balkón

Pěstujte balkonové květiny – barevnou oázu i v chladném období

Květiny udržují čerstvé letní slunce šťastnou náladu

Musíte mít tajný sen, ano? Určitě chcete krásný balkon, který předvádí nádherné květy v každém ročním období. Nyní je to zcela realistický sen. Je důležité opravdu znát květiny, které tam rostou, a popustit uzdu své fantazii. Hádáme, jaké druhy květin kvetou v chladném období, a dáme vám tipy, kdy je použít Zasaďte balkonové květiny umět.

Zasaďte balkonové květiny – zazelenejte balkon jako profesionálové

Květináče Židle Stolní pufy Nápady na design barevného nábytku

Některé dvouleté děti můžete stále chovat v truhlících nebo truhlících s cibulovinami Zasaďte balkonové květiny. Nebo pokud máte krabici tulipánů, můžete tam na podzim ještě zasadit stonek nebo dvě fialky (viola) a sedmikráska (bellis). Nové květiny hned zalévejte. Oba druhy květin udržují listy v zimě zelené, což přináší do tmavého prostředí hodně svěžesti. Za správných podmínek si fialky zachovávají své nádherné barvy déle, a to i pod sněhem. Nejpozoruhodnější kombinace se však stane na jaře, kdy kvetou všechny tři druhy květin současně.

Pokud máte rádi modré tóny, můžete do této kombinace také integrovat hroznové hyacinty (stále nazývané muscari nebo bisam hyacinty). Pokud ale chcete bílé nebo žluté nuance, zvolte narcisy.

Pěstujte balkonové květiny – které kombinace vypadají obzvláště dobře?

Květiny hrnce boxy skládací židle dřevěný nerezový koberec

Pokud můžete, máte k dispozici mnoho a různé možnosti Zasaďte balkonové květiny a chcete ze svého balkonu udělat malou zelenou oázu. Pokud máte stálezelené rostliny rostoucí ve velkých květináčích nebo truhlících, může to být thuja (strom života) nebo cypřiš, břečťan nebo jakýkoli jiný druh známých mini jehličnanů. Fialky rostou obzvláště dobře pod svými stálezelenými listy a vyznačují se nádhernými barvami. Místo musí být slunečné, což je důležitý předpoklad dobrého růstu krásných malých květů. Na jaře a na podzim je musíte zalévat mírně, v létě – hojně. Vyvarujte se však používání přebytečné vody.

Tyto kombinace mají souvislý dekorativní efekt. Pokud fialky postupně ztrácejí své kouzlo, pak je můžete opatrně odstranit. Na jejich místo můžete zasadit dostatečně velký druh květu, který každoročně kvete, například lobelku, petúnii, měsíček, diascii. Díky tomu budete mít na balkoně vždy krásné barvy, že??

Rostliny na balkon – trávy, které vydrží chlad

Odolá chladu Nápady Deco Sklápěcí židle Ratanový nábytek

Mnoho zelených trav, jako je například kostřava stříbřitě šedá (Festuca cinerea) nebo zhruba 30 cm vysoká krémová zelená ostřice (Carex morrowii), vám zpříjemní čas v zimě a určitě vám zlepší náladu. Velmi dekorativní je také žlutý japonský trpasličí rákos (Hakonechloa macra), bohatě kvetoucí žlutohnědá tráva čistší lampu (Pennisetum) a ozdobná péřová tráva (Stipa tenuissima). Keramické nádoby chrání květiny a stálezelené rostliny před chladem, a tak si zachovají své přirozené kouzlo i v chladném období. Pokud však chcete svůj dům nebo byt v moderním stylu.

Rostliny a květiny poskytují soukromí na balkoně

Balkonový růžový nábytkový prostor šetřící žluté dřevěné zábradlí

Jarní květiny osvěží balkon

Větrná clona na ochranu soukromí balkonového nábytku Hyacint

Každý, kdo na jaře vysadí zeleninovou zahradu na balkon, bude v létě jíst lahodnou zeleninu

Zahradní nápady nápady rajčatové trávy stále zelené léto na balkoně

Japonský trpasličí rákos dobře snáší chlad

Balkonové rostliny studené květinové typy designové kovové zábradlí

Balkonové květiny rostlinné železné vědro ratanový koš dřevěná bedna rustikální vzhled

Designové nápady pro krásné polštáře na čalouněné pohovky na balkonové sedačky

Květiny rostliny pomerančovník letní slunce středomořský styl

vybírejte tipy na péči nápady stálezelené trávy snášejí chlad

tvar trvalky stálezelené trávy dřevěný stůl nerezové zábradlí z oceli

stálezelené rostliny jarní nábytek odolný vůči chladu

Sázejícíři vysazují květináče čerstvé zimní měsíce venku

Krásné květiny do zahrady vytvářejí skutečnou explozi barev