architektura

Budova s ​​vrazenou zemí – 12 inspirativních projektů s udržitelným hybridním materiálem

budova s ​​pěchovanou zeminou hybridní materiál moderní architektura design hliněná zeď

Přestože byla budova s ​​vrazenou zeminou roky opomíjena jako stavební technika, dnes tento typ stavby zažívá renesanci v architektuře. Mezi výhody v zásadě patří vynikající tepelná hmotnost, teplotní a protihluková ochrana, pevnost a trvanlivost, nízká údržba, požární odolnost, nosnost a mnoho dalších. Při stavbě z ubíjené zeminy jsou navíc zachovány přírodní krásy stavebního materiálu a jeho vlastnosti šetrné k životnímu prostředí. Tentokrát představujeme výběr nejlepších stavebních projektů, kde stavba s vrazenou zeminou přinesla výjimečné výsledky. Těchto 12 děl ukazuje atraktivní estetickou úpravu vytvořenou překrytím několika vrstev stlačené zeminy.

Budova s ​​vrazenou zemí – výhody

budova s ​​pěchovanou zeminou hybridní materiál moderní architektura nádvoří voda

Stavba s vrazenou zemí je stará technika, která si našla cestu zpět do moderní architektury. Vzhledem ke stavebním předpisům a jurisdikcím nemusí být hybridní materiál vhodný na stěny. V zásadě je vrazená země půda, kterou lze zhutnit do skalnatých struktur. V důsledku toho naražené zemské zdi doslova sestávají ze země, na které stojí. Ty mohou pomoci ukotvit dům na jeho místě a nabídnout udržitelnou alternativu k betonu.

Níže jsme pro vás dali dohromady 12 inspirativních návrhů. Ty dokazují, že stavba s naraženou zemí se liší od vnímání materiálu lidmi, které můžeme bez moderního pohodlí spojovat se staršími budovami. Stavební projekty v našem článku vyzdvihují jedinečný materiál a dělají z něj součást něčeho většího.

Layer House

budova s ​​pěchovanou zeminou hybridní materiál moderní architektura vrstva dům vrstvy jílovité půdy

Nejprve vám představíme příklad stavby s naraženou zemí z regionální pobřežní Viktorie v Austrálii. Nemovitost se nachází v blízkosti pláže, ale nemá výhled na oceán. Většina terénu se také svažuje severojižně a skládá se z vrstev vápence a podzemních jeskyní. Za prvé, úkolem klienta bylo vytvořit velký rodinný dům, který by pojal mnoho hostů a rodinných příslušníků současně. V souladu s tím by se mělo jednat o vysoce kvalitní a robustní dům pro generace.

budova s ​​vrazenou zeminou hybridní materiál moderní architektura vrstva dům vrstvy zelená dlažba dvouřádková kuchyně obývací pokoj

Při stavbě s vrazenou zemí navrhli architekti Kathryn Robso a Chris Rak dům jako řadu „vrstev“ s protínajícími se zónami a soukromými výhledy. Uhnízděný mezi čajovníky, není široký panoramatický výhled na komplex. Z tohoto důvodu tým vytvořil několik menších nádvoří a výhledů, které umožňují jiný způsob pohledu na budovu. Layer House je stále kontextuální a skládá se z místních stavebních materiálů a technik, které jsou optimální variantou pro stavbu s vrazenou zeminou. Kromě pěchované zeminy zvolili architekti jako vhodný materiál dřevo. Kromě toho složky písku v dusané zemi pocházejí z regionu a byly vyrobeny místními řemeslníky. To vytváří udržitelný a účinný stavební materiál, který nevyžaduje údržbu a odpovídá věku. Dřevo naopak obvykle časem zešedne a stárne.

budova s ​​vrazenou zemí hybridní materiál moderní architektura vrstva dům vrstvy zelené dlaždice kuchyňský ostrov

Zatímco při stavbě s vrazenou zeminou použili designéři jednoduchou a bledou paletu dřeva a lehkou betonovou podlahu, přidali také některé strategické grafické vložky do interiérového designu. Díky tomu se jim podařilo vymezit a ohraničit obytné plochy v místnostech. Zelený kachlový kuchyňský ostrov je toho dobrým příkladem. S odolnou dlažbou pomáhá zelená také propojit terénní úpravy s interiérem.

Budova s ​​naraženou zemí – vyhlídková věž Negenoord

budova s ​​narazenou zeminou hybridní materiál moderní architektura vyhlídková věž negenoord Belgie

Přírodní rezervace s názvem Maasvalley Riverpark se nachází na obou stranách belgicko-nizozemské hranice. Koncept nového vývoje společnosti Negenoord se zaměřil na spontánní rozvoj přírody, přírodní výchovu, ale také rekreační využití. Aby bylo možné oblast plně prožít, musela být na malém kopci uprostřed oblasti postavena malá vyhlídková věž, která měla chránit věž před zimními povodněmi.

budova s ​​narazenou zeminou hybridní materiál moderní architektura vyhlídková věž negenoord Belgie

Architektonická firma De Gouden Liniaal Architecten také použila technologii pro stavbu s vrazenou zemí pro tento projekt. Pro stavbu tým opět použil místní stavební materiály z oblasti Meuse. Stejná konstrukční metoda byla použita také pro stavbu naražených zemních stěn. Povrch těchto stěn bude pomalu erodovat, takže po chvíli bude štěrk viditelný. Uvnitř je centrální jádro se schodištěm z betonu, který byl pískován, aby odhalil i štěrk. Prostřednictvím své materializace budova vypovídá o místě, kde byla postavena, a je silně ukotvena ve svém okolí.

Casa Caldera

budova s ​​vrazenou zeminou hybridní materiál moderní architektura casa caldera

Historie tohoto místa je hluboce zakořeněná v kultuře regionu. Biodiverzita regionu je součástí většího madrianského souostroví, které se rozprostírá od Sonoranu po Chihuahuanské pouště. Z tohoto příběhu a kontextu vychází Casa Caldera. Toto malé ubytování je silně ovlivněno klimatickými podmínkami; Přizpůsobení se přírodnímu, sociálnímu, politickému a ekonomickému prostředí, každé s vlastní váženou a různou mírou.

budova s ​​pěchovanou zeminou hybridní materiál moderní architektura casa caldera interiér obývací pokoj krb dřevo přírodní materiály

Struktura přístřešku vypadá, jako by byla vytvořena z původních trav, které definují svah a otevřené oblasti za ním. Aby architekti z DUST zdůraznili kvalitu útočiště, zvolili materiál struktury, aby ji začlenili do okolí. Hliněné stěny jsou z lité lávové horniny. Celé to tvoří polotekutý materiál, který je vrazen do bednění, podobně jako stavba s naraženou zemí. Výsledný efekt je jemným kontrastem k zelenému prostředí, které se v průběhu roku harmonicky prolíná s krajinou.

Ajijic – Dům v Mexiku, který byl postaven s vrazenou zemí

budova s ​​pěchovanou zeminou hybridní materiál moderní architektura ajijic dům les

Pro letohrádek u jezera Chapala v Jaliscu požadovali architekti Tatiana Bilbao SC adaptabilní, integrované a nenáročné řešení. V kombinaci s jednoduchým pouzdrem reaguje geometrie na způsob konstrukce. Konstrukce s okolním materiálem nachází prastarý systém, na který kvůli technologickému pokroku často zapomínáme.

budova s ​​vrazenou zeminou hybridní materiál moderní architektura ajijic dům pohled zvenčí

Barvy a textury v hliněných zdech a krajině se mísí a spojují dům a okolí. Úzký vztah s klientem a skupinou umělců při návrhu některých interiérů a nábytku dal další krok v přizpůsobení životních potřeb uživatelům.

Los Terrenos

budova s ​​pěchovanou zeminou hybridní materiál moderní architektura dům los terrenos

Stejný architekt navrhl další projekt. Nemovitost Los Terrenos se nachází v blízkosti Casa Ventura a je v rezidenční čtvrti na jihozápadní straně Monterey, což je vysočina zalesněná oblast. Nabitá zemská stavba je roztříštěná podle funkce a role každé součásti na staveništi, ale všechny jsou uzavřeny v dokonalém čtverci obecného plánu. Každý svazek je v rohu a obklopuje organicky tvarovaný bazén.

budova s ​​pěchovanou zeminou hybridní materiál moderní architektura dům los terrenos zrcadlo skleněný strom

Strategie krajiny měla za cíl reflektovat a napodobit stávající flóru a faunu lokality v kreativním aspektu. Sociální oblast se nachází na odpočinkové desce, v zrcadlové skleněné obálce, která zároveň odráží a obsahuje bujné okolí; Hlavní místnost má výhled na koruny stromů. Ostatní ložnice jsou podzemní a ve vztahu k topografii jsou postaveny z hlíny a vrazené zeminy.

The Ridge Wall of West Australia

budova s ​​narazenou zeminou hybridní materiál moderní architektura velká zeď západní Austrálie ptačí pohled

Nejdelší narazená zemská zeď v Austrálii a pravděpodobně na jižní polokouli byla finalistou Ceny institutu architektů 2016 v Západní Austrálii. S délkou 230 metrů se hliněná zeď klikatí po okraji písečné duny a obklopuje dvanáct obytných budov pokrytých zemí. Architekt Luigi Rosselli je navrhl pro krátkodobé ubytování chovu dobytka během sbírek. Díky své 450 mm tlusté zemní fasádě a duně za sebou mají rezidence nejlepší tepelnou hmotu, která je v subtropickém klimatu přirozeně ochlazuje.

budova s ​​pěchovanou zeminou hybridní materiál moderní architektura velká zeď bytů západní Austrálie

U budov s vrazenou zeminou je konstrukce vyrobena ze železité písčité hlíny, která je převládajícím rysem lokality. Dalším stavebním materiálem je štěrk, který místní těží z přilehlé řeky, a také voda, která pochází z místního vrtu.

Muzeum umění SanBaoPeng

budova s ​​pěchovanou zeminou hybridní materiál moderní architektura sanbaopeng muzeum umění porcelán malíř porcelánu

Toto muzeum umění se nachází ve vesnici Sanbao – malebném místě nedaleko centrálního města Jingdezhen, hlavního města porcelánu v Číně. V uplynulém desetiletí se sem přestěhovali malíři porcelánu, aby si vybudovali vlastní ateliéry. Architektura muzea je v ostrém kontrastu s okolím. Přírodní geometrické tvary definují stavbu. Muzeum je 150 metrů dlouhé a tento design vytváří zvláštní vztah mezi návštěvníky a prostorem. Stěny jako nejdůležitější část v designu výstavního prostoru jsou při stavbě vytvořeny s vrazenou zemí.

budova s ​​pěchovanou zemí hybridní materiál moderní architektura sanbaopeng muzeum umění porcelán malíř nádvoří

Průchod je dlouhá průhledná místnost, dlouhá 100 metrů, a kolem ní jsou bahenní zdi vysoké 4 metry. Hlavní materiály, jako napěněná zemina, titanzinkové desky a travertin, postupem času erodují. Z tohoto důvodu očekáváme tento proces eroze, jako je kvašení vína, protože jeho jedinečná chuť je ještě jemnější. Vesnice Sanbao navíc přirozeně produkuje jedinečnou zemi, která je mírně červená. Z tohoto důvodu se architekti z ateliéru DL rozhodli postavit hliněné stěny s místní hlínou, což vytváří určitou známost a napětí.

Viniční dům

budova s ​​narazenou zeminou hybridní materiál moderní architektura vinice dům pohled zvenčí

Tento dům, který stojí na velké zemědělské usedlosti, se nachází uprostřed vinice na téměř rovinatém pozemku vedle korkového dubového lesa. Klid a vyrovnanost okolí vítá jednopatrovou budovu, která se snaží splynout s krajinou co nejméně spojením s přírodními prvky klidného prostředí.

budova s ​​pěchovanou zeminou hybridní materiál moderní architektura vinice dům

Budováním s vrazenou zemí byly vytvořeny omezené společné prostory. Ty komunikují s celou délkou venkovní terasy, která funguje jako rozšíření obytných prostor. Poptávka po udržitelných a ekologických řešeních byla podnětem pro zavedení stavby s vrazenou zeminou, která je v některých oblastech Portugalska stále převládající místní stavební metodou.

Tuscon Mountain Retreat

budova s ​​vrazenou zeminou hybridní materiál moderní architektura tuscon horské útočiště

Tucson Mountain Retreat se nachází v poušti Sonoran. Dům je pečlivě nastaven v reakci na přilehlé arroyos, skalnaté podhůří, starověké kaktusy, zvířata, migrační cesty, pobyt na slunci a výhledy. Půdorys je rozdělen na tři samostatné a izolované zóny. Do každé oblasti je třeba vstoupit opuštěním okupované zóny, vyjet ven a vstoupit do jiného prostoru. Toto oddělení řeší požadované akustické oddělení zákazníků a zároveň nabízí jedinečnou příležitost nepřetržitě prožívat surovou pouštní krajinu.

budova s ​​pěchovanou zeminou hybridní materiál moderní architektura tuscon hora ustoupit kaktusy svah

Dům se skládá především z vrazené zeminy, která využívá širokou podlahu k zajištění požadované tepelné hmoty. Nemá tedy prakticky žádné nepříznivé účinky na životní prostředí. Zisk slunečního tepla se sníží lineárním vyrovnáním domu podél osy východ-západ. Tím se minimalizují otvory dveří a oken v úzkých východních a západních fasádách.

Dům Země

budova s ​​vrazenou zemí hybridní materiál moderní architektura země dům mexiko

Dům o rozloze 189,3 m² se nachází 25 minut od centra města Mérida. Záměrem stavby se zemí je vytvořit harmonii mezi tradiční a moderní architekturou, tradicí a technologií, minulostí a současností. Při kombinaci zeminy a konvenčního materiálu, jako je beton, při stavbě s vrazenou zeminou, staré a nové spolupracují.

budova s ​​narazenou zemí hybridní materiál moderní architektura země dům mexiko obytný prostor

Vrazené zemské zdi jsou srdcem domu. Vytvářejí prostor, který vítá hosty mezi masivní podlahovou konstrukcí a mexickou cihlovou klenbou. Země je přírodní a zapomenutý zdroj, který je téměř svobodný a šetrný k životnímu prostředí. Sociálně a ekonomicky zvýšené využívání přírodních materiálů umožňuje lidem uživit se a využívat zdroje, které jim prakticky leží pod nohama.

Zenkonyu × podbíjení Země

budova s ​​narazenou zeminou hybridní materiál moderní architektura zenkonyu dům japonsko

Takže pro stavbu budovy v Honjimě neexistují téměř žádné obecné materiály. Z tohoto důvodu by opětovné získání síly a zoufalé úsilí mohlo být pro tento projekt vylepšení. Moře a půda na ostrově navíc poskytují vrazenou zeminu pro stavbu s vrazenou zemí. Původně se stavební metodě říkalo „HANCHIKU“, při níž se hořké látky a hašené vápno extrahované z moře mísí se zemí a dusí se, aby se zlepšila strukturální pevnost.

budova s ​​narazenou zemí hybridní materiál moderní architektura zenkonyu dům Japonsko hliněné stěny geometrický tvar

Architekti vytvořili tvar této budovy spojovacími stěnami vyrobenými podle poměru stran. Při ruční výrobě byly ignorovány detaily a technologie a byla vykopána racionální forma. Nakonec byla tato budova formována podle národnosti a času při zachování japonského dojmu.

Pouštní kulturní centrum Nk’Mip

budova s ​​narazenou zemí hybridní materiál moderní architektura kulturní centrum kanada pobřeží pouštní krajina

Kulturní centrum pouště Nk’Mip je specifickou a udržitelnou reakcí na jedinečný kontext budovy – neobvyklou kanadskou poušť. V tomto ohledu má budova vnitřní i venkovní výstavy, které oslavují kulturu a historii. Kromě toho pouštní krajina podle toho teče přes zelenou střechu kulturního centra, kterou brzdila stavba s vrazenou zemí.

budova s ​​pěchovanou zemí hybridní materiál moderní architektura kulturní centrum

Vstupní sekvence z parkoviště vede návštěvníka sérií vnořených betonových stěn do vstupního prostoru na konci narazené zemské zdi. Prostor, který slouží ke shromažďování velkých skupin a označování událostí dne, probíhá podél nízké betonové zdi, která odděluje nedotčenou pouštní krajinu a budovu. Tato trasa je definována vodním kanálem, který vede lidi ke vchodu.

Seznam webových stránek architektů:

Robson Rak architekti a návrháři interiérů

De Gouden Liniaal Architecten

PRACH

Tatiana Bilbao

Luigi Rosselli

Ateliér DL

BLAANC

aplikace EarthLab Studio

Tadashi Saito + Atelier NAVE

DIALOG

architektura

Budova s ​​vrazenou zemí – 12 inspirativních projektů s udržitelným hybridním materiálem

budova s ​​pěchovanou zeminou hybridní materiál moderní architektura design hliněná zeď

Přestože byla budova s ​​vrazenou zeminou roky opomíjena jako stavební technika, dnes tento typ stavby zažívá renesanci v architektuře. Mezi výhody v zásadě patří vynikající tepelná hmotnost, teplotní a protihluková ochrana, pevnost a trvanlivost, nízká údržba, požární odolnost, nosnost a mnoho dalších. Při stavbě z ubíjené zeminy jsou navíc zachovány přírodní krásy stavebního materiálu a jeho vlastnosti šetrné k životnímu prostředí. Tentokrát představujeme výběr nejlepších stavebních projektů, kde stavba s vrazenou zeminou přinesla výjimečné výsledky. Těchto 12 děl ukazuje atraktivní estetickou úpravu vytvořenou překrytím několika vrstev stlačené zeminy.

Budova s ​​vrazenou zemí – výhody

budova s ​​pěchovanou zeminou hybridní materiál moderní architektura nádvoří voda

Stavba s vrazenou zemí je stará technika, která si našla cestu zpět do moderní architektury. Vzhledem ke stavebním předpisům a jurisdikcím nemusí být hybridní materiál vhodný na stěny. V zásadě je vrazená země půda, kterou lze zhutnit do skalnatých struktur. V důsledku toho naražené zemské zdi doslova sestávají ze země, na které stojí. Ty mohou pomoci ukotvit dům na jeho místě a nabídnout udržitelnou alternativu k betonu.

Níže jsme pro vás dali dohromady 12 inspirativních návrhů. Ty dokazují, že stavba s naraženou zemí se liší od vnímání materiálu lidmi, které můžeme bez moderního pohodlí spojovat se staršími budovami. Stavební projekty v našem článku vyzdvihují jedinečný materiál a dělají z něj součást něčeho většího.

Layer House

budova s ​​pěchovanou zeminou hybridní materiál moderní architektura vrstva dům vrstvy jílovité půdy

Nejprve vám představíme příklad stavby s naraženou zemí z regionální pobřežní Viktorie v Austrálii. Nemovitost se nachází v blízkosti pláže, ale nemá výhled na oceán. Většina terénu se také svažuje severojižně a skládá se z vrstev vápence a podzemních jeskyní. Za prvé, úkolem klienta bylo vytvořit velký rodinný dům, který by pojal mnoho hostů a rodinných příslušníků současně. V souladu s tím by se mělo jednat o vysoce kvalitní a robustní dům pro generace.

budova s ​​vrazenou zeminou hybridní materiál moderní architektura vrstva dům vrstvy zelená dlažba dvouřádková kuchyně obývací pokoj

Při stavbě s vrazenou zemí navrhli architekti Kathryn Robso a Chris Rak dům jako řadu „vrstev“ s protínajícími se zónami a soukromými výhledy. Uhnízděný mezi čajovníky, není široký panoramatický výhled na komplex. Z tohoto důvodu tým vytvořil několik menších nádvoří a výhledů, které umožňují jiný způsob pohledu na budovu. Layer House je stále kontextuální a skládá se z místních stavebních materiálů a technik, které jsou optimální variantou pro stavbu s vrazenou zeminou. Kromě pěchované zeminy zvolili architekti jako vhodný materiál dřevo. Kromě toho složky písku v dusané zemi pocházejí z regionu a byly vyrobeny místními řemeslníky. To vytváří udržitelný a účinný stavební materiál, který nevyžaduje údržbu a odpovídá věku. Dřevo naopak obvykle časem zešedne a stárne.

budova s ​​vrazenou zemí hybridní materiál moderní architektura vrstva dům vrstvy zelené dlaždice kuchyňský ostrov

Zatímco při stavbě s vrazenou zeminou použili designéři jednoduchou a bledou paletu dřeva a lehkou betonovou podlahu, přidali také některé strategické grafické vložky do interiérového designu. Díky tomu se jim podařilo vymezit a ohraničit obytné plochy v místnostech. Zelený kachlový kuchyňský ostrov je toho dobrým příkladem. S odolnou dlažbou pomáhá zelená také propojit terénní úpravy s interiérem.

Budova s ​​naraženou zemí – vyhlídková věž Negenoord

budova s ​​narazenou zeminou hybridní materiál moderní architektura vyhlídková věž negenoord Belgie

Přírodní rezervace s názvem Maasvalley Riverpark se nachází na obou stranách belgicko-nizozemské hranice. Koncept nového vývoje společnosti Negenoord se zaměřil na spontánní rozvoj přírody, přírodní výchovu, ale také rekreační využití. Aby bylo možné oblast plně prožít, musela být na malém kopci uprostřed oblasti postavena malá vyhlídková věž, která měla chránit věž před zimními povodněmi.

budova s ​​narazenou zeminou hybridní materiál moderní architektura vyhlídková věž negenoord Belgie

Architektonická firma De Gouden Liniaal Architecten také použila technologii pro stavbu s vrazenou zemí pro tento projekt. Pro stavbu tým opět použil místní stavební materiály z oblasti Meuse. Stejná konstrukční metoda byla použita také pro stavbu naražených zemních stěn. Povrch těchto stěn bude pomalu erodovat, takže po chvíli bude štěrk viditelný. Uvnitř je centrální jádro se schodištěm z betonu, který byl pískován, aby odhalil i štěrk. Prostřednictvím své materializace budova vypovídá o místě, kde byla postavena, a je silně ukotvena ve svém okolí.

Casa Caldera

budova s ​​vrazenou zeminou hybridní materiál moderní architektura casa caldera

Historie tohoto místa je hluboce zakořeněná v kultuře regionu. Biodiverzita regionu je součástí většího madrianského souostroví, které se rozprostírá od Sonoranu po Chihuahuanské pouště. Z tohoto příběhu a kontextu vychází Casa Caldera. Toto malé ubytování je silně ovlivněno klimatickými podmínkami; Přizpůsobení se přírodnímu, sociálnímu, politickému a ekonomickému prostředí, každé s vlastní váženou a různou mírou.

budova s ​​pěchovanou zeminou hybridní materiál moderní architektura casa caldera interiér obývací pokoj krb dřevo přírodní materiály

Struktura přístřešku vypadá, jako by byla vytvořena z původních trav, které definují svah a otevřené oblasti za ním. Aby architekti z DUST zdůraznili kvalitu útočiště, zvolili materiál struktury, aby ji začlenili do okolí. Hliněné stěny jsou z lité lávové horniny. Celé to tvoří polotekutý materiál, který je vrazen do bednění, podobně jako stavba s naraženou zemí. Výsledný efekt je jemným kontrastem k zelenému prostředí, které se v průběhu roku harmonicky prolíná s krajinou.

Ajijic – Dům v Mexiku, který byl postaven s vrazenou zemí

budova s ​​pěchovanou zeminou hybridní materiál moderní architektura ajijic dům les

Pro letohrádek u jezera Chapala v Jaliscu požadovali architekti Tatiana Bilbao SC adaptabilní, integrované a nenáročné řešení. V kombinaci s jednoduchým pouzdrem reaguje geometrie na způsob konstrukce. Konstrukce s okolním materiálem nachází prastarý systém, na který kvůli technologickému pokroku často zapomínáme.

budova s ​​vrazenou zeminou hybridní materiál moderní architektura ajijic dům pohled zvenčí

Barvy a textury v hliněných zdech a krajině se mísí a spojují dům a okolí. Úzký vztah s klientem a skupinou umělců při návrhu některých interiérů a nábytku dal další krok v přizpůsobení životních potřeb uživatelům.

Los Terrenos

budova s ​​pěchovanou zeminou hybridní materiál moderní architektura dům los terrenos

Stejný architekt navrhl další projekt. Nemovitost Los Terrenos se nachází v blízkosti Casa Ventura a je v rezidenční čtvrti na jihozápadní straně Monterey, což je vysočina zalesněná oblast. Nabitá zemská stavba je roztříštěná podle funkce a role každé součásti na staveništi, ale všechny jsou uzavřeny v dokonalém čtverci obecného plánu. Každý svazek je v rohu a obklopuje organicky tvarovaný bazén.

budova s ​​pěchovanou zeminou hybridní materiál moderní architektura dům los terrenos zrcadlo skleněný strom

Strategie krajiny měla za cíl reflektovat a napodobit stávající flóru a faunu lokality v kreativním aspektu. Sociální oblast se nachází na odpočinkové desce, v zrcadlové skleněné obálce, která zároveň odráží a obsahuje bujné okolí; Hlavní místnost má výhled na koruny stromů. Ostatní ložnice jsou podzemní a ve vztahu k topografii jsou postaveny z hlíny a vrazené zeminy.

The Ridge Wall of West Australia

budova s ​​narazenou zeminou hybridní materiál moderní architektura velká zeď západní Austrálie ptačí pohled

Nejdelší narazená zemská zeď v Austrálii a pravděpodobně na jižní polokouli byla finalistou Ceny institutu architektů 2016 v Západní Austrálii. S délkou 230 metrů se hliněná zeď klikatí po okraji písečné duny a obklopuje dvanáct obytných budov pokrytých zemí. Architekt Luigi Rosselli je navrhl pro krátkodobé ubytování chovu dobytka během sbírek. Díky své 450 mm tlusté zemní fasádě a duně za sebou mají rezidence nejlepší tepelnou hmotu, která je v subtropickém klimatu přirozeně ochlazuje.

budova s ​​pěchovanou zeminou hybridní materiál moderní architektura velká zeď bytů západní Austrálie

U budov s vrazenou zeminou je konstrukce vyrobena ze železité písčité hlíny, která je převládajícím rysem lokality. Dalším stavebním materiálem je štěrk, který místní těží z přilehlé řeky, a také voda, která pochází z místního vrtu.

Muzeum umění SanBaoPeng

budova s ​​pěchovanou zeminou hybridní materiál moderní architektura sanbaopeng muzeum umění porcelán malíř porcelánu

Toto muzeum umění se nachází ve vesnici Sanbao – malebném místě nedaleko centrálního města Jingdezhen, hlavního města porcelánu v Číně. V uplynulém desetiletí se sem přestěhovali malíři porcelánu, aby si vybudovali vlastní ateliéry. Architektura muzea je v ostrém kontrastu s okolím. Přírodní geometrické tvary definují stavbu. Muzeum je 150 metrů dlouhé a tento design vytváří zvláštní vztah mezi návštěvníky a prostorem. Stěny jako nejdůležitější část v designu výstavního prostoru jsou při stavbě vytvořeny s vrazenou zemí.

budova s ​​pěchovanou zemí hybridní materiál moderní architektura sanbaopeng muzeum umění porcelán malíř nádvoří

Průchod je dlouhá průhledná místnost, dlouhá 100 metrů, a kolem ní jsou bahenní zdi vysoké 4 metry. Hlavní materiály, jako napěněná zemina, titanzinkové desky a travertin, postupem času erodují. Z tohoto důvodu očekáváme tento proces eroze, jako je kvašení vína, protože jeho jedinečná chuť je ještě jemnější. Vesnice Sanbao navíc přirozeně produkuje jedinečnou zemi, která je mírně červená. Z tohoto důvodu se architekti z ateliéru DL rozhodli postavit hliněné stěny s místní hlínou, což vytváří určitou známost a napětí.

Viniční dům

budova s ​​narazenou zeminou hybridní materiál moderní architektura vinice dům pohled zvenčí

Tento dům, který stojí na velké zemědělské usedlosti, se nachází uprostřed vinice na téměř rovinatém pozemku vedle korkového dubového lesa. Klid a vyrovnanost okolí vítá jednopatrovou budovu, která se snaží splynout s krajinou co nejméně spojením s přírodními prvky klidného prostředí.

budova s ​​pěchovanou zeminou hybridní materiál moderní architektura vinice dům

Budováním s vrazenou zemí byly vytvořeny omezené společné prostory. Ty komunikují s celou délkou venkovní terasy, která funguje jako rozšíření obytných prostor. Poptávka po udržitelných a ekologických řešeních byla podnětem pro zavedení stavby s vrazenou zeminou, která je v některých oblastech Portugalska stále převládající místní stavební metodou.

Tuscon Mountain Retreat

budova s ​​vrazenou zeminou hybridní materiál moderní architektura tuscon horské útočiště

Tucson Mountain Retreat se nachází v poušti Sonoran. Dům je pečlivě nastaven v reakci na přilehlé arroyos, skalnaté podhůří, starověké kaktusy, zvířata, migrační cesty, pobyt na slunci a výhledy. Půdorys je rozdělen na tři samostatné a izolované zóny. Do každé oblasti je třeba vstoupit opuštěním okupované zóny, vyjet ven a vstoupit do jiného prostoru. Toto oddělení řeší požadované akustické oddělení zákazníků a zároveň nabízí jedinečnou příležitost nepřetržitě prožívat surovou pouštní krajinu.

budova s ​​pěchovanou zeminou hybridní materiál moderní architektura tuscon hora ustoupit kaktusy svah

Dům se skládá především z vrazené zeminy, která využívá širokou podlahu k zajištění požadované tepelné hmoty. Nemá tedy prakticky žádné nepříznivé účinky na životní prostředí. Zisk slunečního tepla se sníží lineárním vyrovnáním domu podél osy východ-západ. Tím se minimalizují otvory dveří a oken v úzkých východních a západních fasádách.

Dům Země

budova s ​​vrazenou zemí hybridní materiál moderní architektura země dům mexiko

Dům o rozloze 189,3 m² se nachází 25 minut od centra města Mérida. Záměrem stavby se zemí je vytvořit harmonii mezi tradiční a moderní architekturou, tradicí a technologií, minulostí a současností. Při kombinaci zeminy a konvenčního materiálu, jako je beton, při stavbě s vrazenou zeminou, staré a nové spolupracují.

budova s ​​narazenou zemí hybridní materiál moderní architektura země dům mexiko obytný prostor

Vrazené zemské zdi jsou srdcem domu. Vytvářejí prostor, který vítá hosty mezi masivní podlahovou konstrukcí a mexickou cihlovou klenbou. Země je přírodní a zapomenutý zdroj, který je téměř svobodný a šetrný k životnímu prostředí. Sociálně a ekonomicky zvýšené využívání přírodních materiálů umožňuje lidem uživit se a využívat zdroje, které jim prakticky leží pod nohama.

Zenkonyu × podbíjení Země

budova s ​​narazenou zeminou hybridní materiál moderní architektura zenkonyu dům japonsko

Takže pro stavbu budovy v Honjimě neexistují téměř žádné obecné materiály. Z tohoto důvodu by opětovné získání síly a zoufalé úsilí mohlo být pro tento projekt vylepšení. Moře a půda na ostrově navíc poskytují vrazenou zeminu pro stavbu s vrazenou zemí. Původně se stavební metodě říkalo „HANCHIKU“, při níž se hořké látky a hašené vápno extrahované z moře mísí se zemí a dusí se, aby se zlepšila strukturální pevnost.

budova s ​​narazenou zemí hybridní materiál moderní architektura zenkonyu dům Japonsko hliněné stěny geometrický tvar

Architekti vytvořili tvar této budovy spojovacími stěnami vyrobenými podle poměru stran. Při ruční výrobě byly ignorovány detaily a technologie a byla vykopána racionální forma. Nakonec byla tato budova formována podle národnosti a času při zachování japonského dojmu.

Pouštní kulturní centrum Nk’Mip

budova s ​​narazenou zemí hybridní materiál moderní architektura kulturní centrum kanada pobřeží pouštní krajina

Kulturní centrum pouště Nk’Mip je specifickou a udržitelnou reakcí na jedinečný kontext budovy – neobvyklou kanadskou poušť. V tomto ohledu má budova vnitřní i venkovní výstavy, které oslavují kulturu a historii. Kromě toho pouštní krajina podle toho teče přes zelenou střechu kulturního centra, kterou brzdila stavba s vrazenou zemí.

budova s ​​pěchovanou zemí hybridní materiál moderní architektura kulturní centrum

Vstupní sekvence z parkoviště vede návštěvníka sérií vnořených betonových stěn do vstupního prostoru na konci narazené zemské zdi. Prostor, který slouží ke shromažďování velkých skupin a označování událostí dne, probíhá podél nízké betonové zdi, která odděluje nedotčenou pouštní krajinu a budovu. Tato trasa je definována vodním kanálem, který vede lidi ke vchodu.

Seznam webových stránek architektů:

Robson Rak architekti a návrháři interiérů

De Gouden Liniaal Architecten

PRACH

Tatiana Bilbao

Luigi Rosselli

Ateliér DL

BLAANC

aplikace EarthLab Studio

Tadashi Saito + Atelier NAVE

DIALOG