architektura

Eko dům v lese

Eko dům - moderní architektura - dřevěná fasáda

Tento úhledný dřevěný dům se nachází v San Harbour, NY. Je to stará budova, kterou zrekonstruovali architekti Jendretzki. Název čtvrti, ve které se tento dům nachází, je „Berg-Elend“. Vytváří falešný dojem z nepříjemné oblasti, kde je prostředí velmi krásné a klidné, zasazené do listnatého lesa, který mění pohled každou sezónu. Myšlenka renovace tohoto starého domu je potvrzena konceptem a Eko dům, to je moderní a venkovské, inspirované přírodou a má spravedlivou cenu za svůj majetek, dodal.

Eko dům v lese

Eko dům - moderní design domu - dřevěná stěna

Že Eko dům má dvě úrovně. Půdorys vypadá neobvykle. Na jedné straně prvního patra je mediální místnost, cvičiště, prádelna a mechanická místnost a na druhé ložnice, která je odděluje široký dům u bazénu. Do druhého patra se dostanete vnitřním schodištěm i venkovním schodištěm. V dalších třech ložnicích sedí obývací pokoj a jídelna. Že Eko dům má pěkný velký portál a několik platforem.

ekodomový les – návrh interiéru

Interiérová výzdoba v ekodomu - zajímavá kamenná zeď

Hlavní materiál, který tvoří celek Eko dům vyrobeno je ze dřeva. Dřevo je viditelné všude v domě a vytváří útulnou atmosféru. Pěkně se mísí s lesem kolem. Dřevo také převládá v interiéru. Barevné schéma uvnitř tvoří bílá, hnědá a béžová, což vytváří příjemné prostředí

Tento Eko dům je také navržen jako budova šetrná k životnímu prostředí. Na střeše má solární panely, které shromažďují sluneční světlo a přeměňují ho na energii pro dům. Je zde také bouřková stoka. V neposlední řadě většina dřeva, které bylo použito ke konstrukci, je regenerované dřevo a dřevěné kompozity. Korek se také používá jako ekologický materiál.

Díky svému jednoduchému modernímu vzhledu a šetrnosti k životnímu prostředí zůstává tento dům levný i na svém místě.

od Kristiny Hristové

moderní obývací pokoj - elegantní design interiéru

moderní interiér - jídelna

Villa Wienberg – zrekonstruovaný rodinný dům charakterizovaný kontrasty