balkón

Lucky bambusová péče – zjistěte více o tomto talismanu!

Štěstí v péči o bambus s bílým hrncem a štěrkem

Proč se Dracaena sanderiana nazývá šťastný bambus a jakou symboliku tato rostlina nese? Existují nějaké důvody pro tuto populární přezdívku Dracaena? Za prvé, tato rostlina může prospívat v nejtvrdších podmínkách, kde by jiné rostliny nepřežily. To samé platí o štěstí, je to otázka vnitřních pocitů a někdy ke štěstí nepotřebujete mnoho. Druhý důvod zajímavé přezdívky souvisí se starověkým učením Feng Shui. Podle Feng Shui se Dracaena sanderiana doporučuje osvobodit náš dům nebo kancelář od vlivu negativní energie (Qi). V tomto ohledu je dracaena neuvěřitelná. Vzbuzuje ve vašem domě klid a rovnováhu, učí nás moudrosti o tom, jak flexibilní a odolní můžeme být vůči účinkům vnějšího světa, aby naše mysl zůstala svobodná a svobodně existovala. Třetí důvod pojmenování šťastného bambusu přichází, protože tato rostlina roste velmi rychle. S jedním nebo několika Lucky Bamboos můžete doma vytvářet úžasné kompozice, které jsou velmi příjemné pro oči a také vnesou do vašeho interiéru spoustu elegance. Zjistěte vše o Štěstí v péči o bambus, Symbolika a možné problémy pěstování Dracaena sanderiana.

Symbolika šťastného bambusu

Lucky bambus péče o sklo-mísa-voda-červená-stuha-kroky

Bambus pro štěstí je mimořádně krásný dárek pro naše blízké, obchodní partnery nebo pro lidi, pro které je těžké se rozhodnout, co přesně koupit. Rostlina je považována za nejstarší talisman pro štěstí lidstva a celosvětově se rozdává jako symbol štěstí, zdraví, úspěchu a bohatství. V Číně a Thajsku lidé rádi dávají Lucky Bamboo u příležitosti Nového roku nebo jiných důležitých svátků. Důvodem je opět stará doktrína Feng Shui, podle níž by měl být člověk obklopen přírodními živly. Šťastný bambus nám může nabídnout interakci s pěti základními prvky tohoto učení – zemí, vodou, dřevem, ohněm a kovem, a to má na naše prostředí léčivý účinek omezením účinků negativní energie. Interpretace pěti základních prvků kombinovaných v systému je podle Feng Shui následující:

– Země – to jsou ozdobné kameny ve váze nebo země v květináči;

– voda – je to voda, ve které rostlina žije, nebo voda, ve které je ponořena;

– Strom – to je samotný šťastný bambus, stonek rostliny;

– Oheň – červená stuha, která zdobí vázu nebo jednotlivé stonky;

– Kov – Dekorativní figurka, která je připevněna k váze nebo samotnému květináči.

Štěstí v péči o bambus, Symbolika a problémy

Lucky bambusová péče-tři úrovně-porcelán-medvěd panda

Opět podle pravidel východního Feng Shui je důležité vědět, jak velký je počet bambusových kůlů, to určuje naše štěstí.

– 2 bary přinášejí štěstí v lásce

– 3 bary přinášejí štěstí do života

– 5 barů přináší zdraví

– 8 pruhů symbolizuje bohatství

– 9 barů přináší úspěch

– 21 sloupů je nabito zvláštním požehnáním nad domem.

Šťastný bambus se 4 holemi nemůžete rozdat, opět podle pravidel východního Feng Shui, protože slovo „čtyři“ zní v čínštině jako smrt.

Pokud tedy chcete darovat Draceana sanderiana jako dárek, musíte si dát pozor na poselství, které váš dar přenáší. Ale jak jsem řekl, šťastný bambus je považován za dobrý výběr dárků, protože tato rostlina také symbolicky přenáší vaše přání k prosperitě a úspěchu.

Tvar Lucky Bamboos

Štěstí, péče o bambus, kulatá spirála, porcelán, kontejnerová žába

V květinářstvích lze bambus pro štěstí nalézt v různých verzích, štíhlý bambus, zkroucený na špičce nebo ohnutý do tvaru srdce, některé bambusové stonky ve skupinách vytvářejí různé tvary, například malé pyramidy a jiné kompozice. Forma přílohy není relevantní pro zprávy, které chcete sdělit. Je to věc osobního vkusu a vyjádření vaší touhy po něčem neobvyklém a působivém. Na jedné straně je rostlina snadno modelovatelná, ale na druhé straně je snadno náchylná k vnějším vlivům, takže musíte být opravdu opatrní.

Nezbytné Lucky bambus péče

štěstí, bambus-péče-plot-opletený-štěrk-sklo-kontejner-voda

Šťastný bambus nevyžaduje mnoho údržby. Rostlina vyžaduje krásnou vázu s ozdobnými kameny na dně a samozřejmě vodu. Pokud se vaší dracaeně bude dařit v květináči, je nutná dobrá půda. V obou případech rostlina nemá ráda přímé sluneční světlo (šťastnému bambusu se daří i v umělém světle). Zalévejte až poté, co vrchní vrstva půdy vyschne. Dracaena sanderiana nesmí být vystavena průvanu. Optimální teplotní rozsah od 18 ° C do 25 ° C..

Pokud vaše dracaena zarostla, můžete ji přesadit do většího květináče nebo prořezat, aby se snížil počet listů.

Možné problémy při pěstování Dracaena sanderiana

štěstí, bambus, stůl, domácí kancelář, barevné korálky

Žloutnutí listů. Jedním z důvodů žlutých listů může být přímé sluneční světlo, což znamená, že rostlina není na správném místě. Příčinou může být také přítomnost většího množství chloru ve vodě. V tomto případě by bylo vhodné zalévat rostliny deštěm nebo balenou vodou a přesunout je na jiné místo mimo okno.

Listy hnědnou. Důvodem může být suchý vzduch v domě nebo nedostatečná vlhkost v místnosti. Nezapomeňte, že přirozeným prostředím dracaena je tropický les. Proto je v tomto případě lepší posypat listy dracaeny vodou, určitě se osvěží.

v kombinaci s bílou lilií

šťastná bambusová dekorativní skleněná váza bílá lilie

Žloutnutí stonku rostliny od kořene nahoru – to znamená, že rostlina má ve vodě příliš mnoho hnojiva. V takovém případě byste neměli hnojit rostlinu několik měsíců.

Ztmavnutí kořenů. Zdravá rostlina Dracaena sanderiana má červené nebo oranžové kořeny. Když kořeny například ztmavnou, hnědnou nebo zčernají, znamená to, že se rostlina rozpadá a jediný způsob, jak ji zachránit, je odříznout nemocnou část o dva palce hlouběji.

Řasy ve váze se šťastným bambusem. Pokud je váza se šťastným bambusem na přímém slunci, je možné, že se ve vodě vytvoří zelené řasy. Tento problém můžete vyřešit důkladným čištěním vázy každé 1-2 týdny.

Upozornění: Lucky Bamboo může být nebezpečný pro domácí zvířata a malé děti, jeho listy jsou mírně jedovaté. Pokud chcete být zticha, umístěte rostlinu na místo, které je pro děti a domácí zvířata těžko dostupné, kam se k ní nedostanou.

Máte také doma šťastný bambus? Osobně mám Lucky Bamboo už roky, ale teď si chci koupit malou bambusovou pyramidu. Myslím, že ten nápad je opravdu skvělý! A ty?

 Svatební kytice se šťastným bambusemLucky bambusová péče spirály kytice zelené talisman

černé ozdobné kameny ve váze

šťastná bambusová skleněná váza hranaté černé oblázky

5 tyčinek v hrnci

Lucky Bamboo Care Váza Štěrková podlaha s pěti pruty

Váza ze čtvercového skla     Lucky bambusová péče o skleněnou vázu štěrk dárek

5 barů symbol zdraví

Šťastný bambusový symbol péče o pět barů

Šťastná bambusová pyramida

Štěstí bambusové péče třívrstvé skořápkové žáby

červená stužka symbolizuje oheň

Váza pro štěstí, bambusová skleněná váza, tři fáze péče  Šťastný bambusový stůl s bílým kbelíkem

štěstí bambus dar tvar srdce oblázek skleněná váza náměstí

Lucky bambusové pětivrstvé skleněné mísy ze štěrku   tři klacky štěstí bambus štěstí kouzlo symbol štěstí život

Lucky bambusové rostliny tyče dům dekorace stolu černá váza

Lucky bambusové pletené pruty tvarují černé štěrkové kameny

Lucky bambusová péče o vědro ve tvaru spirálové zenové atmosféry

dvě hole šťastná bambusová symbolika láska štěstí

keramická váza zen Ambience House Lucky Bamboo Care

Lucky bambusová symbolika slonová keramická mísa