auta

Konceptové kolo Akrapovic Full Moon nezapadá do žádné kategorie

akrapovics full moon concept bike 30palcové přední kolo

Výrobce výfuků Akrapovic představil svůj nový koncept motocyklu s názvem Full Moon na vlastní výstavě motocyklů Bad Salzuflen. Byl navržen a vyvinut ve spolupráci se slovinskou společností Dreamachine Motorcycles. Morsus Bike vzešel z tohoto partnerství v roce 2011. Stejně jako jeho předchůdce Konceptové kolo Full Moon Akrapovics extravagantní výstavní kolo, které nelze zařadit do žádné z aktuálních kategorií.

Zdá se, že koncepční kolo Akrapovic Full Moon je z jiného světa

Akrapovics full moon concept bike zadní plech ve tvaru slzy

Název koncepčního motocyklu není náhodný, je odkazem na pozoruhodné 30palcové přední kolo z hliníku a karbonu. Mělo by to připomínat úplněk – tak velký a působivý na noční obloze!

Konceptové kolo Akrapovics Full Moon – technicky vynikající

integrovaný koncept výfukového systému akrapovics v úplňku integrovaný do kapotáže

Další novinkou je mimořádně velký kompozitní brzdový kotouč vyrobený z karbonu. Řízení je plně automatické, což umožňuje konstruktérům, aby řídítka byla naprosto minimalistická. Díky hydraulickému odpružení může koncepční kolo při parkování dokonce stát vzpřímeně.

Vlastní výfukové systémy od Akrapovic

akrapovics-full-moon-concept-bike-výfukový systém-část-tělo

Záď je celá z plechu a má futuristický, zužující se tvar slzy. Pod ním je klasický S.&Motor S Knucklehead se zdvihovým objemem 1524 centimetrů krychlových a dvěma upravenými výfuky vyrobenými společností Akrapovic, které jsou součástí karoserie. Na koncepční kolo Full Moon bylo vynaloženo 800 hodin práce, ale cena je stále neznámá.

Acrapovic

Motocykly Dreamachine

zadní světla

akrapovics-úplněk-koncept-kolo-zadní světla

Full Moon ochranná známka

Konstrukce kola akrapovics full moon concept

Ochranná známka Akrapovic

akrapovic-úplněk-koncept-kolo-stříbrná-kapotáž