architektura

minimalistický svahový dům ze Švédska

moderní minimalistický svahový dům - fasáda

Recyklace stávající nemovitosti – letohrádku na strmém svahu v souvislé oblasti Ingaro -Evlinge, východně od Stockholmu – byla výchozím bodem tohoto projektu. Starý Dům na svahu Ve skutečnosti zde nebyl téměř žádný prostor pro další využití, protože kolem domu byl velmi svažitý terén. Švédským architektům z WRB se však podařilo nemovitost získat zpět a vytvořit ploché oblasti s dobrou ochranou proti slunci pro venkovní aktivity. Úžasné ultramoderní designové prvky, jako je plochá střecha a minimalistický černý rám oken dosahujících od podlahy ke stropu, to otevírají Dům na svahu.

minimalistický prázdninový dům ze Švédska

minimalistický inovativní design domu ze Švédska

Nádherné prostředí s borovicemi a vodními cestami si opravdu přijde na své. Budoucí majitelé tohoto domu zvaného Casa Barone jsou mladý italský malíř a jeho švédská manželka. Architekti to umístili Dům na svahu na severní hranici majetku. Většina budovy zahrnovala svah do stavby. Velká horizontální platforma poblíž země nabízí krásný obývací a zábavní prostor. Polovinu této plošiny zaujímá horní patro budovy, zatímco druhá polovina zůstává otevřená jako terasa spojená s kuchyní uvnitř.

minimalistický dům na svahu – moderní architektura ze Švédska

moderní dům ve svahu - skleněná fasáda

Obývací část je hned vedle kuchyně a díky vyvýšené poloze vidíte okny vodní cestu a v horní polovině dva velké duby. Toto je také studio, kde majitel domu může pracovat na svých projektech a získat inspiraci z krásného prostředí. Studio má 50 metrů čtverečních, zatímco zbytek domu má přibližně 250 metrů čtverečních, zasazený mezi sochařské borovice ve skalnatém svahu, moderní svítí Dům na svahu probodnuté jako zlatý chrám velkými černými okny.

minimalistický design interiéru v prázdninovém domě - umění

moderní prázdninový dům s minimalistickým designem interiéru - pohovka

minimalistický design interiéru ve svahu - dekorace

moderní minimalistická vila - plán