architektura

Spirálový minimalistický design domu ve španělském rybářském městě

inovativní design domu - klikatý minimalistický dům

„Momo Estudio“ – architekti ve španělské Murcii

Tento atraktivní, kreativní, moderní Dům design obsahuje vkusný a nápaditý systém zvlněných prvků pro propojení oddělených obytných prostor a několika pater. Dům se nachází ve staré čtvrti „Fisheries Town“ v El Campello ve Španělsku. Okolní architektura se vyznačuje specifickým a tradičním stylem a domy jsou vysoké většinou 1–2 podlaží. Navrhování domu na relativně malé ploše mezi dvěma budovami představovalo pro architekty výzvu. Jediný způsob, jak udělat dům prostorným, byla vysoká budova.

Spirálový minimalistický design domu

design spirálového domu - skleněná střecha

Celý Vzhled interiéru je navržen v bílé barvě, takže barva a světlo vytvářejí iluzi větší místnosti. Průsvitné stěny vytvářejí světlý dům. Sluneční světlo také prochází několika okny na vysoké střeše. Že Dům design je typicky minimalistický – vkusný nábytek kombinuje funkčnost a formu. Design bílého domu není v žádném případě přetížený – v obytném prostoru nelze najít nic nadbytečného. Důraz je kladen na krásnou architekturu.

Spirálový minimalistický dům ve Španělsku

zajímavé minimalistické konstrukční střešní okno

Hlavní charakteristikou domu je systém vzájemně souvisejících oblouků, které spojují točitá schodiště, křivolaké stěny a klikaté chodby. Zakřivené tvary různých architektonických prvků připomínají reliéf této typické pobřežní oblasti.

Ačkoli fasáda tohoto domu je v zásadě minimalistická, některé prvky (jako balkony) jsou přidány, aby vytvořily vizuální spojení s ostatními budovami podél ulice. Díky systému několika balkonů, které jsou stále menší odspodu nahoru, již obdélníkový tvar domu nepůsobí tak dominantně nebo nevhodně.

Návrh interiéru – klikatý dům

zajímavý minimalistický design interiéru - balkon

Tento dům je možná relativně malý, ale to bílý design interiéru vypadá neuvěřitelně krásně. Snad nejlépe dům identifikuje hlavní točité schodiště, které se točí do střechy. Na oblohu vidíte kulaté skleněné okno na střeše. Dramatická souhra světla a stínu vytváří v tomto úchvatném domě jedinečnou atmosféru.

 Od Jaz

Spirálový minimalistický design domu - střecha

Sluneční terasa dřevěné relaxační lehátko

Pohovka, kuchyň, jídelní nábytek v bílé barvě

bílé vysoce lesklé kuchyňské kulaté jídelní židle

ložnice dvě samostatné postele a bílé stěny

V kuchyni na chodbě stoupá dřevěná podlaha

Kuchyně, jídelní nábytek v bílé barvě

Schodiště prosklené stěny bílé zábradlí