balkón

Boho balkon: Takto je venkovní obývací pokoj zařízen v boho stylu

Blíží se dobré počasí a je čas probudit balkon ze zimního spánku a uvést ho do formy. Útulná oáza pohody na balkoně je tím nejlepším útočištěm pro relaxaci na čerstvém vzduchu. Ať už plánujete kompletní úpravu balkonu nebo mu chcete dát nový styl, jste na správném místě! Dnes vám ukážeme, jak můžete navrhnout boho balkon.

Boho balkonový nábytek z ratanu, sisalu a bambusu s bílými podsedáky

Boho chic je naprosto hip styl, možná kvůli své barevnosti nebo kombinaci textur a potisků, které nás tolik přitahují. Nebo kvůli svému neformálnímu charisma, které nás zve k relaxaci. Je to jeden z dokonalých trendů, jak ozdobit moderní terasy nebo balkony a dodat jim v létě velmi elegantní vzhled.

Salonek Boho na balkoně se spoustou polštářů

Pokud navrhnete svůj venkovní prostor ve stylu boho, získáte neformální a klidnou atmosféru ideální pro odpočinek, čtení, práci nebo dokonce zdřímnutí. Se správným nábytkem a doplňky se i ten nejmenší balkon stane víceúčelovou místností, ze které nebudete chtít odcházet celé léto.

Balkonový nábytek vyrobený z přírodních nebo kreativně znovu použitých materiálů

Boho balkonový salonek se svíčkami a sušenými skleničkami ve váze

Nábytek vyrobený z recyklovaných materiálů může být skvělým řešením pro vybavení moderních balkonů nebo teras. Pořiďte si tedy několik palet a vytvořte skvělou chill-out oblast, která potěší malé i velké. V době zdřímnutí je zaručeně fronta na ležení! A bude to také ideální místo k pití s ​​přáteli po večeři a prodloužení konverzace dlouho do noci.

Pohovka nebo boho salonek s lehátkem vyrobeným z palet

Boho balkonová sedačka z palet zdobená nádhernými polštáři

Palety nabízejí mnoho možností pro vlastní výrobu venkovního nábytku. V tomto článku jsme například shromáždili skvělé nápady a tipy pro balkonovou pohovku. Nejlepší na tom je, že si samozřejmě můžete přizpůsobit velikost salonku pro váš balkon. Nejoblíbenější variantou je malá dvoumístná pohovka, která stojí proti úzké zdi, nebo větší sedadlo ve tvaru písmene L, které nabízí místo pro několik osob.

Boho balkon se vzorovanou dlažbou a bambusovými zástěnami

Boho balkonový nábytek z palet a kaktusů a rostlin z bambusových rohoží

Obrazovka ochrany soukromí ve stylu Boho z bambusu a mnoha dekorací

Boho nástěnná dekorace na balkon s tkaninami

Stůl vyrobený z krabic od vína

Balkonová ochranná clona s boho hranicí balkonu vyrobena z látky

Dřevěné boxy jsou další možností levného balkonového nábytku. Mohou být použity také jako odkládací stolek nebo polička na rostliny. Dokonce i nenamalovaní jsou poutačem a vyzařují rustikální kouzlo. Mimochodem, dobré návrhy na to najdete v našem článku: Sestavení stolu z krabic od vína – 12 praktických nápadů pro kutily a návod ke stavbě.

Nápady na boho balkon s rostlinami a doplňky na zavěšení na zeď

Závěsná židle nebo pávová židle z ratanu

Balkon ve stylu Boho s mnoha doplňky z přírodních materiálů

Lounge nábytek vyrobený z přírodních materiálů, jako je ratan, dřevo a bambus, je ideální pro boho balkon. Závěsné židle a houpací sítě jsou klasikou pro lenošení venku. Díky tomu bude váš balkon ideálním místem pro letní spánek ve stínu.

Pávové křeslo z ratanu na boho balkon

A pokud chcete na svém balkónu nápadný kus nábytku, můžete se rozhodnout pro pávové křeslo. Elegantní a propracované proutěné křeslo ze 70. let je skutečným poutačem a zprostředkovává dekadentní, ale neformální boho pocit. Několik poufů vyrobených ze sisalu nebo ratanu může být také dokonalým doplňkem vašeho venkovního prostoru.

Balkon ve stylu Boho se závěsnou židlí a dřevěnou podlahou

Závěsná židle na balkon v boho vypadá perfektně

Boho balkon se závěsným křeslem

Boho look balkon s ratanovou závěsnou židlí a dekorací se suchou trávou

Boho chic balkon se závěsným křeslem v bílé a béžové barvě

Balkonová dekorace v boho stylu s lehátkem

Boho balkon: klíč je v tkaninách

boho sedák na balkon

Pokud chcete modernímu balkónu dodat boho-chic nádech, měli byste si pohrát s různými tkaninami. Použijte polštáře, deky a koberce v jasných barvách a s krásnými indickými, africkými a orientálními vzory k ozdobení pohovky, židlí a křesel. Výsledek si zamilujete!

Barevný boho balkon s lavicí

I když to na první pohled vypadá, že styl Boho Chic je převážně béžový a bílý, nebojte se vnést do hry trochu více barev. Čím více tím lépe! Mezi nejvýraznější kombinace patří intenzivní červené, oranžové a růžové tóny s akcenty v tyrkysově modré barvě.

Ochranná obrazovka z plastových rostlin pro balkon ve stylu boho ve vzhledu džungle

Dalším pěkným nápadem na zdobení boho balkonu je použití mnoha poufů a podlahových polštářů, které vás zvou k odpočinku. Koberce jsou také důležitým dekorativním prvkem, pokud jde o přeměnu balkonu na druhý obývací pokoj. Je také možné kombinovat koberce a rohože různých tvarů a velikostí, jak ukazuje obrázek výše.

Ratanové lavice a boho polštářové kovové vázy

Samozřejmě je důležité používat koberce, které byly navrženy pro venkovní použití a které jsou odolnější vůči povětrnostním vlivům. Případně můžete použít starý koberec, který už nepoužíváte.

Boho balkon s bílou oponou jako zástěna soukromí

Další oblíbenou možností pro balkon jsou typické koberce z juty a rafie, které nyní najdete v každém interiéru. Jsou odolné, udržitelné a nadčasově krásné. Díky své jedinečné struktuře přinášejí jutové koberce na váš boho balkon v každém okamžiku přirozený nádech.

Ochranná obrazovka s přehozem na boho balkonu

Můžete také použít tkaninu k ozdobení stěn a balkonových zábradlí nebo dokonce použít stropy jako zástěny pro ochranu soukromí, aby oblast získala větší soukromí. Baldachýn a pohádková světla visící ze stropu dodají ještě větší pohodlí. Když už mluvíme o obrazovkách ochrany osobních údajů: bambusové rohože se perfektně hodí k boho stylu.

Nápad na boho balkonové dekorace

Boho polštář na balkon z měkkých tkanin

Boho polštáře a přehoz na dřevěnou lavici

Boho podsedáky a doplňky z ratanového sisalu a dřeva

Balkon s jižanským nádechem

Bytové doplňky a dekorace s exotickým nádechem

Boho výzdoba na balkoně s etnickým nádechem

Boho-chic styl kombinuje prvky z různých kultur a dostává tak exotický nádech, který si zamilujeme. Využijte příležitosti a získejte suvenýry ze svých cest nebo ty orientální prvky, které skončily ve skříni. Je čas dát to na výsluní! Poufs v marockém stylu, obrázky Buddhy, arabsky inspirované stoly, turecké konvice a čajové skleničky ve tvaru tulipánu, kovové podnosy-zkombinujte je se starožitnými kousky, které jste ušetřili na bleším trhu a voilá! Už máte perfektní boho-chic atmosféru.

Balkonové zařízení v boho vzhledu s lavičkou

Dalším zdrojem inspirace pro boho chic je marocký styl. Lucerny v orientálním stylu a držáky na čajové svíčky z mosazi a skla jsou ideální pro přidání světla a barev do každého rohu vaší terasy. Pomohou vám také osvětlit večery dlouhým a uvolněným rozhovorům. Díky svým krásným tvarům jsou arabská závěsná světla také dobrou volbou pro zdobení moderních boho chic balkonů.

Boho balkonová dekorace se svíčkami a sušenými okrasnými trávami

Neformální boho kouzlo vyzařují také různé suché trávy, například králičí ocas a pampová tráva, uspořádané v hezkých vázách. Vyřezali jemnou postavu jak na balkonovém stole, tak v rohu.

Boho balkonová dekorace se spoustou polštářů, bambusové rohože a kmene stromu jako odkládací stolek

Boho balkon s útulnými polštáři, dekorací koberců a stěn

Boho balkon s ratanovými sedáky a košíky

boho polštářový balkon s hippie vibracemi

Obrazovka ochrany soukromí Boho s bambusovými podložkami a pohádkovými světly

Boho styl na malém balkoně

Snídaně na boho balkónu

zelené rostliny palmy arekové a okrasné trávy na boho balkónu

Podzimní dekorace s dýní na boho balkónu

malý balkon v boho vzhledu se spoustou dekorací

Ochranná obrazovka s bambusovou rohoží na boho balkónu

Rostliny pro balkónové kapradiny ve stylu boho a kaktusy a okrasné trávy

Boho elegantní dekorace k zavěšení – nástěnné závěsy, semafory na macrame a další.

Boho nástěnná dekorace s pletenými tácky

Dalším charakteristickým prvkem boho-chic stylu jsou stěny plné dekorace a všechny druhy závěsných prvků. Již jsme viděli, že deky boho lze také zavěsit, aby ozdobily balkonovou zeď nebo nám poskytly soukromí. Zrcadla, lapače snů, fotografie z vašich cest, africké masky nebo exotické prvky, jako jsou klobouky juju, jsou ideální pro zdobení stěn vašeho balkonu. Ručně vázané nástěnné závěsy macrame mohou také vytvořit jedinečnou atmosféru plnou osobnosti! Mimochodem, moderní tapiserie také získávají na popularitě opět uvnitř.

Kaktusové rostliny pro balkon ve stylu boho

Boho nástěnná dekorace inspirace na balkon

Boho balkonový nábytek - levný stůl z dřevěné bedny

Rostliny, které ladí s boho stylem

zelené rostliny pro pocit džungle na balkoně ve stylu boho

Bez ohledu na to, kolik místa máte na balkoně nebo terase k dispozici, rostliny by samozřejmě neměly chybět. Vertikální zahrady, závěsné koše macrame a stojany na rostliny jsou například skvělými nápady pro zdobení malých balkonů. Malé palmy v květináčích, zelené závěsné rostliny v závěsných koších a okrasné trávy v květináčích přinesou na váš balkon příjemný pocit džungle.

Mini palma na balkon ve stylu boho

Palmy a trávy jsou ideální pro slunná místa a vyžadují malou údržbu. Na své si přijdou v proutěných koších a terakotových květináčích. Sukulenty také velmi dobře snášejí letní vedra a vydrží dlouho bez vody. Senecio Rowleyanus je například skvělou volbou pro závěsné koše macrame. Jak se starat o rostlinu hrachu, viz tento článek.

rostliny boho styl balkon na rostlinném stojanu

malý balkon v boho vzhledu s křeslem z palet

Boho balkon se sisalovým kobercem a palmami

Atmosférické světlo pro boho balkon

Boho výzdoba na balkoně se spoustou svíček, přírodních materiálů a houpací sítě

Ať už v místnosti nebo na terase – osvětlení je vždy důležitým faktorem prostředí s dobrým pocitem. Pro chladné oblasti, kde chcete tlumené osvětlení, je nejlepší volbou měkké osvětlení bez oslnění. Pomůže vám vytvořit dokonalou atmosféru pro konverzaci nebo relaxaci po dlouhém dni. Proto jsou pohádková světla a svíčky tím nejlepším řešením pro váš boho balkon.

Balkon ve stylu boho s křesly a dřevěnou podlahou

V dnešní době existuje mnoho variant pohádkových světel s barevnými a dekorativními stínidly, která kromě světla dodají každému rohu nádech barvy. A pokud máte chuť dělat nějaké crafting, můžete se podívat na DIY nápady v tomto článku. Zavěste pohádková světla na zábradlí nebo stěny a vytvořte skvělou atmosféru odpočinku a relaxace. Lucerny a lucerny, jejichž světlo svíček večer vytváří zvláštní atmosféru, vytvářejí na boho balkónu útulnou atmosféru.

Balkon ve stylu Boho se dvěma křesly a atmosférickými světly

Boho balkonová inspirace v šedé a béžové barvě s nádherným osvětlením

Boho balkon v zimě s útulnými doplňky

Boho balkon s houpací sítí, pohádkovými světly a svíčkami

Salonek Boho na balkoně s osvětlením

Boho slunečník na balkon se střapci

Boho koberec a ratanová lampa na balkoně