Břicho

Top 10 příčin břišního tuku

Břišní tuk! Vypadá to dobře? Jste podrážděni z břišního tuku? Znáte jeho důvod? Břišní tuk se řídí oficiální oficiální terminologií centrální tučnosti a navíc je zřetelný jako břišní tuk, který dává výsledek zvýšení vašeho pasu. Břišní tuk může předznamenávat potíže týkající se srdečních chorob, vysokého krevního tlaku, inzulínové rezistence a také Alzheimerovy choroby.

Příčiny břišního tuku

Top 10 příčin břišního tuku:

1. Přejídání:

Jíst také hodně může vést k nárůstu hmotnosti, což může dodatečně patentovat růst vašeho pasu. To platí zejména v případě, že jste neúspěšní v dostatečném výkonu v daný konkrétní den. Přibývání na váze je založeno na jednoduchém principu kalorií, zvláště při přijímání příliš velkého množství kalorií, aniž byste dostatečně spálili, abyste tomu zabránili.

2. Hormonální změny:

Hormonální změny spojené s menopauzou jsou dalším běžným viníkem po nadbytku břišního tuku. Menopauza způsobuje snížení produkce pohlavních hormonů, například estrogenu, což vede k růstu většího břišního tuku. Menopauza také vede k posunu v místě, kde vaše tělo ukládá tuk, a mění se tak, že se ukládá do vašich nohou, paží a boků do břišní oblasti.

3. Stres:

Ženy, které jsou obzvláště náchylné ke stresu, ale jinak zdravé a nemají nadváhu, mají nadbytek břišního tuku. Některé ženy jsou velmi citlivé na stresový hormon kortizol, který je zodpovědný za akumulaci tuku přibližně ve vašich orgánech a za vývoj extrémního množství tuku v břiše..

4. Stárnutí:

Zatímco stárnete, produkce vašeho těla hormonu dehydroepiandrosteronu, nebo jinak označovaného jako DHEA, klesá. Ačkoli výsledky DHEA o břišním tuku jsou v klidu nerozhodné, někteří praktičtí lékaři se domnívají, že doplnění DHEA může vést ke snížení břišního tuku.

5. Příjem cukru:

Konzumace cukru, zvláště kukuřičný sirup s vysokým obsahem fruktózy, zvyšuje produkci inzulínu, který může urychlit tvorbu viscerálního břišního tuku. Držte se dál od sladkých nealkoholických nápojů oslazených cukrem a bonbónů, které sníží váš příjem kukuřičného sirupu s vysokým obsahem fruktózy.

6. Nedostatek hořčíku:

Naše těla potřebují hořčík pro více než 300 chemických reakcí, počítá se udržováním stabilního srdečního rytmu a přizpůsobivými hladinami cukru v krvi, ale kromě svých zdravotních výhod může tato živina také pomáhat při hubnutí a formování postavy.

7. Konzumace přebytečné soli:

Další sůl způsobí, že se voda přesune z vašeho krevního oběhu do vaší pokožky. Téměř 90 procent lidí jí každý den více než doporučených 2 300 mg sodíku. Vyvarujte se tedy přijímání soli z jiných zdrojů, například z konzerv, lahůdek, salátových dresinků a stále z řady mléčných výrobků podobných tvarohu.

8. Sedavý životní styl:

Primární příčinou břišního tuku je sedavý životní styl, který je jasný jako životní styl v tom, že se člověku často nedaří cvičit, jinak se mu vůbec nedaří cvičit. Sedavý způsob života obvykle spočívá v tom, že si sednete na gauč a navíc sledujete přebytek, čtete navíc nebo jinak příliš používáte počítač.

9. Děláte nesprávné cvičení:

Pravidelný běh, jinak třída Spin je pro vaše srdce velká; kardio tréninky však nebudou mít pro váš pas příliš dobrý účinek. “Musíte cvičit kombinaci závaží a kardiovaskulárního tréninku.” Silový trénink zvyšuje svalovou hmotu, která vaše tělo připraví na tlustší plamen. “Svaly spalují více kalorií než tuk, a navíc přirozeně spálíte další kalorie po celý den tím, že budete mít extra svaly.”.

10. Nedostatek spánku:

Perfektně musí dospělí spát každou noc asi sedm až devět hodin. Jakmile se vám nedaří dostatečně spát, vaše hladina kortizolu (stresového hormonu) se zvýší a způsobí, že budete toužit po sladkých jídlech. Abyste udrželi normální hladinu stresového hormonu kortizolu, snažte se co nejlépe dosáhnout doporučených hodin spánku každou noc.