auta

Nový Mercedes AMG GT 4-dveře: sportovní sedan s charakterem

mercedes amg gt 4dveřové kupé sportovní sedan model sportovní auto auto

Nový Mercedes AMG GT byl oficiálně představen na ženevském autosalonu 6. března 2018. Jedná se o čtyřdveřové kupé, které ztělesňuje dokonalé rodinné auto a zároveň rozbuší srdce skutečných fanoušků sportovních vozů. Prodej nového Mercedes-AMG GT 4-dveřového kupé je naplánován na červen 2018, zatímco model bude ve skutečnosti k dispozici u prodejců v září 2018. V tomto článku přinášíme informace o technických údajích a podrobnostech, které tento vůz charakterizují.

Nový Mercedes AMG GT: čtyřdveřové sportovní kupé

mercedes amg gt 4dveřové kupé sportovní sedan oficiální světová premiéra

Podle studie konceptu AMG GT vyšel nový čtyřdveřový kupé Mercedes AMG GT jako víceúčelová zbraň. Kombinuje vlastnosti každodenního vozidla pro celou rodinu s vynikajícím sportovním vozem. Slibuje více prostoru a zároveň více výkonu pod kapotou díky čtyřlitrovému elektromotoru V8 twin-turbo s výkonem 639 koní v řadě S. To by mělo být perfektní rodinné auto s atletickými vlastnostmi, které by bylo považováno za sériový model.

Nový Mercedes AMG GT: perfektní sportovní rodinný vůz

mercedes amg gt 4dveřové kupé sportovní sedan sportovní auto rychlé auto

Nový rodinný vůz zaměřený na rodinu se na trhu objevuje pod jednoduchým názvem Mercedes-AMG 4-door GT a je nabízen ve třech konfiguracích. Zde velmi stručně shrnujeme technická data:

  • Mercedes AMG 4-dveřový GT 63 S 4-Matic +: 4,0 litru biturbo V8, 3 982 cm3, 639 k, maximální rychlost 310 km / h, zrychlení 0-100 3,2 s
  • Mercedes AMG 4-dveřový GT 63 4-Matic +: 4,0 litru biturbo V8, 3 982 cm3, 585 k, maximální rychlost 315 km / h, zrychlení 0-100 3,4 s
  • Mercedes AMG 4-dveřový GT 53 S 4-Matic +: 3,0 litru turbo R6, 2 999 cm3, 435 k, maximální rychlost 285 km / h, zrychlení 0-100 4,5 s

mercedes amg gt 4dveřové kupé sportovní sedan nový model rodina sportovních vozů

Tyto tři varianty mají pohon všech kol, který se ovládá zezadu na pohon všech kol a naopak pomocí inteligentního systému 4-Matic +. V závislosti na modelu nabízí automatická převodovka AMG Speedshift až šest programů na výběr: Comfort, Smoothness, Sport, Sport +, Race a Individual pro režim manuální převodovky. U modelu S existuje také „režim driftu“, který je také u ostatních verzí za příplatek volitelný. Řidič může deaktivovat systém ESP a užít si více zábavy v zatáčkách. Díky vzduchovému odpružení AMG Ride Control + a vylepšené trakci a dynamice může řidič zrychlit ze zatáček dříve a razantněji. Čtyřdveřové kupé má diferenciál s omezeným prokluzem na zadní nápravě, který je elektronicky řízen a zajišťuje optimální přilnavost. Vozidlo zůstává stabilní i při brzdění vysokou rychlostí. Všechny tři verze jsou vybaveny brzdovými systémy s 6pístkovými pevnými třmeny vpředu a 1pístkovými plovoucími třmeny vzadu, které se liší barvou v závislosti na variantě modelu.

Nový čtyřdveřový Mercedes AMG GT: výbava a optika

mercedes amg gt 4dveřové kupé sportovní sedan rodinný vůz velký pohled shora

Vizuálně nový Mercedes AMG GT 4-dveřový silně připomíná Mercedes CLS. Ty dva jsou ve skutečnosti založeny na platformě třídy E, ale AMG ji důsledně upravuje. Varianta AMG zároveň potěší několika detaily, které byly speciálně vyvinuty pro tento model a zajišťují sportovní vzhled. Kromě toho existuje několik výhod, pokud jde o vybavení, jako je paket Night s lesklými ozdobnými prvky v černé barvě, balíček Chrome s chromovanými prvky ve vysokém lesku a další doplňkové funkční prvky.

Mercedes AMG GT 4-dveřový kupé sportovní sedan černá matná barva vpředu

Verze V8 jsou vybaveny dvěma 12,3palcovými displeji pro ovládání funkcí v interiéru. Ve verzi R6 jsou k dispozici za příplatek, jinak dostanete klasické kulaté nástroje, jako je Mercedes CLS. Pro sportovně založené řidiče jsou určeny přednosti, jako je displej G-Force, stejně jako hodnoty výkonu a točivého momentu. Zcela novou novinkou je intuitivní volant s integrovanými dotykovými senzory nebo volitelně s integrovaným displejem. Mnoho funkcí lze ovládat, aniž byste museli sundat ruce z volantu.

mercedes amg gt 4dveřové kupé sportovní sedan rodinný vůz sportovní vůz schwraz

Pohodlná sportovní sedadla a opěrky hlavy lze individuálně nastavit a uložit různé polohy. U zadních sedadel si můžete vybrat mezi sklopnou zadní lavicí nebo samostatnými sedadly. Objem kufru se mění až na 435 litrů a pod podlahou kufru je k dispozici 40 litrů. Další funkce umožňuje otevření kufru pouhým pohybem nohy.

mercedes amg gt 4dveřové kupé sportovní sedan sportovní výfuk

V novém 4dveřovém Mercedesu AMG GT je komunikace velmi důležitá. S funkcemi Intelligent Drive může řidič těžit z částečně automatizované jízdy, například v dopravní zácpě nebo při parkování, telefonovat, nastavovat topení atd. Kromě toho se ušetří kolo, které lze později zlepšit, plynový pedál a brzda pedály, stejně jako akustiku v kupé lze nastavit jedním příkazem. Ambientní světlo, ventilace a masážní sedadla také zajišťují vysoký komfort pro cestující.

mercedes amg gt 4dveřové kupé sportovní sedan interiér černé kožené detaily

mercedes amg gt 4dveřové kupé sportovní sedan

mercedes amg gt 4dveřové kupé sportovní sedan modrá světla design

mercedes amg gt 4dveřové kupé sportovní sedan rodinný vůz modrý sportovní vůz

mercedes amg gt 4dveřové kupé sportovní sedan rodinný vůz sportovní kufr

oficiální prezentace sportovního sedanu Mercedes AMG GT 4-dveře

Mercedes AMG GT 4-dveřové kupé sportovní sedan světla detaily sportovní auto

mercedes amg gt 4dveřové kupé sportovní sedan nový model sportovní auto rodinný vůz

mercedes amg gt 4dveřové kupé sportovní sedan interiér černé modré LED světlo

mercedes amg gt 4dveřové kupé sportovní sedan vnitřní zadní sedadla