auta

Jaguar F-Type Coupé: Pohled za volant

Červený-vzdálený-obrázek typu Jaguar-F

Z Kupé Jaguar F-Type je přesně to, co jsme očekávali. Chceme to jen vysvětlit, to není špatné. Ano, u tohoto vozu v zásadě žádná překvapení není, u tohoto důležitého vozu je jeho přesnost nejen důkazem dobře odvedené marketingové práce, ale také důkazem, že Jaguar nedělá kompromisy.

Jaguar F -Type Coupé – propojení dědictví a historie

Letecký snímek typu Jaguar F Coupe

Ve skutečnosti se příliš často nestává, aby se automobilová společnost tak zásadně ohlédla za svou minulostí v klíčovém bodě svého vývoje. Obvykle, když věnujete veškerou pozornost propojení dědictví a historie, dostanete něco jako hazard, přímější apel na emoce než racionální myšlení. Když loni vyšel kabriolet typu F, zjistili jsme, že jeho souvislosti s minulostí jsou spíše psychologické než technické; F-je lépe navržený než E-typ, pokud nedodržujete striktně lineární chronologii, protože mezi nimi bylo mnoho sportovních Jaguarů, stejně jako spousta opuštěných koncepčních vizí.

Jaguar F -Type Coupé – technické specifikace

Pohyb Jaguar F Type červená barva

Kupé Jaguar F-Type má ve srovnání se svými předky mnohem lepší nárok na přímý technický původ. Vypadá fantasticky, mnohem hezčí než kabriolet. Tento nevyrovnaný vztah mezi dvěma zrcadly v původním E-Type; otevřený vůz získal mnoho vyznamenání, filmových rolí a focení, zatímco kupé s pevnou hlavou stále čeká, říkají milovníci designu s kývnutím, včetně Iana Calluma, hlavního designéra Jaguaru. Pro Calluma je tvar splývavé střechy tak akorát, to byl rozhodující moment ve vývoji vozu; výsledkem je nyní jeden z nejkrásnějších tříčtvrtečních pohledů na ulici.

Chování na ulici

Jagua-F-Typ-za-pneumatikami-červená-pryč

Každý, kdo čeká na kupé, musí vydržet obvyklou dlouhou dodací lhůtu. Konceptuální náhledy, reklamy, představený debut a nyní mají tito lidé konečně šanci usednout za volant, brzy, za několik týdnů, kdy se na trh dostanou první zákaznická vozidla.

Jaguár na jevišti

kupé-Jaguar-F-na-cestě-černé

Jak jsme zmínili dříve o kabrioletu, F-Type není plachý ani stažený, a to jak z hlediska hluku, tak dramatu. Ani přidání robustního kusu hliníku nad hlavu nesníží hluk vycházející z koncovek výfuku. Ve formě V8 ‘R’, zejména u F-Type, jsou všechny praskavé zvuky, rány a vrčení, tj. Zvukový útok, naštěstí vyváženy dynamickou brilancí samotného vozu. Přidání střechy způsobilo, že F-Type byl tuhý, jak by se dalo očekávat, takže i nezkušení jezdci měli při tlačení rovnováhu, držení těla a hbitost. Na jednom místě je F-Type stále velmi oblíbený, zejména vlajková loď „R“, se sofistikovanou elektronickou bezpečnostní sítí, takže se vůz dokáže přizpůsobit mokrým i suchým podmínkám.

Bezpečně na cestě

Jaguar-F-Typ-kufr-černý-otevřený

Jak už to tak často bývá, je to skromné ​​auto poháněné motorem V6, sladké místo, trochu lehčí, ne tak drzé a více než dostačující. Střecha také nabízí mnohem více zavazadlového prostoru než kabriolet, což z kupé dělá docela atraktivní sedan, zatímco volitelná skleněná střecha znamená, že vám neunikne ani obloha. Stručně řečeno, Kupé Jaguar F-Type střílí přímo na vrchol seznamu přání vozů, které milujete a které si také užijete.

Pohodlné kupé

Jaguar-F-Typ-kupé-uvnitř