Břicho

20 nejlepších tipů, jak snížit břišní tuk

Nafouknutý žaludek nejenže ničí vaši osobnost, ale také zvyšuje riziko několika nemocí. Správná kombinace diety a cvičení může pomoci snížit vaše břicho. Hledáte tipy na snížení břicha? Jeden z nejčastějších problémů, kterým odborníci na výživu čelí, je spojen se ztrátou břišního tuku. Zatímco hubnout na břiše je docela fuška, vyvážená dieta spolu s cviky vám mohou pomoci získat ploché břicho. Větší břicho je jediným indikátorem mnoha zdravotních potíží souvisejících se životním stylem.

Nejlepší tipy na snížení břišního tuku

Tuk uložený kolem našeho pasu je jedním z nejnebezpečnějších zdravotních stavů. Může vést k mnoha zdravotním problémům, jako je mrtvice, metabolické problémy, srdeční choroby a cukrovka.

Nejlepší tipy na snížení tuku v břiše:

Tento článek navrhne seznam 15 skvělých tipů, jak snížit břišní tuk, které vám pomohou mít ploché břicho.

1. Vyměňte nezdravé jídlo:

Nezdravé jídlo

Nejprve ze své lednice vyhoďte všechny škodlivé potraviny. Nahraďte toto škodlivé jídlo libovým masem, zeleninou, čerstvým ovocem a celozrnnými produkty. Vynechejte předvaření jídla, protože bude chybět obsah živin v jídle. Naplánujte si, co budete následujících 10 dní konzumovat, a vyhýbejte se dalším škodlivým kaloriím.

2. Konzumujte libové bílkoviny:

Proteinové jídlo

Nízké zdroje podpory bílkovin udržují stravování nasycených tuků na zdravé úrovni. Zatímco jste na různých zdrojích bílkovin, jako je kuře nebo fazole, fyzicky zjistíte, že ztrácíte tělesný tuk a formujete své tělo. Hlavní zdroj vašich vitamínů je z těchto zdrojů, což také zlepšuje vaše celkové zdraví. Konzumace libových bílkovin je jednou z nejdůležitějších rad na snížení břišního tuku a je jednou z nejjednodušších rad na hubnutí tuků v břiše.

3. Jóga představuje pro snížení břicha:

Jóga

Vezměte si jakoukoli pózu z jógy, jako je dhanurasana (pozice na přídi) sarvangasana (stoj na rameni) nebo virabhadrasana (pozice bojovníka).

Dýchání:

Jóga trénuje vaše techniky, jak dýchat metodou, která podporuje schopnost plic, odstraňuje blokády a dokonce zatíná a také uvolňuje svaly žaludku. To také podporuje pohyb a flexibilitu hlavních svalů a poskytuje celkovou sílu jádra.

4. Nikdy nevynechávejte jídla:

jídla

Studie ukazují, že konzumace zdravé snídaně zlepšuje váš metabolismus. Rovněž udržuje váš metabolismus v chodu po celý den. Vynechejte jídla nebo hladovíte po delší dobu, čímž se tělo dostává do katabolického stavu. To způsobí, že tělo ztratí svalové tkáně na energii a také zásoby tuku. Toto je jeden z nejjednodušších a nejlepších tipů na hubnutí žaludku a pomáhá snižovat břišní tuk.

5. Pokrytí dostatečného spánku:

Spací alarm

Lidé se spánkovou depresí mají tendenci cítit se malátně, což je vede k přejídání. Proto vám 7 až 8 hodin spánku pomůže dlouhodobě udržet správnou váhu. Zlikvidujte své elektronické přístroje, jinak je vypněte před spaním.

6. Centrum potravin bohatých na draslík:

Tipy na snížení břišního tuku -draslík

Protože sodík nutí vaše tělo zadržovat vodu, draslík mu pomáhá odstraňovat přebytečnou vodu. Konzumace potravin bohatých na draslík, jako jsou banány a sladké brambory, může pomoci minimalizovat váš střední pas. Procvičujte cvičení, která opravují, protože i tato mohou vykrmit. Potraviny bohaté na draslík jsou jedním z vynikajících tipů na spalování břišního tuku.

7. Zůstaňte hydratovaní:

Tipy na snížení břišního tuku-zůstaňte hydratovaní

Voda tvoří 70% našeho těla. Naše metabolické procesy probíhají hlavně za přítomnosti vody. Proto když jsme dobře hydratovaní, bazální metabolická rychlost našeho těla stoupá. To naznačuje, že naše tělo je chytré asimilovat potraviny, které konzumujeme, dobrým způsobem a potraviny se používají ke spálení dostatečného množství kalorií potřebných pro tělo, takže skončíte s pěkným plochým břichem.

8. Kardio a silový trénink:

Tipy na snížení břišního tuku-kardio

Všechny druhy kardio cvičení zvyšují vaši srdeční frekvenci a udržují ji tak po celou dobu vašeho tréninku. Výsledkem je lepší využití kyslíku, který vede ke ztrátě tuku. Hubnutí plus budování vytrvalosti jsou při tomto cvičení stejně důležité a možné.

9. Nakrájejte extra sůl:

mořská sůl

Uchovávejte mimo solené produkty, jako jsou balené potraviny, okurky, hranolky a nezdravé jídlo. Ověřte štítky konzervovaných potravin, protože konzervované potraviny obvykle obsahují další sůl. Sůl je pro tělo extrémně špatná, protože způsobuje údržbu vody a vypadáte otekle.

10. Začněte svůj den s citronovou šťávou:

Tipy na snížení břišního tuku- citronová šťáva

Citronová šťáva je jednou z nejlepších terapií ke snížení břišního tuku a zajišťuje celkové dobré zdraví. Začněte svůj den vypitím citronové šťávy a všimněte si viditelných výsledků. Přidejte 1–2 lžičky. čerstvé citronové šťávy do sklenice vlažné vody a přidejte do ní špetku soli. Jedná se o přírodní lék na posílení metabolismu, který zase pomůže odstranit tukové zásoby kolem vašeho břicha.

11. Drž se dál od cukru:

Tipy na snížení břišního tuku-cukr

Zatímco přírodní cukr je pro tělo prospěšný, přelití vašich potravin umělými sladidly může být extrémně nezdravé. Podle odborníků může nadměrný příjem cukru narušit metabolismus vašeho těla. Když konzumujete spoustu cukrem naložených potravin nebo nápojů, přebytečné množství fruktózy se přemění na tuky a hromadí se převážně kolem břicha. Jedním z účinných tipů, jak omezit žaludeční tuk, je omezit ve stravě cukr a zcela se vyhnout sladkým nápojům.

12. Zařaďte do své stravy dobré tuky:

Mandlové ořechy na bílém pozadí

Jedním z nejjednodušších tipů, jak snížit břišní tuk, je jíst mandle každý den. Mandle jsou extrémně dobrým zdrojem zdravých tuků, jako jsou mononenasycené tuky a polynenasycené tuky. Tyto dobré tuky zabraňují přejídání tím, že potlačují záchvaty hladu. Jelikož mají málo kalorií, konzumace mandlí nepřispívá k vašemu břišnímu tuku. Podle zprávy publikované ve zdravotnických časopisech pojídání mandlí také chrání před srdečními chorobami. Kromě toho jsou mandle také dobrým zdrojem hořčíku, který pomáhá při budování svalů, a to zase pomáhá odstraňovat břišní tuk.

13. Rozhodněte se pro celá zrna:

Tipy na redukci celozrnných tuků na břiše

Přepněte všechna rafinovaná zrna z vaší stravy na celozrnná. Když jíte celozrnné produkty, pozitivně reguluje hladinu inzulinu a glukózy v těle takovým způsobem, že urychluje proces spalování viscerálních a uložených tuků v těle. Podle nedávné studie bylo zjištěno, že lidé, kteří se rozhodli pro celozrnnou dietu, mohou snadno spálit více břišního tuku ve srovnání s těmi, kteří jedli rafinovaná zrna. Pokud tedy toužíte po zmenšení břicha, nahraďte bílý chléb hnědým chlebem a bílou rýží hnědou rýží.

14. Chůze:

Tipy na snížení chůze po břišním tuku

Jedním z nejlepších tipů na snížení tuku v břiše je chůze. Rychlá chůze je velmi dobré kardio cvičení, které pomáhá odstraňovat tuk nejen z břicha, ale také z celého těla. Chůze 35–40 minut každý den spojená se zdravou stravou vám pomůže snížit váhu a palce za pouhých 7–10 dní. Chůze zrychluje váš metabolismus a pomáhá spalovat kalorie a odstraňovat tuk kolem břicha. Je to velmi dobré cvičení pro začátečníky.

15. Zůstaňte motivovaní:

Tipy na redukci břišního tuku-zůstaňte motivovaný břišní tuk

V neposlední řadě je důležité zůstat motivovaný, když si stanovíte cíl, jak zhubnout břišní tuk. Při dodržování výše uvedených strategií ke snížení břicha je stejně důležité sledovat váš pokrok včas. Sledujte svoji váhu současně s tím, jak se vaše váha může během dne měnit. Pozitivní výsledek vás bude inspirovat k pokračování ve vašem úsilí. Spojení sil s přítelem se stejným cílem vám poskytne další motivaci. Tímto způsobem můžete sdílet své úspěchy a také diskutovat o strategiích k upevnění výsledků.

Několik dalších tipů, které vám pomohou v boji s břišním tukem

Zde je několik dalších tipů, které vám pomohou v boji s břišním tukem:

1. Zařaďte do svého jídelníčku potraviny bohaté na vlákninu:

Rozpustná vláknina absorbuje vodu a usnadňuje tělu trávení jídla. Studie ukázaly, že vláknina podporuje hubnutí a snižuje příjem kalorií. Nedávná studie prokázala, že zvýšení spotřeby rozpustné vlákniny o 10 gramů denně zhublo. Některé potraviny bohaté na vlákninu jsou lněná semínka, avokádo, ostružiny, růžičková kapusta atd.

2. Snižte příjem alkoholu:

Konzumace alkoholu v malých množstvích je celkem v pořádku; cokoli přebytečného může být škodlivé. Výzkumy ukázaly, že příliš mnoho alkoholu způsobilo, že lidem přibral tuk na břiše. Omezení alkoholu vám pomůže snížit pas a můžete omezit příjem.

3. Zvládněte stres:

Stres je jednou z hlavních příčin přibývání na váze v důsledku stresového hormonu zvaného kortizol. Tento hormon zvyšuje chuť k jídlu a ukládá více tuku do břicha. Ženy s velkým pasem mají tendenci produkovat více kortizolu, což vede k dalšímu přírůstku hmotnosti a palců. Dopřejte si příjemné aktivity, jógu, zumbu nebo meditaci, abyste lépe zvládali stres.

4. Zahrňte kokosový olej:

Kokosový olej je jedním z nejzdravějších tuků, které lze konzumovat. Zrychluje metabolismus a snižuje množství uložených tuků. Kokosový olej má vysoký obsah kalorií; stačí nahradit nezdravé tuky dobrými.

5. Zahrňte jablečný ocet:

Snižuje nejen hladinu cukru v krvi, ale konzumace jablečného octa má obrovské množství zdravotních výhod. Je známo, že kyselina octová snižuje břišní tuk a je přítomna v jablečném octu. Zkuste každý den konzumovat 2–3 lžíce jablečného octa a studie prokázaly, že to vedlo ke značnému úbytku hmotnosti. Nekonzumujte ji však přímo, zřeďte ji vodou a konzumujte.

Postupujte podle těchto jednoduchých a účinných tipů na snížení břišního tuku a během několika týdnů budete svědky viditelných rozdílů ve vašem pasu. Silné odhodlání a pomůže vám dosáhnout vašich cílů. Je čas rozloučit se s nafouknutým bříškem.