Auta, pánský svět

Nejdražší auta na světě pro rok 2019 – kolik stojí luxusní sportovní vozy?

nejdražším autem na světě je rolls -royce sweptail se stříbrnou mřížkou

V tomto příspěvku jsme vytvořili kolekci, která sdružuje 10 nejdražších aut po celém světě. Objevte luxusní značky jako Bugatti Chiron za cenu 2,7 milionu dolarů nebo Rolls Royce Sweptail za 13 milionů dolarů. Některé z nich je ve skutečnosti téměř nemožné koupit, i když máte spoustu peněz. Stejně jako u Ferrari Pininfarina Sergio – tento luxusní sportovní vůz je určen pouze k prodeji zákazníkům vybraným společností Ferrari.

Jaká jsou nejdražší auta na světě v roce 2019?

zadní část luxusního vozu pagani se spojlerem a zadními světly, litá kola a boční zrcátka

Kromě toho, že je automobil dopravní prostředek, může být také cenným uměleckým dílem, které bude oceněno desítky let poté, co bylo vyrobeno. Velká jména jako Lamborghini, Aston Martin a samozřejmě Rolls Royce mají často velmi vysoké ceny a jsou určena pouze pro bohaté sběratele. Z tohoto důvodu je mnoho z nich často vyprodáno, než se vůbec dostanou k publiku.

nejdražší auta na světě 2019 luxusní sportovní vůz extra třídy bugatti chiron blue

Stejně jako u nejdražších hodinek je značka jedním z nejdůležitějších faktorů ovlivňujících cenu auta. Supercars od Bugatti, Pagani, Ferrari, McLaren atd. Vždy stojí hodně peněz, i když jsou to standardní modely. Nejdražší auta světa však mají vždy omezenou sérii. Značky automobilů zpravidla vyrábějí velmi omezené řady modelů s exkluzivními možnostmi a tito jsou pánové ceny.

zadní-luxusní-ferrari-s-výfukem-a-kulatá zadní světla-tlusté pneumatiky-a-znak

Zatímco většina zde uvedených vozíků je pro většinu zcela nedostupná, je na ně čiré potěšení už jen dívat se. Vytvořit takový seznam je však často obtížné, protože výrobci často drží cenu pod pokličkou a uchovávají ji pouze pro potenciální zákazníky. Když také skončí v aukcích, jejich ceny jsou mnohem vyšší než původní. Najděte tedy nejdražší auta, která aktuálně zaujímají první místo v žebříčku 2019.

Bugatti Chiron – 2,7 milionu dolarů

boční pohled na bugatti chiron se slitinovými ráfky

Jako dědic modelu Veyron je nejnovější cena Bugati poměrně vysoká a začíná na přibližně 2,7 milionu dolarů na základě aktuálních směnných kurzů. Očekává se však, že ceny dosáhnou nejméně 3 miliony dolarů dlouho předtím, než se dostanou na trh. Výrobci jej popsali jako „nejvýkonnější, nejrychlejší, nejluxusnější a nejexkluzivnější sportovní vůz na světě“. Je to vize bývalého cara VW Ferdinanda Pieche, který od Bugatti požadoval nejrychlejší vozy.

interiér bugatti chiron s luxusním multifunkčním volantem a koženými sedadly ve světle hnědé barvě

Nové Bugatti, ručně vyrobené v ateliéru, je rychlejší, pokročilejší a výkonnější než model Veyron. Je to dobrý příklad spolupráce leteckého a automobilového inženýrství na vytvoření klasického zařízení, které může dosáhnout rychlosti 430 kilometrů za hodinu. 8,0litrový turbomotor W-16 s výkonem 1 500 koní je nejrychlejším modelem značky Veyron. Zatímco maximální rychlost je na silnici omezena na 420 km za hodinu, skutečná maximální rychlost se teprve testuje.

Pagani Huayra BC – 2,8 milionu dolarů

nejdražší sportovní vůz se sportovními sedadly a sklopnými dveřmi pagani huayra bc v šedé černé barvě

Podle předchozí verze je Pagani Huayra BC nejdražším vozem značky, jaký kdy existoval. Na počest Bennyho Caioly, známého italského investora s pravděpodobně nejlepší sbírkou vozů Ferraris a velmi dobrého přítele Horacia Paganiho, je toto auto potěšením pro milovníky tohoto modelu. Toto auto se poprvé představilo na ženevském autosalonu 2016 a má širší zadní pruh, nové boční pruhy a spoustu skvělých aero funkcí.

interiér pagani huayra bc s červenými částečnými koženými sportovními sedadly a kokpitem s posilovačem nitro turbo

Stejně jako předchozí verze pochází 6,0litrový motor V-12 bi-turbo BC od společnosti AMG s výkonem 790 koní a točivým momentem 1 100 Nm. Tato síla je přenášena na zadní kola přes hnací hřídele stativu. Toho využívá také 7stupňová převodovka Xtrac. Nejúžasnější na tom je, že BC převezme Huayru změnou výchozího modelu 150 milisekund na 75 milisekund. S 1218 kilogramy je model také mnohem lehčí než Huayra díky rozsáhlému použití uhlíkových vláken a dalších lehkých materiálů.

Ferrrari Pininfarina Sergio – 3 miliony dolarů

nejdražší auta italské modely od ferrari se světlomety bez čelního skla

Původně jako koncepční vůz v roce 2013 bylo dosud vyrobeno pouze šest nejdražších vozů tohoto modelu. Jedná se o jedno z nejdražších vozů Ferrari všech dob a vychází z modelu Ferrari 458 Spider. Každá z ručně vyrobených jednotek má rám z uhlíkových vláken a je luxusním kabrioletem se dvěma sedadly. Stejně jako Ferrari 458 nemá střechu, boční okna ani čelní sklo a je lehčí než jeho předkové. Díky tomu je chytřejší a rychlejší, přestože má stejný atmosférický 4,5litrový motor F136F V-8, který na zadní kola posílá 562 koní.

interiér ferrari pininfarina sergio se sportovním volantem a sedadly

Renovovaný interiér také nabízí řadu zajímavých detailů, například aerodynamické opěrky hlavy zabudované přímo v ochranném rámu. Nejkrásnějším faktem tohoto modelu je však to, že majitelé šesti modelů byli vybráni samotnými výrobci, což z něj činí jedno z nejvzácnějších vozidel pouze pro pozvánky.

Aston Martin Valkyrie – 3,2 milionu dolarů

Závodní auto aston martin valkyrie 2019 s aerodynamickým tvarem a kulatou kabinou v šedé barvě

Cena tohoto vozu zatím nebyla oznámena, ale odborníci odhadují, že cena je 3,2 milionu dolarů. Tento model, kterého se dopustil Andy Palmer, nový prezident Aston Martin, kvůli solventnosti a relevanci se skvělými vozy, je renovací starého Aston Martin-Red Bull AM-RB 001. Legenda praví, že Palmer popíjí s Adrianem Neweym a Christian Horner z Red Racing souhlasili. Newey, proslulý aerodynamik za drahým a oceňovaným sportovním vozem Red Bull na trati Formule 1, vyvinul speciálně pro toto auto aerodynamické schéma, které tlačí vzduch přes podvozek, což má za následek přítlak bez použití křídel.

interiér aston martin valkyrie s multifunkčním volantem a monitory

6,5litrový atmosférický motor V-12, speciálně vyvinutý pro Cosworth, má výkonový poměr 1: 1 a je dodáván s hybridním systémem baterií Rimac. Je také vybaven motorem, který produkuje přibližně 1 000 koní. Společnost dosud naplánovala 150 jednotek tohoto modelu a dodávky by měly začít v roce 2019. Kromě toho je v plánu 25 čistě trackových edic, o jejichž cenách můžeme v tuto chvíli jen spekulovat.

Omezená nejdražší auta – Bugatti Masory Vivere – 3,4 milionu dolarů

speciální model bugatti veyron mansory linea vivere v černé a bílé barvě s povrchovou úpravou z uhlíkových vláken

Po vzoru Grand Sport Vitesse Roadster má toto německé auto fantastickou lakovanou karoserii z uhlíkových vláken. Má také nový spoiler s difuzory, chytřejší kabinu, přední masku, větší boční naběračky, zkrácenou kapotu a podobně. Vylepšená LED světla jsou všude vidět na světlometech a zadních světlech, stejně jako v kokpitu.

interiér sedadel bugatti veyron mansory vivere s opěrkami hlavy

Polstrované uhlíkové vlákno zajišťuje estetiku uvnitř i vně vozu. Motor W16 o objemu 8,0 litru může produkovat 1200 koní a 1106 točivých momentů. Původní verze mohla jet až 400 km za hodinu a dostala jméno Car of the Decade 2000-2009.

Lykan Hypersport – 3,4 milionu dolarů

Lykan hypersport nejdražší auta v černé barvě zaparkovaná v přístavu

Světlomety tohoto sportovního vozu jsou vyrobeny z 240 15karátových diamantů, zatímco LED pásy jsou ze 420 15karátových diamantů. Všechny drahokamy jsou také přizpůsobitelné. Vypadá jako obrněné auto s interiérem přímo ze sci -fi filmu. Je zařazen do „Furious 7“ a ve skutečnosti byl navržen jako hlídka policií v Abú Zabí.

lykan hypersport je arabský luxusní sportovní vůz s minimalistickým interiérem

Postaven W Motors v Libanonu, toto je první luxusní arabský sportovní vůz. Ve srovnání s tradičními evropskými velikostmi to není špatné. Kromě svého fantastického vzhledu dokáže třílitrový boxer se šestilitrovým šestiválcovým boxerem umístěným uprostřed vzadu generovat 780 koní prostřednictvím zadních kol a točivý moment 960 newtonmetrů. Model také dokáže dosáhnout 100 km / h za pouhých 2,8 sekundy a rychlost až 380 kilometrů za hodinu.

McLaren P1 LM – 3,6 milionu dolarů

mclaren p1 lm v oranžově černém sportovním stylu na silnici

Nejedná se o sériové vozidlo vytvořené s ohledem na vybrané kupující z USA, Japonska, Velké Británie a Spojených arabských emirátů. Vůz má mnoho společného s P1 GTR a ikonickým silničním vozem McLaren F1. Například pozlacení, které obklopuje motorový prostor 3,8litrovým twin-turbo V-8. Je však také mnohem chytřejší než P1 GTR.

volant mclaren p1 lm jako závodní auto s mnoha funkcemi

Vůz nejenže váží o 60 kg méně než předchozí verze, ale upravené zadní křídlo a zvětšený přední rozdělovač kombinují a generují o 40% více přítlaku ve srovnání s P1-GTR. Neuvěřitelnou aerodynamiku je vidět tam, kde padá na vedlejší kolej a dokáže vyrobit 1000 koní. Doposud se prodalo pouze pět kusů.

Lamborghini Veneno Roadster – 4,5 milionu dolarů

nejdražší roadster lamborghini veneno viděný z vone s letadlem v pozadí

Téměř jako mimozemská kosmická loď může toto auto dosahovat rychlostí, které ztěžují pobyt na zemi. 6,5litrový motor V12 se sedmistupňovou manuální převodovkou ISR s automatickou spojkou ISK se dokáže točit při 8 400 otáčkách za minutu, aby poskytl výkon 740 koní a točivý moment 687 Nm. To znamená, že auto dosáhne rychlosti 96 kilometrů za hodinu po dobu 2,9 sekundy. Odpružená oblast je uspořádána na tyči řízeném zavěšení. Celková hmotnost tohoto vozidla z uhlíkových vláken je pouhých 1735 km, přestože je poháněno systémem pohonu všech kol.

interiér lamborghini veneno roadster červená černá s konzolí

Aktuálně je tam jen 9 kusů, velkým problémem je, že nejdražší auta mohou změnit ceny za šílený prodej. Jeden z nich se například prodal za 11 milionů dolarů. Toto auto bylo nejdražší na světě. V první šarži byly navíc zákazníkům k dispozici pouze tři z nich. Došlo k šílenému tahanění, aby se jejich zbývající dostali do rukou.

Koenigsegg CCXR Trevita – 4,8 milionu dolarů

Model Koenigsegg ccxr trevita s kabrioletem potaženým diamantem

Nejdražší sériové auto, které je registrované a potažené skutečnými diamanty. Uhlíková vlákna jsou ve skutečnosti potažena pryskyřicí impregnovanou diamantovým prachem, takzvanou Koenigsegg Proprietary Diamond Weave. Tato technologie přeměnila vlákna z tradiční černé na lesklou, stříbřitě bílou, díky čemuž je karoserie tohoto vozu známá svým jedinečným designem a dokonalostí.

interiér koenigsegg ccxr trevita s koženým kováním

A to není vše. Pod nátěrem je 4,8litrový motor V8 se dvěma kompresory. Vozidlo také dosahuje celkového výkonu 1 004 koní a točivého momentu 1080 Nm. To znamená, že je ideálně vybaven pro předjíždění na dálnici. Toto vozidlo má také jedinečné dvojité karbonové zadní křídlo, výfukový systém Iconell, mnoho nárazových polštářů, karbonové brzdy, informační a zábavní systém, sdružený přístroj s chronometrem, systémy monitorování pneumatik a hydraulický systém. Původně byly k dispozici pouze tři z tohoto modelu, než se staly dvěma, protože uhlíková vlákna způsobovala příliš obtížnou a časově náročnou výrobu v pravidelných intervalech.

Rolls Royce Sweptail – 13 milionů dolarů

nejdražší auta rolls royce zpět jako od luxusních jachet oválných a ušlechtilých v modré barvě

Než nejdražší auta dostanou svou cenu, obvykle nejsou na prodej jako modely. To je samozřejmě dáno tím, že svou jedinečnost získávají podle speciálních požadavků na objednávku pro speciální zákazníky. Toto speciální, exkluzivní auto přichází s karoserií na míru, která připomíná dávné královské vozy. Pravděpodobně po vzoru Ghost, toto auto pojme pouze dvě osoby.

interiér rolls royce sweptailu v béžové barvě s dřevěným pravým volantem

Střešní okno je zcela panoramatické a pohybuje se hodně podobně jako závodní jachty podle pokynů klienta. Něco velmi cool v interiéru, který je ručně vyroben ze dřeva a kůže, jsou skryté kufříky. Používají se hlavně k držení notebooků za každými dveřmi. Nejdražší auto na světě má působivý design jachet a vychází z modelů 20. a 30. let minulého století. Majitel je náhodou sběratel superjachet a soukromých letadel.