architektura

Moderní design s japonským vlivem – restaurace Tori Tori

restaurace Tori Tori - moderní fasáda

Spolupráce mezi Rojkind Architects a ESRAWE Studio v Mexico City

Díky svému jedinečnému konceptu – skleněnou obálku budovy obklopují dvě ocelové mřížky – nádhera Restaurace Tori Tori  pozornost na sebe. Tento oceněný projekt, vytvořený v roce 2011, je výsledkem spolupráce mezi Rojkind Architects a ESRAWE Studio. Vzhledem k rostoucí popularitě japonské restaurace „Tori Tori“ se majitelé rozhodli vybudovat další, větší lokalitu. Čtvrť, kde se nová budova nachází, se velmi rychle rozvíjí a je „zvyklá“ na architektonické novinky. Proto designéři opravdu chtěli působivou strukturu, která se mezi ostatními novými budovami neztratí. Japonský vliv na design je evidentní.

Japonský vliv – restaurace Tori Tori – Detail

Tori Tori Restaurant - budova s ​​japonským vlivem

Struktury stávající budovy byly radikálně rozebrány ve prospěch této nové, moderní městské architektury. Výsledek – elegantní a stylový Restaurace Tori Tori. Večer je fasáda osvětlena a září ultrafialovým světlem.

V souladu s japonským vlivem existuje harmonie mezi designem interiéru a exteriéru. Přestože architektonický styl nelze označit za ryze japonský, propojení s touto kulturou je jasně cítit.

Interiérový design s japonským vlivem – „Tori Tori“

moderní japonský interiér - restaurace Tori Tori

Interiérový design každé oblasti byl speciálně vyvinut pro vytvoření různých atmosfér. Ohniskem dechberoucího horního patra je střecha pokrytá dřevem a krásná hustě osázená zeď. Zde je nejlépe vidět japonský vliv. Zelená barva, která dominuje místnosti, a na míru vyrobené podlahové sezení naznačují důležité aspekty japonské kultury.

Japonský vliv – moderní design

moderní design v restauraci Tori Tori

V suterénu najdete více městský a západní interiér. Japonský vliv je vidět na černobílém-černo-bílo-šedém barevném schématu. Teplé dřevěné podlahy a nábytek vytvářejí pohostinnou atmosféru. Fasádní osvětlení ovlivňuje design interiéru, stejně jako bodové osvětlení v místnosti – vytvářejí nezapomenutelnou atmosféru a umožňují, aby si důležité prvky designu přišly na své.

Japonský vliv na design interiéru je dán prostornými a nepřeplněnými pokoji v hotelu Restaurace Tori Tori poznat. Hladké povrchy vypadají elegantně, jemná změna materiálů mezi broušeným kamenem, nerezovou ocelí, dřevem a sklem oslavuje místo stolování. Kontrasty vytvářejí napětí, podobné ocelovým mřížkám, které obklopují skleněnou skořepinu restaurace. V interiéru vytvářejí souhru světla a stínu.

Jak sami architekti vysvětlují, atmosféra Tori Tori je „…… obohacena o širokou škálu jemných změn“.

Od Jaz

Japonský vliv na interiérový design

15 z nejpůsobivějších a nejkrásnějších mostů na světě, které inspirují