auta

Auta budoucnosti – XchangE od Rinspeed se stává obývacím pokojem a kanceláří

auta budoucnosti xchange rinspeed obývací pokoj mobilní kancelář

Pokud by vás zajímalo, jak to Auta budoucnosti vypadalo by to, pak můžete na ženevském autosalonu 2014 zajímavý koncept od švýcarské společnosti Rinspeed obdivovat. Xchange je plně elektricky poháněné vozidlo, které má řídit autonomně. Koncept pro samořiditelný vůz vychází z modelu S od Tesly a má 270 kilowattový motor a 85 kWh baterii. Umožňují dojezd 500 kilometrů. Co ale bude řidič dělat během cesty? Xchange ukazuje, jak mohou řidiči v budoucnu trávit čas za volantem – sledováním filmů, úpravou dokumentů nebo vařením čerstvého espressa.

Auta budoucnosti – Xchange od Rinspeed

auta budoucnosti xchange rinspeed exteriér elektrického vozidla

Koncepční vozidlo má speciální sedadla, která lze mnoha způsoby nastavovat, naklánět a otáčet. Cestující mohou na cestě zaujmout téměř jakoukoli polohu k sezení nebo odpočinku. Podle Rinspeeda to vytváří více než 20 možností uspořádání sedadel. Volant nepřekáží, protože jej lze snadno přesunout do středu palubní desky. Ovládání by mělo probíhat pomocí jednoduchých gest.

Rinspeedovy koncepty pro auta budoucnosti

xchange rinspeed různé sedící sklopné polohy

Pokud cestovatelé nepolevují, můžete surfovat po internetu, sledovat filmy nebo uspořádat schůzku. Ve voze jsou k dispozici celkem čtyři displeje nabízející různé navigační, zábavní, asistenční a servisní funkce. Pás monitoru o šířce 1,20 metru v držáku na volantu poskytuje informace v širokoúhlém formátu. 32palcový monitor 4K vzadu promění vůz v pohodlné kino.

xchange rinspeed concept autonomní řízení střecha z plexiskla

Dalším vrcholem Xchange je střecha z plexiskla od Evonik Industries, která se třpytí ve všech barvách duhy. Mnoho dalších prvků z plexiskla bylo také upevněno v zadním nárazníku, spojleru a bočních prahech. 385 individuálně ovladatelných LED diod a speciální textilie z marino vlny v odstínech modré a šedé zajišťují útulnou atmosféru. Ženevský autosalon se bude konat od 6. do 16. března 2014. Stojí za to vidět, jak budete v blízké budoucnosti cestovat.

koncepce autonomního řízení budoucnosti poloha plexiskla sklápěcí střecha

Automobily budoucnosti xchange rinspeed plně elektrické samořiditelné

rinspeed XchangE, který autonomně surfuje po internetové skládací kanceláři

Koncept Rinspeed XchangE Pohybujte volantem autonomně

rinspeed XchangE auta budoucí vnitřní kinosály

cestování budoucnost xchange rinspeed koncept auto tkanina polserung

auta budoucnosti xchange rinspeed espresso automat

auta budoucnosti xchange rinspeed interiér elektrického vozidla