Bydliště

Životní trendy 2021: Toto jsou trendy životní styly pro příští rok!

Od ležérního luxusu v nahých nuancích až po glamour v Kalifornii a moderní industriální styl: To jsou nejtrendovější životní styly pro příští rok! Živé trendy 2021: Které trendy v zařizování jsou v současné době populární a které jsou minulostí? Jedná se o trendy materiály a barevné palety pro domácí kancelář, jídelnu, obývací pokoj a kuchyň!

Životní trendy 2021: Toto jsou trendy životní styly!

Trendy v zařizování v roce 2021 v trendových životních stylech

V příštím roce bude kladen velký důraz na materiály, barvy a především na funkčnost zařízení. Už to není o sledování nějakých trendů, ale spíše o vytvoření interiéru, který vypadá harmonicky a který lze postupně doplňovat novým nábytkem. Trendy životní styly se proto vyznačují jemnou elegancí. Doby eklektických institucí jsou pryč. V dnešní době je náš domov místem, kde nejen trávíme večer, ale kde probíhají různé činnosti, jako je práce, studium, hra, ruční práce a vaření. Musíme tedy svůj domov prakticky přizpůsobit mnoha novým dnešním požadavkům, aniž by místnost působila příliš chladně a sterilně. Na Pinterestu se objevuje jasný životní trend: Většina uživatelů hledá větší útulnost a pohodlí.

Životní trendy v roce 2021: ležérní luxus a pohodlí

Životní trendy v roce 2021: ležérní luxus a půvab

První trend bydlení nejlépe odráží toto úsilí o útulný domov. Styl nábytku pochází z USA a lze jej popsat výrazem „ležérní luxus“. Pohodlí je na prvním místě. Obzvláště oblíbené jsou teplé nahé nuance. Nábytek s měkkými křivkami je také zcela „in“. V nadcházejícím roce se budeme spoléhat na trvanlivé a vysoce kvalitní materiály, které do interiéru vnesou nádech luxusu. Nakonec všichni netrpělivě čekáme na okamžik, kdy můžeme znovu pozvat přátele.

Pro koho je rafinovaný luxus vhodný? Pro každého, kdo miluje neutrální barvy a dává přednost jemným akcentům. Tento styl zařizování by neměl být zaměňován s purismem, protože příslušenství hraje v luxusním interiéru důležitou roli.

Trendy v bydlení 2021 Luxus v nahých nuancích Tipy na vybavení

Paleta barev Skládá se ze směsi béžové, šedé, karamelové, velbloudí a taupe. Zapomeňte na doplňky ve zlaté barvě a stojací lampy se závěsnými stínidly z mědi. Místo toho přejděte na šedo-modrou.

Materiály jsou extrémně trvanlivé. Mramor je v popředí: mramorové desky stolu, mramorové nohy lamp, mramorové vázy a dokonce i svíčky z mramoru zdobí dům. Sedací nábytek má měkké čalounění ze sametu nebo šňůry a měkké koberce s hlubokým vlasem nebo koberce z umělé kožešiny na podlaze poskytují další pohodlí při bydlení.

Tip pro nastavení: Vázy a svícny z přírodního kamene jsou v současné době velmi trendové. Spolu se sušenými trávami a květinami tvoří vinobraní vypadající soubor. Také v trendu: komody s reliéfním povrchem, plynové krby obložené dřevem, kulaté konferenční stolky s mramorovými deskami a dřevěnými nohami.

Životní trendy 2021: Recyklované přírodní materiály

Interiérové ​​trendy pro rok 2021 kombinují přírodní materiály a barvy

V posledních letech jsme se pokusili vnést do domu přírodu. Někdy velkoryse prosklenými čely, někdy použitím přírodních materiálů a jindy pokojovými rostlinami. V příštím roce bude velký důraz kladen na recyklované přírodní materiály. Ať už deka z recyklované bavlny nebo stůl s nohama z recyklovaného dřeva: moderní styl boho sází na ekologicky šetrné a opakovaně použitelné materiály. Současně fascinuje úspěšnou kombinací starého a nového. Nebýt ratanových bočních stolků a čalounění z bílého plátna, jen těžko bychom poznali ležérní styl bydlení. Moderní obytný prostor charakterizují jasné linie, jednoduché tvary a nábytek a osvětlovací tělesa se zmenšeným designem.

Trendy v vybavení v roce 2021 používají přírodní materiály a světlé dřevo

Barvy:  Zemité tóny a tlumené teplé barvy dodávají interiéru větší útulnost. Obzvláště oblíbená je barva na zeď marshmallow od Pantone, stejně jako četné odstíny šedé (směs šedé a béžové) a sametově krémové nuance u větších kusů nábytku (pohovka, postel atd.). Akcentní barvy zelená a velbloud dodávají interiéru rozmanitost, ale používají se velmi střídmě. Taková barevná paleta, která je složena ze zemských tónů, obzvlášť dobře harmonizuje s přírodními materiály.

Materiály: Zvláště uklidňující a harmonický celek tvoří dřevo, rafie a kůže. Ratan, který už byl korunován materiálem příštího roku, je velmi oblíbený. Židle do jídelny jsou například vyrobeny z ratanu. Rostoucí oblibě se ale těší také ratanové lampy. Rozprašují měkké, rozptýlené světlo v místnosti a vytvářejí útulnou atmosféru.

Tip pro nastavení: Ručně vyrobený nábytek, domácí dekorace na stěnu macrame a nádobí v pískových tónech efektivně dotváří moderní koncept boho.

Trendy v životě 2021: California Dreaming

Trendy v bydlení 2021 Vybavení obývacího pokoje v kalifornském stylu

Zvláště v ponurých, holých dnech všichni sníme o teplé, světlem zaplavené vile v Kalifornii. S dobrým plánováním můžete vzhled znovu vytvořit. California chic je směsicí již velmi populárních životních stylů: skandinávských, v polovině století, boho a středomořských. Jeden dobrý důvod, proč styl interiérového designu tak rychle získal na popularitě: nemusíte svůj dům znovu vyzdobovat. Stylové doplňky a jednotlivé kusy nábytku dodávají interiéru kalifornský nádech.

Živé trendy 2021 Zařízení v kalifornském stylu, které snadno kombinuje materiály a barvy

Barvy: Všichni puristé si přijdou na své s kalifornským šikem. Protože styl bydlení sází na bílou, a to na sněhově bílou. Bílé stěny, bílý krb a bílý čalouněný nábytek vytvářejí dokonalou kulisu pro provozovnu Orange County. Akcenty jsou vyráběny s modrou a hnědou.

Materiály: Světlé dřevo zažívá skutečný návrat. Dub, bříza nebo javor zprostředkovávají lehkost a nutí nás snít o písku a slunci. Ratanový nábytek dodává nádech exotiky a ručně tkané koberce završují útulné posezení v obývacím prostoru.

Tip pro nastavení: Krbová římsa nebo zadní stěna kuchyně s geometrickými vzory, koberec s tečkami a pruhované ozdobné polštáře dodají interiéru něco.

Trendy v zařízení 2021: Moderní industriální styl

Trendy nábytku do kuchyně v moderním industriálním stylu

Přímý a drsný industriální styl sází na neošetřené stěny, světla s kovovými stínidly a tmavé barvy. Styl nábytku se v posledních letech výrazně změnil. Mezitím dřevo a mramor zjemňují jeho chladný vzhled. Ven s rustikálem, s nadčasovou elegancí. Například je vidět zrno dřeva, ale povrch je leštěný. Moderní industriální styl připomíná spíše minimalismus. Nábytek má jasné linie, doplňky a akcentní osvětlení poskytují rozmanitost.

Trendy v vybavení tipy v moderním industriálním stylu

Paleta barev je tmavá, antracitová a holubově modrá, akcenty, hnědá dodává místnosti nádech pohodlí a bílé stěny tvoří dokonalé pozadí pro design.

Pokud jde o materiály Pokud jde o průmyslový styl, představuje eklektický mix kovu (ale s matným povrchem), mramoru a skla. Čalounění sedacího nábytku je vyrobeno z měkkých tkanin.

Tip pro nastavení: Styl nábytku je vhodný pro půdorys ve stylu podkroví. Prostorný obývací prostor kombinující kuchyň, jídelní kout a obývací pokoj v jednom, ložnice, která plynule přechází do koupelny, a posuvné skleněné dveře, které spojují domácí kancelář a zahradu, nabízejí ty nejlepší podmínky pro interiér v moderním industriálním stylu.

Životní trendy 2021: Nábytek a bytové doplňky do obývacího pokoje

Trendy v bydlení 2021 Obývací pokoj materiály dřevo a kůže a kožešiny a ratan

1. Šetrné k životnímu prostředí. Bez ohledu na to, zda je rustikální, moderní nebo průmyslový: Pokud jde o nábytek v obývacím pokoji, letošní rok je jednoznačně o šetrnosti k životnímu prostředí. Opakovaně použitelné materiály, jako je přírodní dřevo, kůže, přírodní kámen a ratan, jsou velmi oblíbené a lze je nalézt v houpacích židlích, křeslech a odkládacích stolcích.

2. Světlé dřevo. Už jsme zmínili, že světlé dřevo zažívá velký návrat. Nábytek v moderním kalifornském stylu je vyroben z masivního dřeva a má zaoblené hrany. Nábytek v industriálním stylu má kovové konstrukce, které vnáší do interiéru strukturu.

Obývací pokoj Trendy v bydlení do roku 2021 Navrhněte úložný prostor a multifunkční

3. Obývací pokoj se stal multifunkčním prostorem, kde je obývací pokoj, domácí kancelář a knihovna spojeny v jedno. O to důležitější je úložný prostor. Knihovní police a modulární nástěnné jednotky jsou proto těžištěm vybavení. Vizuálně propojují jednotlivé oblasti a ubytovávají knihy, televize a kancelářské potřeby.

4. S rostlinami vnášíte do svého domova přírodu. Letos ale nestojí na podlaze, ale visí nad jídelním stolem, kuchyňským ostrůvkem nebo sedačkou. Závěsné hrnce šetří místo a vypadají skvěle. Proto se tento trend vkradl do srdcí návrhářů interiérů.

Nápady na výzdobu obývacího pokoje 2021: Ručně vyráběné bytové doplňky

Životní trendy 2021 domácí dekorace na stůl do obývacího pokoje

Domácí doplňky dodají místnosti osobní nádech a zútulní interiér. Naštěstí nemusí být každý zručný řemeslník nebo umět dělat keramiku. Protože v roce 2021 jsou ručně vyráběné bytové doplňky velmi trendové. Pokud nechcete investovat do ručně vyráběných sošek, můžete si vybrat mezi četnými bytovými doplňky v ručně vyráběném vzhledu. Od váz v ručně vyráběném vzhledu až po dekorace na stěnu macrame: doplňky klamou vzhled. Velmi oblíbené je také kouřové sklo. Vázy z barevného, ​​ručně foukaného skla mohou být představeny jak jako sólisté, tak v kombinaci s rustikálními dřevěnými hrnci a mísami.

Trendy v jídelně 2021: protiklady se přitahují

Jedlá kuchyně, naprostá klasika, letos dostává moderní nádech. Jídelní kout již není jen přechodovou oblastí mezi kuchyňským ostrůvkem a pohovkou, je opticky oddělený a zařízený s velkým důrazem na detail. Motto pro rok 2021: Protiklady se přitahují. Světlé a tmavé dřevo tvoří atraktivní soubor a vytváří vzrušující kontrasty, které automaticky přitahují pozornost k jídelnímu prostoru. Doby mix-and-match jsou pryč, letos dáváme přednost použití sad židlí nebo kombinací laviček a židlí.

Jídelní kout je nejen vizuálně oddělen, ale také vhodně vyzdoben. Pokojové rostliny v ratanových koších a velké obrazy na zdi, stejně jako ručně tkané koberce, rámují jídelní kout a dodávají mu více rázu. Zdobí ho také vázy a svícny ze stejné barevné rodiny. Barvy jsou tlumené, pastelové a metalické doplňky se záměrně a zcela vyhýbají.

Trendy domácí kanceláře 2021: Více úložného prostoru

Více úložného prostoru v domácí kanceláři s nástěnnými policemi

Pohodlí bude také v roce 2021 nejvyšší prioritou, zejména pokud jde o domácí kancelář. Pokud máte pro svou domácí kancelář samostatnou místnost, měli byste ji zprovoznit co nejvíce. Police, výsuvné stoly, zásuvky a boxy poskytují úložný prostor pro kancelářské potřeby a příslušenství. Bytové doplňky, vázy a rodinné fotografie dělají interiér útulným a příjemným.

Domácí kancelář a pokoj pro hosty v jedné místnosti

Domácí kancelář v pokoji pro hosty je živým trendem v roce 2021

Pokud doma nemáte volný pokoj, můžete svůj pokoj pro hosty převést. Skládací postel nepřekáží a v případě potřeby nabízí další možnost spaní.

Trendy domácí kanceláře: Práce ve stoje

Práce ve stoje v domácí kanceláři Životní trendy 2021

Barové stoly nejsou jen pro bistra a kavárny. Také se velmi osvědčily v domácí kanceláři. Pokud pracujete ve stoje, procvičujete si zádové svaly.

Životní trendy v roce 2021: symetrie v ložnici

Trendy zařizování symetrie 2021 v ložnici

Symetrie přináší vizuální klid, a proto je v ložnici naprostou nutností. Dva identické noční stolky se stejnými stolními lampami, obrázky stejné velikosti, dva stejné dekorativní polštáře atd.: Při navrhování designu věnujte zvláštní pozornost symetrii. To umožňuje očím relaxovat a mozek vnímá celkový obraz mnohem rychleji.