Brána

10 krásných návrhů zahradní brány s fotografiemi v Indii

V hektickém životě, jako je ten náš, vám zahrada plná květin a zeleně poskytne potřebnou útěchu. Jste však jen vy, kdo je ochoten užít si plody své práce. V každém rohu číhají vetřelci, kteří se snaží ukrást produkty, včetně toulavých zvířat! Proto nesmíte riskovat a místo toho investovat do Garden Gate Designs!

nejlepší návrhy zahradních bran

Samotná zahrada je uzavřený prostor, který se věnuje pěstování rostlin a stromů. Zajištěním pomocí brány můžete oblast zcela privatizovat! Díky jedinečnému designu a značce mohou dveře zahradní brány také jemně naznačovat, co lze uvnitř očekávat. Tak na co čekáš? Pojďme se podívat na 10 moderních návrhů zahradních bran s podrobnými informacemi o typech, výhodách a tipech na nákup.

Co je to zahradní brána?

Je to brána, která je vyrobena výhradně pro zahrady, aby vás přivítala v této oblasti. Tyto brány jsou obvykle menší ve srovnání s vnějšími modely a jsou navrženy z různých materiálů, aby vyhovovaly různým požadavkům.

Jaké jsou výhody zahradních bran:

Zde jsou klíčové výhody výběru speciální brány pro vaši zahradu:

 • Soukromí: Nejlepší způsob, jak si ponechat pole pro sebe, je instalace brány. Slouží jako varování potenciálním vetřelcům, že vstup je omezen.
 • Bezpečnost: O své exotické rostlině si můžete být jisti pomocí zahradní brány. Spolu s chráněním před nežádoucími prvky může také chránit vaše děti a domácí zvířata před vybočením.
 • Přidaná krása: Zahradní brány jsou obecně navrženy tak, aby vypadaly hezky, spolu s prováděním jejich běžných funkcí. Mohou vyvolat zájem a nastavit očekávání toho, co je čeká.

Jaké jsou různé typy zahradních bran?

Brány pro zahradní oblasti jsou rozděleny do různých odrůd na základě materiálu a značky. Zde jsou některé z běžně používaných druhů:

 • Dřevěné brány: Jsou nejoblíbenější a známé pro svůj rustikální vzhled. Navíc je snadné navrhnout a vytvořit si vlastní vzor se dřevem.
 • Hliníkové brány: Tyto brány jsou vyrobeny z hliníku, což je lehký materiál, který je také velmi robustní. Má rozumnou cenu a také dobře vypadá.
 • Kované železné brány: Tyto brány, které se používají hlavně pro velké zahrady ve veřejných prostorech nebo palácích, vypadají docela vznešeně a jsou také velmi drahé.

Body, které je třeba mít na paměti před koupí zahradních bran:

Než se vydáte vybrat náhodný kus, doporučujeme vám projít si tyto tipy na odborný nákup:

 • Nejprve musíte pochopit, zda má zahrada plot nebo je ponechána otevřená. Pro první musíte získat bránu, která odpovídá svému designu a barvě.
 • Ujistěte se, že jsou měření pečlivě provedena a zaznamenána. Není nic horšího než špatně namontovaná brána!
 • Nyní se rozhodněte pro požadovaný materiál. Analyzujte výhody a nevýhody každého z nich a pochopte, který z nich vám zajistí lepší návratnost investic.
 • Existují také různé řezbářské styly zahradních bran, jako jsou Hřebenatka, Psí ucho, Picket, Rail, Gothic atd., Před investováním si je zkontrolujte.
 • Nakonec je třeba vzít v úvahu také barvu brány. Na zeleném pozadí obvykle dobře fungují bílé, černé nebo metalické odstíny.

Nejnovější návrhy zahradních bran v Indii:

Zde je našich 10 jednoduchých a nejlepších návrhů zahradních bran s obrázky. Pojďme se na ně podívat.

1. Designer Garden Gates:

Designová zahradní vrata

Vytvořením tohoto stylu vchodu můžete mít vlastní malou japonskou zahradu. Rám ve stylu pagody má malou bránu pro přístup dovnitř. Vyrobeno z masivního dřeva, tato myšlenka působí elegantně. Tmavě hnědý odstín materiálu doplňuje odstíny zelené v okolí.

 • Materiál: Dřevo
 • Barva: Hnědý

2. Návrhy dřevěné zahradní brány:

Návrhy dřevěné zahradní brány

Pokud máte zájem o výběr dřeva pro vaši zahradu, pak tento design může být myšlenka! Rustikálně vypadající brána je vyrobena vzájemným zajištěním dřevěných panelů pomocí kovových hřebíků. Má široký rám, který funguje jako plot a je připevněn k cihlové zdi. Přidání motivu kovaného železa z něj činí jednu ze zajímavých zahradních bran.

 • Materiál: Dřevo.
 • Barva: Světle hnědá.

3. Přední zahradní brány:

Přední zahradní brány

V mnoha domech se na přední straně nachází zahrada nebo trávník. V takovém případě musíte zajistit, aby design a barevná kombinace brány odpovídala té ve vchodu. Vzhledem k tomu, že je otočen k silnici, existuje také vysoké riziko zadních vjezdů. Takže i tato jediná zahradní brána musí mít jistotu!

 • Materiál: Dřevo s kovovým rámem.
 • Barva: Černo-hnědá.

4. Brány zahradního plotu:

Zahradní plotové brány

Když mluvíme o zahradní bráně, první obrázek, který se nám v mysli vynoří, je tento piketový styl. Jedná se o jednoduchý design zahradní brány, který lze snadno znovu vytvořit doma pomocí dřevěných prken a hřebíků. panty a vrták. Tyče jsou připevněny svisle k mainframe a zajištěny společně se třemi křížovými panely pro další podporu.

 • Materiál: Dřevěná laťka.
 • Barva: Světle hnědá.

5. Dekorativní zahradní brány:

Dekorativní zahradní brány

S touto ručně vyrobenou kráskou vám srdce doslova přeskočí úder! Scéna mátově zelené dřevěné brány pokryté kontrastními purpurovými květy nahoře je přesně to, co si potřebujete odpočinout den. Neobvyklý výběr barev a konstrukce designu dodávají vaší zahradě dekorativní nádech. Jsme také v úžasu s kovovými závěsy, které zdůrazňují konce.

 • Materiál: Dřevo.
 • Barva: Mátově zelená.

6. Návrhy železné zahradní brány:

Návrhy železné zahradní brány

Podívejte se na tuto imperiální kovovou bránu, která může do vaší zahrady posílat vibrace starého světa. Tento design, vyrobený z tepaného železa, má vše, co je potřeba k upoutání naší pozornosti. Robustní provedení a úzké umístění tyčí navíc mohou zabránit nepříjemným tvorům, které ničí vaše rostliny. Potřebujeme říci více o jeho bezpečnostních funkcích?

 • Materiál: Tepané železo.
 • Barva: Černá.

7. Ocelové zahradní brány:

Ocelové zahradní brány

Proměňte svou jednoduše vypadající zahradu na zasněné místo s tímto designem. Vyrobeno z pozinkované oceli, složitosti spojené s jeho výrobou, vám jistě ukradnou srdce. Neskutečná kombinace labutí růže a květinových motivů odhalí vaši uměleckou osobnost, aniž byste se museli představovat. Skvělý nápad, že??

 • Materiál: Ocel.
 • Barva: Černá.

8. Hliníkové zahradní brány:

Hliníkové zahradní brány

Tato jednoduchá zahradní brána hovoří o třídě a eleganci. Pro ty, kteří dávají přednost střízlivému designu a čistému vzhledu, může být tento design ideální volbou. Je vyroben z hliníkových panelů, které vyhovují terénu zahrady. K dispozici je také bezpečnostní západka a zámek, takže můžete mít klid. Také milujeme poctivý pocit, který propůjčuje!

 • Materiál: Hliník.
 • Barva: Šedá.

9. Současné návrhy zahradních bran:

Současné návrhy zahradních bran

Podívejte se na tuto elegantní, moderní zahradní bránu, která udává tón vašemu současnému domovu. Ukazuje krásu jednoduché geometrie přeměněné na stylový prvek. Dvojitá brána je vyrobena z hliníku, který lze snadno tvarovat do libovolného tvaru, který si přejete. Dokonce funguje i pro integraci vašich interiérů a venkovních zahradních ploch.

 • Materiál: Hliník.
 • Barva: Šedá.

10. Posuvná zahradní brána:

Posuvná zahradní brána

Pokud máte malou zahradu, která nemá luxus, aby vyhovovala houpacímu stylu, musíte vyzkoušet posuvnou bránu. V závislosti na povrchu země může být navržen jako pásový nebo bezkolejový. Ať už chcete vstoupit do oblasti nebo z ní vyjít, vše, co potřebujete, je jednoduché „zatlačení“ nebo „zatažení“!

 • Materiál: Dřevo.
 • Barva: zlatavě hnědá.

To jsou některé z nejlepších návrhů zahradních bran, které mohou fungovat téměř pro jakékoli pozadí. Nejlepší na nich je, že můžete být kreativní s návrhy, místo abyste se drželi konvenčních norem. Dokud vám poskytnou plnou kontrolu nad bezpečnostními parametry, můžete zkoušet a experimentovat s různými tématy. Od kouzelných pohádek, děsivé gotiky až po současné nápady, zahradní brány je mohou představovat všechny!