auta

Design modelu BMW „Vision Future Luxury“

BMW-koncept budoucnosti-model-design-čelní

Na začátku dubna 2014 společnost BMW Design Munich pozvala návštěvníky, aby se poprvé podívali na „Vision Future Luxury“, high-tech čtyřdveřový sedan, který razí cestu průkopnické fúzi exkluzivity a inovací. To, co je v tomto konceptu zdůrazněno, je precizně konstruovaný design exteriéru, navržený z lehkých materiálů a rafinovaného zpracování interiéru, který se hladce propojuje prostřednictvím uživatelského rozhraní a zážitku z řízení jako celku..

Model budoucnosti BMW

Luxusní boční světelný design BMW

“Design od.” Model BMW „Vision Future Luxury‘ je poslem naší filozofie moderního luxusu, filozofie, v níž inovativní technologie hrají důležitou a rozhodující roli, “vysvětluje Karim Habib, vedoucí designu BMW. „Tyto inovace přinášejí nový, mnohostranný luxusní zážitek, zahrnují inteligentní lehkou konstrukci, inovativní architekturu interiéru a radikálně nový design uživatelského rozhraní.“

Fasáda modelu BMW „Vision Future Luxury“

BMW-luxusní-koncept-model-nápad-budoucnost

Vnější design ukazuje rozšířenou studii aerodynamiky a inovativní lehké konstrukce. Kupé se stylovou linií střechy a šikmým víkem kufru například výrazně snižuje odpor vzduchu. Fasáda z Model BMW „Vision Future Luxury“ zahrnuje aerodynamické detaily, jako je ventilační systém na zadní straně předních podběhů kol, k C-sloupku s vnitřním vzduchovým kanálem a otvory v zadním nárazníku, které odvětrávají vzduch z podběhů kol.

Názor profesionálů

Přední světlomety BMW-honing-model-future

„Inovativní technologie a moderní luxus byly vždy důležitou součástí značky BMW,“ říká Adrian van Hooydonk, hlavní designér BMW. „Používáme vozidla s nápaditým konceptem, jako je BMW„ Vision Future Luxury “, abychom ukázali, kam se v budoucnu s těmito tématy chceme vydat, a poskytli nám novou inspiraci a motivaci. Z Model BMW „Vision Future Luxury“ se svými inovativními technologiemi a přesnou přesností a kvalitou v každém detailu směřuje naše myšlení k modernímu luxusu a posouvá jej o logický krok dále. “

Luxus na čtyřech kolech

BMW-Future-Luxusní-strany-obrázek-model-budoucnost

Čistý a jednoduchý design, tradiční designové prvky přední části BMW hlásají identitu modelu „Vision Future Luxury“, se dvěma mřížkami ve tvaru ledvinek a laserovými světlomety BMW. V příštích letech tato technologie připraví půdu pro plochou a dynamickou interpretaci typických dvojitých kulatých světlometů BMW, které jsou díky koncentrovanému, paralelnímu systému paprsků až desetkrát výkonnější než u systému LED..

Design z exteriéru

BMW-Future-Luxusní-vzduch-obraz-daleko-osvětlený

Vrstvy uhlíkových vláken jsou jasně viditelné ve dveřích, pod sedadly a ve zcela zkráceném B sloupku. Díky tomuto inovativnímu designovému prvku umožňuje konstrukce z uhlíkových vláken integrovat rám sedadla do nosné konstrukce.

Stejně jako na přední straně není záměrně kladen důraz na styling karoserie, aby inovativní, úzká a štíhlá světla mohla být výrazným projevem; vodorovné linie bočního profilu jemně sklouzávají dozadu. Zadní osvětlení je u BMW poprvé zajištěno účinnými OLED. Systém se skládá z extrémně tenkých organických polovodičových vrstev umístěných mezi dvěma elektrodami. Světlo emitující polymerní vrstva měří přibližně 400 nanometrů, což je přibližně 400krát tenčí než lidský vlas.

Inovace v interiéru

BMW-Future-Luxury-vlevo-vzadu-vzadu

S modelem „Vision Future Luxury“ BMW zcela nově objevilo svůj primární displej řidiče, „analogový“ heads-up displej. Tato technologie rozšiřuje váš pohled na skutečný svět promítáním informací přímo do zorného pole při pohledu na silnici. Budovy, dopravní značky a dokonce i potenciální nebezpečí lze zvýraznit přímo ve skutečném scénáři. Cestující také dostanou vlastní informační displej. Dotyková obrazovka je spojena s informačním displejem řidiče, kde lze snadno vyměňovat informace mezi cestujícími pohybem švihu.

Vnitřní prostor – kupé

BMW-Future-Luxury-Seiten-Bild-Couipe-Interior

Stejně jako v případě interiéru bylo i zde dosaženo: nový styl – uživatelské rozhraní – design a pohon BMW v kombinaci s jeho službami spojují program „Vision Future Luxury“. V oblasti řidiče a spolujezdce vytvářejí přesně definované linie a povrchy pocit exkluzivní dynamiky. Zatímco hlavního uživatele v předním kokpitu obklopuje shluk tří seskupení harmonizujících displejů. Tato technologie 3D zobrazení šíří efekt, který přístrojová deska spojuje do samotných obrazovek.

Řízení BMW – radost ve všech ročních obdobích

BMW-Future-Luxury-concept-tax-interiér

Levý displej zobrazuje především informace týkající se vozidla, zatímco ten uprostřed, programovatelný displej, zobrazuje informace o rychloměru, otáčkoměru a další informace, jakož i kontextová – adaptivní doplňková data. Pravý displej, informační displej řidiče, poskytuje další informace. Řidič má také možnost nastavit ovládání všech těchto funkcí hlasovým příkazem.

Luxus ze všech stran

Designový boomový model BMW Future Luxury concept

Na design interiéru se zaměřuje model „vize, budoucnost, luxus“. Specifické funkce každé komponenty jsou vytvořeny z jedinečného kusu a stejné struktury mezivrstvy, která obsahuje mnoho různých vrstev a materiálů. První vrstva tkaniny z uhlíkových vláken se stává základem pro uživatelské rozhraní; Ovládací a interaktivní displeje a inteligentní osvětlovací systémy drží pohromadě podpůrný profil z hliníku. Horní vrstvy jsou pokryty dřevem a kůží, aby vytvořily hřejivou a vyváženou atmosféru.

Inovativní materiály v provedení

Řidič obrázku BMW Future-Luxury-Coupe

Vzadu jsou dva displeje zadních sedadel integrovány do struktury z uhlíkových vláken s odnímatelným dotykovým tabletem na zadních sedadlech. Tyto obrazovky mohou přijít do styku s předními displeji a také se službami spojenými s pohonem BMW. Zde se zobrazí vše, co potřebujete: informace o cestě, například rychlost a doba jízdy. Pocit soukromí je zdůrazněn plynoucí geometrií a použitím vysoce kvalitních materiálů, jako je hedvábí, nubuková kůže a vrstvené dřevo. Strategicky umístěné světelné pásy integrované do dřeva doplňují interiér.

Jak si myslíte, že byste se cítili v tak skvělém autě?

BMW-Future-Luxury-otevřené dveře-koncept

Luxusní model BMW Future s otevřenými dveřmi

Zadní design modelu BMW Future Luxury

BMW-Future-Luxury-concept-model-zadní

BMW-Future-Luxury-řidič-daň-budoucnost