architektura

Moderní, snadno udržovatelný letní dům napodobuje své okolí

Moderní letohrádek na ostrově Skatoz od Filter Arkiteketer z Osla

elegantní plážový dům se snadnou péčí

Tento moderní Letní dům se nachází ve Skatoy, ostrově v nádherném souostroví na jižním pobřeží Norska. Tento vzrušující projekt zahrnoval rekonstrukci starého sídla. Původní dům nebylo možné obnovit, protože jeho konstrukce byla zcela shnilá. Nově vytvořené Letní dům má moderní tvar, který inovativním způsobem napodobuje životní prostředí.

Ekologický moderní letohrádek

pobřežní dřevěný dům v Norsku

Majitel domu stanovil standard snadné péče Letní dům. Výsledkem je struktura, která napodobuje kameny a flóru ostrova. Střecha byla vyrobena ze Sedumu – na jedné straně je šetrná k životnímu prostředí, na druhé straně nabízí vysoce kvalitní ochranu před letním teplem a izolací v zimě. Hlavní strukturu domu tvoří kamenné zdi a dřevěné obložení. Konstrukce se ukázala být odolná vůči povětrnostním vlivům a snadno se o ni starat. Dřevěné prvky na fasádě postupem času stárnou a vypadají stále přirozeněji. Že Letní dům má jednoduchý geometrický tvar, ale díky použitým materiálům vypadá mnohem přirozeněji.

Moderní architektura s nízkou údržbou – letní dům v Norsku

plážový dům se snadnou péčí - dřevěná stěna

moderní přímořský dům - dřevěná stěna

Jak se často stává, majitel domu o jeden požádal Letní dům, ve kterém se vnější a vnitřní spojují do sebe. Hlavním důvodem byla nakonec krásná oblast Letní dům byl postaven přímo tam. Architekti čelili výzvě navrhnout den otevřených dveří se soukromým prostorem. Prostorná obývací část nabízí krásný výhled, zatímco dva chytře navržené svazky skrývají dobře chráněnou soukromou část s terasou ve druhém patře. Letní dům se snadnou péčí je tak na léto otevřeným a zároveň soukromým sídlem.

Od Jaz

moderní plážový dům - terasa

Kamenná fasáda v moderním, snadno udržovatelném pobřežním domě

moderní vzrušující design domu šetrný k životnímu prostředí - dům v Norsku

moderní ložnice s dřevěnou stěnou

ekologický design domu - dům v Norsku

Dekorace v moderním plážovém domě

moderní ekologický design domu

moderní bílá kuchyně

moderní dům - dům v Norsku

Plán výstavby snadno udržovatelného plážového domu v Norsku

Plán výstavby pobřežního domu v Norsku