balkón

Vytvořte vánoční dekorace na balkoně v zimě – 16 skvělých nápadů

Při veškerém přepracování interiéru domu tak, aby odpovídalo Vánocům a zimě, se rychle zapomíná na zahradu, terasu a zejména balkon. Ale to, že v chladném období netrávíte mnoho času na balkoně, neznamená, že nemůže a nemělo by být slavnostní a přátelské. Ujistěte se, že máte dobrou náladu Vánoční dekorace na balkoně v zimě vysaďte včas květiny a stálezelené rostliny, abyste i tam cítili kouzlo Vánoc.

Vánoční dekorace na balkoně – nápady na zimu

vánoční dekorace na balkoně zimní-skandinávská-jedle-zelená-lucerna-sáně

Existují nejrůznější nápady na vánoční dekorace, na které se používá jedlová zeleň. Tento dekorativní prvek je takříkajíc základem pro širokou škálu aranžmá, které by měly dostat zimní vzhled. Jedlové větve jsou také skvělé jako vánoční dekorace na balkoně v zimě. Nejlepší je kombinovat je s šiškami.

V zimě vytvořte vánoční ozdoby na balkoně

vánoční dekorace na balkoně zimní stůl-design-červený-ubrus-jedle

Především prosklený balkon je v zimě jako stvořený pro vánoční dekorace na balkoně. Pokud lze toto také ohřívat, můžete si kávu vždy vychutnat na balkoně nebo si tam dát snídani. Navrhněte balkonový stůl s odpovídajícím barevným ubrusem a dodejte balkonu vánoční ozdobu.

Zdobení květinami na Vánoce – nápady a tipy na sezónní vánoční květiny

Aranžování květinových úprav amarylis na Vánoce

Pokojové a balkonové rostliny v zimě – zimní péče & květ

Navrhněte balkon v zimě

vánoční ozdoby na balkoně zima-mini-vánoční stromeček-nápad-lucerny-ozdoby na stromeček-červená

Vánoční strom je vítán nejen uvnitř. Umělý, ale také skutečný stromeček lze také ozdobit na balkoně a vytvořit tak v zimě dokonalou vánoční náladu jako vánoční dekorace na balkoně. To vám přinese radost pokaždé, když se podíváte ven z balkonových dveří. Skvělá alternativa k balkonovým rostlinám, z nichž většina hyne nejpozději v zimě.

Vytvářejte vánoční ozdoby venku

vánoce-dekorace-balkon-zima-stůl-rustikální-koňský-hrnec-větve-dekorace

Klasická červená barva je také skvělá pro vánoční ozdoby na balkoně v zimě. Kostkovaný vzor dodává celé věci další rustikální nádech. Můžete si také vyrobit takovou vánoční dekoraci sami pomocí fólie. Vázy nebo květináče zakryjte vhodnými vzory a motivy a sestavte aranžmá z větviček, jedle a bobulí.

Skandinávská dekorace

vánoční-dekorace-balkon-zimní-deska-design-vánoční-věnec-jedle zelená-houpací křeslo

Nejlepší způsob, jak docílit vánoční dekorace na balkoně v zimě ve skandinávském stylu, je použít hodně dřeva. Pokud má dřevo také opotřebovaný vzhled, vypadá dekorace o to lépe. Nezapomeňte na vánoční věnec. Skvěle se hodí také jako vánoční dekorace na balkonové dveře nebo venkovní zeď.

Vánoční dekorace na zábradlí balkonu

vánoční dekorace-balkon-zima-zábradlí-nápad-zvony-nápady na vánoční výzdobu

Zábradlí balkónu nabízí dostatek prostoru pro vánoční dekoraci. Ozdoby navíc nezabírají žádné místo na samotném balkoně a jsou proto perfektní pro malé balkony. Pro hezkou vánoční dekoraci na balkoně v zimě omotejte kolem zábradlí jedlovou zeleň nebo věnce a přidejte vánoční motivy, jako jsou zvonky.

Jaké rostliny pro okenní boxy v zimě?

vánoční dekorace-balkon-zima-stálezelené-větve-rostliny-květináč

To, že je zima, neznamená, že musíte bez rostlin. Existuje spousta balkonových zimních květin, které nyní můžete použít. Kromě stálezelených rostlin jsou trávy v zimě vhodné i na balkon a lze je kombinovat s jakoukoli vánoční ozdobou okenních truhlíků. Vytvořte v zimě vánoční dekoraci na balkoně s čerstvými, živými rostlinami!

Zimní balkonové rostliny

vánoční dekorace-balkon-zimní květiny-maceška-christrose-barevné

Pokud vám zelené rostliny nestačí, existuje trik, kterým můžete také zajistit kvetení. Vhodnými květinami na balkon v zimě jsou například macešky. Rostliny, které kvetou na podzim, se jednoduše vysadí do truhlíků a okamžitě zalévají. Při troše štěstí květiny udrží své květy dobře i v zimě, i když už sněží. Vánoční růže se v zimě hodí i na balkon. Také zajímavé: designové květinové boxy v zimě

Svíčky na balkoně

vánoční dekorace na balkon zimní-lucerna-lucerna-nápad-svíčka-romantický-vánoční

Pokud chcete v zimě nastavit svíčky jako vánoční ozdoby na balkon, je lampion velmi důležitý. Jak název napovídá, chrání to svíčku před větrem, takže si můžete světlo svíček užít kdykoli. Umístěte svíčku do stolního věnce, který můžete také sami sestavit. Co třeba adventní věnec na balkon??

Venku připevněte vánoční osvětlení

vánoce-dekorace-balkon-zima-větve-ozdobit-pohádkové světelné úpravy

Nejen světlo ze svíček vytváří romantickou vánoční atmosféru. Víla světla, která jsou určena venku, lze v zimě použít jako vánoční ozdoby na balkoně. Zabalte zábradlí nebo větvičky, které jste použili na zbytek dekorace. Máte na výběr mezi teplým, žlutým světlem a jasnými barvami.

Světla a jedle zelená

Vánoční dekorace-balkon-zimní-víla světla-jedle zelená-inspirace-věnec

Tato vánoční dekorace na balkon se skládá z řetězce světel a jedle. Pokud navrhujete své vánoční ozdoby na balkoně v zimě, můžete si vyzkoušet různé věci, než se rozhodnete pro určitou variantu. Chtěli byste to neutrálnější jako tady nebo dáváte přednost některým barevným prvkům? Poté můžete přidat také ozdoby na stromeček.

Vánoční věnec venku

vánoční dekorace-balkon-zimní-věnec-zábradlí-nápad-červené stužky

Už jsme se zmínili o vánočním věnci. A tady vidíte další možnost, jak můžete v zimě využít vánoční ozdoby na balkoně. Zejména ve skupinách vypadají věnce na zábradlí velmi atraktivně. Vánoční věnce můžete také zdůraznit pohádkovými světýlky. Nezapomeňte zde také na spoustu jedlové zeleně.

Udělejte balkon zimní

vánoční dekorace-balkon-zima-ptačí budka-jedle zelený-sníh-ošumělý stůl

Vadí vám, že je balkon vždy pokryt sněhem? Neměli byste, protože ji můžete použít k tomu, aby vaše vánoční dekorace na balkoně vypadaly v zimě ještě atraktivněji. Tato ptačí budka, která byla navržena se spoustou borovicové zeleně, vypadá se sněhem ještě lépe. Dekoraci dodá kovový nábytek ve shabby chic stylu.

Tipy na vánoční dekorace na balkon

vánoční dekorace-balkon-zimní-stěna-dekorace-nápad-mašle-zvonky-nerez-rez-rustikální-vkus

Takové aranžmá je alternativou ke klasickému věnci. Sami rozhodnete, zda jedlovou zeleň navrhnete pomocí zvonečků nebo jiných vánočních motivů. Samozřejmě si můžete také koupit vhodný model hotový v obchodě a ten pak v zimě použít jako vánoční dekoraci na balkoně.

Vánoční ozdoby ze dřeva

vánoční dekorace-balkon-zima-dřevo-vánoční stromeček-originální-větvičky-větve

Pokud místo klasického vánočního stromku raději zkusíte něco neobvyklého, postavte si svůj vlastní vánoční stromeček. S několika větvemi, které můžete nasbírat sami, máte možnost v zimě postavit takovou vánoční dekoraci na balkon. Na balkoně získáte rustikální nádech, který se perfektně hodí k zimě.

vánoční ozdoby na balkoně zimní sněhuláci-květinové boxy-ozdobte