architektura

Malý byt pro studenty – projekt Tengboom Architects

Studentský byt jídelní kout kuchyňské okno

Architekti Tengboom navrhli malý karavan, kterému se říká malý Studentský byt může být použito. S obytnou plochou pouhých 10 metrů čtverečních byl tento malý dům vystaven ve Švédském muzeu umění Virserium.

Studentský byt – malý, ale velmi praktický

malá koupelna toaleta obývací pokoj kuchyň

Malý Studentský byt je cenově dostupná a ekologická volba, kterou vyrobili talentovaní Tengboom Architekti ve spolupráci se společností Martinsons a realitní společností AF Bostäder. Koncept je jasný – nabídnout levnou alternativu studentským kolejím. Studenti v Lundu, kteří by chtěli být samostatně výdělečně činní a hledají zařízený byt, budou mít z této příležitosti určitě radost. V roce 2014 bude v univerzitním kampusu postaveno 22 domů. Navzdory skromnému obytnému prostoru v malém domku nic nechybí – pohodlí pro spaní, kuchyň, koupelna a dokonce i malá zahrada s terasou zajišťují pohodlí obyvatel. Díky použití přírodních materiálů je životní prostředí chráněno. Levné materiály výrazně snižují náklady na stavbu, a proto se nájemné snižuje o 50%.

Malý byt pro studenty – šetrný k životnímu prostředí a levný

Spací část obývací část houpací postel

Malý Studentský byt je prefabrikován z několika komponent, které jsou poté sestaveny na místě. Byt je vyroben výhradně z místních dřevin, což šetří peníze za dopravu. Díky světlému interiéru působí interiér prostorně. Akcenty jsou dány několika zelenými prvky v interiéru. Byt se skládá z malého obývacího pokoje, kde se nachází vybavená kuchyň a malý jídelní kout. Houpací síť nabízí příležitost k odpočinku a malý psací stůl vedle okna nabízí pohodlný studijní prostor. Knihy jsou uloženy pod schodištěm, které vede do druhého patra. K dispozici je pohodlné místo na spaní. Pohodlné, super inovativní a šetrné k životnímu prostředí – tak lze popsat malý byt.

Prostor na spaní ve druhém patře

Schody studentského bytu knihy zelené závěsy

Interiér – vyrobený výhradně z udržitelných materiálů

malé, chytré místo šetřící zařízení

Malý jídelní kout s lavicí

moderní malý studentský byt dřevěný montovaný dům

Pohodlná kuchyně s několika policemi

ekologická jídelna kuchyňské dřevěné police

Panelový dům byl nedávno představen ve Švédsku

Trvale udržitelná architektura studentského bytu v květináči

Montovaný dům s funkcí ochrany životního prostředí a nízkými náklady na stavbu

Studentský byt Sweden Architects Design

Stavební plán montovaného domu

prostorově úsporná ekologicky šetrná distribuce místnosti podle plánu budovy