architektura

Řemeslná výroba s krajkovými ubrousky pro atraktivní kutilské dekorace

drotář s krajkovými ubrousky nástěnná malba-kutilství-ošumělý-rám-dřevo

Pokud máte rádi romantické dekorace, s krajkou neuděláte chybu. Nostalgická atmosféra vytvořená vrcholem dělá z každého interiéru místo k odpočinku. Protože ne každý umí háčkovat nebo prostě nemá čas, lze použít i hotové látky. K tomu se hodí zejména krajkové ubrousky. Máme několik originálních nápadů, jak na to Řemeslná práce s krajkovými ubrousky dát dohromady to, co můžete napodobit. Budete překvapeni, jaké hezké věci lze s těmito ubrusy dělat.

Ruční práce s krajkovými ubrousky – lampa ve tvaru koule

Tinker s krajkou doilies shadow-effect-light-room-lighting-idea

Obzvláště atraktivní jsou lampy, které na zeď vrhají skvělé světelné a stínové efekty. Pokud použijete krajkové ubrousky na výrobu takovéto vintage lampy, získáte přesně tento efekt a tím i skvělou dekoraci pro kutily do každé místnosti. V závislosti na velikosti lampy budete potřebovat několik krajkových ubrousků a také kulatý balónek nebo lepidlo na koule a tapety.

Vytvořte atraktivní lampu s krajkovým ubrouskem

drotář s krajkovými ubrousky balónková koule-tyč-koule-tvarová lampa

Nafoukněte balón, nebo spíše vezměte míč a položte na něj první ubrousek, pokud tento nápad děláte s krajkovými ubrousky. Zatímco ji držíte, hojně třete lepidlo na tapety, dokud není zcela nasáklé. Poté přidejte další ubrousek, překrývající se s předchozím a tak dále. Nechte vše dobře zaschnout. Poté propíchněte míč nebo balón, vyjměte jej zevnitř a přidejte objímku a žárovku.

Tinker dětský pokoj osvětlení sami

dráteník s krajkovými ubrousky lampa-udělej si sám-snadné-dekorace dětského pokoje

Jak jsem řekl, lampu si můžete vybrat v jakékoli velikosti. Tuto kouli můžete také použít k vylepšení staré stojací lampy nebo stolní lampy. Jednoduše odstraňte staré stínítko a nahraďte jej kuličkou vyrobenou z krajkového ubrousku. K výrobě lamp s krajkovým ubrouskem nejsou potřeba žádné speciální dovednosti ani spousta peněz.

Lampa ve tvaru polokoule

tinker-lace-doilies-blue-hemisférická lampa-balónkové stínidlo

Další variantou pro lampu je tvar polokoule. To je také skvělá alternativa, pokud nemáte dost ubrousků na vytvoření celé koule. K ručním pracím s krajkovými ubrousky zase potřebujete balónek a ubrousky, které můžete také vybarvit. Při výrobě postupujte stejně jako v předchozím příkladu.

Vyrobte misky 

tinker-doilies-colored-paint-bowls-do it-yourself-easy

Tvar polokoule můžete také použít k výrobě ozdobných misek. Mušle vypadají nejlépe, když vždy použijete plnou ubrousek. Pokud je to nutné, můžete slepit několik ubrousků dohromady, abyste vytvořili větší misky pro ruční práce s krajkovými ubrousky.

Omalovánky na krajky

šťourat-krajka-ubrousek-dělat-mísa-voda-barvit-zelená

Misky vypadají obzvláště atraktivně, pokud je předem nabarvíte. Použijte jakýkoli odstín potravinářského barviva a jen namočte vnější okraj do barvy. Efekt ombre se vytvoří automaticky, když se barva rozšíří trochu dále dovnitř. Čím více se potápíte, tím je barva silnější. Poté nechejte ubrousek 24 hodin zaschnout, než budete pokračovat v pohrávání s krajkovými ubrousky.

Vytvarujte skořápku

ruční práce-krajky-dečky-lepidlo-miska-tvar-šablony-sušení

Nyní budete znovu potřebovat lepidlo na tapety pro ruční práce s krajkovými ubrousky, které je nejlepší dát do misky, stejně jako potravinové fólie a plastové nebo kovové misky jakékoli velikosti. Misku zabalte do fólie, aby byla chráněna před lepidlem. Ponořte ubrousek zcela do lepidla, nechte jej krátce okapat a rovnoměrně jej rozložte na obrácenou misku, kde by nyní mělo lepidlo zaschnout.

Atraktivní látkový zvonek na dort

kutil s krajkovými ubrousky barevný-dezert-zvonek-kapuce

Stejný tvar můžete použít k pohrávání s krajkovými ubrousky, pokud chcete vyrábět dortové zvonky. Abyste mohli zvonek snáze zvednout, měli byste připojit pouze co nejlehčí tlačítko nebo knoflík. Pamatujte, že oka a otvory by měly být co nejmenší, aby se zabránilo hmyzu dostat se dovnitř při pití kávy venku.

Romantická lucerna

tinker-krajka-doilies-lucerna-dekorace-svíčka-vánoční-vločka-optika

Malé misky jako řemeslný nápad na dekorace lze použít i jako lampión a ozdobit tak stůl atraktivním způsobem. Chcete -li si pohrát s krajkovými ubrousky, postupujte podle výše uvedeného popisu. Pokud si netroufáte zapálit skutečnou svíčku, abyste nechtěně nespálili látku, jednoduše použijte umělé LED svíčky.

Docela lapače snů

dráteník-krajka-doilies-lapače snů-vyrobte si-pruhy látky

Lapače snů jsou oblíbenou ozdobou. Příslušenství, které pochází z indiánů, lze rychle a snadno vyšťourat, pokud s ním použijete krajkové ubrousky. Potřebujete také dřevěný prsten a různé stužky, případně peří a nit. V následujícím textu přesně zjistíte, jak musíte postupovat, když si vyrobíte lapače snů s krajkovým ubrouskem.

Řemeslná výroba s krajkovými ubrousky – návod pro lapače snů

tinker-krajka-doilies-instrukce-lapač snů-příze-jednoduché-současné

Dřevěný prsten můžete při výrobě tohoto projektu omotat stuhou nebo nití s ​​krajkovými doilies. Ubrousek se pak napne v prstenu stejným vláknem. V dolní části prstenu zavažte proužky látky, řetízky, peří nebo jiné vhodné předměty a nahoře šňůrku na zavěšení.

Skvělý tip na dárek

tinker-lace-doilies-simple-tinker-idea-dream catcher-krajka-ring-kapely

Protože se tyto lapače snů vyrábějí rychle a snadno, můžete použít myšlenku pohrát si s krajkovými ubrousky, pokud stále hledáte pro někoho vhodný dárek. Můžete také použít kousky látky a získáte obzvlášť levnou dekoraci pro svůj domov. Skvělá varianta pro pohrávání si s krajkovými ubrousky.

Barevný běžec na stůl

tinker-krajka-doilies-stůl běžec-nápad-barevné-kruhy-háčkování

Chtěli byste originální běžecký stůl, který stůl zvláštním způsobem zvýrazní? Poté vytvořte patchwork různých krajkových ubrousků, které můžete také předem znovu barvit. Vytvořte pestrý design nebo vyberte nuance barvy. U ručních prací s krajkovými ubrousky můžete jednotlivé ušitky sešít k sobě nebo použít lepidlo.

Designové nástěnné malby

tinker-krajka doilies-art-wall-zdobit-idea-žlutá-zelená-plátno

Vybarvěte malé krajkové ubrousky a nalepte je na jakékoli plátno, čímž vytvoříte zajímavé dekorace na zeď. Tato myšlenka na ruční práce s krajkovými ubrousky je také perfektní jako dárek a může být rozšířena o nápisy a přání. Můžete si také vybrat větší plátno a zkombinovat několik ubrousků, jak tomu bylo u našeho titulního obrázku.

Razítko s krajkovým vzorem

tinker-krajka-doilies-razítko-make-your-krajka-motiv-romantický

Papír a textilie mohou být navrženy jednotlivě, pokud je použito razítko. Věřte tomu nebo ne, ty se dají vyrobit s krajkovými ubrousky. Budete také potřebovat váleček a lepidlo. Níže jsou uvedeny pokyny pro výrobu pomocí krajkových ubrousků.

Ubrousky a váleček

tinker-krajka-ubrousek-háčkování-těsto-role-motiv-tisk-nástěnný papír

Role těsta je potažena lepidlem a poté pokryta špičkou ubrousku. Proveďte to krok za krokem. Je důležité, aby se také ubrousek na konci ustřihl, aby se oba konce nepřekrývaly, ale vytvářely rovnoměrný „spoj“. Nakonec roli opět potřete lepidlem na tapety, aby vše dobře utěsnilo a můžete se začít pohrávat s krajkovými ubrousky.

Vytvářejte hezké vzory

razítko

S tímto razítkem nyní můžete ozdobit všechny druhy věcí. Balicí papír lze nyní individuálně navrhovat, stejně jako stěny nebo dokonce nábytek. Vzor také získává oblíbený ošuntělý vzhled, protože barva vypadá opotřebovaně. Ruční práce s krajkovými ubrousky zvládnou bez problémů i začátečníci!

Krajková zástěra

tinker-krajka-doilies-zástěra-šití-žena v domácnosti-recyklace

Jak již bylo zmíněno dříve, nemusíte chodit bez krajky jen proto, že neumíte háčkovat. Některé hotové krajkové ubrousky lze použít k celé řadě účelů, protože již mají velmi dekorativní vzhled. Co říkáte na takovou zástěru? Každá hospodyňka z toho bude mít velkou radost. U ručních prací s krajkovými ubrousky jsou prostěradla jednoduše sešita, což zvládnou i začátečníci.

Vyrobte dveřní věnce z krajkových ubrousků

tinker-krajka-ubrousek-inspirace-věnec-design-krajka-prsten-šaty

Tento dveřní věnec je také velmi jednoduchým nápadem. Ubrousky se jednoduše omotají kolem věnce a přilepí nebo přivážou. Opět můžete vyrábět barevné krajky. Věnec může být ozdoben i dalšími dekorativními prvky, které nemusí být nutně vyrobeny z krajky. Přizpůsobte jej ročnímu období nebo aktuálnímu festivalu, když ho vyrobíte s krajkovými doilies.