Bollywood

30 nejslavnějších bollywoodských herců s fotkami (1980–2021)

Poté, co jsme si to poslechli, se nám vybavilo mnoho tváří slavných bollywoodských celebrit. Bollywood je největší filmový průmysl na světě, a tak si dokážete představit, kolik herců přicházelo a odcházelo. B-město má velmi dlouhou historii. Indické kino dokončilo více než 100 let a v tomto období poskytuje mnoho klasických i zábavných období. Mnoho několika slavných mužských celebrit si udržuje svou pozici díky svému talentu a také získalo značný souhlas v indických filmech s výjimkou chvály za jejich dar hollywoodským filmům.

Slavní bollywoodští herci

Mužské celebrity jsou slavné, protože mají nejen talent, ale také atraktivní osobnost se superhrdinskou postavou a vysokou výškou. V tomto článku proto zkoumám popis 30 nejlepších slavných mužských celebrit.

30 nejlepších jmen jmen Bollywoodských herců s fotografiemi:

1. Shahrukh Khan:

nejlépe placený herec v bollywoodu

On je známý jako jeden z nejmocnějších herců v Bollywoodu, stejně jako on je navíc první indický herec, který dokončí jeho vstup do hindského filmového průmyslu později než manželství. A také vede Bollywood bez jakékoli podpory od Kmotrů. Proto je často citován jako „král Bollywoodu“. Pro své fanoušky je navíc uznáván jako King Khan. Předtím, než postavil svůj vchod na stříbrném panelu, se objevil v několika televizních seriálech. Nakonec dokončil svůj vstup jako hlavní herec v Deewaně (1992). Nic víc, hrál ve více než 70 hindských filmech. Jménem jeho příspěvku k indické kinematografii získal Padma Shri prostřednictvím indické vlády v průběhu roku 2005.

2. Herec Ajay Devgan:

Ajay Devgan

Jeho původní jméno bylo Vishal Veeru Devgan narozený 2. dubna 1969. Je indickým filmovým režisérem, producentem a nejslavnějším hercem. Díky své tvrdé práci se poznal jako singl bollywoodského nebo hindského kina. Získal také dvě národní ceny. Ajay Devgan zahájil svou hereckou kariéru ve filmu Pyari Behma jako dětský herec, svou profesionální kariéru zahájil o šest let později v roce 1991 filmem Phool Aur Kaante a za svůj výkon obdržel Cenu Filmfare za nejlepší mužský debut. Devgn byla první celebritou Bollywoodu, která získala šestimístné soukromé letadlo pro přepravu na místa střelby, propagační akce a osobní výlety. Nyní pracuje jako přední hrdina a šťastně žije se svou ženou Kajol a dvěma dětmi Nyasa a Yug.

3. Akshay Kumar:

Akshay Kumar

Jeho původní jméno je Rajiv Hari Om Bhatia a velmi slavný indický filmový herec, výtvarník bojových umění a producent. Účinkoval jako herec ve více než 125 filmech. Podle certinovy ​​zprávy se odhaduje, že jeho filmy o sbírce boxoffice dosáhly 310 milionů USD nebo 2 000 milionů rupií a v současné době je jediným Bollywoodem (1) umělec, aby se stal velkým, a navíc se uznává jako hlavní stávající interpret hindské kinematografie. On je také známý pro jeho senzaci, a proto pojmenovaný jako indický Jackie Chan. V roce 2009 založil produkční společnost Hari Om Entertainment. Akshay se oženil s Twinkle khanna, dcerou Rajesh Khanna a Dimple Kapadia. Nyní má dvě děti Arava a Nitaru.

4. Aamir Khan:

nejbohatší bollywoodský herec

Populární bollywoodská celebrita, režisér a producent a také herec Aamir Hussain Khan se narodil 14. března 1965. Poprvé se objevil v roce 1973 jako dětský herec v Yaadon Ki Baaraat. Svého profesionálního kariéristu zahájil filmovou holi a úspěch získal u Qayamat Se Qayamat Tak. Nyní je známým hercem a často se mu říká pan perfekcionista z B-town. Je také považován za jednoho z nejvlivnějších herců. Aamir Khan se stal synonymem úspěchu. V současné době nedávno vystupoval v Dhoom -3 a satymaveJayate. Je také vybrán jako národní zástupce značky UNICEF, aby schválil dětskou výživu v roce 2011.

5. Hrithik Roshan:

Hrithik Roshan

Hrithik jako dítě koktal. Ukáže se tedy jako plaché a samotářské dítě. Narodil se 10. ledna 1974 a nyní je populární jako indický filmový umělec a také nejlépe uznávaný jako adaptabilní herec a má také etiku snahy o ohromující údernost. Když mu bylo 21 let, diagnostikovali mu onemocnění zvané skolióza. Tento problém však překonává a díky tvrdé práci se stává milým tanečníkem, hercem. Svůj filmový vstup dokončil v hlavní roli ve filmu Kaho Naa z roku 2000 … Pyaar Hai a také svým filmovým počinem získal ceny Filmfare pro nejlepšího herce a nejlepší mužský debut. Oženil se se Suzanne Khan a má dva syny, Hridhaana a Hrehaana.

6. Saif Ali Khan:

Sajf Ali chán

Je také známý jako Nawab Saif Ali Khan narozený v roce 1970. Svou popularitu si získal díky roli v bollywoodských filmech. Sajfa připravil své herecké první vystoupení ve filmu Parampara od Yash Chopra. Účinkoval v mnoha filmech. Nyní je předváděn jako hlavní role ve spoustě obrázků. Saif je synem Mansoora Aliho Khana, hráče kriketu a posledního takzvaného Nawaba z Pataudi se svou matkou, herečkou Sharmilou Tagore. Po dlouhém vztahu se oženil s celebritou Kareenou Kapoorovou.

7. Amitabh Bachchan:

Amitabh Bachchan

Je to nejikoničtější bollywoodský herec. Amitabh se narodil 11. října 1942 v Allahabadu. Zpočátku získal pověst v sedmdesátých letech jako „rozzlobený mladý muž“ hindských filmů, navíc pracoval ve 180 indických filmech v kariéře, která se táhla přes čtyři desetiletí. Tento skvělý herec bude navždy považován za svou exkluzivní taneční dovednost a také výrazný dialogový styl mluvení . Nyní je mu přibližně 70 let a je považován za nejobdivovanějšího herce v indické kinematografii a je uznáván také jako slavný herec v Bollywoodu. Pro své fanoušky je také uznáván jako Big B.

8. Salman Khan:

nejlepší bollywoodští herci

Je jednou z nejznámějších bollywoodských celebrit. A je často uznáván jako „zlý chlapec“ měst, jeho schopnost vstoupit do problému zastínila pohled lidí na něj jako na umělce. Je dítětem známého scenáristy Salima Khana a jeho první manželky Salmy. Byl to jeho druhý film Maine Pyar Kiya v tom, že hrál v hlavní roli, která mu získává Cenu Filmfare za nejlepší mužský debut. Přibližně 8 filmů, ve kterých účinkoval, dosáhlo celosvětové hrubé mzdy nad 100 milionů rupií nebo 17 milionů USD. Pracuje ve více než 80 hindských filmech a stal se předním umělcem hindské kinematografie. Je měřen jako jeden z nejhledanějších bakalářů ve věku 45 let.

Přečtěte si více: Fotky z dětství Salmana Chána

9. Dharmendra:

Dharmendra

Tento seznam je bez tohoto jména neúplný. Díky svému pohlednému pohledu je mezi fanoušky velmi slavný. V průmyslu se mu říká „Garam“ Dharam, muž hindské kinematografie a pohledný muž. Dharmendra zahájil svou profesi s Dil Bhi Tera Hum Bhi Tere od Arjuna Hingoraniho (1960). Nicméně, on vyniká k vyznamenání jako jednotlivý hrdina s Phool Aur Patthar (1966). V roce 1997 získal Cenu Filmfare za celoživotní zásluhy. A dvakrát se oženil a má šest dětí, dva syny- Sunny Deol a Bobby Deol, plus dvě dcery, Vijeeta plus Ajeeta, Esha a Ahana.

10. Abhishek Bachchan:

nejlepší bollywoodský herec

Abhishek Bachchan je slavný indický filmový herec a syn Amitabha Bacchana. Získal 3 ceny Filmfare za provedení a Národní cenu od producenta pro Paa v roce 2010. A je také jedním z nejlépe placených herců v bollywoodu. Začal svou kariéru v roce 2000 filmem Uprchlík. Abhishek se oženil s Aishwaryou Rai, indickou herečkou a miss světem roku 1994. Abhishek a Aishwarya v The Oprah Winfrey Show představovali jako další celebrity v Bollywoodu. Mají dceru Aaradhyu Bachchana s posádkou.

11. Ranbir Kapoor:

pohlední bollywoodští herci

Ranbir je syn rishi kapoor narozený 28. září 1982 v Mumbai Maharashtra. Je to slavný bollywoodský herec, který jistě rozbuší srdce tisíců žen a je hotový se světem. a je láskyplně spojen s řadou žen a byl stále v dlouhodobém spojení s herečkou Deepikou Padukone, což přitahovalo vážné mediální uvažování. Ranbir získal více než pět filmových cen za svůj výkon, když chytil královskou hodnost od svého dědečka velkého bollywoodského herce Raje Kapoora. Je jedním z nejprestižnějších a nejobdivovanějších indických herců současnosti.

12. Rishi Kapoor:

Rishi Kapoor hindský herec

Narodil se v jižní Bombaji a je druhým dítětem filmového režiséra a herce Raje Kapoora. On je měřen jako jeden z hlavně hezký s atraktivními herci v indické kinematografii. A zahájil svou kariéru ve filmu svého otce Mera Naam Joker, 1970, aby ztvárnil roli svého otce v dětství. Svůj debut připravil jako dospělý z filmu Bobby v roce 1973. Během své kariéry byl úspěšným hercem. Oženil se s Neetu Singh plus má dvě děti- Ranbir Kapoor a Riddhima Kapoor Sahni.

13. Rajesh Khanna:

Herec Rajesh Khanna

Dnes není s námi, ale vždy se objeví v seznamu osobností. Je považován za jednoho z nejatraktivnějších a nejvlivnějších herců v příběhu indické kinematografie. Tento slavný herec je také známý jako „první superstar“ indické kinematografie. Získal ocenění pro nejlepšího herce 4krát a byl 27krát určen pro podobnou kategorii. V roce 2005 mu byla udělena cena Filmfare za celoživotní zásluhy. Během své kariéry hrál ve více než 160 filmech..

14. Kunal Kapoor:

nejnovější bollywoodští herci

Je to 36letý herec a je slavný na celém světě Bollywoodu. Tato hvězda hindského filmu se narodila v Bombaji 18. října 1977 a je snad lépe uznávána za svou roli v oceněném filmu Rang De Basanti, který v roce 2006 získal Cenu Filmfare pro nejlepšího herce ve vedlejší roli. Zpočátku je kvalifikovaným pilotem a zahrnuje létání jako jeden ze svých oblíbených koníčků. V současné době se připravuje na závod v národní soutěži rallye pod bývalým šampionem tohoto sportu.

15. Vivek Oberoi:

Vivek Oberoi

Narodil se 3. září 1976 a navštěvoval Mayo College v Ajmeru. V londýnské herně ho neoznačuje nic jiného než šéf NYU, který (přirozeně) bičuje Viveka do New Yorku, kdekoli dokončil magisterský titul ve filmovém dramatu. Nyní pracoval jako scenárista a za peníze, které si tím vydělal, si kupuje své první auto. Je velmi slavný, když je v kontaktu s aishwarya rai.

16. Zayed Khan:

Zayed Khan

Narodil se 5. července 1980 a nyní je indickým hercem a producentem, který se objevil v mnoha hindských filmech; nejlépe známý pro jeho prezentaci v Main Hoon Na. Jeho rodiče jsou dřívější herec Bollywood Sanjay Khan a návrhář interiérů Zarine Khan. Je nejmladší ze 4 dětí. V roce 2005 se oženil se svou dětskou milenkou Mallaikou Parekhovou a má dva syny Zidaana a Aarize. Musíte vědět, že je známý svým oblečením, vybíráním bot, účesem, často únavnými baniyany bez rukávů, nosí bílé boty než chappals.

17. Anil Kapoor:

populární bollywoodští herci

Také se dostává do seznamu nejznámějších celebrit. Po překročení věku 50 let určitě soutěží s mnoha herci v sázkách „žhavosti“. Tento pán je naopak trochu velký; narozen na Štědrý večer v roce 1956. Je herec i producent. a Má působivou kariéru, která trvala více než třicet desetiletí, a která mu dala perfektní zážitek vyzkoušet si produkci. Zpívá také v mnoha filmech pro sebe. Anil produkoval film Gándhí, můj otec v roce 2007, a získal mnoho ocenění, jako je Národní filmová cena včetně nejlepšího scénáře, herce ve vedlejší roli a zvláštní ceny poroty.

18. Fardeen Khan:

Fardeen Khan

Je také jednou z osobností narozených 8. března 1974, známých svou převládající hereckou kariérou v Bollywoodu. V roce 1998 zahájil Carrere herectvím v hindském filmu Prem Agan, za což dosáhl ceny za nejlepší debut Filmfare. Fardeen Khan je vdaná za Natashu Madhwani.

19. Dino Morea:

Dino Morea

Narodil se 9. prosince 1975 v Bangle, je celebritou jako herec a také model, který se objevil v bollywoodských filmech. Zpočátku vystupoval v Pyaar Mein Kabhi Kabhi naproti Rinke Khanna. Poté působil v Raaz, Ssshhh… Rakht and Acid Factory, Baaz: A Bird in Danger, Gunaah. Je také známý svým vzhledem a talentem.

20. Dev Anand:

Dev Anand

Pozdní Dev Anand byl mladistvým hercem v indické kinematografii, který si bude navždy pamatovat pro jeho způsob rychlého dialogu a zálibu v tom, že při mluvení kroutí hlavou. Stává se značkou Dev v hindské kinematografii. Od Ziddiho získal v roce 1948 svůj primární úspěch. Když vstoupil jako dospělý, zasáhl více než pět desetiletí a navíc účinkoval ve více než 110 filmech. Během své kariéry se objevuje v odlišných typech charakteristik. Indická vláda mu v roce 2001 udělila ocenění Padma Bhushan a dále Cenu Dadasaheb Phalke v roce 2002. V roce 1956 se oženil s Kalpanou Kartik a měl syna Suneila Ananda..

21. Arbaaz Khan:

Arbaaz Khan

Bratr Salmána Chána nestačí představit, protože je také slavným indickým filmovým producentem, hercem a režisérem narozeným v Maharashtře 4. srpna 1967. Má filmové pozadí a tento důmyslný a uznávaný bollywoodský herec se sám překroutil na stříbrné plátno . Získal tolik ocenění, jako jsou Stardust Awards, IIFA Awards, Apsara Awards „Best Villain“, Filmfare Awards, „Best vedľajší herec“, „Hottest New Film“ a „Best Movie“ atd..

22. John Abraham:

John Abraham

Je to slavný bývalý model, producent a filmový herec. Svého kariéristy zahájil filmem Jism v roce 2003. Později, než fungoval jako komerční model pro reklamní a společnosti, kde získal nominaci na cenu Filmfare za nejlepší debut, následoval jeho první komerční úspěch, Dhoom v roce 2004. Založil vlastní filmovou společnost John Abraham Entertainment, a vytvořil film Madras Cafe, v tom, že je také hlavním hercem. Jeho atletická, svalnatá a svalnatá osobnost mu zajistila pozici jednoho z nejlépe vypadajících a nejsilnějších bollywoodských sexuálních symbolů. Nyní je ve vztahu s Priyou Runchalem, který je finančním analytikem NRI a investičním bankéřem z USA původem z McLeodgani.

23. Arjun Rampal:

Arjun Rampal

Je to 41letý prskající bollywoodský herec, který si za ta léta určitě připravil jméno. On je měřen jako bollywoodský herec a také produkuje, moderuje televizní pořady, modely a další. Jako mnohostranný herec je známý svým dobrým vzhledem a přitažlivostí. Je tedy označován jako „kus“ a v roce 2012 byl vybrán jako „Nejžádanější muž“ Times of India. Oženil se s krásnou Miss India Mehr Jesia a má dvě dcery.

24. Prabhu Deva:

Prabhu Deva

Je mnohostrannou celebritou, pracoval jako režisér, divadelní tanečník, herec, ale je dobře znám jako indický filmový choreograf. Deva stráví 25 let ve filmovém průmyslu jako všestranný bavič. Získal dvě národní filmové ceny za nejlepší choreografii a slavný Michael Jackson z Indie. Prabhu se dobře soustředí, když je ve vztahu s Nayantarou.

25. Mithun Chakraborty:

Mithun Chakraborty

Jeho původní jméno je Gouranga Chakraborty je slavný herec a podnikatel a sociální pracovník. Získal 3 národní filmové ceny. Svůj herecký vstup završil arthouse dramatem Mrigayaa (1976), za což získal svou původní Národní filmovou cenu za nejlepšího herce. Chakraborty je považován za jednoho z největších a nejvlivnějších herců v historii indické kinematografie. Je doporučován jako diskotékový tanečník. Nyní je viděn jako porotce v show DID nebo Dance India Dance.

26. Sanjay Dutt:

Sanjay Dutt

Je také další ikonickou bollywoodskou celebritou, která je herec i producent. Je synem Sunila Dutta a Nargise Dutta. Přestože si Dutt užívá hlavní vítězství v žánru filmů od romantiky po komedii, právě role gangsterů, hrdlořezů, policistů ve filmech jménem akčních žánrů si u Dutta získala bezkonkurenční obdiv, fanoušků a podobných indických filmových kritiků. pro něj labilním, protože „Deadly Dutt“, za jeho maratonské zobrazení takového písma.

27. Shahid Kapoor:

mladí bollywoodští herci

V poslední době jste ho viděli ve filmu haider a hraje hlavní postavu ve filmu a navíc slibuje, že bude super. Je uváděn jako nejroztomilejší muži naživu, kteří se narodili v Dillí, 25. února 1981. Svého kariéristu začíná reklamami a reklamami, které dohromady shrnují hudební videa do jeho sbírky děl. Shahid hrál ve svém prvním filmu v roce 2003 Ishq Vishk jako hlavní roli za to, že získal cenu za nejlepší mužský debut na Filmfare Awards. Během vztahu s kareenou kapoorovou si získal velkou pozornost.

28. Ayushmann Khurrana:

hindský filmový herec

Nyní je z tohoto seznamu nejmladší. Ve věku pouhých 29 let, indického herce, se Ayushmann rozdělil … spousta! V současné době kotví v televizních pořadech, zpívá a dárky! Jeho vstupní film ho určitě vystřelil do nádherné slávy a v době, kdy byl vydán hit Vicky Donor z roku 2012, mohl mít zakřivené hlavy, kromě toho, že pomohl pozitivním přijetím oznámení.

29. Naseeruddin Shah:

fotogalerie hindského herce

Je jedním z majoritních ikonických bollywoodských interpretů a vůdců. Je považován za jednoho z nejlepších indických divadelních a filmových herců. Naseeruddin je významným hercem indické paralelní (nové vlny) kina. A za svou kariéru získal mnoho ocenění, čítal tři národní filmové ceny, 3 ceny Filmfare pro nejlepšího herce a také cenu pro nejlepšího herce (The Volpi Cup) na filmovém festivalu v Benátkách. Za svoji pomoc indické kinematografii se podrobil indické vládě společně s Padma Shri a civilními cenami Padma Bhushan. shah má dva syny z dalšího manželství Vivaana a Imaada.

30. Armaan Verma:

amit verma herec

Armaan Verma se narodil v Bombaji 23. března v roce 1999, indický dětský herec z bollywoodských filmů a je uznávaný především díky svému zobrazení v mega-rozpočtu filmu Ra.One z roku 2011, kde hrál roli syna hry. návrhář, v hlavní roli vedle bollywoodských herců Kareena Kapoor, Shahrukh Khan a Arjun Rampal.