architektura

Moderní lesní dům ve svahu – otázka rovnováhy

dům ve svahu - minimalistická architektura - fasáda

Dům „Waccabuc“, který se nachází v tomto nádherném lese, je dynamickým příkladem moderní doby Lesní dům. Minimalistická budova se nachází v malé vesničce ve Wetchesteru v New Yorku. Jedinečné místo inspirovalo architekta Chan Li Lin k vytvoření jeho návrhu. Skály a stromy určovaly směr a tvar Lesní dům. Původní dům Waccabuc byl postaven v padesátých letech minulého století. Byl navržen jako jednopatrový dům a když se architekt postavil na střechu staré budovy, spatřil nádherný výhled a rozhodl se navrhnout obývací pokoj ve druhém patře..

Moderní lesní dům – design z USA

Dům na svahu - minimalistická architektura - vpředu

Umístění Lesní dům je odstraněn a nabízí majitelům odpočinek a relaxaci. Moderní architektura a velikost nemovitosti nadále chrání soukromí rezidenta. Architekt se zaměřil na spojení mezi okolní přírodou a Lesní dům. Mělo by se otevřít oblasti co nejvíce. Minimalistický vnější design se skládá ze dvou jednoduchých krychlových bloků. Horní patro dramaticky visí nad dolním a vytváří na jedné straně optický klam a dynamiku a na druhé straně chrání obývací pokoj v přízemí před sluncem.

Zajímavá minimalistická architektura – dům ve svahu

Dům na svahu - minimalistická architektura z USA

Při tom nebyly káceny žádné stromy Lesní dům postavený. Architekti pracovali s velkým respektem k přírodě. Spodní patro domu bylo zakomponováno do skalnatého svahu. Mnoho velkých oken bylo pečlivě naplánováno tak, aby co nejvíce osvětlily obytné prostory. „Cítit“ les můžete i v interiérovém designu. Architekti nazvali lesní dům „moderním stromovým domem“. To znamená útočiště uprostřed lesa, kde si můžete hrát a odpočívat.

Od Jaz

minimalistický design exteriéru - dřevěná terasa

inovativní design domu z USA

minimalistický dekor v obývacím pokoji

moderní design interiéru - bílé schody

Barevné akcenty v obývacím pokoji

stylový kožený nábytek

Dům ve svahu - plán