architektura

Tajný dům na stromě ukrytý v kanadských lesích – HemLoft

lesní dům strom joel allen

A dům na stromě, ukrytý v lesích kanadského Whistleru upoutal pozornost milovníků designu po celém světě a téměř tři roky se stále vypráví vzrušující příběh o jeho vzniku.

Stromový dům Joela Allena

malý most k domu na stromě

Joel Allen, 31letý softwarový designér, postavil tento ve tvaru vejce dům na stromě v roce 2009 poté, co selhalo jeho spuštění a chtěl udělat něco nového. Joel začal podnikat dlouhé procházky lesem se starým hipisákem jménem Old Man John. Nakonec to vedlo k rozhodnutí opravdu úžasného domu na stromě. Problém je v tom, že Joel neměl žádné peníze ani pozemky, takže většinu materiálů dostal zdarma a stavbu postavil na pozemku, který nevlastnil.

Dům na stromě v sférickém tvaru

strom dům dřevěná konstrukce kanada

Láskyplně po dobu několika let s použitím převážně recyklovaných materiálů a s pomocí přátel vytvořil Joel skutečně jeden z nejdokonalejších návrhů domů na stromě, jaké jsme za ta léta viděli.

Konstrukce

stavba podpory stromového domu

Dvoupatrový dům na stromě je zcela podepřen jedlovcem a zahrnuje terasu s posuvnými skleněnými dveřmi, zcela uzavřený obytný prostor a střechu okna. Prosklená střecha poskytuje světlo a lepší větrání. Po vybudování modelu Joel a jeho přátelé architekti udělali mini-dům ve tvaru vejce o něco širší, aby se zvětšil vnitřní prostor.

Světlíky pro osvětlení a větrání

dům obytná struktura strom světlík les landshcaft

Joel tento projekt tajil tři roky, protože věděl, že kanadští úředníci nebudou nadšeni, když se dozvědí, že stavěl půdu bez povolení, a tak nakonec kontaktoval časopis Dwell, který vydal první publikaci o napsaném příběhu. Od té doby je však budoucnost vzrušujícího projektu nejistá.

                                          z Joel Allen

Malá kuchyně

malá kuchyňka na stromě joel allen

Design dřeva

dřevěný design Treehouse pracovní plocha

Obývací pokoj

stromový design interiéru joel allen

Noční osvětlení

Hemloft-Treehouse-Lighting-Kanada

vstup

dřevěný dům kamenná dekorace vchod

strom dům koule les joel allen

Hemloft Canada Joel Allen

kmen stromu ukrytý v lesní kanadě