Břicho

10 tipů, jak snížit břišní tuk za 5 dní

Kdo by nesnil o vychloubání štíhlého a upraveného pasu? Zvláště, když se svatební sezóna rychle blíží, pět dní je vše, co potřebujete, abyste toho dosáhli! Ano! V tomto článku vás provedeme pokyny, jak snížit břišní tuk za 5 dní jednoduchými, ale účinnými změnami životního stylu. Zní to lákavě? Přečtěte si a dozvíte se více.

Než se přesuneme do sekce s tipy, pojďme nejprve pochopit, co je břišní tuk a jaká jsou jeho rizika? Břišní tuk je přebytečný tuk uložený v břišní oblasti, který se také nazývá viscerální tuk. Ve srovnání se všemi ostatními typy tělesného tuku je tento spojen s nebezpečím srdečních mrtvic, cukrovkou a dalšími život ohrožujícími problémy.

Tipy, jak snížit břišní tuk za 5 dní

Jak zhubnout břišní tuk za 5 dní?

I když není praktické odstraňovat břišní tuk přirozeně doma za 5 dní, dodržování těchto rad může určitě do určité míry zmenšit velikost a objem:

1. Snižte příjem kalorií:

Kalorie nejsou nic jiného než množství energie uvolněné konkrétním jídlem. Dieta s vysokým obsahem kalorií produkuje přebytečnou energii, která se často ukládá ve formě tuků. To je důvod, proč musíte počítat s příjmem kalorií a výdejem energie, abyste dosáhli rovnováhy. Následujících 5 dní si dopřejte nízkokalorické pokrmy jako ovoce, syrovou zeleninu, polévky, semínka atd. Je to jeden z nejlepších způsobů, jak zhubnout břišní tuk bez cvičení.

2. Nízkosacharidová dieta:

Sacharidy jsou důležité pro udržení aktivního těla. Jsou přeměněny na glukózu, která produkuje okamžitou energii. Když je přijato nadbytek sacharidů, zvyšuje se také produkce glukózy, která se ukládá v tukových tkáních jako tukové zásoby. To je důvod, proč odborníci navrhují omezit příjem sacharidů, a to nejen kvůli ztrátě střevního tuku, ale také pro celkovou pohodu.

3. Tréninky mírné intenzity:

Těchto 5 dní musíte vědomě absolvovat středně intenzivní trénink. Naplánujte si praktický cvičební plán, který má kombinaci technik, jako jsou závaží, kliky, prkna, aerobik, pilates, běh, plavání atd. To vám může poskytnout rychlé výsledky při ztrátě objemu navíc v pase. Nezapomeňte respektovat omezení svého těla a věci nepřehánět.

4. Řekněte ne alkoholu:

Ať už jste obvyklý chlast nebo společenský pijan, během následujících 5 dnů se musíte zdržet všech forem alkoholu. Alkohol přispívá k přebytečnému tuku ab spolu s poškozením funkce jater. Také musíte přestat s vysokým obsahem sodíku, cukru, trans -tuků a dalších látek zvyšujících hmotnost, abyste se zbavili tukových usazenin.

5. Jezte často malá jídla:

Ačkoli mnoho lidí doporučuje užívat malé jídlo každé 2-3 hodiny. Je známo, že to zrychlí vaše trávení a sníží zátěž vašeho žaludku. Plánováním nízkokalorických porcí kontrolních jídel namísto velkých čtvercových jídel můžete zaznamenat viditelné snížení tuku v břiše.

6. Pijte hodně vody:

Voda může zmenšit váš žaludeční tuk tím, že vyčistí váš vnitřní systém a odstraní toxiny. Pití spousty vody v příštích několika dnech může snížit vaši touhu po hladu a celkový příjem jídla. To přispívá k nepřímému snížení hmotnosti a břišního tuku.

7. Zvyšte dietní vlákninu:

Dietní vláknina je spojena s hubnutím a prevencí hromadění tuku v těle. Užívání vysokého množství rozpustné a nerozpustné vlákniny může zabránit zácpě a nadýmání žaludku. Může vám vyčistit střeva a pomoci vám shodit břišní tuk. Některé z nejlepších potravin bohatých na vlákninu ke konzumaci jsou ovesné vločky, ovoce jako jahody, jablka, zelená listová zelenina atd..,

8. Pijte zelený čaj:

V rámci dietního plánu je vhodné denní kávu a čaj nahradit zdravým zeleným čajem. Jedná se o populární nápoj na hubnutí, o kterém je také známo, že působí na spalování tuků. Zelený čaj obsahuje katechiny a další flavonoidy, které jsou spojeny s kontrolou obezity a hubnutím břicha (1).

9. Snižte úrovně stresu:

Stres je jedním z největších přispěvatelů k nárůstu hmotnosti a tělesného tuku. Akutní hladiny stresu mohou vést k depresi a „stresovému přejídání“. Abyste se vypořádali se ztrátou břišního tuku, musíte se nejprve vypořádat s touto základní příčinou. Začněte meditací nebo jinými uklidňujícími technikami a udržujte svou mysl v klidu.

10. Spi dobře:

Abyste byli na zdravé cestě, musíte spát alespoň 7-9 hodin, v závislosti na vašem věku. Když říkáme spánek, znamená to kvalitní, nerušený. Udržujte své gadgety mimo dosah nejméně 1 hodinu před spaním a udržujte tiché prostředí. To může navodit lepší spánek a probudí vás svěží ráno. Dodržování této rutiny může rozhodně podpořit vaše cíle v hubnutí.

Vezměte prosím na vědomí, že tyto tipy jsou pouze rady založené na některých zkušenostech. Ačkoli většina z nich tvrdí, že vám pomůže snížit břišní tuk za 5 dní, výsledky se liší od člověka k člověku. Nesmíte se spoléhat pouze na tyto tipy a poradit se s lékařem, abyste převážili výhody a omezení. Je také nepraktické snít o tom, že dostanete 6-pack ab za méně než týden. Soustřeďte se tedy na zdravé cíle a udělejte to krok za krokem!