Šatny a nábytek do chodby

Postavte si šatnu ze starých dveří sami: Pokyny a další nápady

Šatna ze starých dveří -instrukce-konzolový stůl-doplněk

Nelíbí se vám představa jednoduchého háčku na zavěšení bund a oblečení ve vstupní části? Pak se podívejte na tento úžasný a naprosto proveditelný DIY projekt: šatna ze starých dveří. Staré dveře lze nádherně přestavět a někdy mají nádherné starožitné kouzlo. A samozřejmě stále existuje mnoho způsobů, jak na těchto dveřích vytvořit úložný prostor. Ukážeme vám pár skvělých nápadů.

Vyrobte si šatnu ze starých dveří s poličkou sami

Upgradujte svůj vlastní šatník ze starých dveří

Materiály:

 • tři dveřní kliky se zadní deskou ve vintage vzhledu
 • knoflík skříně
 • krásné staré dveře do pokoje
 • Barevný lak
 • 50 mm drátěné kolíky
 • 40 mm drátové kolíky
 • tři dřevěné panely 60 x 30 cm
 • 2 x 70 cm dřevěné nohy stolu
 • Lepidlo na drevo
 • Závěsné šrouby M4 40 mm

Nástroje:

 • Phillips šroubovák
 • vrtat
 • 24 mm vrták
 • Malířský štětec
 • Akumulátorová pistole na nehty 18 GA pro hřebíky 15 – 50 mm

Můžete použít několik pomocných rukou navíc. Vzhledem k povaze úhlu 90 stupňů a použití pistole na nehty by bylo bezpečnější pro dvě osoby sestavit šatník.

šatna-věk-dveře-pokyny-lepidlo na dřevo

Krok 1: V první řadě by měly být dveře vyčištěny a vybroušeny. Nejlepší je povrch lehce zdrsnit ručně brusnou houbičkou nebo smirkovým papírem, aby barva lépe přilnula. To lze také použít k vyhlazení ostrých hran.

šatna-věk-dveře-pokyny-stavět-dřevo-konzola-stůl

Krok 2: K vybudování základu pro šatnu budete potřebovat dvě dřevěné desky a dvě nohy stolu. Odřízněte dřevěný panel tak, aby odpovídal velikosti starých dveří. V tomto případě jsou dveře široké dvě stopy.

Umístěte první dřevěnou desku (60 x 30 cm) na podlahu a umístěte nohy stolu svisle na oba konce. Tužkou označte požadovanou polohu nohou stolu.

Krok 3: Naneste lepidlo na dřevo a přilepte nohu stolu, kam chcete.

Krok 4: Namontujte druhou dřevěnou desku jako desku stolu na nohy stolu. První dřevěnou desku položte na podlahu lepenými nohami stolu nahoru. Ujistěte se, že jsou v úhlu 90 stupňů. Pomocí pistole na nehty a 40 mm hřebíků přibijete desku stolu na místo. Otočte konstrukci a opakujte na druhé straně, aby bylo vše dobře upevněno.

šatna-věk-dveře-konzola-stůl-připojení

Krok 5: Nyní by měla být konstrukce stolu připevněna ke dveřím. Položte konstrukci dveří a stolu na jejich stranu a přilepte základní desku na konec dveří. Upravte přesně oba prvky, jinak nebude šatník stát rovně vzpřímeně. Pomocí nastřelovací pistole a 40mm hřebíků přibijte spodní desku ke dveřím. Pracujte zleva doprava.

Krok 6: Postavte dveře a konstrukci stolu vzpřímeně a opakujte výše uvedený krok pro desku stolu. Na okraj stolu naneste tenkou vrstvu lepidla na dřevo a přitlačte na dveře. Deska stolu je přibita ke dveřím hřebíkovačkou.

skříň-věk-dveře-návod-dřevěná-polička-držák

Poznámka: Vyrovnání pistole na nehty může být obtížný úkol. Pokud se hřebík pokřiví a ne rovnou skrz dveře a dřevěnou výplň, můžete jej vždy odtrhnout řezacími kleštěmi.

Krok 7: Sestavte horní polici.

Nejprve jsou na dveře namontovány police a poté police. Celé to položte na bok, aby byla montáž jednodušší. Naneste tenkou vrstvu lepidla na dřevo podél zadní části konzoly police a přilepte ji ke dveřím. Horní hrana konzoly police by měla být v jedné linii s hranou dveří. Pomocí nastřelovací pistole a 40mm hřebíků připevněte zadní část konzoly police ke dveřím. Poté stejným způsobem sestavte polici.

šatna-věk-dveře-malování

Krok 8: Nyní můžete vymalovat hotový šatník! Zde byla zvolena krásná modrošedá barva. Můžete ale také použít různé malířské techniky a dát kusu nábytku použitý vzhled. Šatna je vymalována požadovanou barvou. Poté jsou hrany a oblouky broušeny tenkým brusným papírem. Pokud použijete několik vrstev barvy, v pískovaných oblastech se třpytí různé nuance. Více si o tom můžete přečíst zde.

skříň-věk-dveře-háček-klika

Krok 9: Namontujte kliky jako háčky. Nejprve označte místo, kde by měly být přesně připevněny. Dobře si rozmyslete výšku. Nechcete, aby vaše bundy sahaly přes desku stolu.

Označte otvor, kde bude šroub upevněn. Předvrtejte otvory ve dveřích pomocí vrtáku 24 mm. Pomocí závěsných šroubů připevněte kliku ke dveřím.

šatní skříň-věk-dveře-háček-dámy-tašky-bundy

Krok 10: Na boční stranu dveří můžete také namontovat knoflík skříně, takže můžete zavěsit i dámskou tašku nebo klobouk. Důležité klíče mohou také najít své obvyklé místo na hácích. Vyberte háčky podle zamýšleného použití.

šatna-věk-dveře-police-stavět-si-ozdobit

Jednou z výhod tohoto šatníku je jeho univerzálnost. Vytváří úložný prostor, udržuje pořádek a vylepšuje chodbu.

To, co je potřeba často, by mělo být snadno dostupné. To, co se používá méně často, může skončit na horní polici. Můžete tam uložit drobné doplňky, jako jsou čepice, šály, rukavice, šály a rukavice. Obsah je bezpečně chráněn před prachem a nečistotami v úložném boxu s víkem. V každém případě je prohlížení oken nebo štítků praktické.

Koše pod konzolí také poskytují další úložný prostor. Jsou ideální pro ukládání časopisů, novin, deštníků nebo dokonce dětských hraček. Úložné koše s příjemnou strukturou vyzařují na chodbě přátelskou atmosféru.

Konzolový stůl je všestranný

kabát-věšák-dveře-police-stavět-si-malovat-červený

Malý stůl konzoly má místo pro malé předměty nebo často používané položky. Na chodbě obvykle funguje jako polička na klíčenky nebo kabelky. Může to ale být také jasně viditelné místo pro vázy, fotografie nebo sezónní dekorace. Se zrcadlem lze konzolu použít také jako praktický toaletní stolek.

Desku stolu lze opticky zvýraznit kontrastní barvou. Jako v příkladu výše. Celá skříň je natřena jasně červenou barvou, pouze deska stolu je černá. Na dveře je upevněn pouze jeden hák, uprostřed. Své místo si tam našel nádherný věnec z gypsophily. Křišťálová klika je také krásný detail.

Šatna ze starých dveří – varianta bez vrtání a přibíjení

šatna-rustikální-chodba-věnec-proutěný koš

Pro ty, kteří nejsou tak dobří s vrtačkou a hřebíkovačkou, je dobrý nápad následující nápad. Dveře jsou jednoduše podepřeny mezi stěnu chodby a volně stojící konzolový stůl. Ušetří vám to spoustu námahy, ale výsledek je stejně účinný.

Předsíňová skříň vždy prozradí něco o zvycích, preferencích a stylu zařizování obyvatel. Proto by nemělo být při návrhu interiéru opomíjeno. Nechte předsíňovou skříň, aby se stala výrazem vašeho individuálního stylu bydlení. Pokud se vám například líbí rustikální styl, stačí dveře přebrousit a působit tak starým a opotřebovaným dojmem, jak to jen bude možné. Juta, větvičky a proutí dokonale dotváří vzhled.

Šatna ze starých dveří s lavicí

šatna-hala-staré-dveře-skleněná lavice

Pokud chcete místo, kde si můžete posedět před šatnou a pohodlně si sundat boty, lavička ve vintage stylu by byla lepším doplňkem dveřní šatny. K tomu by mělo být odstraněno opěradlo lavice. Poté jsou ze zadní strany dveří přibity sedadlo a loketní opěrky. Věnec vyrobený z kousků látky a ozdobné polštáře jsou krásné barevné akcenty, které dokonale ladí s barvami šatníku.

šatna-staré-dveře-háček-kapsa-lavice-integrovaná

Úzká lavice do šatny je nejen pohodlným sedadlem, ale také ideálním úložným prostorem. Každý den nošené boty si nacházejí své místo v malé skříňce na boty. Velké zásuvky jsou velmi praktické, pokud chcete něco rychle uložit. Vaše chodba je vždy uklizená – už žádné boty stojící kolem!

skládací lavice

šatna-staré-dveře-skládací lavice

Co je zvláštního na této krásné skříni s lavicí? Sedadlo lze sklopit. K tomuto účelu se nejlépe hodí tyčové závěsy, známé také jako pantové závěsy, protože poskytují rovnoměrnou oporu klapkovým dveřím a pomáhají rozložit váhu, když někdo sedí na lavičce. Závěs tyče lze zkrátit na požadované rozměry pomocí pily na kov. Při montáži věnujte pozornost směru otevírání.

Hák

šatna-staré-dveře-venkovský-styl-vinobraní-háčky

Koneckonců to, co dělá ze dveří šatnu, jsou háčky. V závislosti na vašem vkusu můžete použít jednoduché háčky v jedné barvě. Ale háčky ve vintage stylu by se k tomuto zastaralému kusu nábytku hodily lépe. Nebo ještě lépe: další staré položky, které lze také znovu použít. Například barevné knoflíky na nábytek nebo staré příbory.

Staré dveře jako zahradní stůl

zahradní stůl-staré-dveře-sklad-zahradní-nářadí-výsadba stůl

Rostlinný stůl je praktická věc pro každého, kdo rád pracuje jako hobby zahradník. Můžete na něm nejen pohodlně repotovat ve stoje. Nabízí také další úložný prostor pro různé květináče nebo pytle zalévací půdy. Při zavěšení na praktických hácích jsou nástroje vždy po ruce.

Stůl ze starých dveří

stůl-staré-dveře-nápad-jídelna-zahrada

Existuje mnoho způsobů, jak si vyrobit nábytek ze starých dveří. Další myšlenkou, kterou lze velmi snadno implementovat, je postavit stůl ze starých dveří. Protože je díky svým rozměrům perfektní deskou stolu. Vše, co potřebujete, je vhodný rám stolu. Broušené, nově natřené dveře na ně jednoduše namontujete jako desku stolu. Tento jídelní stůl nabízí místo až pro 8 osob a je také ideální pro použití na zahradě!

Poznámka: Pokud se jedná o kazetové dveře, volná místa na povrchu dveří mohou být problémem. Skleněná deska nahoře nabízí dobré řešení. Karty nebo fotografie lze viditelně uložit do dveřních přihrádek pod sklem.

old-door-desk-stolní-ikea-kozlíček

Šatny a nábytek do chodby

Postavte si šatnu ze starých dveří sami: Pokyny a další nápady

Šatna ze starých dveří -instrukce-konzolový stůl-doplněk

Nelíbí se vám představa jednoduchého háčku na zavěšení bund a oblečení ve vstupní části? Pak se podívejte na tento úžasný a naprosto proveditelný DIY projekt: šatna ze starých dveří. Staré dveře lze nádherně přestavět a někdy mají nádherné starožitné kouzlo. A samozřejmě stále existuje mnoho způsobů, jak na těchto dveřích vytvořit úložný prostor. Ukážeme vám pár skvělých nápadů.

Vyrobte si šatnu ze starých dveří s poličkou sami

Upgradujte svůj vlastní šatník ze starých dveří

Materiály:

 • tři dveřní kliky se zadní deskou ve vintage vzhledu
 • knoflík skříně
 • krásné staré dveře do pokoje
 • Barevný lak
 • 50 mm drátěné kolíky
 • 40 mm drátové kolíky
 • tři dřevěné panely 60 x 30 cm
 • 2 x 70 cm dřevěné nohy stolu
 • Lepidlo na drevo
 • Závěsné šrouby M4 40 mm

Nástroje:

 • Phillips šroubovák
 • vrtat
 • 24 mm vrták
 • Malířský štětec
 • Akumulátorová pistole na nehty 18 GA pro hřebíky 15 – 50 mm

Můžete použít několik pomocných rukou navíc. Vzhledem k povaze úhlu 90 stupňů a použití pistole na nehty by bylo bezpečnější pro dvě osoby sestavit šatník.

šatna-věk-dveře-pokyny-lepidlo na dřevo

Krok 1: V první řadě by měly být dveře vyčištěny a vybroušeny. Nejlepší je povrch lehce zdrsnit ručně brusnou houbičkou nebo smirkovým papírem, aby barva lépe přilnula. To lze také použít k vyhlazení ostrých hran.

šatna-věk-dveře-pokyny-stavět-dřevo-konzola-stůl

Krok 2: K vybudování základu pro šatnu budete potřebovat dvě dřevěné desky a dvě nohy stolu. Odřízněte dřevěný panel tak, aby odpovídal velikosti starých dveří. V tomto případě jsou dveře široké dvě stopy.

Umístěte první dřevěnou desku (60 x 30 cm) na podlahu a umístěte nohy stolu svisle na oba konce. Tužkou označte požadovanou polohu nohou stolu.

Krok 3: Naneste lepidlo na dřevo a přilepte nohu stolu, kam chcete.

Krok 4: Namontujte druhou dřevěnou desku jako desku stolu na nohy stolu. První dřevěnou desku položte na podlahu lepenými nohami stolu nahoru. Ujistěte se, že jsou v úhlu 90 stupňů. Pomocí pistole na nehty a 40 mm hřebíků přibijete desku stolu na místo. Otočte konstrukci a opakujte na druhé straně, aby bylo vše dobře upevněno.

šatna-věk-dveře-konzola-stůl-připojení

Krok 5: Nyní by měla být konstrukce stolu připevněna ke dveřím. Položte konstrukci dveří a stolu na jejich stranu a přilepte základní desku na konec dveří. Upravte přesně oba prvky, jinak nebude šatník stát rovně vzpřímeně. Pomocí nastřelovací pistole a 40mm hřebíků přibijte spodní desku ke dveřím. Pracujte zleva doprava.

Krok 6: Postavte dveře a konstrukci stolu vzpřímeně a opakujte výše uvedený krok pro desku stolu. Na okraj stolu naneste tenkou vrstvu lepidla na dřevo a přitlačte na dveře. Deska stolu je přibita ke dveřím hřebíkovačkou.

skříň-věk-dveře-návod-dřevěná-polička-držák

Poznámka: Vyrovnání pistole na nehty může být obtížný úkol. Pokud se hřebík pokřiví a ne rovnou skrz dveře a dřevěnou výplň, můžete jej vždy odtrhnout řezacími kleštěmi.

Krok 7: Sestavte horní polici.

Nejprve jsou na dveře namontovány police a poté police. Celé to položte na bok, aby byla montáž jednodušší. Naneste tenkou vrstvu lepidla na dřevo podél zadní části konzoly police a přilepte ji ke dveřím. Horní hrana konzoly police by měla být v jedné linii s hranou dveří. Pomocí nastřelovací pistole a 40mm hřebíků připevněte zadní část konzoly police ke dveřím. Poté stejným způsobem sestavte polici.

šatna-věk-dveře-malování

Krok 8: Nyní můžete vymalovat hotový šatník! Zde byla zvolena krásná modrošedá barva. Můžete ale také použít různé malířské techniky a dát kusu nábytku použitý vzhled. Šatna je vymalována požadovanou barvou. Poté jsou hrany a oblouky broušeny tenkým brusným papírem. Pokud použijete několik vrstev barvy, v pískovaných oblastech se třpytí různé nuance. Více si o tom můžete přečíst zde.

skříň-věk-dveře-háček-klika

Krok 9: Namontujte kliky jako háčky. Nejprve označte místo, kde by měly být přesně připevněny. Dobře si rozmyslete výšku. Nechcete, aby vaše bundy sahaly přes desku stolu.

Označte otvor, kde bude šroub upevněn. Předvrtejte otvory ve dveřích pomocí vrtáku 24 mm. Pomocí závěsných šroubů připevněte kliku ke dveřím.

šatní skříň-věk-dveře-háček-dámy-tašky-bundy

Krok 10: Na boční stranu dveří můžete také namontovat knoflík skříně, takže můžete zavěsit i dámskou tašku nebo klobouk. Důležité klíče mohou také najít své obvyklé místo na hácích. Vyberte háčky podle zamýšleného použití.

šatna-věk-dveře-police-stavět-si-ozdobit

Jednou z výhod tohoto šatníku je jeho univerzálnost. Vytváří úložný prostor, udržuje pořádek a vylepšuje chodbu.

To, co je potřeba často, by mělo být snadno dostupné. To, co se používá méně často, může skončit na horní polici. Můžete tam uložit drobné doplňky, jako jsou čepice, šály, rukavice, šály a rukavice. Obsah je bezpečně chráněn před prachem a nečistotami v úložném boxu s víkem. V každém případě je prohlížení oken nebo štítků praktické.

Koše pod konzolí také poskytují další úložný prostor. Jsou ideální pro ukládání časopisů, novin, deštníků nebo dokonce dětských hraček. Úložné koše s příjemnou strukturou vyzařují na chodbě přátelskou atmosféru.

Konzolový stůl je všestranný

kabát-věšák-dveře-police-stavět-si-malovat-červený

Malý stůl konzoly má místo pro malé předměty nebo často používané položky. Na chodbě obvykle funguje jako polička na klíčenky nebo kabelky. Může to ale být také jasně viditelné místo pro vázy, fotografie nebo sezónní dekorace. Se zrcadlem lze konzolu použít také jako praktický toaletní stolek.

Desku stolu lze opticky zvýraznit kontrastní barvou. Jako v příkladu výše. Celá skříň je natřena jasně červenou barvou, pouze deska stolu je černá. Na dveře je upevněn pouze jeden hák, uprostřed. Své místo si tam našel nádherný věnec z gypsophily. Křišťálová klika je také krásný detail.

Šatna ze starých dveří – varianta bez vrtání a přibíjení

šatna-rustikální-chodba-věnec-proutěný koš

Pro ty, kteří nejsou tak dobří s vrtačkou a hřebíkovačkou, je dobrý nápad následující nápad. Dveře jsou jednoduše podepřeny mezi stěnu chodby a volně stojící konzolový stůl. Ušetří vám to spoustu námahy, ale výsledek je stejně účinný.

Předsíňová skříň vždy prozradí něco o zvycích, preferencích a stylu zařizování obyvatel. Proto by nemělo být při návrhu interiéru opomíjeno. Nechte předsíňovou skříň, aby se stala výrazem vašeho individuálního stylu bydlení. Pokud se vám například líbí rustikální styl, stačí dveře přebrousit a působit tak starým a opotřebovaným dojmem, jak to jen bude možné. Juta, větvičky a proutí dokonale dotváří vzhled.

Šatna ze starých dveří s lavicí

šatna-hala-staré-dveře-skleněná lavice

Pokud chcete místo, kde si můžete posedět před šatnou a pohodlně si sundat boty, lavička ve vintage stylu by byla lepším doplňkem dveřní šatny. K tomu by mělo být odstraněno opěradlo lavice. Poté jsou ze zadní strany dveří přibity sedadlo a loketní opěrky. Věnec vyrobený z kousků látky a ozdobné polštáře jsou krásné barevné akcenty, které dokonale ladí s barvami šatníku.

šatna-staré-dveře-háček-kapsa-lavice-integrovaná

Úzká lavice do šatny je nejen pohodlným sedadlem, ale také ideálním úložným prostorem. Každý den nošené boty si nacházejí své místo v malé skříňce na boty. Velké zásuvky jsou velmi praktické, pokud chcete něco rychle uložit. Vaše chodba je vždy uklizená – už žádné boty stojící kolem!

skládací lavice

šatna-staré-dveře-skládací lavice

Co je zvláštního na této krásné skříni s lavicí? Sedadlo lze sklopit. K tomuto účelu se nejlépe hodí tyčové závěsy, známé také jako pantové závěsy, protože poskytují rovnoměrnou oporu klapkovým dveřím a pomáhají rozložit váhu, když někdo sedí na lavičce. Závěs tyče lze zkrátit na požadované rozměry pomocí pily na kov. Při montáži věnujte pozornost směru otevírání.

Hák

šatna-staré-dveře-venkovský-styl-vinobraní-háčky

Koneckonců to, co dělá ze dveří šatnu, jsou háčky. V závislosti na vašem vkusu můžete použít jednoduché háčky v jedné barvě. Ale háčky ve vintage stylu by se k tomuto zastaralému kusu nábytku hodily lépe. Nebo ještě lépe: další staré položky, které lze také znovu použít. Například barevné knoflíky na nábytek nebo staré příbory.

Staré dveře jako zahradní stůl

zahradní stůl-staré-dveře-sklad-zahradní-nářadí-výsadba stůl

Rostlinný stůl je praktická věc pro každého, kdo rád pracuje jako hobby zahradník. Můžete na něm nejen pohodlně repotovat ve stoje. Nabízí také další úložný prostor pro různé květináče nebo pytle zalévací půdy. Při zavěšení na praktických hácích jsou nástroje vždy po ruce.

Stůl ze starých dveří

stůl-staré-dveře-nápad-jídelna-zahrada

Existuje mnoho způsobů, jak si vyrobit nábytek ze starých dveří. Další myšlenkou, kterou lze velmi snadno implementovat, je postavit stůl ze starých dveří. Protože je díky svým rozměrům perfektní deskou stolu. Vše, co potřebujete, je vhodný rám stolu. Broušené, nově natřené dveře na ně jednoduše namontujete jako desku stolu. Tento jídelní stůl nabízí místo až pro 8 osob a je také ideální pro použití na zahradě!

Poznámka: Pokud se jedná o kazetové dveře, volná místa na povrchu dveří mohou být problémem. Skleněná deska nahoře nabízí dobré řešení. Karty nebo fotografie lze viditelně uložit do dveřních přihrádek pod sklem.

old-door-desk-stolní-ikea-kozlíček