auta

Lamborghini SUV „Urus“: Aktuálně nejrychlejší terénní vozidlo

oficiální model prezentace lamborghini suv urus blue

V prvním prosincovém týdnu představil italský výrobce luxusních sportovních vozů oficiálně první SUV Lamborghini v historii společnosti. Jmenuje se „Urus“ a na trh bude uveden na jaře 2018. S 650 PS a biturbo V8 pod kapotou splňuje všechny požadavky, aby byl nejrychlejším terénním vozidlem na světě.

První SUV Lamborghini v historii společnosti

luxusní sportovní vůz lamborghini suv urus blue design

První terénní vozidlo, které Lamborghini kdy vyrobilo, je LM002. Byl vyráběn v malých sériích v letech 1986 až 1993 a na trhu se objevilo pouze 328 kopií. Po tomto nepříliš úspěšném projektu sportovního SUV investovali Italové do nového „Urusu“ spoustu prostředků. Vybudovali jste novou továrnu s lakovnou v Sant’Agata Bolognese a najali jste nové inženýry, kteří mají pracovat pouze na vývoji nového terénního vozidla. První typy poštovného byly testovány v chladu, horku a dešti více než dva roky v Evropě, Africe, USA a na Středním východě a společně cestovaly více než milion kilometrů.

SUV Lamborghini: „Urus“ je nejrychlejší terénní vozidlo na světě

luxusní design lamborghini suv urus sportovní vůz

Jeho předchůdce LM002 slouží jako základ a výchozí bod pro nové SUV Lamborghini. Tolik podobností mezi těmito dvěma modely však nezůstalo. Jen možná fakt, že motor není vzadu, jako obvykle, ale vpředu. Pokud jde o design, bývalý crossover byl před 24 lety šokující, zatímco nové SUV má oslovit zákazníky, kteří chtějí rodinný vůz a ne dvoumístný. Atletická síla je k dispozici. Luxusní SUV zaujme maximální rychlostí 305 km / h, což z něj činí nejrychlejší terénní vozidlo na světě. Pro srovnání, Bentley Bentayga dosahuje rychlosti 301 km / h a Porshe Cayenne Turbo 286 km / h.

designový jazyk luxusního sportovního vozu lamborghini suv urus

„Urus“ nabízí prostor pro pět lidí a navzdory svým 2,2 tónu by se měl cítit sportovně díky 650 koní a motoru V8 twin-turbo. Je vybaven osmistupňovou automatickou převodovkou a diferenciálem Torsen, který rozděluje točivý moment až 850 Nm mezi obě nápravy. Interiéru dominují jemné materiály jako hliník, karbon, kůže a Alcantara. Funkční nastavení v kupé, jako je poloha sedadel, teplota, navigační systém, telefon atd., Je přístupná na dvou digitálních TFT displejích – jeden pro řidiče a druhý pro funkce, které ovlivňují cestující. Lamborghini omezilo tlačítka a číselníky na kokpitu na minimum.

luxusní model lamborghini suv urus

Ve spodní části široké středové konzoly je na straně řidiče přepínač dynamiky jízdy. K dispozici jsou různé režimy: Strada (ulice), Sport, Corsa (závod) a Neve (sníh), které jsou nabízeny pro sériové modely. K dispozici jsou také dvě terénní nastavení: Terra (země) a Sabbia (písek), které si zákazník musí objednat dodatečně. Základní cena SUV Super Lamborghini začíná na 204 000 EUR a prvním zákazníkům bude dodána na jaře 2018.

luxusní sportovní vůz lamborghini suv urus design

lamborghini suv urus nejrychlejší design auto sportovní auto luxus nejrychlejší

lamborghini suv urus žlutý boční pohled

první model luxusního sportovního vozu lamborghini suv urus

kabina kabiny lamborghini suv urus vnitřní sedadla

lamborghini suv urus interiér alcantara hnědá

kabina lamborghini suv urus do auta hnědá černá sedadla alcantara

testovací jízda portotypu lamborghini suv urus

Oficiální video od Lamborghini

První ukázka sedadla z Auto Bild