Šatny a nábytek do chodby

Navrhování chodby – nápady a tipy na příjemný vstupní prostor

Design chodby šalvěj-zelená-stěna-barva-malba-hala nábytek-botník-dřevo-bílá

První dojem pro náš byt nebo dům je vytvořen na chodbě, proto by měl být na jedné straně krásný a příjemný a na druhé straně splňovat spoustu praktických požadavků. Na chodbě rozhodně potřebujete dostatek místa na zavěšení a odložení kabátů, bund a bot, zrcátko na kontrolu zrcátka před odchodem z domu a také úložný prostor na klíče a mobilní telefony & Co se správným designem stěn, osvětlením a šatnovým nábytkem, i úzká chodba vás a vaše hosty může příjemně přivítat. Dnes se podělíme o několik tipů na design chodby, které by vám mohly pomoci s tímto obtížným úkolem.

Navrhněte chodbu – správnou barvu a design stěn

Koridorová malba-máta-zelená-ořech-šatna-sada-podlaha-dlaždice-vzhled dřeva

Protože většina chodeb nemá okna a je trochu ponurá, musíte se spolehnout na světlé barvy. Malovat stěny v odstínech bílé nebo pastelových barvách, jako je mátově zelená nebo růžová. Takže můžete oklamat oko a udělat chodbu větší. Nástěnná barva by také měla být odolná proti otření a odolná proti opotřebení, aby bylo možné snadno odstranit stopy používání.

Navrhněte stěny v chodbě tapetou

předsíň design stěna design-tapeta-pastelové-zelené-květinové-vzor-závěsná světla

Samozřejmě můžete také zdůraznit chodbu květinovými nebo geometrickými tapetami, ale dávejte pozor, aby tato alternativa nebyla příliš robustní. Samolepka na zeď s přátelským příslovím může přivítat vaše hosty u dveří.

Podlahy na chodbě

Koridorová designová podlaha-dlažba-dřevěný vzhled

Dlaždice jsou robustní a snadno se o ně pečuje – ideální podlahová krytina pro chodbu. Hrubá obuv, špína a vlhkost by na dlažbu nezapůsobily. Světelné koridorové dlaždice v krémových tónech také podporují efekt světlých barev stěn a dodávají vstupnímu prostoru přátelský vzhled. Díky trendovému vzhledu obkladů a dlažeb ve dřevě a přírodním kameni není ani nejmenší drobeček špíny okamžitě vidět.

chodba-design-podlahy-patchwork-cement-dlaždice-vzor

Pokud se rozhodnete pro patchwork cementové dlaždice na chodbě, téměř nepotřebujete žádnou jinou dekoraci. Barevné vzory dodávají vstupnímu prostoru během chvilky velmi domácký charakter. Malá chodba s takovou podlahovou krytinou však může někdy působit ustaraně.

Výběr správného nábytku do chodby

chodba-design-stěna-barva-kámen-šedá-šatna-sada-bílá-dřevěné-prvky

Chodby jsou často úzké, mají nepříznivý půdorys a omezenou podlahovou plochu. Aby každodenní provoz fungoval perfektně, je zapotřebí flexibilní nábytek a dostatek úložného prostoru na chodbě. V úzkých chodbách je velmi důležité udržovat chodníky volné, proto vybírejte nábytek do chodby co nejplytší. Velmi praktické s Předsíňová skříň je kombinací skříní, zásuvek a otevřených přihrádek. S těmito vizuálně sladěnými sadami šaten by vaše chodba vypadala pěkně uklizená a upravená.

Co dělat s botami Pro úzkou chodbu se doporučuje botník se sklopnými přihrádkami, protože je mělký a stále nabízí dostatek úložného prostoru. Lavice na chodbě je také ideální pro pohodlné nazouvání a vyzouvání bot, zvláště pokud je pod botami prostor pro boty. V domech s velkou chodbou mohou být bundy, boty a domácí spotřebiče, jako jsou vysavače a košťata, uloženy ve velké předsíňové skříni s posuvnými dveřmi.

Osvětlení na chodbě

chodba-design-podlahy-patchwork-obklady-vestavěná skříň-zrcadlo-čela-osvětlení-bodová světla

Promyšlené osvětlení hraje důležitou roli v návrhu chodby. Světla na chodbě by měla dobře osvětlit cestu a nezabírat mnoho místa. Nejvhodnější jsou nástěnná a plochá stropní světla. Bodová světla na kabelových a tyčových nebo přípojnicových systémech slibují velkou flexibilitu a mohly by být užitečné pro osvětlení šaten. Cílené poskytují dostatečné světlo tam, kde je potřeba. Detektor pohybu pro osvětlení haly by byl příjemným řešením, pokud chcete být velmi pohodlní.