architektura

Hof -Haus – venkovský dům uprostřed velkého města

ze studiové křižovatky

moderní architektura - dřevěná fasáda

Že Dům ve dvoře je rezidence, kterou kanadští architekti ve Studio Crossing přeměnili ze skladu na útulnou moderní budovu. Nachází se v průmyslové čtvrti v Torontu. Klienti také pracují jako architekti ve stejné kanceláři. Najali jste své kolegy, aby vám a vašim dvěma dětem navrhli dům snů.

Venkovský dům uprostřed velkého města

moderní stavba ve městě - terénní úpravy

Přepracovat prostor, který byl skutečně postaven pro úplně jiný účel, není snadný úkol. Architekti se snažili v tomto nepřátelském prostředí Dům ve dvoře, který nabízí více soukromí pro rodiče a bezpečí pro děti a zároveň zůstává otevřený přírodě k designu. Toho bylo dosaženo tím, že byla budova navržena jako malý svět „chráněný před ulicemi a otevřenější přírodě samotné. K tomu slouží přírodní materiály, jako je dřevo Dům ve dvoře a kámen do venkovních prostor pomáhá vytvářet toto příjemné prostředí. Teplý interiér je příjemný, zatímco zelené, slunné nádvoří a terasa slibují den v přírodě.

Dvůr dům moderní design interiéru

moderní interiér - obývací pokoj s dřevěnými detaily

Že Dům ve dvoře lze rozdělit na dvě části: obývací část a kancelářské prostory. Obytná část má dvě podlaží. V přízemí je vstup do obou částí domu. Po vstupu do budovy hlavním vchodem projděte do malé vstupní haly a poté vstupte do otevřeného obývacího pokoje. Obývací část zahrnuje malou kancelář, kuchyň, jídelnu a obývací pokoj. Místnost je plynule propojena s velkým, slunným dvorem, který je umístěn mezi oběma částmi domu.

moderní interiér - Kabinet

Horní úroveň má zajímavý půdorys obsahující ložnice, koupelnu a prádelnu. Má také prosklenou terasu. Část terasy vrhá stíny na níže uvedenou kancelářskou část. Terasa i nádvoří poskytují prostorné dětské hřiště a prostor, kde mohou rodiče relaxovat. Mimořádná, ale překvapivě dobře zpracovaná moderní architektura, která nabízí bezpečnost a pohodlí – a Dům ve dvoře uprostřed velkého města.

Autor: K.H. Christova

moderní dům z Japonska - fasáda

moderní architektura - interiérový design s dřevěnými schody