Auta, pánský svět

Výroba modelu z uhlíkových vláken – vůz KNC Regera od Koenigsegg

sportovní vůz sportovní vůz v černé barvě s inovativním designem předních křídlových dveří

Švédský výrobce Koenigsegg vyrobil první vůz na světě s konstrukcí modelu z uhlíkových vláken, který byl celý vyroben z materiálu „Naked Carbon“ – KNC. Vaše speciální edice – krásný sportovní vůz Regera – je opravdu něčím výjimečným. Rozdíl mezi tímto modelem a těmi, které byly prodány v loňském roce, je technologie uhlíkových vláken. Ve společnosti KNC se na uhlíkový povrch nepoužívají žádné barvy ani alternativní nátěry. Tenká vrstva epoxidu, která obvykle pokrývá špičkový kus uhlíku tvrzeného v autoklávu, se opatrně odstraní ručním leštěním. Jedná se o extrémně citlivý proces. Jeden zásah příliš mnoho může zničit viditelnou strukturu tkaniny pod tenkou epoxidovou vrstvou.

Působivá stavba modelu z uhlíkových vláken

Švédský výrobce automobilů Koenigsegg s technologií uhlíkových vláken zadní fotoaparát s logem

Každý talíř byl pečlivě vybroušen a vyleštěn ručně, aby nedošlo k poškození vzácné látky. Po tomto únavném procesu můžete skutečně cítit síťovinu z uhlíkových vláken, když přejdete rukou po vnější straně.

sportovní vůz v černé přední části působivý design vyrobený výhradně z uhlíkových vláken

Protože na autě není žádná barva ani čirý lak a tenká epoxidová vrstva je vybroušena, je model z uhlíkových vláken ve skutečnosti o 20 kg lehčí než lakovaný Koenigsegg. KNC Regera, který byl nedávno dodán svému majiteli ve Švýcarsku, je první Koenigsegg, který kdy vyrobil toto extrémní a vzrušující řešení. Toto je tedy rozhodně ohromující auto, které si zaslouží pozornost všech.

technologie motoru a odpružení s pneumatikami z konstrukce modelu z uhlíkových vláken

Konečným výsledkem je nový nápadný způsob výroby modelů z uhlíkových vláken. Karoserie auta rychle vychladne, protože materiál je čistý uhlík. Automobilka to použila místo izolační epoxidové nebo lakovací vrstvy s uhlíkovými vlákny vespod. Lesk nabývá vzhledu kovového grafitu, protože každý pramen grafitu je nyní zcela odhalen.

konstrukce modelu z uhlíkových vláken knc regera auto od loga uhlíkových vláken koenigsegg

Tato odvážná specifikace – první pro Koenigsegg a, jak víme, světová novinka – byla objednána a specifikována švýcarským prodejcem Carage. Po autosalonu v Ženevě v březnu 2019 proběhne také slavnostní otevření Carage.

Inovativní design

sportovní vůz sportovní vůz v černé barvě s bočním pohledem na křídlové dveře

Koenigsegg několik let zdokonaloval výrobu modelů z uhlíkových vláken. Značka také efektivně aplikovala materiál na součásti, jako jsou kola, křídla, třísky, křidélka a volanty. Než se rozhodli pro celé auto, byly vzorky vystaveny letnímu horku a slunci, stejně jako mokru a chladu v zimě. Kusy byly také drženy venku několik let, aby se zajistilo, že prvky nebudou mít nepříznivý vliv na úžasný povrch.

sportovní vůz sportovní vůz v černé barvě s výklopnými dveřmi na zadní kapotě švýcarského dealera

Koenigsegg vyrábí díly z uhlíkových vláken třemi různými způsoby:

– Vnější panely jsou broušeny a poté natřeny barvou, čirým lakem nebo kombinací obou.

– Na některých částech uhlíkových vláken pod kapotou je epoxidová vrstva leštěna, což vytváří efekt podobný efektu čirého laku.

– U většiny dílů pod kapotou a v interiéru byl epoxid odstraněn a poté vyleštěn na surový uhlík.

sportovní vůz sportovní interiér vozu s koženými sedadly a volantem z uhlíkových vláken

Velmi delikátní proces, který zahrnuje jak broušení, tak leštění. Okraj chyby je extrémně jemný a může vést buď k dokonalému, lesklému povrchu, nebo zničit vlákna odhalených uhlíkových vláken. Tento poslední proces je poprvé použit pro exteriér při výrobě modelů z uhlíkových vláken.

luxusní auto sportovní auto zpět švýcarský carage dealera

Zajímavým přínosem KNC je, že barvy jsou mnohem měkčí než obnažený uhlík. Ve srovnání s konvenčními povrchovými úpravami je povrch méně citlivý na kamennou třísku a ostré předměty. Výroba modelu z uhlíkových vláken vyžaduje naprosto dokonalý výrobní nástroj, který vám umožní zdokonalit díly sami.

leštěný povrch loga koenigsegg z uhlíkových vláken s povrchovou úpravou z uhlíkových vláken

Neúplné povrchy nelze na konečném panelu těla vyhladit, upravit ani vyrovnat. Každý panel proto musí být dokonalý, než se začne používat v automobilu KNC. Skutečnost, že je takový proces vůbec možný, ukazuje extrémní tolerance a kontrolu kvality výroby Koenigsegg.