balkón

Navrhování a výsadba balkonů: tipy, příklady a obrázky

Vytvořte balkonové tipy-dřevěný nábytek-bute-květinový box-dlažba

Vychutnejte si kávu nebo relaxujte na slunci – balkon je velmi speciální venkovní útočiště, které je jen pár kroků odtud. Jako tvoje Navrhněte a osaďte balkony, závisí nejen na vašich osobních preferencích, ale také na směru kompasu. Určuje, zda je váš balkon na slunci nebo ve stínu. Se správným nábytkem, správnými rostlinami, ochranou soukromí a ochranou před sluncem se na balkoně stane velmi pohodlně. pokračovat ve čtení!

Navrhování balkonu – tipy na východní balkon

Vytvořte balkonové špičky-východní balkon-šedá-dlažba-bílý-nábytek-rosmain-fík-hrnkové rostliny

Na balkoně orientovaném na východ si můžete užít první hodiny slunečního svitu dne a dokonce si dát snídani v županu. Dostatečně velký stůl a pohodlné židle jsou proto rozumným základním vybavením. Další nápady pro východní balkon:

– Při výběru květin je třeba poznamenat, že balkon orientovaný na východ je od poledne ve stínu. Vhodnými rostlinami jsou margherity, lobelie, fuchsie, petúnie, jeřábky a netrpělivci.

– Dlaždice jsou vhodné jako podlahová krytina na balkon orientovaný na východ, protože dokážou sluneční teplo uchovávat a během dne ho zase uvolňovat. Abyste si udrželi slunečnou náladu na balkoně orientovaném na východ i ve stinných odpoledních hodinách, vybírejte nábytek a dekorace ve žlutých, oranžových a červených tónech.

– Ochrana před sluncem zde ve skutečnosti není nutná, protože ranní slunce není tak silné. Obrazovka ochrany soukromí by měla smysl pro ty, kteří rádi snídají v pyžamu nebo v županu.

Navrhování balkonu – kontrolní seznam jižní balkon

Vytvořte balkon jižní balkon-markýza-rostliny-dřevěná podlaha-středomořské-rostliny

Balkon orientovaný na jih je celý den na slunci a je nemilosrdně vyhřívaný. Bez sluneční ochrany by byl balkon v letních vedrech těžko použitelný. Silnému spálení sluncem hrozí i balkonové rostliny.

– Investujte do konzolového slunečníku nebo markýzy, která by na malém balkoně zabírala málo místa a zároveň chránila před zvědavýma očima.

– Kovový balkonový nábytek a dlažba se mohou na slunci velmi rozpálit. Z tohoto důvodu je pro jižní balkony nejvhodnější venkovní nábytek a dřevěné podlahy. Mohou ale také rychle vyblednout na slunci. Pokud je balkon dostatečně velký na opalování, bylo by perfektní také lehátko.

– Středomořské bylinky, levandule a rajčata se cítí dobře na balkoně orientovaném na jih. S dostatečným zavlažováním jsou pro balkonové boxy vhodné muškáty, petúnie a konvertibilní růžičky. Sukulenty a echeverie vydrží mnoho slunce a jejich údržba je extrémně snadná.

40 nápadů na atraktivní design balkonu za málo peněz

Návrhy na design balkonů & Střešní terasa – 25 skvělých nápadů

Balkonové zástěny ze dřeva – 50 nápadů na design balkonu

Tipy pro navrhování balkonu orientovaného na západ

Vytvořte balkonové špičky-slunečník-soukromá obrazovka-vrba-dřevěné židle-skládací stůl

Odpoledne už je na slunci balkon orientovaný na západ, který vás zve na příjemnou kávu. Pracující lidé si mohou po práci užít poslední sluneční paprsky.

– Vzhledem k tomu, že odpolední slunce má velkou sílu, je nutné zajistit stín.

– Nábytek z kovu se může také nepříjemně zahřívat, proto je zde vhodnější balkonový nábytek ze dřeva nebo plastu. Obzvláště skvělý je také útulný a čalouněný obývací pokoj, který vás zve k odpočinku. Malý stůl lze nastavit tak, abyste si mohli po práci dopřát koktejl nebo večeři. Lucerny a lucerny vytvářejí večer příjemnou atmosféru.

– Na balkonu orientovaném na západ jsou rostliny vhodné do částečného stínu, které večer inspirují jasnými květinami a nádhernými vůněmi. Čáry, petúnie, andělská trubka, noční viola a petrklíč.

– Na západním balkoně může foukat vítr, takže dobrým řešením jsou těžké secí stroje.

Tipy pro severní balkon

Vytvořte balkonové špičky-dřevěná podlaha-soukromí-obrazovka-lavice-žlutá-růžová-čalouněná-zrcadlová-rostlinná krabice

Balkon orientovaný na sever není považován za ideální venkovní prostor, ale zejména v parných dnech nabízí příjemné osvěžení.

– Venkovní nábytek a dekorace ve světle žlutých a červených tónech působí, že balkon orientovaný na sever působí světleji. Vlhký nábytek nelze nikdy řádně vysušit na slunci ve stínu. Plastový nábytek s měkkým čalouněním a hřejivými dekami je zde správnou volbou.

– Dlaždice jsou ideální podlahovou krytinou, protože rosa a dešťová voda zde schnou velmi pomalu.

– Bílé hrnce a květináče odrážejí světlo a mohou rozjasnit tmavé rohy. Květiny, dekorace, doplňky a jasně malované stěny vytvářejí šplouchání barev.

– Na balkoně orientovaném na sever se nemusíte obejít bez květin. Ve stínu se cítí jako doma nejen tráva a kapradiny, ale také hortenzie, fuchsie, lobelie, begónie a purpurové zvony.

Trvalky na balkon

Vyrobte si balkonové špičky-ratan-lehátka-syntetický ratan-ochrana soukromí-závěsy-bílá

Kromě letních letních květin dobře roste v květináčích také mnoho zahradních trvalek, jako jsou kapradiny, hosta a břečťan. Hortenzie a rododendrony jsou také vhodné jako kontejnerové rostliny a dobře snášejí stín. Vezměte v úvahu skutečnost, že trvalky na balkoně potřebují speciální půdu. Rašelina v obvyklé zalévací půdě v průběhu sezóny mizí, zatímco zahradní půda zaniká.

Tipy pro výsadbu a péči o balkonové rostliny

balkon-design-kov-květinový-box-hortenzie-okrasná tráva

– Kupujte pouze zdravé rostliny, které mají mnoho pupenů a nejsou v plném květu.

– K trvalé výsadbě je vhodná speciální zemina pro kontejnerové rostliny. Depotní hnojivo lze smíchat se zalévací půdou a dodává rostlinám měsíce.

– Vyberte co největší secí stroje, aby půda rychle nevyschla. Používejte nádoby s vodními nádržemi.

– Do okenních truhlíků zasaďte spíše nízké květiny. Vysoké rostliny se mohou ve větru ohýbat a zdát se příliš velké.

– Pravidelně odstraňujte vše, co uschlo.

– Zalévejte pravidelně, ale ne příliš, abyste předešli hnilobě kořenů.

– 7 rostlin se vejde do 1 metru dlouhého květináče. Země by se měla každý rok měnit.

Důležité pro kbelíky a boxy

balkon-design-tipy-květinový-box-plast-muškáty-terakotová imitace

Hrnce a rostliny jsou k dispozici v různých barvách, provedeních a jsou vyrobeny z různých materiálů. Terakotové květináče jsou těžké a zaručují, že se vaše rostliny při silném větru nepřevrhnou. Když rostliny přezimují, velká hmotnost terakotových květináčů je nevýhodou, a proto jsou plastové květináče oblíbenější. Velké květináče můžete odlehčit tak, že třetinu květináče naplníte polystyrenovými vločkami a pokryjete rounem. Tato myšlenka vám také ušetří zalévání půdy. Vrstva štěrku zajišťuje lepší odvodnění a vysokou stabilitu.

Podlaha na balkon

Vytvořte tipy na balkon-získejte-balkon-dlaždice-skládací-nábytek-dřevo

Po betonových podlahách se nepohodlně chodí a obvykle nejsou nijak zvlášť krásné. Existuje mnoho variant, ze kterých je možné vybírat a které se berou v úvahu při přepracování balkonu.

– Dřevo vypadá teplé a domácké. Plastové podlahové desky WPC s dřevěným vzhledem a zámkovou dřevěnou dlažbou lze rychle položit a zakrýt studený beton.

zelený umělý trávník koberec

Vytvořte balkonové tipy-umělý trávník-koberec-bílý-nábytek-růžový-sedací vak-gril

– Speciální venkovní koberec lze rychle rozvinout a je to dobré rozhodnutí, i když je byt pouze pronajatý. Dbejte však na to, aby pod ním nesbírala vlhkost.

– Pěkný zelený koberec z umělého trávníku na balkoně vypadá velmi přirozeně a rychle zkrášluje podlahu balkonu.

Ochrana soukromí a sluneční ochrana na balkoně

Vytvořte balkonové špičky-zástěna na ochranu soukromí-látková-balkonová pokrývka-jídelní kout-syntetický ratan

Člověk se často cítí vystaven pohledu ostatních na balkoně. Dobrá ochrana soukromí může chránit soukromí a sloužit jako dekorativní prvek na balkoně. K dispozici je mnoho variant: konzolové deštníky, markýzy, sluneční plachty, balkonové krytiny z látky nebo přírodního materiálu, jako je bambus nebo vrba.

Nábytek na balkon

balkonový design-paleta-pohovka-balkonový nábytek

Velký obývací nábytek s měkkými polštáři propůjčuje balkonu charakter obývacího pokoje, zatímco skládací nábytek šetřící prostor je ideální pro mini balkony. Pro každou velikost balkonu je vhodný balkonový nábytek. Při výběru materiálů zohledněte orientaci z balkonu. Kov může být sluncem nepříjemně ohříván, zatímco slunce může vyžadovat spoustu údržby. Venkovní nábytek z plastového proutí je v posledních letech velmi oblíbený a snadno se udržuje. Pohovky vyrobené z dřevěných europalet vlastnoručně vyrobené jsou levnou a efektivní variantou vybavení balkonu.

 Světlo na balkoně

balkon-design-tipy-osvětlení-lucerny-lucerny na svíčky-nábytek ze syntetického ratanu

Správné osvětlení dokáže večer na vašem balkoně navodit příjemnou atmosféru. Lucerny a držáky na čajové svíčky vytvářejí útulnou atmosféru a lze je seskupit do souboru. Stále můžete omotávat pohádková světla kolem zábradlí balkonu nebo do květinových truhlíků nalepovat solární svítidla. Sluneční lampy se během dne nabíjí slunečními paprsky a po západu slunce vydávají teplé světlo. Olejové lampy a vintage lucerny vypadají skvěle na balkoně i za denního světla.

Optimálně postavte malý balkon

Vytvořte zástěnu na ochranu balkonu-malý slunečník-dřevěná prkna-rostlina

Podlahové dlaždice a dekorace v bílé barvě

Vytvořte balkon-bílou-hortenzii-dlaždice-východní balkonovou postel

žlutě kvetoucí balkonové rostliny v bílých okenních boxech

balkon-design-tipy-bílé-květinové boxy-žlutě kvetoucí-rostliny

Podlahové dlaždice a sedací polštáře v šedé barvě

Vytvořte si balkonové tipy-kamenné obklady-ratan-rohová sedací souprava-lucerna na svíčky

Miska s vodou a plovoucí svíčky jako dekorace

Vytvořte balkon -dlažba-dlaždice-květináč-mísa-plovoucí svíčky-kovové-lehátko

Všechno dřevo na balkoně

Vytvořte balkon dřevo-adirondack-venkovní-koberec-dřevěný-sazeč-svislá stěna

barevný balkonový nábytek pro slunečnou náladu

balkonový nábytek-dřevěná podlaha-dlažba-skládací-židle-židle-pastelové barvy-hortenzie

Akcenty v pastelových barvách

skládací balkon-skládací stůl-zábradlí-připevněné-barevné židle

Nábytek a dekorace s námořním nádechem

balkón-sestava-bílý-nábytek-dlažba-bílá-modrá-skládací-nábytek-námořní

Východní balkon s barevnými dekoracemi

orientace balkonu-design-východ-syntetický-ratanový nábytek-oranžovo-fialové-čalounění

balkon-design-dekorace-půlené-kovové-vědro-ochrana soukromí

balkon-design-dřevěný-rozkládací-stůl-syntetický ratan-pohovka-barevné-polštáře

balkon-design-led-pásy-okna-dřevěná-dlažba-skládací židle

balkon-design-námořní-deco-bílý-dřevěný-nábytek-levandule

balkon-design-soukromí-závěsy-syntetický ratan-sedačka-marocký styl-světla

balkon-design-sluneční ochrana-slunečník-syntetický ratan-nábytek-kamenná podlaha

balkon-design-modrá-venkovní-koberec-boxy-mech

balkonový design-zelené-rostliny-stín-milující-kamenné obklady

balkon-design-úzký-prostor-skládací-stůl-zelená-oranžová-barva stěny

balkonový design-ochrana soukromí-bambusové rohože-dřevěné-podlahové-dlaždice-kovový-nábytek-lucerny

balkon-design-zdobit-bazilkum-mini-rybnik

balkon-design-ochrana soukromí-dřevěné lamely-cín-balkon-box-lucerna na svíčku

balkon-design-zdobit-sukulentní-stěna-dekorace-malé-stolní židle

balkonový design-vysoké květináče-ochrana soukromí-skleněné zábradlí

balkon-design-tipy-venkovní-koberec-ikea-skládací-nábytek-hrnky-rostliny

balkon-design-tipy-dřevěné-palubky-štěrk-deco-bílý-nábytek

balkonové-designové-terasové-skládací-židle-rostliny-deco-okenice

balkon-design-ochrana soukromí-ochrana proti slunci-moderní-dřevěné palubky

balkon-design-výhled na moře-skleněné zábradlí-moderní-křeslo-pohled

balkon-design-dřevěný obklad-závěsné křeslo-exotické-zasklení

balkon-design-veranda-dřevěné palubky-stůl-lavice-tradiční

balkon-design-tipy-dřevěná podlaha-modrá-venkovní-koberec-plastová-proutěná-židle

balkon-design-tipy-dřevěné podlahy-krytiny balkonů-kovové skládací židle

stojan na balkonový design-tipy-zelený-koberec-kovový-nábytek-závod