auta

Balící fólie na auto – přelakování je minulostí

žlutá barevná fólie místo nápadů na laky

Pokud jde o barvu jejich auta, většina lidí v Německu aktuálně dává přednost konzervativní variantě. Vyplývá to ze statistik Spolkového úřadu pro automobilovou dopravu ve Flensburgu. V souladu s tím v roce 2013 dominovaly u nových vozů barvy bílá, šedá a černá – pro majitele obou pohlaví. Výrazně více žen než mužů se však rozhodlo pro červenou barvu, která je tradičně také velmi častá v automobilech.

I ti, kteří byli s barvou svého vozu docela spokojeni, se mohou ocitnout v situaci, že je změna nutná nebo žádaná. V tomto případě již není přelakování dnes jedinou možností. Místo toho lze použít také balicí fólii do auta. Fólie má oproti nanášení barvy určité výhody, a proto se těší stále větší oblibě. Následující text má tedy ukázat, proč je změna barvy vůbec nutná a jaké jsou rozdíly mezi malováním a malováním.

Balicí fólie na auto – proč by vaše vlastní auto mělo změnit barvu

Fólie na balení do auta modrá barva

Existuje několik možných důvodů, proč by auto mělo mít jinou barvu:

  • V určitém okamžiku se řidič může začít nudit. Nakonec se vždy najdou lidé, kteří dávají přednost neobvyklým barvám a bílá nebo černá jim připadají nudné.
  • Každý, kdo levně kupuje ojetý vůz, jej obvykle přehlédne, pokud není v požadované barvě. Z dlouhodobého hlediska to ale možná nebude chtít vydržet. U některých kupujících může být možnost změny barvy auta dokonce rozhodujícím faktorem při jejich nákupu.
  • Pokud je třeba vyměnit díly na automobilu, není vždy zaručeno, že bude k dispozici levný náhradní díl ve správné barvě. To platí zejména, pokud jde o starší vozidlo a je k dispozici málo peněz.

V minulosti bylo řešením v takovém případě natřít dotyčný vůz jinou barvou. Nyní existuje alternativa. Balící fólie do auta má některé speciální funkce, díky nimž je skutečnou volbou. V našem srovnání jsou nyní obě alternativy navzájem porovnávány.

 Obalová fólie barva vs. auto – srovnání

Barevná barva s fólií nahradit nápady

Pokud chcete dát svému autu dnes novou barvu, máte na výběr v zásadě ze dvou způsobů: lakování a obalování speciální fólií na zabalení auta. Obojí je často ponecháno na specialistovi, ale můžete to udělat i sami. Mezitím se mnoho držitelů rozhodlo pro fólii, protože tato metoda má v přímém srovnání řadu výhod:

  • Je to evidentní jako pohled na ceny Poskytovatelé jako YOW show, levnější než malování, v mnoha případech lze ušetřit 50% nákladů. Náklady se však velmi liší v závislosti na poskytovateli. Fólie je nejlevnější, pokud ji provádí sám majitel. V tomto případě je třeba vzít v úvahu pouze materiálové náklady.
  • Barva pod ním je zvláště dobře chráněna fólií. To platí také pro ochranu před vlivy, jako je silné sluneční světlo. Fólie může proto pomoci zachovat hodnotu vozidla co nejdéle.
  • Pokud dojde k poškození laku na karoserii, je obvykle mnohem snazší jej opravit. To šetří čas a samozřejmě peníze.
  • Pokud chcete vozidlo prodat, můžete jednoduše nechat film znovu odstranit. Barva pro vozidlo tedy v zásadě není uvedena.
  • Vizuálně není výsledek obvykle nijak horší než malované auto.

Malování má naopak hlavní výhodu ve větší odolnosti. I dobré fólie musí být v určitém okamžiku odstraněny nebo vyměněny. Kromě toho jsou specifikovány barvy fólií, přičemž lak lze míchat podle osobních přání. Výběr fólií je nyní poměrně velký. Existuje také možnost toto nepřipevnit k celému vozidlu, ale pouze částečně zabalit. Tímto způsobem může být vůz také udržován v barevné kombinaci, aniž by to bylo spojeno se zvlášť velkou námahou.

 Zabalit auto sami – na co si dát pozor?

Barevná stříbrná metalická balicí fólie

Pokud si auto zabalíte sami, ušetříte spoustu peněz. Práce by ale neměla být podceňována. Abyste dosáhli opravdu dobrého výsledku, je důležité mít na paměti několik věcí:

  • Práce by neměla být prováděna zcela sama. Doporučuje se alespoň pomoc jedné další osoby.
  • Zabalit auto zabere určitý čas. Zvláště pokud tuto práci děláte poprvé, měli byste si udělat čas a naplánovat si 6 – 8 hodin pro malé auto (ještě více pro větší auta!).