architektura

Inspirace moderním statkem – 4 architektonické domy na venkově

Moderní sedlová fasáda ze statku ze dřeva

Stateky jsou ve venkovských oblastech velmi oblíbené, protože nabízejí příležitosti jak pro rekreaci, tak pro zemědělství. Když si však člověk představí statek, vždy si vybaví venkovskou budovu, která nemá žádné vymoženosti. V tomto článku bychom vám rádi představili celkem čtyři architektonické projekty, které vás přesvědčí o opaku. Moderní statek obvykle dodržuje tradiční základní koncepci stavby, ale je postaven a vybaven moderním způsobem. Moderní design interiéru v kombinaci se současným designem fasády přeměňuje tyto budovy na velké vysněné domy v zemi.

Moderní statek s dřevěnou fasádou v Anglii

moderní-statek-kov-střecha-dřevěná fasáda

Prvním projektem je moderní statek v Essexu ve Velké Británii navržený architektonickým studiem Timber Design. Během druhé světové války sloužila budova jako vojenské letiště pro vojáky a nebyla vhodná jako obytná budova. Proto ji architekti kompletně přestavěli a udělali z ní útulný domov. V architektuře se rozhodně používají materiály, které se používají při stavbě moderních domů. Dům má tedy dvojitá a trojitá okna, která mají vysoký stupeň tepelné účinnosti. Dřevěná fasáda je v souladu s trendy v moderních fasádních obkladech a perfektně zapadá do zelené krajiny.

moderní-statek-venkovský dům-terasa-kulatý

Přestože architektura domu připomíná bývalé vojenské letiště, budova je navržena jako moderní statek. Tradiční selské usedlosti se odlišují některými nádvořími: dvůr, dvojice, dvoustranný, tří- a čtyřstranný dvůr. V tomto případě jde o dvojici nádvoří, které se skládá ze dvou paralelních budov. Obě části domu jsou propojeny dvěma identickými chodbami, které uprostřed tvoří vnitřní dvůr. Děti si tam mohou hrát, aniž by odešly z domu. V zadní části domu je další terasa, která je kulatého tvaru a slouží jako venkovní jídelna.

moderní-statek-obývací pokoj-žulová podlaha-dřevěné trámy

Interiér domu má moderní zařizovací styl, přičemž pouze dřevěné trámy připomínají statek. Jsou typické pro staré zemědělské usedlosti a dodávají nostalgický pocit moderní kombinaci materiálů. Bíle omítnuté stěny kontrastují s černou žulovou podlahou a vytvářejí světlý interiér. K tomu se přidává několik světlíků. Dřevo má převládající roli v interiérovém designu, přičemž materiál není použit pouze na dřevěný trámový strop, ale také na stěnový design. Harmonický celkový obraz dokresluje nábytek ze dřeva, který dodává modernímu interiéru rustikální nádech.

moderní statek-otevřený-obývací pokoj-jídelní kout

Klasika designu je pro moderní statek typická, protože spojuje tradici s modernou. V tomto domě jsou v nábytku použity nezaměnitelné židle Vitra pro jídelní kout, které jsou v dokonalém souladu se zbytkem interiéru. Paletu barev použitou v otevřeném obývacím pokoji najdete všude v domě, s výjimkou ložnic a dětských pokojů.

Moderní statek v Texasu s bílou fasádou a útulným interiérem

moderní-statek-bílá-fasáda-příjezdová cesta-plot

Stateky jsou také velmi populární v USA. Tyto budovy mají velmi typickou architekturu, která má některé zvláštní vlastnosti. Většina venkovských domů v Americe má verandu a jsou většinou postaveny se sedlovou střechou. Obvykle se jedná o kovovou střechu, která je obzvláště kvalitní a poskytuje typický vzhled venkovského domu. Nyní představujeme moderní statek v texaském Dallasu, který zaujme svou elegantní bílou fasádou a moderním interiérovým designem. Architekti z Olsen Studios navrhli dům a dosáhli úspěšného spojení mezi moderním interiérovým designem a klasickým statkem.

moderní-statek-krytá-terasa-trávník plocha

Moderní statek je navržen jako několik malých budov spojených prosklenými plochami. Jednotlivé pavilony nejsou uspořádány v konkrétní formě, ale naopak se proplétají mezi stromy a dalším vybavením krajiny. Velká terasa se nachází ve dvoře domu a je vybavena venkovní kuchyní. Prostorná travnatá plocha umožňuje rodině mnoho volnočasových aktivit a je zcela oddělena od ulice.

moderní-statek-patio-dlaždice-nábytek

Stavitelé se rozhodli pro moderní statek, který neslouží k zemědělství, ale jen jako útulný domov. Místo zeleninových záplat a pěstitelských oblastí se venku vytvářejí útulné ústupové oblasti. Kamenné desky a štěrk nahrazují zelené plochy a přispívají k modernímu designu domu. Útulný obývací pokoj má moderní styl a dokonale ladí s elegantní fasádou venkovského domu.

moderní-statek-moderní-kuchyně-černá

Pro moderní statek má ultramoderní kuchyně velký význam. V tomto domě je moderní kuchyně v otevřeném obývacím pokoji a je zařízena v neutrálních barvách. Pro kuchyň není vybrán žádný vzhled dřeva, ale černé čela s matným vzhledem. Kuchyňský ostrůvek je navržen jako pult a jeho mramorová pracovní deska velmi dobře ladí s nerezovými kuchyňskými spotřebiči.

moderní-statek-chodba-domácí-kancelář-posuvné-dveře-venkovský dům

Pro moderní statek jsou typické staré dveře stodoly v interiéru. Jsou přestavěny na elegantní posuvné dveře a lze je libovolně natřít. Stabilní dveře dodávají interiéru rustikální nádech, který mluví o skutečném statku. Tradiční prvek dokonale zapadá do moderního interiéru.

Moderní statek v temných tónech v Kalifornii

moderní-statek-černá-fasáda

Následující architektonický dům, který zde představujeme, je dokonalým příkladem moderního statku. Nachází se v Kalifornii a navrhli jej architekti z A.D.D Concept + Design. Jediné, co v architektuře domu připomíná statek, je dřevěná fasáda. Tento rustikální prvek je však také modernizován natíráním vnějších stěn černou a tmavě hnědou barvou. Tyto barvy dodávají exteriéru trochu elegance a vytvářejí nádherný kontrast k zelené krajině.

moderní statek-oboustranný bazén

Dům je navržen jako typické oboustranné nádvoří, které se skládá ze dvou dlouhých bloků se sedlovou střechou. Místo kultivační plochy je moderní vnitřní nádvoří navrženo s bazénem. Trávník byl nahrazen štěrkem a kamennými deskami, které hovoří o moderním designu zahrady. Rostliny zeleného živého plotu slouží jako zástěny pro ochranu soukromí a vytvářejí v zahradě krásné akcenty. Venku je také útulný krb, který je určen pro mnoho příjemných večerů s rodinou. Vnitřní fasáda domu je navržena s širokými posuvnými okny, která propouštějí do interiéru velké množství světla.

moderní-statek-otevřený-plán-obývací-prostor-kuchyň-obývací pokoj

Ačkoli koncept domu je pro statek, rustikální prvky uvnitř nenajdeme. Interiérový design je zcela založen na moderním stylu zařizování a používají se k tomu hlavně tmavé tóny. Přesto jsou pokoje obzvláště příjemné a útulné. Hranice mezi vnitřním a venkovním prostorem jsou vybledlá širokými okny a dům má zcela otevřený koncept bydlení.

moderní-statek-černá-kuchyně-volně stojící police

Ultramoderní kuchyně se nachází v otevřeném obývacím pokoji a je navržena s elegantním kuchyňským ostrůvkem z masivního dřeva. I zde dominují tmavé tóny, které vytvářejí vysoce kvalitní design interiéru. Volně stojící police slouží jako vizuální předěl mezi kuchyní a chodbou a v místnosti vytváří elegantní akcent.

moderní-statek-ložnice-velká-okna

Ve srovnání se zbytkem domu jsou ložnice relativně malé a zařízené minimalisticky. Velká okna s černými rámy otevírají pokoje do zahrady a k bazénu a proměňují je ve světelně zalité relaxační oázy. Obrysy sedlové střechy lze zažít v interiéru a odkazovat na městské bydlení. Krásný design stěny ve dřevěném vzhledu dodává v ložnici akcenty, které dodávají místnosti rustikální nádech.

Moderní statek se stodolou a bazénem v Texasu

moderní-statek-zahrada-bazén-terasa

Níže bychom chtěli představit moderní statek, který je opět v Texasu v USA a inspiruje svým současným designem. Při návrhu fasády domu použili architekti z Shiflet Group Architects řadu vysoce kvalitních materiálů. Kombinace bednění podlahy a krytu, kamene a lakovaného dřeva vytváří působivý exteriér, který se okamžitě stane skutečným poutačem. Na dvorku není jeden, ale dva bazény, které jsou obklopeny zeleným trávníkem.

moderní-statek-fasáda-vchodové schůdky

Kamenné desky, které jsou umístěny přímo na trávníku, vedou ke vchodu na statek. Večer je dům osvětlen moderními světly, která zdůrazňují úspěšný design fasády. Venkovský dům se nachází v klidné zelené oblasti v Austinu v Texasu a kombinuje moderní design s výhodami zemědělství.

moderní-statek-stodola-zahrada-vyvýšené postele

Stejně jako farma je i tento statek postaven s doprovodnou stodolou. Jelikož rodina chtěla spojit moderní bydlení se skutečným venkovským životem, navrhli architekti moderní stodolu, která je přímo spojená se statkem. Pro přímý průchod z domu do stodoly byl vybudován malý prosklený spojovací most. Před stodolou obyvatelé vytvořili zeleninovou zahradu s vyvýšenými záhony ze dřeva, která dodává různou zeleninu pro osobní spotřebu.

moderní-statek-bílá-kuchyně-kuchyň-ostrůvek

Obytné prostory jsou zařízeny designéry z Glynis Wood Interiors a mají moderní styl. Stěny a stropy jsou omítnuty bílou barvou, takže interiér vypadá obzvlášť jasně a příjemně. K tomu přispívají i široká okna, která otevírají výhled do zahrady. Jako podlahová krytina je položen potěr, který ladí s bílým interiérem.

moderní statek-interiér-jídelna

Jelikož je statek určen pro rodinu s dětmi, věnovali designéři velkou pozornost společným prostorům. Kromě kuchyně, jídelny a obývacího pokoje má dům malou venkovní kuchyň s barem a širokou terasu s houpačkou pro děti.

Architektura a design statku v:

* Anglie – Dřevo Deisgn

 * Dallas, Texas – Olsen Studios

* Kalifornie – PŘIDAT. Concept + Deisgn

* Austin, Texas – Shiflet Group Architects a Glynis Wood Interiors

architektura

Inspirace moderním statkem – 4 architektonické domy na venkově

Moderní sedlová fasáda ze statku ze dřeva

Stateky jsou ve venkovských oblastech velmi oblíbené, protože nabízejí příležitosti jak pro rekreaci, tak pro zemědělství. Když si však člověk představí statek, vždy si vybaví venkovskou budovu, která nemá žádné vymoženosti. V tomto článku bychom vám rádi představili celkem čtyři architektonické projekty, které vás přesvědčí o opaku. Moderní statek obvykle dodržuje tradiční základní koncepci stavby, ale je postaven a vybaven moderním způsobem. Moderní design interiéru v kombinaci se současným designem fasády přeměňuje tyto budovy na velké vysněné domy v zemi.

Moderní statek s dřevěnou fasádou v Anglii

moderní-statek-kov-střecha-dřevěná fasáda

Prvním projektem je moderní statek v Essexu ve Velké Británii navržený architektonickým studiem Timber Design. Během druhé světové války sloužila budova jako vojenské letiště pro vojáky a nebyla vhodná jako obytná budova. Proto ji architekti kompletně přestavěli a udělali z ní útulný domov. V architektuře se rozhodně používají materiály, které se používají při stavbě moderních domů. Dům má tedy dvojitá a trojitá okna, která mají vysoký stupeň tepelné účinnosti. Dřevěná fasáda je v souladu s trendy v moderních fasádních obkladech a perfektně zapadá do zelené krajiny.

moderní-statek-venkovský dům-terasa-kulatý

Přestože architektura domu připomíná bývalé vojenské letiště, budova je navržena jako moderní statek. Tradiční selské usedlosti se odlišují některými nádvořími: dvůr, dvojice, dvoustranný, tří- a čtyřstranný dvůr. V tomto případě jde o dvojici nádvoří, které se skládá ze dvou paralelních budov. Obě části domu jsou propojeny dvěma identickými chodbami, které uprostřed tvoří vnitřní dvůr. Děti si tam mohou hrát, aniž by odešly z domu. V zadní části domu je další terasa, která je kulatého tvaru a slouží jako venkovní jídelna.

moderní-statek-obývací pokoj-žulová podlaha-dřevěné trámy

Interiér domu má moderní zařizovací styl, přičemž pouze dřevěné trámy připomínají statek. Jsou typické pro staré zemědělské usedlosti a dodávají nostalgický pocit moderní kombinaci materiálů. Bíle omítnuté stěny kontrastují s černou žulovou podlahou a vytvářejí světlý interiér. K tomu se přidává několik světlíků. Dřevo má převládající roli v interiérovém designu, přičemž materiál není použit pouze na dřevěný trámový strop, ale také na stěnový design. Harmonický celkový obraz dokresluje nábytek ze dřeva, který dodává modernímu interiéru rustikální nádech.

moderní statek-otevřený-obývací pokoj-jídelní kout

Klasika designu je pro moderní statek typická, protože spojuje tradici s modernou. V tomto domě jsou v nábytku použity nezaměnitelné židle Vitra pro jídelní kout, které jsou v dokonalém souladu se zbytkem interiéru. Paletu barev použitou v otevřeném obývacím pokoji najdete všude v domě, s výjimkou ložnic a dětských pokojů.

Moderní statek v Texasu s bílou fasádou a útulným interiérem

moderní-statek-bílá-fasáda-příjezdová cesta-plot

Stateky jsou také velmi populární v USA. Tyto budovy mají velmi typickou architekturu, která má některé zvláštní vlastnosti. Většina venkovských domů v Americe má verandu a jsou většinou postaveny se sedlovou střechou. Obvykle se jedná o kovovou střechu, která je obzvláště kvalitní a poskytuje typický vzhled venkovského domu. Nyní představujeme moderní statek v texaském Dallasu, který zaujme svou elegantní bílou fasádou a moderním interiérovým designem. Architekti z Olsen Studios navrhli dům a dosáhli úspěšného spojení mezi moderním interiérovým designem a klasickým statkem.

moderní-statek-krytá-terasa-trávník plocha

Moderní statek je navržen jako několik malých budov spojených prosklenými plochami. Jednotlivé pavilony nejsou uspořádány v konkrétní formě, ale naopak se proplétají mezi stromy a dalším vybavením krajiny. Velká terasa se nachází ve dvoře domu a je vybavena venkovní kuchyní. Prostorná travnatá plocha umožňuje rodině mnoho volnočasových aktivit a je zcela oddělena od ulice.

moderní-statek-patio-dlaždice-nábytek

Stavitelé se rozhodli pro moderní statek, který neslouží k zemědělství, ale jen jako útulný domov. Místo zeleninových záplat a pěstitelských oblastí se venku vytvářejí útulné ústupové oblasti. Kamenné desky a štěrk nahrazují zelené plochy a přispívají k modernímu designu domu. Útulný obývací pokoj má moderní styl a dokonale ladí s elegantní fasádou venkovského domu.

moderní-statek-moderní-kuchyně-černá

Pro moderní statek má ultramoderní kuchyně velký význam. V tomto domě je moderní kuchyně v otevřeném obývacím pokoji a je zařízena v neutrálních barvách. Pro kuchyň není vybrán žádný vzhled dřeva, ale černé čela s matným vzhledem. Kuchyňský ostrůvek je navržen jako pult a jeho mramorová pracovní deska velmi dobře ladí s nerezovými kuchyňskými spotřebiči.

moderní-statek-chodba-domácí-kancelář-posuvné-dveře-venkovský dům

Pro moderní statek jsou typické staré dveře stodoly v interiéru. Jsou přestavěny na elegantní posuvné dveře a lze je libovolně natřít. Stabilní dveře dodávají interiéru rustikální nádech, který mluví o skutečném statku. Tradiční prvek dokonale zapadá do moderního interiéru.

Moderní statek v temných tónech v Kalifornii

moderní-statek-černá-fasáda

Následující architektonický dům, který zde představujeme, je dokonalým příkladem moderního statku. Nachází se v Kalifornii a navrhli jej architekti z A.D.D Concept + Design. Jediné, co v architektuře domu připomíná statek, je dřevěná fasáda. Tento rustikální prvek je však také modernizován natíráním vnějších stěn černou a tmavě hnědou barvou. Tyto barvy dodávají exteriéru trochu elegance a vytvářejí nádherný kontrast k zelené krajině.

moderní statek-oboustranný bazén

Dům je navržen jako typické oboustranné nádvoří, které se skládá ze dvou dlouhých bloků se sedlovou střechou. Místo kultivační plochy je moderní vnitřní nádvoří navrženo s bazénem. Trávník byl nahrazen štěrkem a kamennými deskami, které hovoří o moderním designu zahrady. Rostliny zeleného živého plotu slouží jako zástěny pro ochranu soukromí a vytvářejí v zahradě krásné akcenty. Venku je také útulný krb, který je určen pro mnoho příjemných večerů s rodinou. Vnitřní fasáda domu je navržena s širokými posuvnými okny, která propouštějí do interiéru velké množství světla.

moderní-statek-otevřený-plán-obývací-prostor-kuchyň-obývací pokoj

Ačkoli koncept domu je pro statek, rustikální prvky uvnitř nenajdeme. Interiérový design je zcela založen na moderním stylu zařizování a používají se k tomu hlavně tmavé tóny. Přesto jsou pokoje obzvláště příjemné a útulné. Hranice mezi vnitřním a venkovním prostorem jsou vybledlá širokými okny a dům má zcela otevřený koncept bydlení.

moderní-statek-černá-kuchyně-volně stojící police

Ultramoderní kuchyně se nachází v otevřeném obývacím pokoji a je navržena s elegantním kuchyňským ostrůvkem z masivního dřeva. I zde dominují tmavé tóny, které vytvářejí vysoce kvalitní design interiéru. Volně stojící police slouží jako vizuální předěl mezi kuchyní a chodbou a v místnosti vytváří elegantní akcent.

moderní-statek-ložnice-velká-okna

Ve srovnání se zbytkem domu jsou ložnice relativně malé a zařízené minimalisticky. Velká okna s černými rámy otevírají pokoje do zahrady a k bazénu a proměňují je ve světelně zalité relaxační oázy. Obrysy sedlové střechy lze zažít v interiéru a odkazovat na městské bydlení. Krásný design stěny ve dřevěném vzhledu dodává v ložnici akcenty, které dodávají místnosti rustikální nádech.

Moderní statek se stodolou a bazénem v Texasu

moderní-statek-zahrada-bazén-terasa

Níže bychom chtěli představit moderní statek, který je opět v Texasu v USA a inspiruje svým současným designem. Při návrhu fasády domu použili architekti z Shiflet Group Architects řadu vysoce kvalitních materiálů. Kombinace bednění podlahy a krytu, kamene a lakovaného dřeva vytváří působivý exteriér, který se okamžitě stane skutečným poutačem. Na dvorku není jeden, ale dva bazény, které jsou obklopeny zeleným trávníkem.

moderní-statek-fasáda-vchodové schůdky

Kamenné desky, které jsou umístěny přímo na trávníku, vedou ke vchodu na statek. Večer je dům osvětlen moderními světly, která zdůrazňují úspěšný design fasády. Venkovský dům se nachází v klidné zelené oblasti v Austinu v Texasu a kombinuje moderní design s výhodami zemědělství.

moderní-statek-stodola-zahrada-vyvýšené postele

Stejně jako farma je i tento statek postaven s doprovodnou stodolou. Jelikož rodina chtěla spojit moderní bydlení se skutečným venkovským životem, navrhli architekti moderní stodolu, která je přímo spojená se statkem. Pro přímý průchod z domu do stodoly byl vybudován malý prosklený spojovací most. Před stodolou obyvatelé vytvořili zeleninovou zahradu s vyvýšenými záhony ze dřeva, která dodává různou zeleninu pro osobní spotřebu.

moderní-statek-bílá-kuchyně-kuchyň-ostrůvek

Obytné prostory jsou zařízeny designéry z Glynis Wood Interiors a mají moderní styl. Stěny a stropy jsou omítnuty bílou barvou, takže interiér vypadá obzvlášť jasně a příjemně. K tomu přispívají i široká okna, která otevírají výhled do zahrady. Jako podlahová krytina je položen potěr, který ladí s bílým interiérem.

moderní statek-interiér-jídelna

Jelikož je statek určen pro rodinu s dětmi, věnovali designéři velkou pozornost společným prostorům. Kromě kuchyně, jídelny a obývacího pokoje má dům malou venkovní kuchyň s barem a širokou terasu s houpačkou pro děti.

Architektura a design statku v:

* Anglie – Dřevo Deisgn

 * Dallas, Texas – Olsen Studios

* Kalifornie – PŘIDAT. Concept + Deisgn

* Austin, Texas – Shiflet Group Architects a Glynis Wood Interiors