Bydliště

Čištění fasády 2021: Co dělá profesionál s mojí zdí domu?

Fasády domů jsou v průběhu let vystaveny různým klimatickým podmínkám. Vítr, déšť a sníh i sluneční světlo ovlivňují fasádu. To může změnit vzhled fasády. Na fasádách navíc navíc mohou ulpívat například řasy nebo lišejníky. Pokud chcete svoji fasádu dlouhodobě uchovat, měli byste s ní zacházet co nejšetrněji a čas od času ji nechat vyčistit profesionálem.

Čištění fasád 2021: Jaké typy fasád jsou v budovách?

Zvláště časté jsou takzvané omítnuté fasády. To znamená, že vnější stěna domu je obložena např. Cementovou omítkou nebo omítkou ze syntetické pryskyřice. Sádrové fasády mohou být navrženy v mnoha barvách. Často se například používají bílé nebo šedé barvy. V závislosti na regionu mohou být vyžadovány různé barvy nebo provedení. Velmi rozšířené jsou také fasády se slínkovými cihlami (např. Na dolním Rýnu nebo v severním Německu). Ukázalo se, že jsou obzvláště robustní a trvanlivé. Domy, které byly postaveny například před 150 až 200 lety, mohou mít stále neporušenou fasádu ze slínkových cihel.

• Fasády s cementovou omítkou nebo omítkou ze syntetické pryskyřice

• Fasády se slínkovými cihlami

• Fasády s přírodní břidlicí

V Bergisches Land se pro návrh fasády často používá přírodní břidlice. To je v této oblasti hojné a chrání před někdy silnými povětrnostními vlivy. Mnoho lidí také zná břidlicový obklad, například z opláštění komína. Břidlice je odolná a zároveň přírodní produkt.

Čištění fasád 2021: Jaké jsou výhody??

Nechte zeď domu vyčistit, jaké varianty existují

Každý, kdo nechává fasádu pravidelně čistit specializovanou firmou, těží z toho, že například omítka nebo slínková cihla vydrží déle. Budova přitom vypadá mnohem čistěji a atraktivněji. Znečišťující látky, které dříve ulpěly na fasádě, lze odstranit čištěním. Profesionálové jako tým z Čištění fasády SteinRein byli schopni v této oblasti vybudovat roky zkušeností. Pravidelným a důkladným čištěním si fasády mohou uchovat svoji barvu mnohem déle. To znamená, že fasáda natřená bílou barvou a omítkou si zachovává svou barvu mnohem déle a nemusí být znovu natřena.

Jak detailně funguje čištění fasády??

Čištění fasád 2021 typů fasád

Na klasickou omítnutou fasádu je použit vysokotlaký čistič s horkou vodou. Fasáda se jemně čistí takzvanou plochou tryskou. Čištění omítky se provádí shora dolů, aby nečistoty mohly stékat dolů. Je třeba poznamenat, že čištění musí být prováděno rovnoměrně, aby fasáda vypadala jednotně. Pokud míříte příliš dlouho na stejné místo příliš tvrdým paprskem, riskujete poškození omítky. Zatímco klasické nečistoty lze snadno odstranit, pro např. Skvrny od sazí nebo zelené usazeniny jsou obvykle zapotřebí speciální čisticí prostředky. Existují další prostředky šetrné k životnímu prostředí, které lze bez problémů použít. Společnosti, které čistí fasádu vysokotlakým čističem, mají obvykle profesionální vybavení. Tlak lze přesně nastavit, aby bylo čištění bez problémů možné. Čističe se výrazně liší od klasického vybavení železářství.

Vyčistěte fasádu slínku a odborně odstraňte nečistoty

  • Vysoký tlak vody může pomoci vyčistit fasádu
  • Teplá voda rozpouští špínu mnohem lépe
  • Na vhodné povrchy lze použít páru až do 155 ° C
  • Alternativní metodou čištění je pískování

Vyčistěte fasádu slínku a nechte odborně odstranit usazeniny

Fasáda ze slínkových cihel je obzvláště robustní fasáda, která obvykle bez problémů vydrží více než 100 let. Často jsou to klouby mezi kameny, které se rozpadají a je třeba je vyměnit. Pokud chcete získat klinkerovou fasádu, obvykle musíte v určitém okamžiku spáry úplně obnovit. Poté lze aplikovat čisticí prostředky, které se poté odstraní vodou a zajistí domu svěží a obvykle mnohem lehčí vzhled. Čištění kamene s těsněním a spárováním je kompletní balíček, který se vyplatí zejména u starších fasád.

Vysokotlaké procesy a vysoké teploty uvolňují nečistoty

Čištění fasády 2021 Vyčistěte omítkovou fasádu

Fasádu lze čistit vysokotlakými vodními procesy nebo takzvanými pískovacími procesy. V obou postupech by práci měli provádět profesionálové, kteří mají zkušenosti v oboru. V opačném případě může být vnější fasáda velmi rychle poškozena. K dispozici jsou také metody čištění horkou párou. Lze zde dosáhnout teplot až 155 ° C. Je důležité si předem ujasnit, zda povrch snese teploty horké páry. Při čištění vodou se často používají vyšší teploty, protože nečistoty pak lze často snáze odstranit.

Pomocí kartáčových nástavců lze fasády obvykle velmi dobře čistit přívodem teplé vody. To znamená, že rotující kartáče putují po cihlářských cihlách nebo fasádě a vymývají špínu shora dolů. Volbu správného postupu lze definovat společně se specializovanou společností.