auta

Elektromobil Porsche Mission E: první čistě elektricky poháněný sériový model od Porsche

mise porsche na elektrický vůz e sportovní vůz luxusní čtyřdveřový

Na Mezinárodním autosalonu, zkráceně IAA 2015, představilo Porsche svůj koncept plně elektrického sporťáku „Mission E“. V roce 2020 by se první elektromobil Porsche měl objevit na trhu jako sériový model. Jedná se o čtyřdveřové sportovní kupé s elektromotorem o výkonu 600 koní, které nespotřebuje kapku benzínu a má dojezd 500 kilometrů, přičemž nabízí nejvyšší úroveň výkonu. To je zaručeno výrobcem. Co jiného můžeme od nového Porsche očekávat? Je to opravdu z budoucnosti? Máme nejnovější informace o novém závodě v Zuffenhausenu.

Elektromobil Porsche Mission E

řada elektrických vozů porsche e dobíjecí baterie

Nový šéf Porsche Oliver Blume v rozhovoru oznámil, že nový elektromobil Porsche přichází do ulic, aby otevřel novou kapitolu v historii sportovních vozů. Mělo to přenést zážitek z jízdy z Porsche do elektromobilu a zcela tak splnit očekávání zákazníků modelu Porsche. Mise E by měla být jako 918 Spyder v režimu E..

Elektromobil Porsche Mission E

porsche elektrické auto mise e nabíjení baterie sportovní auto

Pro první testy v zimních podmínkách na Nordschleife byly technické součásti nového elektromobilu Porsche instalovány pod plechový plášť upravené karoserie Panamera. Aktuálně se vyvíjí nové sportovní kupé. Zvláštním vrcholem je koncept dveří – dvoje dveře, které se otevírají v opačných směrech bez B sloupku. To nepůjde do sériové výroby, nicméně bude se hledat podobný design.

Elektromobil Porsche Mission E

elektrická mise porsche e detailní světla vpředu

Původně měla být používána platforma EV od společnosti Volkswagen, ale pro nový elektromobil Porsche se připravuje nová elektrická platforma. Cílem je dosáhnout dojezdu 500 km a rychlého 15minutového nabití baterie. Porsche si však uvědomuje, že v současné době neexistuje žádná vhodná nabíjecí infrastruktura, která by mohla poskytovat tento výkon. Stát a vlastně nejen Německo, ale i další země by měly investovat do vylepšení nabíjecí infrastruktury a podpořit tak elektromobilitu. Prioritou by měla být síť rychlého nabíjení s výkonem přes 150 kW na nabíjecí stanici.

porsche elektrický vůz mise e model sportovní auto přední bílá

Designově nový elektromobil Porsche připomíná 911 a Panameru zároveň. Karoserie čtyřdveřového sportovního kupé je vyrobena z hliníku, oceli a plastu vyztuženého uhlíkovými vlákny. Na přední, boční a zadní straně je zakomponována řada vstupů a výstupů vzduchu, což by mělo výrazně zlepšit aerodynamiku a tím i účinnost. Vpředu je Mission E vybavena maticovými LED světlomety ve čtyřech bodech. Vzhled sportovního vozu vzadu zajišťuje úzký, tmavý pruh světla pod spojlerovým okrajem. 21 a 22 palcová kola jsou vyrobena z laminátu z uhlíkových vláken.

porsche elektrické auto mise e sportovní auto ráfky modrá

Vrcholem celého konceptu sportovního kupé byly rozhodně dveře zavěšené v opačných směrech, které výrazně usnadňují interiér a nástup, ale v sériové výrobě nejsou proveditelné. Zvláštním dojmem působí v interiéru sportovní sedadla čalouněná kůží, která jsou ve stejném tvaru instalována vpředu i vzadu. Úzká středová konzola s integrovanou dotykovou podložkou spojuje obě oblasti kupé. Zvláště působivé je pracoviště řidiče, které je navrženo podobně jako 918 Spyder. Četné displeje za volantem poskytují informace o jízdě, data a obrázky z externích kamer. Nové elektrické auto Porsche je samozřejmě propojeno sítí a cestující se tak mohou za jízdy připojit k internetu. Výrobce zůstává věrný jedné speciální funkci v modelech orientovaných na budoucnost – levému startovacímu tlačítku.

porsche elektrické auto mise e sportovní auto kufr světla zadní

Cena elektrického vozu Porsche Mission E

porsche elektrické auto mise e světla zadní silueta

Za cenu 95 000 eur si můžete dopřát základní model energeticky úsporného a dynamického elektromobilu Porsche Mission E.

porsche elektrický vůz mise e čtyřdveřový sportovní vůz

mise porsche na elektrický vůz e interiérová čidla technologie kokpit

porsche elektrický vůz mise e interiér sportovní autosedačky přední zadní

porsche elektrický vůz mise e vnitřní kufr černé modré akcenty