architektura

Dům s kamennou fasádou – moderní konstrukce s rustikálním nádechem

dům s kamenným fasádním sklem čelo-1

V tomto článku vám představujeme nádhernou rezidenci, která se nachází v Texasu, ve Franklinských horách. Rustikální dům na úbočí hory navrhl v roce 2015 Studio Hazel Baker se sídlem v americkém státě Arizona. Rezidence je přizpůsobena topologii vesnice a nachází se ve skalnaté divočině vysoko nad údolím řeky Rio Grande. Působivé, třípatrové Dům s kamennou fasádou nabízí úchvatný výhled na město El Paso a Juarez na jihu.

Moderní kamenný fasádní dům s rustikálním nádechem od Hazel Baker Rush

schody-kopec-plot-budova-2

Syrová, původní krajina se postupně mění v nádhernou oázu s původními sukulenty, kaktusy, barevnými trávami a voňavými bylinkami. Terasovité okolí umožňuje přímý přístup do venkovního prostoru ze všech tří úrovní domu. Hory na východní straně domu udržují první sluneční paprsky venku až do pozdních ranních hodin. Z jižní terasy můžete často vidět, jak se jeleni a králíci procházejí atraktivní zahradou. Úchvatné panorama potěší oko, jakmile se slunce schová za horizont. Krytá venkovní obývací část je ideálním místem pro sledování ohnivé červené oblohy, která postupně zapůsobí odstíny oranžové a indigové.

Kamenný fasádní dům nabízí pohodlí a fascinující výhled na město

pohled-kámen-fasáda-výsadba-okno-přední-3

Impozantní dům s kamennou fasádou má obývací pokoj, kuchyň s jídelním koutem a soukromý prostor s ložnicemi a hernami. Materiály používané v interiéru i exteriéru jsou inspirovány místními řemesly El Paso a mají silné vazby na město. Přírodní a částečně konvenční materiály byly použity, aby lidové řemeslo jemný dotek. Při vstupu do budovy kliky dveří a skříně, které jsou vyrobeny z černé oceli a kůže, způsobí, že jinak chladné hrany budou vizuálně měkčí. Místnosti jsou zaplaveny světlem díky velkému prosklenému předku a fascinují moderním interiérem. Dřevěné stěny a podlahy vytvářejí hřejivou atmosféru, která zachovává rustikální styl rezidence. Pohodlný bazén s lehátky nabízí relaxaci pro celou rodinu a jedinečný výhled. Fasáda rezidence je dovednou kombinací krémově zbarvených stěn a stěn s působivým kamenným obkladem. Kamenná fasáda dodává moderní konstrukci hřejivý nádech..

lehátka k bazénu-posuvné dveře-sklo-přední-4

rezidence-ložnice-koupelna-okno přední-5

kuchyňské závěsné lampy-jídelní kout-ostrov-6

ložnice-židle-hory-kamenné schody-7

koupelna-vana-volně stojící-okno-8

bazén-lehátka-fasádní kameny-9

* Projekt Architekturstudio Hazel Baker Rush