auta

Technické údaje a dynamické vlastnosti BMW M5 F10

M5 F10 vpředu 1

Benzinový motor V8 s technologií M TwinPower Turbo a Twin Scroll Twin Turbo, s výfukovým potrubím umístěným nad válci, přímým vstřikováním, vysoce přesným vstřikováním a variabilním ovládáním ventilů VALVETRONIC.

Technické údaje a dynamické vlastnosti BMW M5 F10

Motor BMW F10

Zdvihový objem: 4 395 cm³

Výkon: 412 kW / 560 PS při 6 000 – 7 000 ot./min

Maximální točivý moment: 680 Nm při 1 500 – 5 750 ot./min

Zrychlení (0-100 km / h): 4,4 sekundy

Zrychlení (0-200 km / h): 13,0 s

Maximální rychlost: 250 km / h (305 km / h s M Driver’s Package)

Průměrná spotřeba paliva: 9,9 l / 100 km

Emise CO2: 232 g / km, EU5

 BMW M5 F10 – koncept byl vytvořen v roce 1984

M5 F10 přední 2

Nové BMW M5 F10 je 5dveřový sportovní vůz, který pojme 5 lidí. Jedná se o nejnovější v působivém konceptu, který byl zahájen vývoj v roce 1984. Z BMW kombinuje sportovní výkon, který je na závodní dráze podezřelý, s všestrannými vlastnostmi luxusního obchodního sedanu. V této páté generaci se doplňují jako nikdy předtím novými vlastnostmi, výrazně zlepšenou účinností, působivým komfortem na delších cestách, inovativním asistenčním systémem a funkcemi infotainmentu. Nové BMW M5 F10 vlastní nově vyvinutý vysoce výkonný motor od společnosti M GmbH. Motor V8 o objemu 4,4 litru s technologií M TwinPower Turbo a Twin Scroll Twin Turbo, výfukovým potrubím umístěným nad válci s přímým vstřikováním High Precision Injection a variabilním ovládáním ventilů VALVETRONIC má výkon 660 – 7 000 560 hp (412 kW) otáčky za minutu Má maximální točivý moment 680 Nm při 1 500 ot./min. Z BMW M5 F10 obzvláště zaujme svými extrémně rychlými reakcemi. Spotřeba paliva nového modelu je v optimálním vztahu k dynamickým vlastnostem. Z nuly na 100 km / h zrychlí za 4,4 s a z nuly na 200 km / h za 13,0 s.

Maximální rychlost BMW M5 F10 je omezena na 250 km / h

Interiér BMW M5

Lze jej však zvýšit na 305 km / h pomocí M Driver’s Package. Balíček obsahuje také školení řidičů pro sportovní vozy. Během testovacího období se BMW M5 F10 průměrná spotřeba paliva 9,9 l / 100 km. To je o 30% méně než u předchůdce a to navzdory 10% nárůstu výkonu a 30% zlepšení točivého momentu. To je možné díky technologiím BMW Efficient Dynamics, funkci Auto Start Stop a rekuperaci brzdné energie. Zavěšení kol, včetně kinematiky zadní nápravy, BMW M5 F10 je specifický pro M. Má řízení M Servotronic, Dynamic Damper Control (DDC), Dynamic Stability Control (DSC), včetně M Dynamic Mode a extrémně účinnou směsovou brzdu se značným snížením hmotnosti. Pohon probíhá prostřednictvím zadních náprav a sedmistupňové dvouspojkové převodovky M s Drivelogic a dvěma spojkovými pedály. Z BMW M5 F10 dále nabízí ovládání spouštění, asistent jízdy při nízkých rychlostech, takzvaný Low Speed ​​Assistance, automatický parkovací asistent, M kožený volant s řazením a mnoho dalšího. Sportovní dynamika BMW M5 F10 je spojena s jeho svižným řízením díky inovativnímu redukčnímu převodu na zadní nápravě s aktivním diferenciálem M.

 BMW M5 F10 nabízí dva individuální jízdní programy

BMW M5 přední 3

Poprvé, BMW M5 F10 dva individuální programy pohonu, které se aktivují přepínačem M Drive. Aktivují se jedinečné funkce, jako například: citlivější plynový pedál, různá nastavení M Servotronic, změna Drivelogic a DSC, dynamické ovládání tlumičů a head-up displeje. Design nového BMW M5 F10 v typickém stylu M odráží dynamické a zároveň přesné ovládací vlastnosti při řízení. Exteriér automobilu se skládá ze specifických designových prvků s funkčními a dynamickými možnostmi. Takovými částmi jsou přední nárazník se zvlášť velkým přívodem vzduchu pro motor a brzdový systém, zaoblené blatníky, M-gills, aerodynamicky optimalizovaný zadní nárazník s difuzorem mezi dvojitými výfukovými trubkami vlevo a vpravo, Gurney- stylový zadní spoiler, umístěný na kufru a 19palcová litá kola v exkluzivním designu s dvojitými paprsky.

 BMW M5 F10 – Design interiéru je působivý

BMW F10 vzadu

Design interiéru je jedinečnou kombinací kokpitu závodního vozu a luxusní atmosféry. Najdete zde technologii Black Panel, kožené čalounění, M sportovní sedadla z kůže Marino, dekorativní dekorativní prvky Aluminium Trace, antracitově červený kryt BMW Individual, elektronickou regulaci sloupku řízení, 4zónovou klimatizaci a působivé osvětlení. Z BMW M5 F10 také nabízí velký výběr asistenčních systémů a mobilních funkcí BMW ConnectedDrive. Součástí standardní výbavy je М head-up displej. Adaptivní světlomety pro stávající xenonové světlomety, asistent dálkových světel, BMW Night Vision s detekcí chodců, varovný systém při změně jízdního pruhu a při opuštění jízdního pruhu, prostorový pohled, informace o omezení rychlosti, přístup k internetu, rozšířené možnosti integrace chytrých telefonů a hudebních přehrávačů , v reálném čase jsou nabízeny Dopravní informace a aplikace pro internetové rádio a možnost využití Facebooku a Twitteru.