Břicho

Jak rychle snížit tuk v žaludku

Bojíte se tuku v horní části břicha? Mnoho z nás je frustrováno tukem kolem bříška, protože je nejen nevzhledný, ale také způsobuje vážné zdravotní problémy. Váš životní styl, genetika a mnoho dalších faktorů hraje roli při určování ukládání tuku ve vašem těle a tuk v horní části břicha je pro mnohé z nás těžké spálit. V tomto článku vám představíme atraktivní možnosti, jak snížit tuk v horní části žaludku.

Jak rychle snížit tuk v žaludku

Příčiny horního břišního tuku:

1. Nezdravé stravovací návyky:

Kdo by nemiloval dopřát si naše oblíbené občerstvení? Ačkoli jídla, jako jsou koláče, hamburgery, hranolky, mohou splnit vaše touhy, jejich pravidelná a neomezená konzumace je hlavní příčinou tuku v oblasti břicha. Tyto druhy potravin jsou báječné, ale mají malou až žádnou výživnou hodnotu a snižují rychlost metabolismu, což vede k hromadění tuku.

2. Nedostatek cvičení:

Pracovní život mnoha lidí jim dnes nedává dostatek času na jakýkoli druh cvičení nebo fyzické aktivity. Protože dochází ke spotřebě kalorií, které nemají žádný zdroj spálení, může to mít za následek hromadění tuku v horní části žaludku. Pokud máte neaktivní životní styl, pak je tuk v horní části žaludku jedním z významných vedlejších účinků.

3. Stres:

Stres se pro mnoho z nás stal každodenním společníkem z mnoha důvodů, jako jsou termíny, provoz a mnoho dalších. Kortizol je hormon, který naše tělo produkuje a nutí játra uvolňovat přebytečný cukr z jater, což má za následek viscerální tuk kolem horní části žaludku. Ovlivňuje také metabolickou aktivitu ve vašem těle.

4. Zdravotní problémy:

Hromadění tuku v horní části žaludku může způsobit několik důvodů. Mohou to také způsobit určité zdravotní stavy, které nemusí mít žádný vztah k vaší stravě nebo fyzické aktivitě. Srdeční choroby, štítná žláza nebo hormonální nerovnováha ve vašem těle také vedou k tuku v břiše.

5. Nadměrné podávání léků:

Mnoho z nás užívá léky někdy a mnohokrát bez konzultace s lékařem. Některé léky jsou nezbytné pro zdravou výživu vašeho těla, ale mohou způsobovat nežádoucí účinky. Pokud ale nebudete udržovat zdravý životní styl, ale budete nadměrně užívat léky, může to mít za následek tvorbu tuku v horní části břicha.

6. Stárnutí:

Stárnutí je nevyhnutelnou fází v životě každého člověka; s věkem přicházejí změny v našem těle, kde se zvyšuje viscerální tuk, které jsou důsledkem pomalé rychlosti metabolismu. Mnoho nemocí životního stylu, jako je přibývání na váze, je důsledkem snížené rychlosti metabolismu stárnoucího těla.

7. Nepravidelné načasování spánku:

Zdravý životní styl zahrnuje také požadované hodiny spánku. Mnoho studií ukazuje, že nedostatek spánku nebo nepravidelný spánkový cyklus vede k nárůstu hmotnosti. Také se cítíte méně energičtí po celý den, když nespíte dobře. Nárazové přejídání je také jedním z vedlejších účinků méně spánku.

Jak rychle snížit tuk v žaludku:

Návyky zdravého stravování a diety:

1. Potraviny bohaté na vápník nebo netučné mléčné výrobky:

Naše tělo potřebuje 1000 mg vápníku každý den, aby si udrželo zdravé tělo. Mnoho z nás nemůže splnit základní denní požadavek na tento minerál. Všechny mléčné výrobky, jako je mléko, sýry, jogurty, jsou bohaté na vápník spolu s mnoha dalšími nezbytnými minerály. Místo plnotučné smetany se můžete rozhodnout pro odstředěné nebo odtučněné mléko. Některé další potraviny, které jsou bohatým zdrojem vápníku, zahrnují listovou zeleninu, luštěniny, tofu atd. Pomáhají eliminovat tuk v horní části břicha.

2. Omezte příjem kalorií:

Omezení počtu přijatých kalorií je jedním z nejlepších způsobů, jak se zbavit tuku v břiše. Můžete buď snížit příjem kalorií, nebo zvýšit aktivitu, která pomáhá spálit více kalorií, než spotřebujete. Vytvořením kalorického deficitu přimějete své tělo využívat kalorií uložené ve vašem těle.

3. Omezte cukr ve vaší stravě:

Zdravý dietní plán s nízkým obsahem sacharidů je nutný k vyrovnání horního žaludku. Je však také nutné sledovat a vyhýbat se potravinám s vysokým glykemickým indexem, které produkují přebytečný cukr, což vede k ukládání tuků. Nezapomeňte zabránit smaženým věcem, sladkostem nebo jakémukoli jídlu s vysokým obsahem cukru.

4. Přidejte do stravy potraviny snižující stres:

Stres je jednou z hlavních příčin akumulace tuku v našem těle. Zavedením potravin snižujících stres do vaší stravy můžete nejen ztratit tuk v horní části žaludku, ale také zabránit dalšímu hromadění tuku. Oves je jednou z potravin, které zvyšují produkci serotoninu, a můžete přidat ovoce bohaté na vitamín C, což jsou známé potraviny, které bojují se stresem. Kokosové ořechy, čočka jsou další potraviny, které můžete přidat do svého jídelníčku pro pozitivní energii.

Změny životního stylu ke ztrátě tuku v horní části břicha:

1. Spánek minimálně 6-8 hodin:

„Časně spát brzy vstávat, dělá z člověka zdravého, bohatého a moudrého“ je citát, který často slýcháme, a platí. Spánek pomáhá tělu odpočívat a zotavit se z únavného dne. Nedostatek spánku může mít za následek přírůstek hmotnosti, a proto, abyste přirozeně omezili horní část břicha, musíte mít alespoň 8 hodin spánku.

2. Přestaňte kouřit a alkohol:

Alkohol a kouření jsou nejen škodlivé pro vaše zdraví, ale také zvyšují břišní tuk. Alkoholické nápoje obsahují přebytečný cukr, který může ovlivnit tělesnou hmotnost. Pokud se chcete rychle zbavit tuku v horní části břicha, pak je nejlepší volbou odstranění alkoholu a kouření.

3. Vyhýbání se nezdravým jídlům:

Vyvážená a zdravá strava je dalším způsobem, jak omezit tuk v horní části žaludku. Plán zdravé výživy vám nejen pomůže udržet si zdravou váhu, ale také bude mít pozitivní vliv na vaše tělo. Nejlepší je vyhnout se jídlům s rafinovanými sacharidy, plnými cukru, a nahradit je čerstvým ovocem a zeleninou spolu s komplexními sacharidy a libovým proteinem.

4. Pravidelné cvičení a meditace:

Životní styl, ve kterém máte malou až žádnou fyzickou aktivitu, může nejen způsobit zdravotní problémy, ale také vést k přibývání na váze. Můžete zahrnout činnosti, jako je meditace pro úlevu od stresu, a můžete se také pokusit snížit tuk v nadbřišku pomocí jógy. Pravidelné cvičení pomáhá řešit břišní tuk tím, že kombinuje části tréninku tak, aby vyhovovaly vašemu typu postavy a pomohly vám efektivně zhubnout břišní tuk.

5. Pijte více vody:

Voda je přírodním zdrojem, jak se rychle zbavit tuku na břiše, a je přirozeným způsobem, jak si udržet zdravé tělo. Pití dostatečného množství vody pomáhá vyplavit z těla toxiny, které pomáhají řešit další zdravotní problémy, jako jsou záněty, poruchy trávení. Pomáhá udržovat vaše tělo hydratované během tréninku.

6. Snižte úrovně stresu:

Stres je v dnešní době nedílnou součástí života každého člověka kvůli volbě povolání a životnímu stylu. Vaše tělo uvolňuje hormon zvaný kortizol, který zvyšuje chuť k jídlu, kdykoli je vaše tělo ve stresu, a přidává tuk v nepotřebných oblastech. Zavádění postupů, jako je meditace, všímavost a jóga, vám pomůže zhubnout v horním žaludku.

Cvičení Jak se zbavit tuku v horní části žaludku:

1. Aerobní cvičení:

Když provádíte aerobik, dýchání se zrychluje a aerobní cvičení podle definice znamená s kyslíkem. Jinými slovy, je to kardiovaskulární kondice vašeho těla. Rychlá chůze, plavání, jízda na kole a běh jsou některé z nejlepších příkladů aerobních aktivit ke snížení tuku v horní části břicha cvičením.

2. Spalte více kalorií:

Cvičení by mělo být nezbytnou součástí našeho života spolu se správnou stravou pro zdravé tělo. Pokud budete více cvičit, můžete spálit všechny přebytečné kalorie, včetně tuku v oblasti žaludku. Můžete zhubnout v horní části břicha po schodech místo výtahu, svižnou chůzí, kdykoli je to možné, abyste mohli spálit potřebné kalorie.

3. Tónujte své žaludeční svaly:

Jedním z nejlepších způsobů, jak spálit tuk v horní části břicha, je dodržovat rutinní cvičení, které zahrnuje protahování a cvičení, která nejen pomáhají zhubnout tuk v horní části břicha, ale také tonizují vaše břišní svaly. Některé z úseků, které můžete vyzkoušet, jsou:

 • Prkna.
 • Poloviční vstávání.
 • Kabelové drtí.
 • Kolena.
 • Závěsné zvedáky nohou.

Nejlepší cvičení ke sloučení tuku na břiše pro muže a ženy:

Cvičení je pro každého z nás nezbytné pro udržení zdravého těla. V závislosti na typu postavy si můžete vybrat cvičební rutinu, která nejen pomůže rychle zhubnout tuk v horní části břicha, ale také pomůže zpevnit svaly ve vašem těle. Zde je seznam nejlepších cviků, které si můžete vyzkoušet v pohodlí domova.

 1. Reverzní drtí
 2. Dvojité drtí
 3. Stojící boční ohyb
 4. Twist drtí
 5. Lunge Twist
 6. Rolovací prkno
 7. Cvičení na kole
 8. Vertikální tíha nohou
 9. Vakuum žaludku
 10. Kapitánská židle.

Jednou z frustrujících částí hubnutí je spálit přebytečná kila v oblasti horní části břicha. Místo toho, abyste si s tím dělali starosti, můžete se dostat zpět do formy zdravou rutinou, která zahrnuje správnou dietu a rutinní cvičení. S možnostmi, které jsme poskytli v tomto článku o tom, jak omezit tuk na břiše, můžete začít plánovat dobrý den pro břicho bez tuku, abyste mohli znovu nosit svůj oblíbený top.

Prohlášení: Informace uvedené v tomto článku jsou pouhými návrhy a nelze je považovat za náhradu lékařské pomoci. Webová stránka nenese odpovědnost za vedlejší účinky.

Často kladené otázky:

1. Které cvičení je nejlepší ke snížení tuku v nadbřišku?

Odpověď: Pokud jde o tuk na břiše, není šance na redukci skvrn. Musíte naplánovat cvičební rutinu, která udržuje základní zdraví vašeho těla. Surya Namaskar, twist drtí, drtí na kole jsou některá ze cvičení, která můžete vyzkoušet.

2. Proč můj horní žaludek vypadá výrazněji než moje spodní břicho?

Odpověď: Způsob akumulace tuku v oblasti břicha ovlivňuje mnoho faktorů. Způsob, jakým žijete, stravovací návyky, spánkový cyklus jsou některé z důvodů, proč se kolem břicha nachází viscerální tuk, díky kterému vaše horní břicho vypadá větší.

3. Jakou rutinu mám dodržovat, abych zhubla z horního žaludku?

Odpověď: Správná dieta a cvičení jsou perfektní kombinací, abyste získali ideální zpevněné břicho. Jednou z nejlepších technik vypracování je přijímání tréninků s vysokým intervalovým tréninkem. Pokračujte v práci, jako jsou skákací zvedáky, dřepy, prkna a v pravidelných intervalech odpočívejte.