Břicho

Snižuje zelený čaj břišní tuk?

Chcete zhubnout na břiše! Jděte na zelený čaj … Myslím, že většina z vás alespoň jednou v životě vyzkoušela zelený čaj. V současné době je popularita zeleného čaje tak velká, že ho většina lidí používá. Zelený čaj je silný nápoj, který osvěží vaše tělo i mysl. Má celou řadu výhod, protože tento nápoj udržuje vaše tělo v kondici i štíhlé. Obsahuje polyfenoly, které pomáhají spalovat tuky. Navíc je to motivace antioxidantů, které blokují změnu přijatých kalorií na tuk.

Zelený čaj snižuje břišní tuk

Snižování tuku, zejména v oblasti břicha, může být obtížný postup, který často vyžaduje důležité změny ve stravě a cvičební návyky. I když některá jídla a nápoje, jako je zelený čaj, mohou pomoci urychlit tento postup zvýšením metabolismu, je pochybné, že způsobí velkou ztrátu břišního tuku, pokud jsou použity samostatně. Nejnověji se používá k boji proti chřipce, nachlazení, rušivé spánkové apnoe, udržování imunitního systému a hubnutí. Extrakt ze zeleného čaje obsahuje v těle silný termogenní výsledek. Konzumace zeleného čaje proto zvyšuje odtok energie z těla a buduje jej tak, aby spálil více kalorií i tělesného tuku.

Výhody zeleného čaje:

• Kromě toho vám odstranění zeleného čaje může také pomoci snížit břišní tuk. Zbytečný břišní tuk má tendenci se ukládat o životně důležité orgány a navíc může aktivovat zánětlivý proces, který může vést k chronickým onemocněním. Pamatujte si, že příliš mnoho břišního tuku může zvýšit vaši hrozbu vzniku této choroby, například cukrovky, rakoviny, srdečních chorob.

• Některé studie ukazují, že konzumace zeleného čaje může zvýšit spalování tuků na 2 hodiny po jídle.

• Jak jsme viděli, nadměrný břišní tuk zvyšuje nebezpečí rostoucí drsné zdravotní situace. Katechiny zeleného čaje plus stimulanty zlepšují metabolismus, čímž budujete více energie při svých každodenních činnostech, což může přispět ke snížení hmotnosti.

Role zeleného čaje při hubnutí břišního tuku:

• Epigallocatechin Gallate (EGCG), katechin v zeleném čaji. Kromě toho jeho úžasné antioxidační vlastnosti, které pomáhají bránit buňky, EGCG snižují podkožní tukovou tkáň, což je tuk skrývající se pod kůží. Spolu s bojem proti břišnímu tuku byl EGCG spojen se zvyšujícím se metabolismem, uvolňováním uloženého tuku v těle a bojem s chutěmi.

• Právě tento podzemní viscerální tuk škodí. Je to proto, že zánět plus inzulín bojují, což spolu silně souvisí se všemi druhy závažných onemocnění, včetně diabetu 2. typu a srdečních chorob.

• Sloučeniny zeleného čaje s názvem katechiny, které zvyšují energetické náklady, zvyšují uvolňování tuku z tukových buněk – zejména v oblasti břicha – a navíc urychlují spalování tuků v játrech, zejména po jídle.

• Zelený čaj má sloučeninu zvanou EGCG (epigallocatechin gallate). Ukázalo se, že tento katechin, typ antioxidantu, brání růstu tukových buněk. Pokud nevíte, antioxidant pomáhá chránit vaše buňky. To je skvělá zpráva a nyní chápete, proč získáte dvojí výhodu tím, že ztratíte břišní tuk a pomůžete svému imunitnímu systému.

• Zelený čaj má několik sloučenin, včetně kofeinu a polyfenolů, které ovlivňují tělo mnoha způsoby.

Mechanismus zeleného čaje:

• Zvýšená termogeneze; tj. zlepšená produkce tepla, která by měla za následek zvýšený výdej energie (jinak spalování kalorií)

• snížit chuť k jídlu

• snížit absorpci živin

• nižší regulace enzymů zachycených v metabolismu jaterních tuků

• podpořit oxidaci tuků (jinak pomocí tělesného tuku jako energie)