architektura

Cortenová ocelová fasáda pro moderní rodinný dům

fasáda z cortenové oceli dvorek-prostá-zahrada-dekorace-štěrk

Použití oceli Corten není v moderním domě a zahradě zcela neobvyklé. Ať už jako dekorace na fasádu, jako zástěna na ochranu soukromí nebo ve formě sazečů, je tento materiál skutečným hitem. Buchanan Architecture jeden takový má Fasáda z Cortenové oceli používá se ke stavbě moderního rodinného domu, který je kombinován se dřevem ve zvětralém vzhledu a soukromými ploty z gabionů a dostává tak konečný nádech.

Fasáda z Cortenové oceli v kombinaci se zvětralým dřevem

fasáda z cortenové oceli, zvětralá, optická, gabionová, privátní obrazovka

Takzvaný „Casa Linder“ má rozlohu 344 m². Konstrukce domů byla inspirována prostými a jednoduchými obytnými budovami prvních osadníků. Tento styl byl poté zkombinován s moderními detaily, přičemž na žádost majitele byly použity recyklované materiály. Budova se postupem času stále více přizpůsobuje přírodě, protože ocel Corten se mění v nerezovou ocel.

Cortenová ocelová fasáda na dvorku

fasáda z cortenové oceli, posezení, krb s krbem

Cortenská ocelová fasáda byla vytvořena pomocí ocelových desek k opláštění vnějších stěn. Tímto materiálem byly pokryty i střechy. K dispozici jsou také fasády ze dřeva pro severní a jižní stranu domu. Dřevo bylo původně součástí sněhových plotů, ale nyní bylo znovu použito ke stavbě domů.

Minimalistický dvorek

corten ocel-fasáda-historická-inspirace-architektura-dům

Aby bylo atraktivní zahradě zajištěno dostatek soukromí, byla mezi ní a předzahrádkou vybudována atraktivní gabionová zeď. Je dalším zástupcem stavby z přírodních materiálů a poskytuje texturu v předzahrádce za rostlinami.

Bungalov s dlouhým tvarem

corten ocel-fasáda-plot-idea-kámen-gabiony-graeser-výsadba

Zajímavý je také tvar domu s ocelovou fasádou Corten. Vzhledem k protáhlému tvaru nemovitosti se tomu musela přizpůsobit architektura. Z tohoto důvodu byly vytvořeny rozměry o šířce 15 a délce 67 metrů. Byl také vybrán design bunglaow. Skládá se pouze z jednoho patra, které bylo umístěno pokud možno na západním okraji nemovitosti, aby byla zaručena větší plocha zahrady.

Přední dvůr a vchod

corten ocel-fasáda-veranda-zahradní cesta-beton-nášlapná kamenná předzahrádka

Kromě toho existuje zajímavý vzhled, že na pozemku je několik malých domů s fasádami z Cortenovy oceli. Ty jsou však spojeny souvislou chodbou, která z ní dělá jediný nezávislý dům, ve kterém jsou veranda a vchod přímo spojeny s garáží na druhé straně domu, což byl pro majitele důležitý bod.

Venkovní divize

corten ocel-fasáda-postel-design-okrasná tráva-rostliny-dřevěné desky

Zahrada domu s Cortenovou ocelovou fasádou má dvě posezení. První je přístavba obývacího pokoje a má malou střechu. Slouží především k relaxaci a nabízí přímý vstup do bazénu. Na opačné straně a opět přímo u domu je krb s pohodlnými židlemi. Tato oblast je pro zábavu a je místem, kde se může rodina scházet s přáteli.

Cortenová ocel v rezavém vzhledu

corten ocelová fasáda ochrana soukromí kovová střecha design

Krytá je také třetí část k sezení, o které jsme se již zmínili. Toto je veranda, kde bylo místo ocelové fasády z Cortenu zvoleno dřevo. Je ideální pro přivítání hostů, ale může být také použit v deštivých dnech k relaxaci a užívání si předzahrádky.

Otevřený obývací prostor

corten ocel-fasáda-obývací pokoj-otevřená-kuchyně-moderní-nábytek

Interiér domu s ocelovou fasádou Corten je jednoduchý, jednotný a relativně neutrální. Otevřený obývací prostor zahrnuje kuchyň, jídelní kout a obývací pokoj, to vše svědčí o stylovém vybavení. Zajímavá je mimo jiné zajímavá šikmá střecha, díky které působí poměrně úzká místnost prostorněji.

Stylový interiér

corten ocel-fasáda-jídelní kout-dřevo-jídelní stůl-bílá-barva stěny

Obývací prostor je také vizuálně zvětšen díky velkým okenním čelům z posuvných dveří. Ty nejen zaručují rychlý přístup na zahradu, ale také umožňují dokonalý výhled na venkovní prostor a kromě bílé barvy stěny dělají místnost jasnější a přívětivější. Vzhledem k tomu, že tato okna jsou na východní straně domu, jsou pokoje brzy osvětleny příjemným ranním sluncem.

Model domu

corten-ocel-fasáda-model-dřevo-rodinný-dům-buchanan-architekti

I dřevěný model domu s Cortenovou ocelovou fasádou ukazuje jednoduchost, s jakou byl navržen. Skvěle je také znázorněno umístění domu na pozemku. Jednotlivé domy se směrem na sever zmenšují a vytvářejí zajímavý vzhled. Dům, který je na první pohled neobvyklý, nabízí veškerý komfort, jaký byste od rodinného domu mohli chtít.

Cortenová ocelová fasáda – půdorys

corten ocel-fasáda-půdorys-obytný-prostor-idea-plot

Zde můžete opět vidět půdorys domu, stejně jako jeho pokojové rozložení. Všechny pokoje jsou na východní straně. Každá ložnice má vlastní malou koupelnu a je zde také prostor pro šatnu. Stejně jako samotná garáž je vchod do garáže domu s ocelovou fasádou z Cortenu prostorný.

Navrhl Buchananská architektura.