park Lenzerheide

lenzerheide bike park ve švýcarsku bike world cup

Z Bike park Lenzerheide ve Švýcarsku nabízí všem cyklistům, od začátečníků až po profesionální piloty, jedinečné a rozmanité hřiště. Od svého rozšíření v roce 2014 nabídl cyklistickým nadšencům pět různých tras s různými vlastnostmi a obtížností. Existuje také mnoho dalších enduro single trails, které se táhnou celkem 43 kilometrů.

lenzerheide stupeň obtížnosti skoky křivky bike park ve švýcarsku

Jednoduchý FLOWline je ideální pro začátečníky a rodiny. Se svými plynulými křivkami a malými skoky je vhodný zejména jako začátek dne. Mezi návštěvníky je nejoblíbenější trasa po červené, která vyžaduje střední až dobré řidičské schopnosti. Adrenalin, rychlost, tok a doba vysílání nejlépe vystihují PRIMEline. Trasa STRAIGHTline je jednou z nejtěžších a láká nejlepší světové jezdce na mistrovství světa horských kol UCI.

Crans Montana Bike Park ve Švýcarsku

mtb park downhill crans montana zábava na koni

Toto je skutečný enduro ráj a MTB park Crans Montana, který se nachází v kantonu Valais. Kromě krásné krajiny, která vás neustále doprovází, nabízí tento bikepark ve Švýcarsku další dvě sjezdovky. Černá sjezdovka měří 2,5 km a nabízí pokročilým jezdcům různé skoky a několik technických oblastí v lese a štěrku. Červená trasa naopak přesvědčí skoky, vyvýšenými zatáčkami a plochami v lese, které díky kořenovým pasážím zaručují speciální cyklistickou zábavu. 3 km dlouhá trasa je vhodná pro cyklisty s průměrnými jezdeckými schopnostmi.

Read more
Cestování a dovolená

Příslušenství pro horská kola – jaké vybavení pro MTB byste si měli vzít s sebou?

příslušenství pro horská kola vybavení mtb důležité trasy pro cyklisty

Bez ohledu na to, zda strávíte rychlý výlet na kole na jeden den nebo na dlouhou dobu mimo civilizaci v horách, příslušenství pro horská kola je nepostradatelnou záležitostí. V této příručce jsme sestavili nejdůležitější MTB vybavení, které byste měli mít při výletu na kole vždy po ruce. Pokud patříte mezi cyklisty, kteří mají nadšení pro sport, naše praktické tipy na správné příslušenství pro horská kola pro váš bezproblémový zážitek na kolečkách mohou být velmi užitečné.

příslušenství pro horská kola vybavení mtb důležité mobilní cestování na kole (1)

Tématem, kterému se budeme věnovat v následujících řádcích, je MTB vybavení, které byste měli mít v batohu při příštím výletu na kole. Prohlédněte si náš seznam nejdůležitějších věcí, které budete potřebovat pro všechny druhy podmínek.

 Užitečné příslušenství pro horská kola

příslušenství pro horská kola vybavení pro mtb důležité součásti pro cestování na kole součásti pro jízdní kola

Návrat dobrého počasí a dlouhých dnů nám umožňuje naplánovat dlouho očekávaný výlet na kole. Z tohoto důvodu by dávalo smysl připravit si nějaké společenské doplňky, které musíte mít, aby vám tento zážitek neutekl. Zranění nebo jakýkoli mechanický problém jsou jen některé z možných případů, a pokud jsme předem neuvažovali o nezbytném příslušenství pro horská kola, hladina adrenalinu nemůže kvůli jízdě jen stoupat. Pokud tedy budete mít na paměti několik bezpečnostních problémů, můžete se vyhnout mnoha bolestem hlavy a dokonce i vážným nehodám.

příslušenství pro horská kola mtb vybavení důležité kolo cestovní batoh láhve na vodu

V první řadě je zde otázka velikosti batohu pro požadované příslušenství horských kol. V ideálním případě byste si s sebou měli vzít to nejdůležitější, aniž by vaše zavazadla byla příliš velká a těžká.

příslušenství pro horská kola vybavení mtb důležité výlet na kole úsek potraviny kolo trubice láhev na vodu

Výživa a hydratace jsou tedy nezbytné pro jakýkoli typ horské cyklistiky. Několik lahví vody je proto nezbytností ve vaší kapse. Kromě toho důrazně doporučujeme zjistit si přesné umístění některých bodů pitné vody na náměstí. I když neplánujete dlouhou exkurzi, vždy si dejte něco k jídlu pro případ, že by cyklovýlet trval déle, než se očekávalo. Tyčinky granoly, sušené ovoce nebo ořechy vám poskytnou nejdůležitější živiny pro tento druh sportovních aktivit. Tyto potraviny mají navíc dlouhou trvanlivost a nezaberou více místa než v malé brašně.

Které příslušenství pro horská kola by nemělo chybět?

příslušenství pro horská kola mtb vybavení důležité cyklovýletové sady na opravu jízdních kol

Seznam požadované MTB výbavy v batohu pokračuje rezervní pneumatikou. Pokud to objem zavazadel umožňuje, můžete také poskytnout dvě z nich, zejména při dlouhých túrach na horských kolech. Ploché pneumatiky se často vyskytují na skalnatých cestách nebo extrémních skocích. Jako náhrada za cyklistickou trubku je souprava na opravu jízdního kola již povinná. Tyto pomůcky, zejména s hotovým lepidlem, lze rychle použít na místě při výměně pneumatiky.

příslušenství pro horská kola vybavení mtb důležité součásti pro cestování na kole součásti ruční pumpa na kolo

Ruční pumpa je také součástí našeho seznamu příslušenství pro horská kola. To je zásadní pro nahuštění pneumatiky po opravě defektu nebo jednoduše pro úpravu tlaku vzduchu. Čerpadlo je jedním z doplňků horských kol, které vás nikdy nezklame.

příslušenství pro horská kola mtb vybavení důležité součásti pro cestování na kole multifunkční nástroj pro jízdní kola

Dobrý víceúčelový nástroj dále musí najít prostor v připraveném batohu cyklisty. Kompaktní nástroj může ve větší či menší míře částečně nebo úplně vyřešit mnoho problémů za jízdy. V zásadě by takový multifunkční nástroj měl být vybaven T25 Torx a plochým šroubovákem, imbusovým klíčem a případně také kleštěmi a nůžkami. Pokud má nástroj také vestavěnou páku pneumatik, jste na bezpečné straně.

Příslušenství pro horská kola jako ochrana před nepříjemnými překvapeními

příslušenství pro horská kola vybavení pro mtb důležité součásti pro cesty na kole, mazání řetězů jízdních kol

Malá láhev mazání řetězu může být velmi užitečná, zvláště když například sjezdová trasa pro horská kola protíná vodní tok. V případě prašné cesty by měly být k dispozici také věci.

příslušenství pro horská kola vybavení mtb důležité trasy pro cestování na kole díly kolo navíc

Abyste se vyhnuli nepříjemným překvapením, můžete počítat i s dalšími náhradními díly. Obvykle se jedná o věšák přehazovačky, vyměnitelné kotoučové brzdy a paprsky na kola. Vzhledem ke své zanedbatelné hmotnosti jsou tyto nástroje doplňky pro horská kola, kterým se nevyhnete. Lepidla a zipy jsou také užitečné pro mnoho oprav.

příslušenství pro horská kola vybavení pro mtb důležité součásti pro cestování na kole cyklistická lékárnička

Vybavení MTB, které musíte mít v zavazadle, se neobejde bez lékárničky. Takový malý sáček pojme obvazy, dezinfekční prostředky, ručníky a tak dále. Dobrou prevencí je také protizánětlivý krém.

příslušenství pro horská kola vybavení pro mtb důležité součásti pro cestování na kole díly cyklistická bunda do deště mobilní světlo

Pokud se chystáte vystavit dlouhému pobytu na slunci, je nutné koupit si balzám na rty a opalovací krém. Na druhou stranu je kompaktní nepromokavá bunda jako cyklistické oblečení také užitečným doplňkem horských kol, když prší.

příslušenství pro horská kola vybavení mtb důležité trasy pro výlety na kole pohled hory

V neposlední řadě je důležité, abyste měli nabitý telefon s předinstalovanými aplikacemi pro horská kola a navigací. V případě zranění, mechanického problému nebo nouze jakéhokoli druhu zajistí mobilní telefon při jízdě na kole určitou míru klidu a pohody.

Read more
Cestování a dovolená

Tipy na dovolenou v adventu – relaxace v atmosférické předvánoční době!

Prázdniny v adventu Vánoční trh-návštěva-krátké-výlety-světla

Vánoční odpočítávání je zapnuto a zanedlouho budou kromě obvyklých povinností na programu vánoční přípravy: psaní lístků, zdobení bytu, zoufalé hledání těch správných dárků. Jeden vánoční večírek následuje druhý a mezi tím jsou nějaké schůzky do konce roku. Využijte adventní období k útěku z předvánočního období a načerpejte nové síly. Krátká dovolená vás rozhodně naladí na pravou předvánoční náladu! Zde najdete naše tipy na relaxační dovolenou v adventu!

Prázdniny v adventu – které krátké výlety se v předvánočním čase vyplatí

Prázdniny v adventním vánočním trhu-wien-rathaus-platz

Adventní období je vhodným časem cestování pro lidi, kteří si chtějí odpočinout od hektických vánočních příprav. Protože krátce před Vánoci nemá mnoho lidí dovolenou, je dovolená v adventu obvykle omezena na dlouhý adventní víkend od čtvrtka do neděle nebo na krátký víkendový výlet. Výlety do města a výlety za wellness jsou proto obzvláště oblíbené.

svátek-advent-vánoční-trh-nálada-vůně-delikatesy

Od konce listopadu jsou města stále více krásná a sváteční. Četná zářící pohádková světla a zelené jedle okouzlí každou nákupní míli a vytvoří slavnostní atmosféru. Nejkrásnější místa se proměňují v kouzelné vánoční trhy. Podle průzkumu nepřichází v úvahu o naprosté většině Rakušanů během adventu bez vánočního trhu. Třetina respondentů chce navštěvovat vánoční trhy častěji, protože to prostě k Vánocům patří. V předvánočním čase nabízí krátký výlet s návštěvou vánočního trhu ideální příležitost navštívit některá z nejkrásnějších měst doma nebo v zahraničí a poznat vánoční atmosféru v jiných zemích. Destinace v Rakousku jsou přednostně menší a větší Města s atraktivními vánočními trhy jako Innsbruck, Graz, Salcburk a samozřejmě hlavní město Vídeň. Mezi známé, tradiční trhy v Německu patří Norimberk Christkindlesmarkt, Curych Christkindlmarkt na hlavním nádraží a trhy v Jižním Tyrolsku.

Prázdniny v adventu hory-sníh-malebné okolí

Bavorské, rakouské a jihotyrolské hory jsou oblíbenou turistickou destinací pro lidi, kteří chtějí v prosinci zažít nádherné přírodní krásy. Můžete se vydat na túru zasněženou krajinou nebo si jen odpočinout v horkém hotelovém bazénu, zatímco slunce vychází nad zasněnými horskými štíty. Také Erzgebirge v Německu se proměnil ve vánoční zemi a okouzluje návštěvníky vánočními zvuky. Díky mnoha událostem a vánočním trhům zvou města jako Freiberg, Zwickau a Chemnitz návštěvníky, aby prožili nejkrásnější období v roce v jedné z nejkrásnějších oblastí Německa.

dovolená-advent-wellness-víkend-masáž-žena

Kromě výletů po městě jsou v adventu velmi oblíbené romantické a wellness výlety. Můžete tak vyměnit stresující předvánoční čas s rodinou a příbuznými na pár relaxačních wellness dnů se svým drahým partnerem. Cíl je druhotný, protože v popředí je vybavení sady. Hotely s prostornou wellness zónou včetně sauny, parní lázně a krytého bazénu jsou v adventním období stále častěji obsazovány. Mnozí se také rádi nechávají rozmazlovat masážemi a wellness procedurami.

Prevence vloupání před adventní dovolenou

prázdniny-advent-auto-krátký-výlet-řízení

V atmosférické adventní době může být obzvláště lákavý výlet, který zloději dobře znají a rádi na nestřežené domy zasahují. Pokud se nechcete starat o své věci doma, musíte před cestou provést některá předběžná opatření. Ať už jde o krátký výlet nebo vícedenní dovolenou, nejdůležitější je, aby dům nepůsobil neobydleným dojmem. Například pomocí časovačů můžete simulovat přítomnost. Pokud je nastaven určitý čas, světlo by se mělo rozsvítit nebo zhasnout.

Chraňte svůj domov před vloupáním identifikací a zabezpečením slabých míst ve vašem domě nebo bytě. Zloději využívají výhodné příležitosti, jako jsou nezabezpečené vchodové a terasové dveře, sklepní a střešní okna nebo jiné oblasti, které jsou snadno přístupné zvenčí. Dobrou ochranu nabízejí okna a dveře odolné proti vloupání, rolety s masivními lamelami a vícebodové zámky, které lze také dovybavit. A pokud by se i přes veškerou opatrnost rozbil váš domov, je vždy dobré mít vysoce výkonné pojištění domácnosti, například od Grazerovi vzájemní mít. Pojištění přináší klid a pocit bezpečí.

Zdroje obrázků: CC0 pixabay.com

Read more
Cestování a dovolená

Luxusní design jachty – relaxační plavby bez omezení

design luxusní jachta tropická polární oblast cestování pohodlí

Pozor dobrodruzi a fanoušci cestování! Máme jeden jedinečný Luxusní design jachty se kterými nemáte při cestování žádné limity. S jachtou můžete navštívit nejen exotické a tropické oblasti, ale také extrémní polární oblasti. Ten je umožněn především speciálním trupem, jehož konstrukce byla vyvinuta pro prolomení ledu. V zásadě vám jachta dává možnost dostat se bez problémů do těch nejvzdálenějších míst na světě. A kromě této atraktivní funkce nabízí luxusní design jachty také luxusní a pohodlný interiér, který vám cestu maximálně zpříjemní.

Luxusní design jachty s přistávací plochou pro helikoptéru

luxusní jachta design polární oblast ledové kryhy přistávací plocha vrtulníku

V lodi je umístěna malá zásobovací loď, náčiní pro expedice, hračky, potápěčský člun, potápěčské vybavení a až dvě helikoptéry. Luxusní design jachty je také působivý svou velikostí. Mělo by mít délku 65 až 100 metrů. Atraktivní a praktická jachta se jmenuje Seaxplorer a design pochází od Damen Yachts. To se teprve uvidí, dokud se toto působivé a mobilní cestovní ubytování nedostane na trh. S tímto luxusním designem jachty jsou zaručeně vzrušující a relaxační prázdniny.

Luxusní design jachty s mnoha doplňky

design luxusní jachta moderní stavba lodí ledové doplňky

Nyní se podívejte na několik dalších fotografií designu luxusní jachty a také video na konci článku, abyste získali další dojmy z jachty. Jistě hned začnete snít o své příští dovolené.

Icebreaker design pro jachtu

design luxusní jachta bazén paluba nápad oceán ledovec plavba

Moderní design jachty

luxusní jachta design ledoborec model lodi polární

Paluba jachty

luxusní jachta design paluba bazén lehátko lehátko krb

Luxusní interiéry

luxusní jachta design interiér ložnice obývací pokoj moderní výhled

Super jachta dám.

Read more