auta

Mercedes SL 63 AMG se dvěma exkluzivními vítěznými modely F1

Vítězné modely Mercedes SL 63 AMG Formule 1

Mercedes slaví vítězství na mistrovství světa formule 1 v roce 2014 dvěma exkluzivními Mercedes SL 63 AMG Speciální modely osobně navržené Lewisem Hamiltonem a Nico Rosbergem. Oba piloti Formule 1 obsadili první místo v 16 z 19 letošních závodů, a proto se Mercedes-Benz rozhodl odměnit své dva špičkové jezdce za tento legendární výkon dvěma vynikajícími speciálními modely SL 63. Každý model „Sběratelské edice mistrovství světa 2014“ je jedinečný a navržený podle vlastních představ řidiče.

Hamilton stylizuje svůj Mercedes SL 63 AMG do černé a zlaté

Mercedes SL 63 AMG lewis-hamilton-black-gold-front

Držitel titulu Formule 1 sezóny 2014 Lewis Hamilton si vybral speciální lakování „Nachschwarz magno“ nejen pro vnější plášť, ale také pro přídavné díly, jako jsou kliky dveří, vnější zrcátka a ráfky. I koncovky výfuku jsou černě chromovány. A jak byste od vítěze čekali, nápisy, ploutve a pruhy na zadním nárazníku září v silné zlatě. Uvnitř dominuje také černá a zlatá. Sedadla, přístrojová deska a středová konzola jsou čalouněny černou kůží nappa a zdobeny zlatým prošíváním. Zlatě září také kliky dveří, pádla řazení a další ozdobné části.

mercedes-benz-sl-63-amg-lewis-hamilton-black-gold-zadní

mercedes-benz-sl-63-amg-lewis-hamilton-black-gold-interior

středová konzola mercedes-benz-sl-63-amg-lewis-hamilton-black-gold-inside-center

Rosberg si pro svůj Mercedes SL 63 AMG vybral kašmírovou bílou a himálajskou šedou

mercedes-benz-sl-63-amg-nico-rosberg-cashmere-white

Jako barevné motto si Nico Rosberg vybral kašmírovou bílou. Ostatní vnější části byly natřeny jemnou himálajskou šedou barvou a vytvářejí dobře dávkovaný kontrast. Oba jezdci Formule 1 se shodují na ozdobách koncovek: Svítí také v černém chromu. Interiér elegantního vozidla je titanově šedá kůže. Jsou jím potažena sedadla, volant, linie dveřních pásů a horní část přístrojové desky, zatímco spodní část, středová konzola a obložení dveří jsou v hluboké bílé nappě.

mercedes-benz-sl-63-amg-nico-rosberg-interiér-bílá-šedá

Z každého ze dvou speciálních modelů Mercedes SL 63 AMG bude pouze 19 kusů. Tolik bylo kurzů Formule 1 v roce 2014. Model identifikuje také design příslušné trasy na podlahových rohožích, na odznaku na středové konzole a přidruženém klíči. Mercedes-Benz nabízí obě vozidla výhradně členům Kruhu excelence Mercedes-Benz. Zpočátku jako duo za cenu 629 510 eur, později jako jediné vozidlo za 320 111 eur. Vozidla budou předána během Velké ceny Německa 2015.

Mercedes SL 63 AMG Nico-Rosberg-interiér-bílá-šedá-středová konzola