architektura

Bílý beton a ocel tvoří minimalistickou boudu na pilířích

bílá betonová chata-dům-sníh-velká-okna-kanada

Každý, kdo má rád neobvyklou architekturu a designy, si v tomto domě od delordinaire určitě najde potěšení. Bílý beton a ocel vytvářejí minimalistickou konstrukci, která v mnoha ohledech zapůsobí. Dům se nachází na ocelovém rámu a tedy takříkajíc uprostřed vzduchu, díky čemuž je snadno dostupný i v případě hustého sněžení, což je v této oblasti normální.

bílý beton vysoký dům quebec design zimní dovolená

Dům se nachází v kanadském Quebecu a říká se mu „High House“. K návrhu fasády se používá bílý cement a úžasně se přizpůsobuje bílému sněhu. Zdá se, že dům stoupá ze sněhu. Kromě moderního a jednoduchého designu má chata také energeticky účinný design.

bílý betonový delordinaire ocelový nosný ocelový kabel

Do domu se vstupuje po schodišti, které je takříkajíc pod domem. Vstupní prostor je také chráněn před větrem a počasím baldachýnem, který přechází do řady oken s dřevěnými rámy, což zároveň zaručuje spoustu světla.

bílý-beton-vchod-schody-plexisklo-okno

Interiér je neméně působivý. Místo obyčejných, bílých povrchů najdete nábytek z teplého dřeva, který nejen vytváří útulnou atmosféru, ale také chrání před povětrnostními vlivy. Takže izoluje současně v zimě v zimě a v létě v teple.

bílý-beton-osvětlení-dům-design-fasáda

Obývací pokoj je vybaven velkým oknem, které díky vyvýšené konstrukci umožňuje úchvatný panoramatický výhled na vzdálené hory. Další okna také vytvářejí přirozené světlo v ostatních místnostech, které zahrnují kuchyň, ložnici a koupelnu.

bílá-betonová šikmá střecha-stavba domu-bydlení-zvýšený dům

Bílý beton v podobě panelů je jen jedním z materiálů, které zajišťují minimalistický vzhled domu. Celkově však byla téměř u všech materiálů ve venkovním prostoru zvolena bílá barva, díky které dům jako by mizel ve sněhu, zatímco v létě si přijde na své. Střecha je vyrobena z vlnité oceli

bílá-betonová architektura-moderní-minimalistická-ocelová-nosníková-čtvercová-okna

Myšlenka vysoké budovy by neměla chránit pouze před hlubokým sněhem v zimě. V teplém létě, kdy je slunce příliš silné na to, aby na slunci sedělo, slouží prostor pod domem také jako terasa a má tedy také střechu. To znamená, že touto konstrukční metodou získáte několik výhod.

bílý-beton-půdorys-kuchyně-obývací pokoj-ložnice-koupelna

Zde můžete znovu vidět půdorys domu a také dva boční pohledy. Největší místností s největším oknem je obývací pokoj. Za ním je malá otevřená kuchyň. Dvě ložnice a malá koupelna se rozkládají po chodbě, takže v minimalistickém domě je zaručen nejlepší komfort bydlení.

Navrhl delordinaire.